m contact Geen nieuwe blauwe zone en met de fiets naar school HEILOO Verleende collectevergunning 13 Parkeerbeleidsplan in concept klaar GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Welzijn Woonomgeving Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 14 OKTOBER 2009 De gemeente en scholen stimuleren ouders om hun kinderen met de fiets of lopend naar school te brengen, de huidige blauwe zones zijn groot genoeg en de fiets gaat vóór de auto. Dit zijn enkele voorstellen die in het nieuwe parkeerbeleids plan staan, dat in concept klaar is. Het conceptplan ligt tot 12 november ter inzage. Het is de bedoeling dat de gemeen teraad het parkeerbeleidsplan in december behandelt. De afgelopen maanden heeft het bureau XTNT ons geholpen met het opstellen van het nieuwe plan. Er zijn overleggen geweest met inwoners, winkeliers, politie, ondernemers, raadsleden en ambtenaren. Zij hebben hun wensen en ideeën aangegeven die in het parkeerbeleid geregeld moeten wor den. Voorop staat dat ons dorp groen moet blijven en dat naast de auto, de fiets een belangrijke rol moet kunnen spelen. Blauwe zone werkt naar behoren Eén van de voorstellen is om de blauwe zone te laten zoals hij nu is. We hebben met elkaar geconcludeerd dat de zone nu goed zijn werk doet en dat we dat vooral zo moeten laten. Om die blauwe zone goed te laten werken, stellen we voor dat personen die voor een ontheffing in aanmerking komen voortaan voor het aanvragen leges moeten betalen. Bij Het Hoekstuk is voorlopig nog geen blauwe zone nodig. We moeten eerst de verbouwing en herinrichting afwachten. Met de fiets naar school Over de parkeerproblemen bij scholen en daarmee de ver keersonveiligheid is veel gesproken. In het nieuwe parkeer beleidsplan staat dat we met de scholen willen onderzoeken of er verschillende begin- en eindtijden van de scholen kun nen komen (daar waar meerdere scholen bij elkaar zitten). Dit spreidt de drukte. Daarnaast willen we samen met de scholen acties doen, waardoor ouders en kinderen gestimuleerd wor den lopend of met de fiets naar school te gaan. Ter inzage Het conceptparkeerbeleidsplan ligt tot donderdag 12 novem ber ter inzage. U kunt het stuk downloaden vanaf onze web site www.heiloo.nl. Het conceptplan ligt ook tijdens openings tijden ter inzage in de hal van de gemeentehuis en bij de Openbare Bibliotheek aan de Westerweg 250. U kunt uw op en aanmerkingen schriftelijk indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met mevrouw E. Negenman van de afdeling Ingenieursbureau, telefoonnummer 072 535 67 63. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Brunch voor mantelzorgers, bent u er bij? Als u langdurig en onbetaald zorgt voor een ander, nodigen wij u als mantel- zorger van harte uit om gratis deel te nemen aan een brunch. Wij tonen mantelzorgers onze waardering voor hun belangeloze inzet en zetten hen in het zonnetje. De brunch vindt plaats op zondag 8 november van 11.00 tot 12.30 uur in restaurant Klein Varnebroek aan De Omloop 22 te Heiloo. Voor deze brunch moet u zich aanmelden. U kunt tijdens de brunch praten met andere mantelzorgers, maar ook con tact leggen met organisaties, die hulp en ondersteuning kunnen geven. Op 8 november zijn behalve twee wethou ders ook medewerkers aanwezig van ondermeer het loket MO, Stichting Vrijwillige Palliatieve Terminale Thuiszorg Heiloo, Stichting Welzijn Heiloo (voorheen Ouderenwerk), het Mantelzorgcentrum en het Steunpunt Mantelzorg Noord-Kennemerland. Samen doen De landelijke Dag van de Mantelzorg is op 10 november. Veel organisaties, die mantelzorgers ondersteunen, organise ren activiteiten op of rond de Dag van de Mantelzorg. De slogan van de Dag van de Mantelzorg 2009 is Mantelzorg? Doe het samen! Mantelzorgers kunnen een beroep doen op hulp van buren, familie, vrijwil ligers, organisaties en bedrijven. Zo kunnen mantelzorgers de last van de zorg verdelen en een netwerk vormen rond degene die verzorgd wordt. In de praktijk blijkt dit lastig en veel mantel zorgers hebben het gevoel er alleen voor te staan. Als het niet lukt om zelf mensen te vinden, die kunnen helpen, zijn er organisaties die daarbij een hel pende hand kunnen bieden. Aanmelden en meer informatie Uw aanmelding kunt u doen door te bellen met een medewerker van het loket MO van de gemeente, telefoon nummer 072 535 67 00 of door een e- mail te sturen naarwmo@heiloo.nl. U kunt hier ook terecht voor meer infor matie. Als u hulp nodig heeft voor de uren dat u van huis weg bent, dan kunt u tot 15 oktober contact opnemen met mevrouw M. van Dam van de Stichting Welzijn Heiloo, telefoonnummer 072 533 12 97. Samenwerking voor hennepaanpak Voor het aanpakken van illegale hen nepkwekerijen is op 1 oktober is het hennepconvenant ondertekend door de meeste gemeenten in Noord-Holland Noord. Ook politie, Openbaar Ministerie, zeventien woningcoöpera ties, Belastingsdienst, PWN, Liander, Sociale Recherche en UWV plaatsen hun handtekening. Door de samenwer king wordt de informatie-uitwisseling beter en de aanpak breder en sneller. Op zich is het in ons land niet nieuw dat instanties samenwerken bij de aan pak van hennepteelt, maar de samen werking en aanpak op deze grote schaal wel. Waar voorheen politie en Openbaar Ministerie vooral betrokken waren, is nu een duidelijkere rol weg gelegd voor gemeenten. Zij nemen het voortouw in de samenwerking tussen de partners omdat zij primair verant woordelijk zijn voor de openbare orde en veiligheid in een stad of dorp. Ook heeft een gemeente de nodige bestuurlijke bevoegdheden zoals onder meer het sluiten van een pand en het verhalen van de kosten van ontmante ling van een kwekerij. Meer informatie Wilt u meer weten over de hennep- aanpak in de gemeente Heiloo of heeft u andere vragen op het gebied van veiligheid, dan kunt u contact opnemen met P. van der Last, afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnummer 072-535 66 44. Door burgemeester en wethouders is vergunning verleend voor het houden van een collecte door Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie (ANGO) In de periode van 17 oktober tot en met 23 oktober. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 13