Van der Meer uit de kast in het Porceleyn Huys Uitverkocht De Beun vol bewondering H E I L O O VNfA deutekom 13 Sweet! by Sam Corso Bioscoop Fame BOEK VAN DE WEEK Sweet! by Sam door Samantha Loman voor 12,50 Theatrale topprestatie van Lenette van Dongen House café in de Buk Expositie Joop van den Berg bij Schaap de Jong UITKIJKPOST 7 OKTOBER 2009 Samantfia Zoman Een remake van de populaire musi cal uit 1980, over de studenten van de New York Academy of Performing Arts. Dit najaar maakt een heel nieuwe generatie kennis met het fenomeen Fhme, dat begon met de ongekend populaire, Oscar® winnende dans film uit de jaren '80! De gloednieu we danssensatie vertelt het verhaal van een groep jonge, getalenteerde muziek- en dansstudenten aan de prestigieuze School of Performing Arts in New York. Hun talenten zijn verschillend, maar ze hebben alle maal hetzelfde doel voor ogen: to become a star! De nieuwste filmversie van het dansfenomeen speelt zich af in New York anno 2009. Natuurlijk staat Fhme nog steeds bol van de trendy, hippe muziek en spectacu laire dance moves die de studenten hun felbegeerde eeuwige roem moeten bezorgen. De weg naar succes gaat echter niet over rozen en ieder van hen merkt op zijn eigen manier dat er altijd een prijs moet worden betaald. Who's gonna live forever? Met onder andere Kay Parabaker - Kherington Payne - Naturi Naughton. Waarom wachten met trakteren tot eenspeeiale gelegenheid? Sweet! by Sam is een boek boordevol bij zondere gerechten! Trakteer jezelf op heerlijke taartjes en gezonde toetjes. Of maak eens een matroesj- ka-koekjeappelkaneeleadeautj e prinsessenjurk, indianenhond of een prachtig droomkasteel van cake! In Sweet! by Sam wordt uit voerig stilgestaan bij verschillende voedselallergieën en -intoleranties. Elk recept bevat een uitgebreide allergie-informatie, zodat iedereen kan meegenieten! Sam, oftewel de 25-jarige Samantha Loman, is gek op foto graferen en illustreren. Ze heeft illustratie gestudeerd aan de kunst academie te Rotterdam. Na het behalen van het diploma (Bachelor of Design) in januari 2005 is ze gaan werken als freelance illustra tor, ontwerper, fotograaf en schrij ver van kinderboeken. Ze werkt onder andere voor diverse tijd schriften, uitgeverijen en andere bedrijven welke stationary, kaarten en andere producten maken voor kinderen, tieners en vrouwen. HEILOO - Aan de Kennemerstraatweg 115 is werk te zien van nieuwkomer in de kunst Jur van der Meer. Jur is al jaren gefascineerd door Minimal Art. Hij maakt objecten van MDF panelen. Met behulp van reliefs, spijkers, cylinders of andere vormen zoekt hij naar een extra dimensie. Het straalt rust uit en past buitengewoon goed in een modern interieur. Zijn werk, en dat van nog twee nieuwe exposanten, waaronder Cleo Wilbers met digitale fotografie en Hetty Pirovano met schilderijen, is te zien op vrijdag van 16.00 tot 20.00 uur en op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Informatie: www.kikkertkimst.nl. Lenette van Dongen oogstte vrijdagavond grote bewondering en waardering in de Beun. Aangeleverde foto Lenette heeft zich definitief in de top van het Nederlandse cabaret genesteld. Met haar directe manier van optreden, de beeldende kracht van haar taal, de interactie met de zaal en haar snelle reacties vol zelf spot heeft ze zich ontwikkeld tot een volleerd stand-up eomediènne. In De Beun maakte ze de hoge ver wachtingen volop waar. Treffend ontroerend was haar vertelling over haar babybedje uit de kelder. Meegenomen uit het ouderlijk huis in de hoop dat na een likje verf en met een hip dekentje de eigen baby kon komen. Nu ze 50 is, hoeft ze daar niet meer op te hopen. Het babybedje kan weg, de pijn blijft. Met het Boedhistisehe 'losla ten van al het verlangen' werkt van Dongen toe naar een bijna filoso fisch slot. Het mentale en fysieke verval bestrijdt ze door met opti misme de fagade weg te halen die ieder mens probeert op te houden. Daardoor overwint ze, naar Nikè de Godin van de overwinning. Er staan ook de komende tijd bij zondere voorstellingen op het pro gramma van 'De Vrienden'. Robert Jan Stips was vorig jaar solo in De Beun, nu brengt hij Henk Hofstede en Rob Kloet mee, samen bekend als de Nits. In Heiloo treden ze mor genavond op met nieuwe muzikale vondsten maar natuurlijk ook met hun evergreens. Cabaretier Kees Torn was winnaar van de Poelfinario in 2006. Met zijn slunge lige lichaam, zijn sigaartje en glas wiskey in de hand, maakt zijn ver strooide optreden de toeschouwers meteen al aan het lachen. Voor beide voorstellingen zijn nog een beperkt aantal kaarten verkrijg baar aan de kassa van De Beun, 's middags tussen 13.30 en 17.00 uur. HEILOO - Vrijdagavond zullen de dansbaarste en vetste houseplaat- jes worden gedraaid in het Buk- café door vier lokale house-goe- roes! Dj Seb, Dj Leo en DJ Will zijn al jarenlang lokale goeroes op het gebied van housemuziek. Aangezien de heren in het verle den nogal wat avonden in de Buk Buk hebben versleten, is van avond eigenlijk gewoon een 'thou- se-feestje' te noemen! Op de spec taculaire sound van bass is het haast onmogelijk om stil te blij ven staan; ook nog eens een goede work-out dus! Deuren van Buk Buk gaan open om 21.00 uur. Entree is gratis. Jur van der Meer exposeert in het Porceleyn Huys. Aangeleverde foto HEILOO - Soms ontroerend, soms confronterend. Herken baar en hilarisch. Bijna elk moment van haar bijna twee uur durende optreden theatraal top. Lenette van Dongen oogstte afge lopen vrijdagavond in het weer uit verkochte Beun-theater grote bewondering en waardering met de voorstelling Nikè. Vijftig jaar is de cabaretière inmiddels. Ze voelt zich beter dan ooit. Dat is tegelijk ook de leidraad in Nikè. Bij het uitruimen van haar kelder bevrijdt ze zich van allerlei oude zooi die ooit een rol speelde in haar leven, maar nu niet meer nodig is om gelukkig te zijn. HEILOO - Joop van den Berg volgde in de jaren '60 een opleiding bij de Famous Artist School, een Amerikaans tekeninstituut dat opleidde tot tekenaar-illustrator-ontwerper, met in Nederland een vestiging in Osdorp. Op de meeste van zijn doeken, ook wel lyrisch abstract werk, gebruikt Van den Berg een helder en kleurrijk pallet. Hij schildert al vijftien jaar met acrylverf vaak ondersteund door krijt en/of houtskool. De verf wordt bewerkt en aangebracht met spalter, mes en kwast en soms wor den bestaande verflagen weer voor een deel weg geschraapt en al dan niet opnieuw gevuld. De expo sitie is te bezichtigen tijdens de openingstijden van de kliniek en op de site van Joop van den Berg: www.joopvandenberg.nl. Dierenartsenpraktijk Schaap de Jong, Commandeurslaan 1 in Heiloo, tel. 072-5331606. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69, 1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 13