Vrijwilligers actief in de Abdijtuin Pax Christi school in Limmen viert 40-jarig jubileum Shosholoza in RK kerk Akersloot Opnieuw topper bij Jazz Session Club Vredeburg Lezing over de Abdij van Egmond Het plezier in het muziek maken voorop regio 20 Het schilderij, gemaakt door de kinderen van groep 7, is de eerste in een serie welke een tijdlijn zal aangeven. Aangeleverde foto EGMOND - Afgelopen jaar is onder leiding van Landschap Noord-Holland een start gemaakt met het opknappen van de tuin van de Abdij van Egmond. Dit werd mogelijk gemaakt door bijdragen van het Prins Bernhard Cultuurfonds en de provincie Noord-Holland. Sinds vorig jaar is een groep enthousiaste vrijwilligers actief met het onderhoud en beheer van de tuin. Iedereen kan op zaterdag 7 november meehelpen. De Sint Adelbertabdij in Egmond-Binnen vervult al eeuwen een belangrijke religieuze rol in de provincie. Naast het markante gebouw is de beplan ting rond de Abdij een belangrijk onderdeel van de uitstraling van deze plek. De windsingels zorgen voor de nodige privacy, maar zorgen ook voor schuil- en broedgelegenheid voor vogels en kleine zoogdieren. Ook zijn delen van de tuin ingericht voor vlinders. Door gebrek aan onderhoud is de beplanting te dicht geworden waardoor bomen en struiken elkaar verdrukken en de rijke ondergroei met stinsenplanten is verdwenen. Bij de herstelwerk zaamheden is gesnoeid en gedund en hier en daar zijn nieuwe bomen en struiken aangeplant. Nu zijn de waardevolle historische gebouwen weer beter zichtbaar vanuit de omgeving. Ook is er rust en ruimte gecreëerd voor mens en dier. Op zaterdag 7 november is de Natuurwerkdag. Er wordt dan in heel Nederland in de natuur gewerkt. Ook in de tuin van de Abdij. Onder leiding van Landschap Noord-Holland wordt er die dag gesnoeid. Waimeer het u leuk lijkt mee te werken, meldt u zich dan aan via www.natuuiwerkdag.nl of via a.schaafsma@landschapnoordhol- land.nl. Er is plaats voor maximaal 25 personen. De lunch wordt aange boden en verzorgd door de Kaarsenwinkel van de Abdij. Het herstel van de Abdijtuin in Egmond-Binnen is uitgevoerd in het kader van het project 'Groene kerkterreinen' van Landschaps beheer Nederland. Voor meer infor matie over de herstelwerkzaamhe den kunt u contact opnemen met projectleider Arthur Schaafsma van Landschap Noord-Holland op tel. 088-0064449. LIMMEN - Op de Pax Christi school was het vrijdag 9 okto ber groot feest. Op de veertig ste lesdag van dit jaar werd het veertig jarig bestaan van de school voor het eerst dit jaar groots gevierd. Dankzij het prachtige weer kon den de kinderen buiten het begin van een feestelijk jaar inluiden. Nieuwe directrice Susan Groot opende de festiviteiten door een prachtig schilderij te onthullen gemaakt door kinderen uit groep 7. Het schilderij is de eerste in een serie welke een tijdlijn zal aangeven voor dit jaar. De kinderen zongen uit volle borst het voor dit jaar speciaal geschreven Pax lied. Alle kinderen hadden attributen om er een waar feest en spektakel van te maken. Met ballonnen, serpentines, bellen blaas en knaleonfetti was gezorgd voor een groots feest. In de lokalen mochten de kinde ren zich tegoed doen aan een heuse smultaart. Al met al een groot succes. De kinderen van de Pax Christi staat een feestelijk jaar te verwachten want het hele jaar door zullen activiteiten in het teken van het 40 jarig bestaan worden gedaan met een afsluitende feestweek in het voorjaar 2010. Papoea Nieuw Guinea. In de RK kerk te Akersloot zal er die zondag om 10.00 uur ook een viering zijn, waarbij het koor Shosholoza haar medewerking zal verlenen. Dit bij zondere koor, dat het Zuid- Afrikaanse woord is voor samen werken, bestaat uit negen vrouwen uit Akersloot die zich hebben toege legd op het zingen van Afrikaanse liederen. Tien jaar geleden werd Shosholoza opgericht met het doel samen te gaan zingen en de toen malige dirigente van Zuid- Afrikaanse afkomst introduceerde de eerste Afrikaanse klanken. Naast strijdliederen uit de tijd van de apartheid zingt het koor inmiddels ook liederen uit andere Afrikaanse landen in verschillende talen zoals het Swahili en Zulu. Het koor zingt a eapella, maar begeleidt zichzelf wel met djernbé en andere percussie-instrumenten. Met enthousiasme en overgave weet het koor een verrassend optreden neer te zetten met een afwisselend repertoire. Jazz Session Club Vredeburg introduceert het Johan Baartscheer Quintet. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Ter gelegenheid van wereldmissiedag op 18 oktober komen wereldwijd in alle parochies gelovigen bijeen. Om voor elkaar te bidden en het werk van de wereldkerk te steunen. De gedachten gaan dit jaar uit naar het eiland Bougainville nabij Shosholoza verzorgt de muzikale omlijsting tijdens de viering in Akersloot. Aangeleverde foto LIMMEN - Zondag 18 oktober verzorgt het Johan Baartscheer Quintet met zangeres Elma Nijhuis een gastoptreden tijdens de jazzsessie van de Jazz Session Club. Zelf duiden de muzikanten van dit combo hun muziek aan als easy jazz. Het repertoire bestaat vooral uit jazz-standards, voor het merendeel zangnummers, waarin zangeres Elma Nijhuis - het boegbeeld van het kwintet - de andere muzikanten en het publiek meesleept in haar enthousiasme. Bij alle leden van kwintet staat het plezier in het muziek maken voorop. Zij hebben zeer uiteenlopende muzikale achter grond en ervaring, die loopt van big band tot klassiek en van bluesband tot jazz-combo's in allerlei samen stellingen. Het kwintet is ongeveer acht jaar geleden opgericht. De bezetting is als volgt: Elma Nijhuis, zang; Johan Baartscheer, saxofoons; Joop Slager, bas; Don Spitsbergen, slagwerk; Jaap Timmerman, piano. De toegang is vrij, maar u kunt de Jazz Session Club steunen door lid te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel/ fax: 072-5053414, e- mail: timmer.limmen@worldonline.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 19