'Vrienden' krijgen bijdrage Bemhardfonds Annemiek de Haan exposeert in bibliotheek Heiloose geselecteerd voor Foto Nationaal 2009 Expositie Diny Dijkman in Porceleyn Huys Artacunina DEUTEKOM Corso Bioscoop Lover of Loser BOEK VAN DE WEEK Artacucina UITKIJKPOST 16 SEPTEMBER 2009 Na het succes van het eerste kunstkookboek Artaeuniea -een kijkje in de keuken van galerie Artaeasa- kon een vervolg niet uit blijven. In dit kookboek, dat zowel het oog als de tong streelt, worden fraaie kunstwerken gecombineerd met inspirerende gerechten. Artacucina 2 biedt schitterende schilderijen en lekkere, makkelijk te maken recepten. Nieuw zijn ook de foto's van de gerechten achter in het boek, als visueel steuntje bij het koken. Een smakelijk cadeau voor kunst- en kookliefhebbers! Het boek is rijk geïllustreerd met kunstwer ken van de kunstenaars aangesloten bij galerie Artaeasa. Zonder de kun stenaars en hun kunstwerken zou er geen kookboek zijn. Met veel enthousiasme is er aan het boek gewerkt. Nog meer dan bij deel een is getracht kunst en recepten op elkaar af te stemmen. De recepten zijn uitgeprobeerd in eigen keuken en, na een snel snapshot, lekker opgegeten. Vrienden, familie en buren hebben ook met dat laatste goed meegeholpen. door Wiebke van der Scheer en Margré Mij er voor 19,95 HEILOO - Experimenteren met klei, glazuur en raku stoken is een ware passie geworden voor Annemiek de Haan uit Limmen. Met een voorliefde voor eenvoud, weet ze haar keramiek potten, vazen en schalen altijd weer een bij zondere en verrassende uitstraling te geven. Dat komt omdat zij veel van haar werk 'raku stookt'. Het gebruik van deze techniek veroor zaakt kleine barstjes in het glazuur. Door het keramiek vervolgens 'te roken' ontstaat er een zwart effect in de scheurtjes en op de ongegla zuurde delen. Elke keer weer is het effect net anders dan verwacht. En dat maakt het werk van Annemiek zo spannend. Tot 1 november kunt u een aantal van haar kunstwerken bekijken in de vitrines van de expositieruimte in Bibliotheek Heiloo. De Garnalenvisser van Toos Oudhoff is geselecteerd voor 'Foto Nationaal 2009'. Aangeleverde foto HEILOO - Plaatsgenote Toos Oudhoff, lid van de Heilooër Amateur Fotovereniging HAF, werd dezer dagen verblijd met de mededeling dat de door haar ingezonden fotoserie 'Garnalenvisser' is geselec teerd voor de bondsfotowed- strijd 'Foto Nationaal 2009'. Er waren voor die wedstrijd 148 inzendingen uit alle windstreken van ons land. Twintig series daaruit werden geselecteerd voor de eervol le functie om gedurende een heel jaar door het gehele land op ver schillende plaatsen te worden geëx poseerd. Niet alleen voor Toos maar ook voor fotoclub HAF weder om een prima opsteker. De gehele serie is te bewonderen op de website van de HAE Het zit de 15-jarige Eva niet mee. Met haar stiefvader kan ze absoluut niet opschieten. Waarom doet hij altijd zo klef tegen haar? Haar moe der vindt echter dat Eva niet zo moet zeuren. Als bijverdienste ont werpt Eva T-shirts, die ze zaterdags in de printshop drukt. Ze is verliefd op Mees), de leuke jongen die daar werkt. Maar door een misverstand denkt ze dat hij al een vriendin heeft. Ze komt steeds meer alleen te staan, helemaal als haar beste vriendin het te druk heeft met haar vriendje en steeds minder met Eva wil afspreken. Als bij een optreden van een muziekband de vlotte knappe Ricardo aandacht aan Eva besteedt, is ze al snel verloren. Hij pakt haar helemaal in met leuke kleren en wil haar meenemen naar een beroemde modeontwerper in Parijs. Maar Mees vertrouwt het niet. Hij komt erachter dat Ricardo helemaal niet naar Parijs zal gaan. En dan doet hij alles om Eva te red den. Met onder andere Martijn Lakemeier, Thomas Acda en Susan Visser. Film naar een boek van Carry Slee. HEILOO- De Vrienden van De Beun krijgen van het Prins Bernhard Cultuurfonds een bij drage van 5000 euro. Mede daardoor kunnen de vrijwil ligers die in het Heilooër theater de voorstellingen van beroepsartiesten organiseren, in het seizoen 2010- 2011 twee bijzondere cabaretvoor stellingen financieren. Bij de provin cie hebben de Vrienden een subsidieaanvrage ingediend voor een toneelstuk dat zonder financieel steuntje in de rug niet ingekocht zou kunnen worden. Van de gemeente krijgen De Vrienden jaar lijks een zogenoemde waarderings subsidie. Door een breder financi eel draagvlak is het De Vrienden mogelijk de kwaliteit van de klein- kunstvoorstellingen verder te verho gen. De belangstelling onder de Heilooërs ervoor is groot. Van de 24 voorstellingen in het komende thea terseizoen zijn er al vier uitver kocht, onder andere die van Lenette van Dongen met Nikè op 2 oktober. Voor een aantal andere zijn nog maar enkele kaarten te krijgen. Zaterdag 19 september openen Middelbare Meiden het seizoen met een vrolijk makend muzikaal caba ret. Annemarie Henselmans en Hanny Kroeze snijden in Een illusie rijker een bekend thema aan: de balans opmaken van je leven. Ze doen dat niet zwaarwichtig, integen deel. De Middelbare Meiden steken de handen cabaretesk uit de mou wen, daarbij swingend begeleid door de middelbare musici Rob Roeleveld en Rob Hogenkamp. Kaarten aan de kassa van De Beun of via www.vriendenvandebeun.nl Tijdens de onlangs gehouden Uitmarkt in Heiloo meldden zich weer nieuwe donateurs aan voor De Vrienden. Er zijn nu bijna 800 men sen die de Stichting steunen in haar streven professionele kleinkunst voor Heiloo te behouden. Spannend werk van Annemiek de Haan. Aangeleverde foto HEILOO - In de exporuimte van beeldend kunstenaar Dina Kikkert in Heiloo, Kennemer- straatweg 115 is werk te zien van de impressionistische schil deres Diny Dijkman. Diny kreeg al op haar 17de jaar les van Cor Heeck, een begrip in Castrieum en omgeving. Maar ook haar vader die goudsmid was en landschapsschilder heeft haar gesti muleerd om te schilderen. Al 25 jaar lang is Diny lid van de Castrieumse schildersclub Perspectief onder lei ding van Jaap Dekker. Het werk van Diny is internationaal vertegen woordigd, onder andere in Engeland, Amerika, Canada, Zweden en Duitsland. Ook is werk te zien van de kunstenaars: Ingerid Opstelten en Mai Movrin met ruim telijk werk, Kees Wagemaker met figuratieve kunst, Henk Padt en Dina Kikkert met abstract werk, Leonie van Sehagen met portret kunst, Dora Kuypers met een knip oog naar de oude meesters en een grote overzichtstentoonstelling van Tine Poelsma met onder andere etsen, objecten en schilderijen. Open op vrijdag van 16.00 tot 20.00 uur en zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. meer infor matie op tel. 06-50846419. www.kikkertkunst.nl. De Castrieumse Diny Dijkman exposeert in het voormalige Porceleyn Huys. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 9