Michel Engelsman nieuwe voorzitter HSV Vennewater 7 wint overtuigend Danspaar Philipoom-van Londen finalisten op Holland Masters Gala Schaakvereniging Oppositie verslaat Vredeburg op het nippertje Jeugdvisclub Samen Beet sluit seizoen SPORT 25 Het danspaar wist zich goed door de voorrondes heen te dansen KORTOM Eileen Groenland wint katerloop UITKIJKPOST 14 OKTOBER 2009 De nieuwe en de oude voorzitter van HSV staan samen voor hun club. Links Michel Engelsman en Theo Kaandorp. Aangeleverde foto VOETBAL HEILOO - De HSV leden hebben tijdens de jaarvergadering Michel Engelsman met algeme ne stemmen gekozen tot nieu we voorzitter van de voetbal vereniging. Michel Engelsman nam het stokje over van Theo Kaandorp die na negen jaar als bestuurder bij de club actief te zijn geweest zich gaat rich ten op nieuwe uitdagingen. In die periode was Theo Kaandorp zeven jaar voorzitter van de jeugdcom missie en twee jaar voorzitter van de vereniging. Naast zijn werk als advocaat en vader van zijn gezin blijft Theo beschikbaar voor de club als ambassadeur en als vraag baak op juridisch en sponsorge- bied. Michel Engelsman heeft een lange historie bij HSV als vader van een voetballende zoon, als jeugdlei der en jeugdbestuurder. Hij is een echte voetballiefhebber- en heeft zelf als keeper ervaring in selectie elftallen bij Amsterdamse verenigingen. Vorig seizoen heeft Engelsman zijn actieve voetbalcar rière afgesloten als doelman van veteranen 2. Met het op handen zijn van het 80 jarig jubileum in het feestjaar 2010 en de wens tot ver der verstevigen van de club op sportief- en sociaalgebied liggen er- mooie uitdagingen voor de vereni ging en de nieuwe voorzitter. BADMINTON HEILOO - Een spetterende overwinning voor 't Vennewater badminton 7 deze week. Team 7 versloeg met 8-0 de tegen stander uit Almere. Na vier wedstrijden staat het team er goed voor. Zij hebben een wed strijd verloren en drie gewonnen. Afgelopen weekend moest het team een heer missen, Steven Koreman werd zondagochtend vroeg uit zijn bed gebeld om in te vallen in team 4. De heren beten het spits af met een spannende driesetter. Martin Ruiter en Björn Röseler verloren de eerste set met 21-9. In de tweede set kwamen zij goed terug, zij won nen met 21-19. Door de derde set met 21-16 te winnen, haalden Martin en Björn het eerste punt binnen. Praparat Sookaew en Joyce Donker speelde goed en waren met twee keer 21-12 te sterk voor de dames van Almere. Joyce en Martin moesten beide hard werken in hun enkelspel. Martin won uiteindelijk in drie sets. Bij Joyce bracht in de tweede set de verlenging uitkomst. Alle enkels werden gewonnen waardoor het team met 6-0 voor- BALLR00MDANSEN LIMMEN - Afgelopen weekend was het weer zover, het jaar lijkse grote Internationale danstoernooi op het Nationaal Sportpark Papendal stond op het programma, de Holland Masters 2009. Dit grote jaarlijks terugkerende Internationaal kampioenschap is een 'must' voor de Nederlandse dansparen om aan mee te doen, op de zaterdag begon het toernooi al georganiseerd door David Simon en Cor van de Stroet onder auspi ciën van de NADB (Nederlandse Algemene Danssport Bond en de IDSE (International Dance Sport Federation). Er werd in diverse klasses goed gestreden en de inschrijving was dan ook weer gro ter als de jaren ervoor, en het Internationale jury-panel had er dan ook een stevige kluif aan om zo goed mogelijk de paren te beoordelen. Aan de start van de allerhoogste dansklasse bij de Amateurs van Nederland het Limmer danspaar Maurice Philipoom en Marieke van Londen. Nadat dit danspaar zich door alle voorrondes goed heen wist te dansen, stonden zij dan ook verdiend in de grote finale van dit prestigieuze kampioenschap. Na een spannende finale te hebben gedanst kwam uiteindelijk de uit slag naar voren, Maurice en Marieke behaalden een vijfde plaats en kregen een mooie medaille mee naar huis. Voor het Limmer paar dansend voor de Castrieumse dans school Luut Griffioen een mooi resultaat. Nu gaan Maurice en Marieke zich samen met hun trainers voorberei den op de Benelux Kampioen schappen die dit jaar word georga niseerd door Nederland en zal plaats vinden in Amstelveen in de Emergohal op 24 en 25 oktober. SCHAKEN HEILOO - Vrijdagavond 9 okto ber trad het eerste team van Oppositie aan tegen het net gepromoveerde eerste team van Vredeburg uit Limmen. Het was de eerste ronde van de competitie, die over 7 avonden gespeeld wordt, verspreid over het hele jaar. Er is een speciale band tussen beide verenigingen: een paar weken geleden was er nog een zogenaamde Massakamp. Nu was het menens en dat was te merken. Er werd tot het laatste pionnetje gestreden, zoals in de spannende partij tussen Harold Ebels tegen Peter Folkertsma. Peter gaf op het eind de kwaliteit terug plus een pion om met het laatst overgeble ven pionnetje een doortocht te for ceren. Het klopte precies! Aan het laatste bord stond Fred Smith van Oppositie materieel gewonnen tegen Gert- Jan Hafkamp van Vredeburg. De laatstgenoemde begon een wanhoopsoffensief en haalde levensgevaarlijke capriolen met zijn paarden uit. Tot drie keer toe trapte Fred in een val en gaf toen moegestreden op. Simon Smit stond lange tijd volkomen gelijk tegen Koen Kramers, maar wist toch zijn Limmer tegenstander met een listig pionzetje te verschalken. Uitslag Vredeburg - Oppositie: 3,5 -4,5. De individuele uitslagen: Koen Kramer-Simon Smit: 0-1; Bob Stolp- Albert Bouma: 0,5-0,5; Jos Admiraal- Cor van Etten: 0,5-0,5; Niels Hageman-Frits vd Werff: 0,5-0,5; Ed Stolp-Bob Bosma: 1-0; Harold Ebels- Peter Folkertsma: 0-1; Jaap Limmen - Herman Limmen: 0-1; Gert-Jan Hafkamp-Fred Smith: 1-0. In de interne competitie van Oppositie op dinsdagavond nam Herman Maas de koppostie over van Paul Vonk, door zelf te winnen van Albert Bouma en doordat Paul Vonk verloor van Cor van Etten. De jeugdige Timardi Verhoeff, die in het weekend al in een snelschaak- toernooi in Bunschoten als beste meisje van haar categorie tevoor schijn was gekomen, hield clubkam pioen Simon Smit op remise. stand naar de mixen ging. In de mix kwamen de spelers geen moment in de problemen. Joyce en Martin wonnen met 21-14 en 21-15. Praparat en Björn besloten de dag met 21-13 en 21-15. Dit alles bete kend een 8-0 overwinning voor team 7. Alle teams hebben nu een paar weekenden herfstvakantie. Zondag 1 november wordt er weer competitie gespeeld in de badmin- tonhal aan het Zevenhuizen. Vanaf 12.30 uur kunt u kijken naar team 1, 2, 4 en 6. HEILOO - Eileen Groenland van AV Trias te Heiloo is het winter seizoen sterk begonnen door de Katerloop in Akersloot te winnen. Zij won onbedreigd. Bij wedstrij den in Castrieum eindigde zij op een zwaar parcours sterk als derde dame op de 10,5 kilometer in een tijd van 47.30 minuten. HENGELSPORT LIMMEN - Zondag 11 oktober werd het visseizoen van de jeugdvisclub afgesloten met een koppelwedstrijd. De kinderen mochten samen met een beken de een koppel vormen en samen een goede vangst proberen te realiseren. Voor sommige kinderen beteken de dit vissen met hun vader of moe der, enkelen namen een vriendje mee en er waren ook koppels van broertjes, neefjes en nichtjes. Met 19 koppels was de opkomst uitstekend. Ook de vangsten en het weer waren goed, zodat op een geslaagde wedstrijd kon worden terug gekeken. Dagwinnaars wer den het koppel Peter en Rob van der Heijdt, die samen 115 vissen vingen in iets meer dan een uur. Ook de grootste vis van de dag was voor dit koppel: een brasem van 44 centime ter. Tweede koppel werden de broers Sander en Simon Schouws met 71 stuks. Derde plek was voor Mandy en Nico Schouws, met 69 stuks. Bij de jongste jeugd was Jelle Koot met bestuurslid Rien Faasse goed voor 52 vissen. De totale vangst bedroeg 575 stuks, wat een gemiddelde van 30 stuks per koppel betekende. Alle vissertjes hadden beet! Viswater het Stet te Limmen is voor de jeugd een ideaal water om te leren vissen. De oevers zijn veilig, er zwemt veel vis en door de bomen zitten de visser tjes lekker beschut tegen de wind. Bovendien loopt er een voetpad achter, dus een goede gelegenheid voor ouders en familie om hun nazaten te komen aanmoedigen, wat ook veel gebeurt. Kampioen in de A-klasse (12 tot en met 16 jaar): Simon Schouws met 150 punten. Luke Levering werd 2 de met 149 punten. In de B-groep (6 tot en met 11 jaar) was Iris Droog te sterk voor de anderen, en werd met even eens 150 punten kampioen. Tweede werd Joyce Levering met 146 punten, derde werd Leonie Schermer met 145 punten. De grootste vis van het seizoen was een brasem van 52 cm, gevan gen door Iris Droog. De opkomst tijdens de wedstrij den was redelijk, gemiddeld 14 kinderen. Vooral de vele aandacht van de ouders maakte de competi tie tot een succes. Kijk voor meer nieuws over de jeugdvisclub op www.samenbeet.nl. Op de foto staan de winaars van de koppelwedstrijd in de catego rieën tot 11 jaar (Jelle Koot), 11- 16 jaar (Rob van der Heijdt) en jeugdkoppels (Simon Schouws). Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 25