PvdA Tweede Kamerlid Margot Kraneveldt bezoekt Kleurenorkest Deze week in 't Praethuys ISPEEL goed Gemeente Castricum reikt Opstekers uit Paddenstoelen kijken, ruiken en proeven NIEUWS UIT DE REGIO Vijfjarig bestaan van de zondag- middagsocieteit regio 20 het kleurenorkgst Starre wettelijke regels verhinderen dat zij als school wordt erkend Falkland Toneel De hele dag zijn er gratis excursies in het duingebied PvdA-politici Margot Kraneveldt (tweede van rechts) en Petra Nordholt (links) op bezoek bij het Kleurenorkest. Foto: Henk Hommes LIMMEN - Vrijdag 25 septem ber heeft PvdA Tweede Kamerlid Margot Kraneveldt op uitnodiging van de PvdA-fractie Castricum een bezoek gebracht aan het Kleurenorkest in Limmen. Het Kleurenorkest is een particu liere basisschool die onderwijs geeft volgens de methode Natuurlijk Leren. Zij wil door de overheid wor den erkend als algemeen bijzondere basisschool. Zij krijgen dan een ver goeding van het Rijk en kunnen ver volgens ook gebruik maken van allerlei andere faciliteiten die een reguliere basisschool ook krijgt. Het Kleurenorkest strijdt al een paar jaar om erkenning. Zij kan aan tonen dat zij bestaansrecht heeft en dat hun specifieke onderwijsmetho de door de Onderwijsinspectie wordt goedgekeurd. Alleen de star re wettelijke regels verhinderen dat zij als school wordt erkend. De PvdA-fractie heeft daarom Margot Kraneveldt, woordvoerder Basisonderwijs van de landelijke PvdA, uitgenodigd om ter plaatse te zien op welke enthousiaste wijze de kinderen les krijgen en dat de schoolresultaten er mogen zijn. Na een zeer vruchtbare bij eenkomst met kinderen, ouders en leerkrachten gaf Margot te kennen dat zij zeer onder de indruk is geraakt over het Kleurenorkest. Zij wil PvdA- Staatsseeretaris Sharon Dijksma ervan overtuigen dat de wet moet worden veranderd. Zij zal daarom de Staatssecretaris vragen om voor het Kleurenorkest een door de voltallige gemeenteraad gewenste pilot (proefproject) te starten waarin het Kleurenorkest kan aantonen dat zij absoluut bestaansrecht heeft en dat de wet te star werkt. Ook zal zij het verzoek van de lokale PvdA-fractie onder steunen om Sharon Dijksma per soonlijk uit te nodigen om een bezoekje te brengen aan het Kleurenorkest om zelf vast te stellen dat deze school het verdient om erkend te worden. REGIO - Woensdagmorgen start speksteen bewerken van 10.00 tot 12.00 uur. Materiaal vergoeding is 3,50 per keer. Andere data zijn 7, 14, 21, 28 okt. en 11 en 18 november. ADVEETENTI Aanmelden is noodzakelijk. Op zondagmorgen 11 oktober is er een frisse herfstwandeling voor nabe staanden. Tijdens het wandelen kunnen er ervaringen worden gedeeld. Aanvang 10.00 uur met koffie en na de wandeling wordt er- soep gegeten. Maandagavond 12 oktober is er zingen onder leiding van Maike Kramer. Er wordt gezongen voor ont spanning en plezier. Ervaring is niet nodig. Aanvang 19.30 tot 21.00 uur. Dinsdagmiddag 13 okto ber start de serie themamiddagen in samenwerking met Evean en het MCA. Thema: Algemene voorlich ting over kanker, chirurgische en chemotherapeutische behandelin gen. Gastspreker zijn mevrouw Schreurs, chirurg en mevrouw Smorenburg, internist oncoloog. CASTRICUM - De gemeente Castricum reikt voor de twee de keer Duurzame Opstekers uit. Dit jaar decoreert wethou der Portegies twee inwoners voor hun inzet voor duurzaam heid en milieu. De gedecoreerden zijn mevrouw C. Barendsma voor haar jarenlan ge inzet voor een schone en veilige leefomgeving en de heer G. Hopman voor zijn jarenlange inzet voor de stichting tot Behoud van Natuurlijke en Cultuurhistorische waarden in de Alkmaardermeer- omgeving en het IVN. De gemeente geeft met deze activiteit invulling aan de regionale Duurzame Dinsdag van de provin cie Noord-Holland. De uitreiking vindt plaats in de Tuin van Kapitein Rommel op dinsdag 6 oktober. REGIO - Op zondag 11 oktober houden PWN en IVN van 10.00 tot 16.00 uur voor jong en oud een grote publieksdag met veel informatie en activiteiten over paddenstoelen. Kom kijken, ruiken en proeven in en rond het IVN natuureentrum aan de Uilevangersweg in het Noordhollands Duinreservaat te Bergen. Het Duinreservaat is zeer rijk aan bijzondere paddenstoelen. Vooral het gebied rondom de Uilevangersweg herbergt veel soor ten. Kom op de fiets en vermijd een parkeerprobleem. In de werkschuw exposeert natuurfotograaf Bert Stam zijn foto's over paddenstoelen. Er staan ook microscopen om eens van dichtbij naar de sporen van de paddenstoel te kijken. Bovendien draait er in de werk schuw een korte presentatie over paddenstoelen. Rondom het natuur eentrum staan verschillende kra men. Vrijwilligers van het Landschap Noord Holland zijn er met een boekenmarkt. Er is een kraam met uitleg over de teeltwijze en verkoop van eeo-paddenstoelen en broed om zelf thuis paddenstoe len te kweken. Verder is bezoekers centrum De Hoep aanwezig en zijn er infostands van IVN en KNNV De gehele dag is er koffie, thee, fris drank en natuurlijk paddenstoelen soep verkrijgbaar. Hier zijn soorten te vinden uit de omgeving. Test je kennis met een quiz en maak kans op een mooie paddenstoelengids. De hele dag zijn er gratis excur sies in het duingebied. Elk uur gaan gidsen met kleine groepjes op pad. Voor de kinderen zijn er allerlei knutselaetiviteiten zoals figuurz agen en de kinderen kunnen omge toverd worden in echte kabouters, inclusief puntmuts en knapzak! Toegang via parkeerplaats Uilevangersweg, gelegen aan de Zeeweg naar Bergen aan Zee. Vanaf de rotonde de Franschman volgt u de borden. Aanvang 14.00 tot 16.00 uw. Aanmelden patiëntenvoorlichting MCA, tel 072-5482500. Dinsdagavond 13 oktober is er een buikdansworkshop onder lei ding Mena Leila voor vrouwen die borstkanker hebben (gehad). Een feestelijke avond voor ontspanning en plezier. Aanvang 19.30 uur. Aanmelden verplicht. Elke week is dit inloophuis voor mensen met kanker en hun naasten open van maandag tot en met don derdag van 10.00 tot 16.30 uur. Voor een luisterend oor, informatie en steun. De meeste activiteiten zijn gratis, een eigen bijdragen is altijd wel kom. Voor meer informatie: 't Praethuys, Westerweg 50 in Alkmaar, tel. 072-5113644 of kijk op www.praethuys.nl. In de werkschuur exposeert Bert Stam zijn foto's van padden stoelen. Foto: Bert Stam

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 17