3 3 Concert Jan Bruin en Leonie Hennekens bij GGZ Verrukkelijke afsluiting Kinderboekenweek Eensgezindheid in concert met Chicago Jazz Band Hetty Pirovano in het Porceleyn Huys H E I L O O De Nederlandse kinderliteratuur. 11 Corso Bioscoop Sinterklaas en de verdwenen pakjesboot BOEK VAN DE WEEK De Nederlandse kinder literatuur in 100 en enige verhalen door Abdelkader Benali Boek van de week door Abdelkader Benali voor 19,95 rw KORTOM Avond over Hermitage en Sint Petersburg Buk Buk Heiloo brengt het schotse gevoel kTjjfJ DEUTEKOM UITKIJKPOST 14 OKTOBER 2009 Een nieuw avontuur van de makers van 'Sinterklaas en het geheim van het grote boek' waarin Sinterklaas en Diego de pakjesboot moeten inhalen. Dit najaar draait alles om de pakjesboot van Sinterklaas. De Sint heeft zijn kasteel in Spanje wel verlaten, maar blijkt niet op de boot naar Nederland te zitten. Hoe dat heeft kunnen gebeuren en hoe de Sint nu op tijd in de Nederlandse haven moet komen, beleven we in dit nieuwste bioseoopavontuur voor de hele familie! Als Sinterklaas en Diego op een ochtend in de haven van Spanje aankomen, blijkt de pakjesboot al weg te zijn. Ze begin nen een race tegen de klok om de boot op tijd in te halen. Dat valt niet mee, want door toedoen van de boeven Joris en Boris zijn de pieten al een dag eerder naar Nederland vertrokken. Ook de kapitein van de pakjesboot denkt dat Sinterklaas gewoon aan boord is. De proble men stapelen zich als cadeautjes op als uitkomt dat twee kinderen zich aan boord verstopt hebben en zo per ongeluk meevaren naar Nederland. In De Nederlandse kinderlitera tuur in 100 en enige verhalen heeft Abdelkader Benali uit de schatka mer van het Nederlandse kinderver haal de mooiste, gruwelijkste, beto- verendste en meest humoristische kinderverhalen van de zestiende tot en met de eenentwintigste eeuw samengebracht. Fantasievolle ver halen van groten als Paul Biegel, Annie M.G. Schmidt en Hans Andreus, maar ook aangename ver rassingen zoals De Perponeher, die vertelt waarom je beter niet met pistolen kan schieten, Halil Giir en vele anderen. Verhalen over kinde ren, voor het leven. Voor de oudste verhalen toont Benali zich een ware ontdekkingsreiziger; voor de mo derne kinderliteratuur laat hij zich van een uiterst kundige en verras sende kant zien. Deze bloemlezing is het standaardwerk over de Nederlandse kinderliteratuur voor volwassenen van alle leeftijden, hoe jong ze ook zijn. HEILOO - Op zondag 25 okto ber, van 16.00 tot 17.00 uur, verzorgen Jan Bruin en Leonie Hennekens een concert in de kapel GGZ NHN, Kennemerstraatweg Heiloo. 464, in Jan Bruin verleent regelmatig als organist zijn medewerking aan de vieringen en diensten in de kapel. Leonie Hennekens geeft leiding aan de zanggroep, die aan de zondagse vieringen en diensten mee werkt. Samen willen zij laten horen dat zij ook andere muziekstijlen beheersen dan alleen het religieuze. Het 'Pels'orgel is in al zijn facetten te beluisteren tijdens werken van o.a. Bach, Widor en Hauré. De combina tie orgel en fluit maakt dit concert tot iets unieks. Leonie Hennekens speelt al heel lang fluit. Daarnaast is zij violiste in het Alkmaars Symfonie Orkest en volgt zij orgellessen. Een muzikale duizendpoot, die u wil laten genie ten van de prachtige klanken die ze aan haar fluit ontlokt. In de geheel eigen akoestiek van de kapel, met zijn groene dak, klinkt het 'hemels'. Jan Bruin startte zijn carrière als organist op Texel. Al jong begin hij met lessen, eerst op het eiland, later in Den Helder en Amsterdam. Na zijn loopbaan op zee, studeerde hij theologie, en is als zodanig werk zaam. Het bespelen van het kerkorgel vormt echter nog steeds een belangrijke hobby. Toegangskaarten voor dit concert zijn voorafgaand aan het concert vanaf 15.30 uur verkrijgbaar, en kosten vijf euro. HEILOO - Op de laatste dag van de kinderboekenweek - zater dag 17 oktober, 10.30 uur - komt er een échte kok naar de bibliotheek! Kok Harry Stoop komt voor kin deren van 8 tot circa 11 jaar een echte smaakles verzorgen. Met allerlei proefjes laat hij zien wat smaak eigenlijk is, welke zintuigen je gebruikt, wat gezond is en wat niet, en nog veel meer. Er zijn nog plaatsen beschikbaar, maar schrijf je snel in bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo of via 072- 5330670/ bibliotheek® bibliotheek- heiloo.nl, want vol is vol! Meedoen aan het smaakpareours is overigens helemaal gratis. HEILOO - Op zaterdagavond 31 oktober geeft Eensgezindheid in de grote zaal van de Ter Coulsterkerk tezamen met de Chicago Jazz Band het traditio nele Najaarsconcert te Heiloo. Onder leiding van Cees Brugman zal zowel het leerlingen- als het grootorkest een zeer verrassend optreden verzorgen dat verschillen de raakvlakken zal vertonen met de jazzmuziek. Ook het pas opgerichte opstaporkest zal deze avond een kleine muzikale bijdrage leveren aan dit bijzondere concert. De Chicago Jazz Band zal deze avond garant staan voor een heer lijk stuk oude stijl jazz-muziek op klarinet, trombone, neusfluit, bas saxofoon, piano en slagwerk. Maar ook het orkest van Eensgezindheid zal flink van zich laten horen met onder meer een medley van Stevie Wonder en een spectaculaire uit voering van het beroemde Lord of the Dance. Eensgezindheid treedt deze avond ook gezamenlijk op met de Chicago Jazz Band met de nummers 'Lullaby of Birdland' 'It don't Mean a Tiling' van Duke Ellinton en het overbekende dixielandnummer uit Hetty Provano exposeert momenteel met haar werken in het Porceleyn Huys. Aangeleverde foto HEILOO - Hetty Pirovano is geboren in Heiloo waar zij haar hele jeugd heeft doorgebracht. Onlangs is zij weer terugge keerd waar ze nu woont aan de Heerenweg 226 waar ze ook haar atelier heeft. Al heel vroeg kwam Hetty via een kennis en kunstliefhebber in con tact met Jaap Min en raakte ze gefascineerd door diens schilderij en. Ze was altijd al geïnteresseerd in tekenenen en besloot nu ook te gaan schilderen. Haar leerroute liep via diverse kunstschilders. Acht jaar lang volgde ze lessen bij Paula de Boer, Rinus Duin en Jan van Kempen. Haar werk is heel divers; figura tief, impressionistisch, abstract, maar altijd bijzonder kleurrijk. Met name de laatse jaren is kleur doel bewust haar uitgansgpunt. Dat resulteert in een grote verscheiden heid en voorkomt herhaling en het risico in maniertjes te vervallen. Vijftien jaar geleden ging ze ook beeldhouwen. Haar motivering was: het is een uitdaging af en toe rond om te werken.' De expositie is te zien aan de Kennemerstraatweg 115 in Heiloo, op vrijdag van 16.00 tot 20.00 uur en zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Meer infor matie op tel. 06-50846419. de jaren '20 'Margie' in een bewer king van Cees Brugman. Het con cert start op 31 oktober om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. Kaarten voor dit concert zijn op 31 oktober vanaf 19.00 uur aan de zaal van de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 te verkrijgen voor 7,50 p.p. Telefonische informatie is te verkrijgen via 072-5334851 en www.mv-eensgezindheid.nl. HEILOO - Lika Smirnova houdt op maandag 26 oktober een zeer informatieve avond rond het thema: de Hermitage en St. Petersburg, de stad en residentie van de Russische Tsaren. In 1703 gaf Peter de Grote opdracht 'de mooiste stad van Europa' te bou wen. In deze lezing maakt u kennis met het Sint Petersburg van toen en nu. Met veel informatie over de expositiethema's in de Hermitage Amsterdam, die dit jaar voor het grote publiek werd geopend. Aanvang 20.00 uur (zaal open vanaf 19.45 uur). Toegangskaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar voor 5,- (niet bibliotheekleden: 7,50) bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook: telefonisch via 072-5330670 en e-mail bibliotheek@bibliotheek- heiloo.nl. HEILOO - Op donderdag 29 okto ber zal de Schotse band Skerryvore een exclusief optreden geven in de Buk Buk Heiloo. Skerryvore staat garant voor een groot Keltisch feest, zoals de bezoekers van het festival 'Celtic Crackers Ceilidh' vorig jaar maart zullen beamen. De band heeft een energieke sound met doedelzakken, accordeons en viool en zorgt daarnaast voor opzwepende ritmes door gitaar, bas en drum. Van het Album 'On The Road' zijn er maar liefst 20 000 exemplaren verkocht! Het optreden in de BukBuk is het voorlopig enige optreden in Nederland. Een optreden van een band die je dus eigenlijk niet kan missen! De zaal gaat om 20.00 uur open en kaarten zijn op 29 oktober verkrijgbaar aan de deur voor acht euro per stuk. Kijk voor meer info op: www.bukbuk.nl. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo RfllH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 11