Dreigroschenoper van Kurt Weill Wijnhandel BeauVin Expositie 'Lustoord Heiloo' geopend 61ste Antiekade in Golden Tulip Heiloo BEDRIJF BELICHT Op zaterdag 10 oktober om 20.00 uur in de ontmoetingsruimte van de GGZ Voorzitter Piet Kuijper bedankte de tentoonstel lingscommissie HEILOO - Op zaterdag 10 okto ber om 20.00 uur voert het Heilooër Salonorkest Musica d'Amore de Dreigroschenoper van Kurt Weill uit in de ont moetingsruimte van de GGZ aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Wie getuige was van het spranke lende voorproefje dat het orkest gaf op de Heilooër Uitmarkt, weet dat het een onvergetelijke avond wordt. En wie zich het succes herinnert van de uitvoering van Mozarts Bastien Bastienne in 2008, zal zich zeker verheugen op de opera die Musica d'Amore dit jaar brengt. De Dreigroschenoper is een echt spektakelstuk met jazzy muziek, swingende ritmes, tegendraadse teksten, grenzenloos optimisme en rauwe weemoed. Het verhaal speelt zich af in de Londense onderwereld, maar is van alle tijden. Dat maakt de Dreigroschenoper tot een echte klassieker. De liederen worden in het originele Duits gezongen, terwijl door verbindende teksten in het Nederlands de verhaallijn goed te volgen is. Bij de audities werden de zangers zowel op muzikale als thea trale kwaliteiten geselecteerd. Het Heilooër Salonorkest staat onder leiding van dirigent Teunis van der Zwart. Met Edith Jonker als Polly; Ilse Verkaaik als Frau Peaehum; Jilles Koster als MacHeath; Koks Moerbeek als Peaehum; Marjolein Wielinga als Jenny en Marcel Horsthuis als Brown. Aanvang op 10 oktober om 20.00 uur. Toegang 5,-. Voor reserveringen: Ineke Fransen Daalmeijer, tel:072- 5334013 of Wieke Bismeijer, tel. 072-5052690. Het Heilooër Salonorkest Musica d'Amore. Aangeleverde foto Tekst en foto: Carolien Breed Gjalt de Vries, Hoogstraat 2, 1811 KV Alkmaar, telefoon: 072 - 5124477, www.beauvin.nl,info@beauvin.nl. ALKMAAR - Na twintig jaar ervaring, opgedaan in dienst bij het gere nommeerde wijnhuis Wijnkoperij Okhuysen in Haarlem, besloot vinoloog Gjalt de Vries vijf jaar geleden voor zichzelf te beginnen. Hij vestigde zich in het pand waar voorheen de wijnafdeling van restaurant De Bios huisde. Wijnhandel BeauVin startte met een geheel eigen wijnpakket uit het zeer uitgebreide wijnassortiment van 'Les Genereux'. Dit is een inkoopclub, bestaande uit zelfstandige wijnhandelaren en waarvan BeauVin er één van is, die de koppen bij elkaar heeft gestoken en de inkoop gezamenlijk ver zorgt. Deze groep, één van de grootste van Nederland, importeert kwali teitswijnen van kleine zelfstandige, en vaak nog ambachtelijk werkende, wijnboeren, die wijnen produceren die tot de top van die regio of dat land behoren. Gjalt de Vries: „Die kwaliteit komt tot uiting tijdens grote con cours, zoals proeverijen die door toonaangevende wijnvakbladen als Proefschrift of Perswijn worden georganiseerd. Hierbij worden van ver schillende wijnimporteurs soms meer dan 2000 wijnen in verschillende prijscategorieën 'blind' beoordeeld. Meerdere wijnen van inkoopclub Les Genereux zijn in eerder gehouden proeverijen in verschillende prijsklas sen als beste rode, witte of roséwijn geëindigd. Veel mensen associëren een goede wijn met een hoge prijs. Terwijl juist in de gemiddelde prijs klasse tot acht euro hele mooie wijnen zitten. Als je eindigt bij de beste wijnen in deze prijscategorie heb je dan ook veel gewonnen!" Wijnhandel BeauVin houdt regelmatig proeverijen voor haar klanten. Zo wordt zondag 1 november op Landgoed de Haaf in Bergen een over- ziehtsproeverij gehouden, waarbij wijnliefhebbers allerlei wijnen uit de ruime wijncollectie van BeauVin kunnen proeven. „Tijdens de proeverij worden zo'n zeventig open wijnen gepresenteerd, die men kan uitprobe ren. Bovendien zijn een aantal wijnboeren aanwezig die veel kunnen ver tellen over hun werkwijze en door hun geproduceerde wijn." Ook blijft de wijnliefhebber op de hoogte van speciale wijnen of de acties van die maand door middel van het maandelijks wijnberieht van BeauVin, dat men per e-mail kan ontvangen of kan ophalen in de winkel. Ook voor advies bij het maken van de juiste wijnkeuze bij een zelfbereid (kerst)menu kan men bij Wijnhandel BeauVin terecht. Op de maandelijks gehouden 'Wining Dining' avonden in restaurant La Loeanda in Heiloo kan men kennis maken met het met zorg uitgekozen wijnarrangement van BeauVin. En voor wie nog een stapje verder wil gaan, houdt BeauVin, zowel in het voorjaar als in het najaar, wijncursussen voor echte wijnlief hebbers, waar men door middel van een andere kijk op wijn leert, welke wijn goed bij een bepaald gerecht past. Maandag 28 september werd in het Rijksmuseum wijn van het Zuid-Afrikaanse domein Stroomopwaarts gelanceerd. „Deze mooie wijn is opgenomen in het assortiment van Les Genereux. Van elke verkochte fles wijn gaat één euro naar World Granny, een project in Zuid Afrika dat veel voor de arme bevolking doet." HEILOO - Onder de titel 'Lustoord Heiloo' wordt in de Oudheidkamer Heiloo een inte ressante selectie uit het Regionaal Archief Alkmaar gepresenteerd. Afgelopen zater dag opende de directeur van het RAA, Paul Post, de tentoon stelling. De heer Post, al enige tijd inwo ner van Heiloo, onderschreef in zijn openingswoord dat het Heiloo van het verleden zowel als van het heden de typering 'lustoord' ruim schoots verdient. Dat blijkt ook nog eens uit wat de expositie toont. Hij benadrukte de prettige samenwer king tussen het Archief en Oud Heiloo. De functie van het RAA - nieuwe naam Regionaal Historisch Centrum Alkmaar - werd nog eens verduidelijkt. In de nieuwe behui zing in Alkmaar, de 'ambachts school', wordt de opslagruimte uit gebreid van de huidige acht naar 18 kilometer. Dat biedt het Archief nog meer gelegenheid om archieven van vere nigingen, kerken, families en gemeentes verantwoord te beheren. De expositie in de Oudheidkamer toont op een overzichtelijke en zeer verzorgde wijze de geschiedenis van een groot aantal voor Heiloo belangrijke locaties en bouwwer ken. Veel van die bouwwerken zijn helaas alleen nog op de getoonde prenten en schilderijen te bewonde ren. Foto's van de Heilooër Amateur Fotografen geven de situatie van het heden aan. Voorzitter Piet Kuijper bedankte de tentoonstellingscom missie die, onder leiding van Anne Lawant, voor de mooie vormgeving heeft gezorgd. De expositie is de komende maanden te bezichtigen op dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Informatie: tel. 072-5321404 of www.oudheiloo.nl. HEILOO - Op 9, 10 en 1 okto ber wordt de 61ste editie van de Antiekad egehouden, in Golden Tulip, aan de Kennemerstraatweg 425 in Heiloo. Ook deze editie komt weer met een uitgebreide keuze groot- en klein antiek en (semi-)figuratieve realistische hedendaagse en klassie ke kunstobjecten. Verder: info over de restauratie en reparatie-moge lijkheid van uw dierbare kunst- en antiekobject. Liefhebbers van hedendaagse oude kunst antiek - op zoek naar dat éne mooie unieke stuk(-je) - zullen weer hun hart kun nen ophalen om - tussen de vele verrassende objecten en werken gepresenteerd door de circa 35 deelnemende kunsthandels, anti quairs en beeldende kunstenaars - iets van hun gading te vinden. U zult onder andere in boeiende stij len aantreffen: hedendaagse/ oude beelden, schilderijen, tekeningen, glaswerken, keramiek en aparte sie raden. Verder: schitterend zilver, flonkerend kristal, fijn porselein, prachtige oude klokken, unieke barometers en stijlvol antiek meubi lair zoals tafels, secretaires, side tables enzovoorts. Wilt u zich in deze gehaaste tijd liever in één keer oriënteren wat er op antiek-, kunstgebied zoal te zien en te koop is voor uw interieur - en om te dragen - dan is een bezoek aan deze gezellige en sfeervolle fair zeker een 'must'. Zaterdag gratis taxatie naar leef tijd/ waarde van uw meegenomen kunst- antiek door een gecertifi ceerd register taxateur (bij grote drukte limitering aantal stuks voor behouden). Entree: 8,-, (65+) 6,- en jeugd tot 16 jaar gratis. Openingstijden: vrijdag 9 oktober van 19.00 tot 22.00 uur, zaterdag 10 zondag 11 oktober van 11.00 tot 17.00 uur. Op de 61ste Antiekade is weer veel te zien voor kunst- en antiek liefhebbers. Aangeleverde foto In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 5