Muzikale avonturen voor jonge kinderen in de Muziek en Dansschool 50-Jarig jubileum HAF Themabij eenkomst in Bibliotheek Heiloo H E I L O O V 3 Vijftig uur durende fotomarathon op 8,9 en 10 oktober Joseph Haydn in Bibliotheek Heiloo INGEZONDEN BRIEF Bromtoon KORTOM Rudi Oranje 7 oktober in Heiloo Info-uur CDA-fractie Afgestudeerd Collecte Nierstichting Collecteweek Brandwonden Stichting Feestelijke opening schoolplein Willibrordschool UITKIJKPOST 7 OKTOBER 2009 HEILOO - Binnenkort starten er weer korte cursussen met een speciale mix voor jonge kinderen. Juist de brede insteek - het beleven van muziek in verbinding met dans, spel en drama - geeft kinderen extra ruimte/ mogelijkheden hun muzikaliteit en creativiteit verder te ontwikkelen. In de cursus Muziekplezier kun nen peuters vanaf 2,5 jaar samen met een begeleider genieten van muzikale avonturen rondom het thema herfst: liedjes over spinnen, vingerspelletjes, balanceren op het spinnenweb van elastieken, herfst- geritsel op xylofoons, de klanken van wind en regen tot aan Zwarte Piet aan toe. In de rOndorn Kleutertrein gaan de kinderen (groep 1/2) al wat gerichter op ont- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 19.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voorinformatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. dekkingstocht. Muziek maken, dan sen, zingen, drama spelletjes en muziekinstrumenten knutselen. Er zijn ook nog een paar plekken vrij in de rOndorn Theaterkeuken, een project van tien keer op zater dagochtend waarin ingrediënten als muziek, beweging/dans en drama gemengd worden om samen een toneelstukje op de planken te bren gen (leeftijd voor mini's: 4-5 jaar, enmaxi's: 6-8 jaar). Begeleiding: Evi Velders, docente Muziek en Beweging. De rOndorn Kleutertrein (acht keer op dinsdag middag) begint op 13 oktober, Muziekplezier voor Peuters (acht keer op woensdag ochtend) op 14 oktober. rOndorn Theaterkeuken start op zaterdag 7 november, informatie en opgeven: tel. 072-5332460 en www. muziekendanssehoolheiloonl. HEILOO - Op 5 januari 2010 is het precies vijftig jaar geleden dat de Heilooër Amateur Fotografenvereniging (HAF) werd opgericht. De vereniging bloeit als nooit tevoren. Met regelmaat worden bij bonds- of afdelingswedstrijden goede resul taten door de HAF bereikt waaruit HEILOO - Donderdag 15 okto ber houdt de bibliotheek van 10.00 tot 12.00 uur een thema bijeenkomst 'Haal meer uit de bibliotheek'. Voor deze bijeenkomst is iedereen welkom, die meer wil weten over de achtergronden van het bibliotheek werk en over de mogelijkheden, die de bibliotheek van vandaag biedt. Een belangrijk onderdeel van het valt af te leiden dat de vereniging in competitie met andere fotoclubs een uitstekend figuur slaat. Het aan tal leden bedraagt momenteel rond veertig en liefst dertien daarvan zijn vrouwen. De HAF wil haar 50-jarig jubileum niet ongemerkt voorbij laten gaan en is daarom voorne mens in de periode rond de jubi leumdatum een aantal bijzondere programma is de uitleg van de bibli otheekcatalogus. Het programma bestaat verder uit een blik achter de schermen, een rondleiding door de bibliotheek, een instructie van de inname- en uitleenapparatuur en een korte eerste kennismaking met internet en digitale naslagbestan den. Opgave: vóór oktober: telefo nisch 072-5330670, per e-mail bibliotheek® bibliotheekheiloonl of bij de klantenservice. aktiviteiten te organiseren. Te beginnen met een fotomarathon. Gedurende een aaneengesloten periode van precies vijftig uren zul len fotografen zich door het dorp bewegen om foto's te maken van alles wat er zoal in Heiloo tegen en in het weekend vanaf donderdag 8 oktober 14.00 uur tot zaterdag 10 oktober 16.00 uur gebeurt. HEILOO - Dinsdag 13 oktober verzorgt Gert Floor, muziekbiblio- theearis, een avond rond de muziek van Joseph Haydn. Aanvang 20.00 uur (zaal open vanaf 19.45 uur). Toegangskaarten voor deze speciale avond zijn ver krijgbaar voor 5,00 (niet biblio theekleden: 7,50). Bewoners van het Hoekstuk in Heiloo hebben sinds begin augustus last van een laagresonerende brom toon in hun woning. Dit zeer hinder lijke geluid is 24 uur per dag hoor baar. Vooral in de avonduren en 's nachts zorgt deze brommende toon voor veel overlast. Het geluid schijnt niet uit de directe omgeving te komen. Tlissen Egmond en Castrieum is het ook hoorbaar. Het komt dus van verder weg. Medewer kers van het Geluidshindermeld- punt MRA te Alkmaar, lieten weten geen actie te kunnen ondernemen in geval van lage tonen omdat zij, volgens hun zeggen, dan de halve industrie van Nederland zouden moeten sluiten. Begrijpelijk, maar de klachten blijven. Het begint som mige bewoners echt op hun zenu wen te werken. Wie in Heiloo heeft ook last van dit geluid? Weet waar dit vandaan komt of door veroor zaakt wordt? Wamreer meer mensen aangeven hier last van te hebben kunnen wij opnieuw het MRA ver zoeken een onderzoek naar de ver oorzaker van deze tot nu toe myste rieuze bromtoon in te stellen. Schermer Heiloo HEILOO - Deze week vindt de Internationale Week van de Palliatieve Zorg plaats, om de aandacht van het publiek te vesti gen op de laatste levensfase en de mogelijkheden die er zijn in de palliatieve zorg. In dit kader zal Rudi Oranje op woensdagavond 7 oktober om 20.00 uur een voordracht houden in de ter Coulsterkerk. Voor meer informatie: bel 06-22210779 of tel. 072-5332207 (Ton Steenaert HEILOO - Op donderdag 8 okto ber houdt de CDA-fractie een info-uur. Wamreer u een onder werp met de fractieleden wilt bespreken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf tel 5335150. E-mail h.vd.werf@heiloo.nl Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang) HEILOO - Plaatsgenoot Sebastiaan Schotten (23) is op 31 augustus cum laude afgestudeerd in de Theoretische Fysica aan de Universiteit van Amsterdam. HEILOO - Met dank aan de vele collectanten is er dit jaar 8.275,78 bij elkaar gebracht. Proficiat aan de heer Peters, mevrouw Peters en mevrouw van Baar met hun 35-jarig jubileum en mevrouw Schoen en mevrouw Tromp met hun 25-jarig jubileum. HEILOO - De landelijke collecte van de Brandwonden Stichting vindt dit jaar plaats van zondag 11 tot en met zaterdag 17 okto ber. Helaas komt men in Heiloo nog wat collectanten te kort. Voor informatie en aanmeldingen in Heiloo: 072-5338645 of martin.j .g@kpnplanet.nl. HEILOO - Op maandag 5 oktober opende de Willibrordschool het pas gerenoveerde schoolplein. Centraal punt ervan vormt een ruim podium. Dit podium zal gedurende het schooljaar vele malen gebruikt gaan worden: bij de opening van een project, bij een feestelijke gebeurtenis, bij een jaarslui ting. Deze keer diende het als toneel voor de opening van de Kinderboekenweek. Aangeleverde foto De Muziek- en Dansschool geeft cursussen met een speciale mix VOOr jonge kinderen. Aangeleverde foto Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 3