Praktijk voor Fysiotherapie E.E. Corts Nieuwe Danscursussen voor kinderen bij Muziek- en Dansschool Heiloo Cursussen fotografie en photoshop Duurzaam project bij obs Springschans BEDRIJF BELICHT 5 UITKIJKPOST 16 SEPTEMBER 2009 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Bergeonstraat 32, 1851 KB Heiloo, telefoon: 072 - 5333271 HEILOO - Ruim tien jaar geleden nam Edith Corts de praktijk voor fysi otherapie over van Mieke van Riel. Edith had hiervoor een betrekking als fysiotherapeut in een andere praktijk en wilde haar vleugels uitslaan naar zelfstandigheid. Naast de algemene fysiotherapie specialiseerde Edith zich in oedeemtherapie. Zij is de enige oedeemtherapeut in Heiloo. Edith:,,Het gaat hierbij voornamelijk om (ex-) kankerpatiënten, bij wie door bestraling of operatie het lymfestelsel is aangetast. Er kan dan een vochtophoping in een lichaamsdeel ontstaan. Oedeemtherapie kan verer gering van lymfoedeem voorkomen of reduceren. De behandeling bestaat uit oefentherapie, indien nodig bandageren of lymftaping en manuele lymfdrainage. Dit is een speciale massagetechniek om de voehtafvoer te stimuleren. Verder vind ik het heel belangrijk om de mensen goed te infor meren over hoe om te gaan met lymfoedeem, de risico's te beperken en oefeningen aan te reiken die de patiënten ook thuis kunnen doen." Naast lymfoedeem patiënten behandelt Edith ook patiënten met diverse andere klachten en storingen aan het houdings-en bewegingsapparaat met oefen therapie, massage, elektrotherapie en advisering. Na een half jaar verhuisde de praktijk van de Wildtlaan naar de Bergeonstraat. De sfeer in de praktijk is persoonlijk, informeel en profes sioneel. De ruime goed geoutilleerde ruimte ademt een prettige sfeer uit. "Het fijne van deze locatie is ondermeer, dat er verschillende paramedi sche beroepen waarmee we een goede onderlinge samenwerking hebben, onder één dak huizen; mensendieck, haptotherapie en orthomoleculaire diëtetiek. Het is bovendien goed bereikbaar, toegankelijk en heeft ruime parkeergelegenheid. Na drie jaar diende zich versterking aan in de persoon van Elsbeth Pilz. Elsbeth is jarenlang werkzaam geweest op de revalidatie afdeling in een ziekenhuis in Haarlem. Deze ervaring en kennis neemt Elsbeth mee in de behandeling van cliënten die zij nu behandelt met diverse klachten aan het houdings-en bewegingsapparaat. Sinds enkele maanden is het behandelingsaanbod van de praktijk uitge breid met orthopedische manuele therapie door Joep Gökemeijer. Hij is naast sportfysiotherapie gespecialiseerd in beweging van de gewrichten, met name de wervelkolom. „Vermindering van de mobiliteit van gewrich ten kan acuut of juist heel geleidelijk optreden. Tijdens het vaststellen van de plek waar de pijn zit en waar de pijn vandaan komt, ga ik altijd uit van het totaalbeeld; vaak komen klachten in de nek bijvoorbeeld voort uit een blokkade in de bovenrug. Ik probeer de blokkade in een aantal behande lingen los te maken door middel van gelijkmatig mobiliseren of manipule ren vanuit een ontspannen houding. Dit wordt aangevuld met oefeningen zodat een terugkeer van de klachten wordt voorkomen." Voor fysiotherapie is geen verwijzing van de huisarts meer nodig. Edith: „Wij beoordelen na een eerste gesprek met de cliënt of wij hen kunnen helpen of dat we toch naar de huisarts doorsturen voor verwijzing voor een andere behandeling waarmee de cliënt beter is geholpen." HEILOO - In het Open Huis start op dinsdag 22 september een basiscursus Photoshop en op donderdag 24 september een basiscursus fotografie. De basiscursus photoshop is bedoeld voor iedereen die op een creatieve manier zijn foto's wil bewerken. Na het volgen van deze cursus bent u bekend met de basistechnieken van het programma photoshop en kunt u uw foto's iets extra's geven of een mooi kunst werk maken. U leert onder andere retoucheren, fotomontages maken, foto's omzetten naar zwart-wit en een kleur toevoegen. In de basiscur sus fotografie leert u onder andere de basis technieken van de fotogra fie kennen. Wat zijn de verschillen de instellingen van de camera en hoe kunt hier het beste gebruik van maken. Na het volgen van deze cur sus bent u in staat om goed met uw camera en verschillende technieken om te gaan en kunt u beter en crea tiever fotograferen.De basiscursus sen bestaan uit acht lessen en wor den 's avonds gegeven van 19.30 tot 21.30 uur. Voor meer informatie over deze cursussen kunt u terecht op www.cekust.nl/cursussen of kunt u contact op nemen met Cleo van Meehelen of Eric Wilbers, tel. 072- 5322612. HEILOO - Op 09/09/09 was de landelijke Dag van de Duur zaamheid. Op de Springschans (locatie centrum en oost) werd om 09.00 uur het startsein gege ven voor een duurzaam project. De Openbare Bibliotheek Heiloo heeft op verzoek van de school haar medewerking verleend. Vier vrijwilli ge voorlezers kwamen een verhaal voorlezen waarin het thema duur zaamheid centraal staat. Op Springschans centrum werden groep 5 tot en met 8 voorgelezen door Han Tellingen uit een boek dat pas op 30 september verschijnt, 'Duurzame Oma' van Sjoerd Kuyper. Francis Schruer: „Op onze school wordt op 09/09/09 een Watteher in het stopcontact gestopt. Dit appa raat maakt ons bewust van ons ener gieverbruik, het maakt het begrip duurzaamheid in en rond de school zichtbaar, zodat wij, leerkrachten en team, ook echt iets kunnen doen aan het gebruik van energie. De Watteher meet constant het effect van minder of meer energiever bruik. Afhankelijk van het elektrici teitsverbruik stijgen of dalen de cij fers. De kinderen bespreken de mogelijkheden om energiebewuster te leven. Er komen bomen in de school waarop in een grafiek te zien is hoe het verloop van de Watteher is. Aan de takken van de bomen zul len de initiatieven van de kinderen op kaartjes zichtbaar worden gemaakt. Bij onze nieuwe èn onze gerenoveerde school staat duur zaamheid hoog in het vaandel!" Han van Tellingen en mevrouw Heikoop van Bibliotheek Heiloo lezen groep 5 tot en met 8 van obs Springschans voor uit Duurzame oma, het nieuwste boek van Sjoerd Kuyper. Aangeleverde foto HEILOO - Donderdag 17 sep tember start de muziek- dans school Heiloo de nieuwe dans cursussen voor beginners: klassiek ballet voor kinderen en Show-Musical Dance voor kin deren. in de dansstudio in de Hofdijk, Mariënstein 178a te Heiloo. Inlichtingen: tel. 072-5332460, e- mail: info@muziekendansschoolhei- loo.nl of www.muziekendansschool- heiloo.nl. Deze twee nieuwe beginnerscur sussen zijn bedoeld voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar die nog geen of weinig dans- balletlessen hebben gevolgd. Deze cursussen worden door de enthousiaste dans- doeente Greetje Klaase verzorgd. In de lessen voor klassiek ballet wor den de grondbeginselen op speelse wijze geleerd. In de Show-Musical Dance wordt de basis geleerd van show-danee elementen. Voor beide cursussen geldt: plezier tijdens de les, verbetering van de houding en er wordt gewerkt aan de conditie. Donderdag 17 en 24 september kunnen de kinderen gratis twee proeflessen bijwonen. Klassiek bal let voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar is om 16.00 uur en Show- Musical dance voor kinderen om 16.45 uur. Deze lessen vinden plaats Muziek- dansschool Heiloo start met twee nieuwe danscursussen voor kinderen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 5