Darten in het Oosthonk Noord-HollandCup weer succes voor Boscrossers H Grote show van kleine proces Dojo 't Loo doet goede zaken Terriërs Jongens Di in Topklasse SPORTNIEUWS UIT DE REGIO JH ^mrWh- kch ra Veel en goed trainen levert resultaten op y| 1 14 OKTOBER 2009 FIETSCROSS HEILOO - Zondag 11 oktober is in Heiloo de een na laatste wedstrijd van de NHC 2009 ver reden, deze BMX competitie wordt verreden bij de vijf BMX verenigingen in Noord-Holland en is de springplank naar de BMX West of de Nationale- Internationale BMX wedstrij den. De eerste wedstrijd van de NHC was op 3 mei in Uithoorn waarna Langedijk, Veisen-Noord en dit weekend dus Heiloo volgde. De wedstrijden verliepen allemaal soe pel en het schema was strak. De sfeer was erg gezellig met hier en daar gelukkig wat zonnestralen. Helaas kwam in een van de finales een eigen rijder hard ten val in de eerst bocht, maar gelukkig bleek achteraf alles mee te vallen. De rij ders van de Bosscrossers hadden deze keer het voordeel van een thuiswedstrijd op hun prachtige BMX baan op het sportpark 't Vemrewater. Vermeldenswaardig is dat dit circuit door de KNWU met het hoogst haalbare waarderingscij fer gekeurd is, waardoor hier de grootste nationale BMX wedstrijden gehouden mogen worden. Het resultaat was dat er bijna in iedere finale in de klasses van Boys 8/Grils 9 tot en met Boys/Grils 17+ Cruisers wel een Boscrosser in de top vijf eindigden. De laatste wed strijd van de Noord-HollandCUP zal worden verreden over twee weken in Schagen en hiermee is het BMX seizoen voor 2009 tot een eind gekomen Voor meer informatie over onze club en de standen in de wedstrijden zie www.boscrossers.nl. Op sportpark 't Vennewater mogen de grootste nationale BMX wedstrijden gehouden worden. Aangeleverde foto DARTEN HEILOO - Zondag 18 oktober is er een darttoernooi in het Oosthonk, het wijkgebouw van de wijkvereniging Plan Oost. Dit keer gaat het om een kop- peltoernooi. Men gaat op zoek naar het sterkste koppel van de middag. Wie mee wil doen kan ook alleen komen dan wordt een koppelmaat voor u gezocht. Maar inschrijven per koppel kan dus ook. Het inschrijfgeld bedraagt vier euro per persoon en op verzoek zijn de prijzen deze keer weer bekers. Er worden eerst een aantal voor rondes gespeeld alvorens aan de knock out ronde te beginnen. Hierna is het sterkste koppel bekend, en zijn er Oosthonk- rankingpunten verdiend. Deze punten zijn winstgevend als je na vijf toernooien in de top acht staat. Maar plezier in de dartsport is het belangrijkste deze middag. De zaal gaat open om 13.00 aan de Oostkanter nummer 14a en om 14.00 uur begint men na de loting. Inlichten bij Paul Pesser, tel. 072-8505126. w.k ERHU '!SWi AZ en Ajax gaven zonder moeite toestemming aan hun pupillen om te strijden tegen de C-junioren van Foresters. Aangeleverde foto VOETBAL HEILOO - De Foresters leverde de afgelopen vier jaar tijd liefst elf spelers aan de jeugdoplei dingen van profclubs als AZ, Ajax, Haarlem en Stormvogels/ Telstar. Dat aantal kwam mooi uit, want daarmee kon de Heilooër voetbal vereniging precies een elftal 'mini- profs' op de been brengen om het op te nemen tegen de eerstejaars C- junioren van de club. De talenten, die allen de grote droom koesteren om ooit prof te worden, klopten afgelopen zondag de gemiddeld een jaar oudere rood- witten met 4-1. Het duel vormde een onderdeel van de opening van het tweede kunstgrasveld, dat in de zomer aangelegd werd aan de Vennewatersweg. Voorzitter Cor Zwart zag het door honderden mensen aanschouwde duel tevreden aan. ,,AZ en Ajax moesten er officieel toestemming voor geven, en dat deden ze zonder moeite. Dat vind ik geweldig. Als jongens de kans krijgen om bij zo'n club aan het werk te gaan, dan moet je ze die nooit van zijn leven onthou den. Maar ik hoop dan wel altijd, dat ze bij ons terugkomen, als ze het na een paar jaar niet redden." Hoofd Jeugdscouting Michel Doesburg van AZ, dat een samen werkingsverband heeft met de Foresters, vertelt „De Foresters is voor ons een heel belangrijke club. Hun jeugdopleiding is erg goed en als tegenprestatie voor het aan trekken van hun jeugdspelers geven wij op het Vennewater een paar keer per jaar clinics. Ook mogen trainers van de Foresters een kijkje in de keuken nemen bij AZ." De mini-profs lieten in de wed strijd al snel zien dat veel en goed trainen resultaten oplevert. Met goede combinaties en een aantal technische hoogstandjes stonden ze in de rust met 2-0 voor via goals van Thomas Ouwejan (AZ) en Patrick Grossat. Dat de C-selectie ook de nodige talenten heeft bleek in de eerste tien minuten na rust. In deze periode werden zij sterker en dat werd beloond met een fraaie treffer en een schot op de paal van Luuk Op de Weegh. Aan het einde van de wedstrijd trok de 9-jarige miniprof Richonell Margaret (Ajax/E) de aandacht. Hij weet nog niet wat buitenspel is, maar had wel degelijk zijn inbreng in de twee treffers van Melle Kruit (Ajax), waardoor de eindstand op 4-1 kwam. HEILOO - Afgelopen zondag werd in Amsterdam de tweede ronde gehouden van de West Friese Jeugd Judocompetitie. In deze competitie nemen teams van judoscholen het tegen elkaar op. Het team van Dojo 't Loo wist onder leiding van wedstrijdcoach Jordy Croese met 10-8 te winnen van de equipe van Randers de Geus uit Broek op Langedijk. Daarna werd met maar liefst 12-6 gewonnen van koploper Cees Veen uit Grootebroek. Alleen in het team van Sportschool de Lange uit Haarlem moesten de judoka's uit Heiloo hun meerdere erkennen. Deze strijd ging verloren met 6-12. In de tussenstand bezet Dojo 't Loo een fraaie 3e plaats. Wijf?! Dirk Nes (rechts op de foto) weet zijn tegenstander van Randers de Geus te overmeesteren op de grond. Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 21