1 Lezing over duurzaamheid en energie in het kader van Dag van de Ouderen Herfstwandeling in het Heilooër Bos Uitzending Radio Beat FM over Baafjespolderpad H E I L O O 3 Nog meer muziek in de bibliotheek KORTOM Workshop theepot maken Geslaagd Workshop wikkelmuts UITKIJKPOST 14 OKTOBER 2009 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 19.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voorinformatieovertarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niette plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijkvoor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - Nu de herfst echt herf stig is geworden komen er steeds meer paddenstoelen te voorschijn. In september waren er nog niet zo veel, vanwege de droogte. Padden stoelen, de vruchtlichamen van schimmels die in bomen, boom stronken en in de grond zitten, zijn er in allerlei kleuren en vormen. Ook verder is er veel te genieten in het bos, van herfstkleuren tot beu kennootjes. Loop eens mee met de maandelijkse natuurwandeling van het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie, nu op zondagmor gen 18 oktober. Start is om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg en zijn daar rond 12.00 uur weer terug. Als het kort geleden geregend heeft, is het misschien verstandig om laarzen of ander waterdicht schoeisel aan te trekken. U kunt ook een spiegeltje meenemen om onder het hoedje van de paddestoelen te kunnen kij ken, en een loep als u die heeft. Een donatie (richtlijn twee euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlich tingen kunt u mailen naar IVN- Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072- 5325110. HEILOO - Om de uitgebreide muziekcollectie extra in de schijn werpers te zetten, opent Bibliotheek Heiloo een speciale muzieklounge. Deze is te vinden nabij de bakken met cd's en de kasten met bladmu ziek. Muziekliefhebbers kunnen vanaf 14 oktober in de muziekloun ge terecht om kennis te maken met een aantal speciaal geselecteerde muziekthema's. In speciale luister- stoelen die voorzien zijn van een i- pod en een koptelefoon, kunnen bezoekers de komende weken ken nismaken met de thema's 'Ontdek Haydn' en 'Ontdek Afrika'. Naast muziekfragmenten is er ook uitge breide achtergrondinformatie over de thema's beschikbaar. Cd's en dvd's uit de collectie, die betrekking hebben op het thema, zullen in de nabijheid van de muzieklounge geplaatst worden en zijn meestal gratis te leen. In de bibliotheek bevindt zich vlak bij de muzieklounge een com puterzuil met directe toegang tot deze website. U kunt er cd's en muziekdvd's reserveren, muziekad- vies verkrijgen, fragmenten be luisteren, achtergrondinformatie vinden en zelfs online muziek beluisteren. Op 13 oktober wordt de muzieklounge geopend tijdens een avond rond Joseph Haydn, aan vang 20.00 uur. HEILOO - In eerste instantie zou Tweede Kamerlid en PvdA corvee Diederik Samson zater dag 10 oktober een lezing hou den in het Trefpunt in het kader van de Dag van de Ouderen. Het thema was dit jaar Milieu en Duurzaamheid. Samson berichtte echter op het laatste moment af en landschapsar chitect Arjan Boekei uit Heiloo werd bereid gevonden in allerijl zijn plaats in te nemen. Onder de vele toehoorders in de zaal bevonden zich burgemeester Romeyn en de wethouders Opdam en Veger. Boekei heeft zich gespecialiseerd in de connectie tussen landschap, energie en duurzaamheid. Hij zette in zijn betoog uiteen, dat door de groei van de wereldbevolking, die in 2040 naar schatting op negen mil jard zal uitkomen, en een groeiende welvaart in grote delen van de wereld de energievraag zal gaan stij gen. Huidige energiebronnen in de vorm van fossiele brandstoffen zul len ooit op raken. Bovendien zal er meer ruimte nodig zijn om aan de toenemende vraag van voedsel te voldoen. De ontwikkeling van duur zame energie vergt een andere manier van denken. Alternatieve en duurzame energiebronnen, bijvoor beeld wind- en zonne-energie of biomassa, kunnen op een vriende lijk ogende manier in het landschap worden toegepast. Ook valt er nog veel te winnen op het gebied van energiebesparing. Vervolgens spit ste Boekei zich toe op de mogelijk heden voor duurzame energie, die in het landschap van Heiloo ver scholen liggen, zoals op bedrijven terreinen, agrarische bedrijven en in toekomstige nieuwbouw. Wethouder Opdam reageerde posi tief op het betoog en zag het als een goede aanleiding om de discussie over duurzame energie op gang te brengen. Je kunt iedere euro maar één keer uitgeven. Het is dan ook van belang om te bespreken hoe je dit doet; investeren in kleinsehalige- of in grootschalige projecten, zoals de windmolenparken in zee." Gastspreker (links) Arjan Boekei hield in het Trefpunt een lezing over duuzaamheid en energie. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Donderdag 15 okto ber van 20.00 tot 21.00 uur zal bij de lokale radiozender Beat FM (106.3 FM en op de kabel 89.0) in het programma Heiloo Centraal volop aandacht wor den besteed aan het in 2007 geopende wandelpad door de Baafjespolder. Presentatoren Bob van Unnik en wethouder Rob Opdam nemen de luisteraar mee op een schitterende wandeling langs de sloot het Maalwater, die vanaf de weg bij het gemaal begint en uitkomt in het overbos van landgoed Nijenburg. Boswachter Wirn Grootendorst van Natuurmonumenten geeft in de uit zending uitgebreid uitleg over wat er zoal te zien is, al wandelend langs het Baafjespolderpad. Een tip aan ieder, die de wandeling zelf wil maken: stevig schoeisel wordt aan geraden, daar het onverharde pad dwars door de weilanden kronkelt! HEILOO - Binnenkort start er een eenmalige creatieve workshop. Tijdens deze workshop leert u om een originele cadeauverpakking te maken voor een theeglas. De verpakking ziet er uit als een theepot. Deze wordt versierd met kandijsuiker, zakjes thee en cho colade en onder andere een 3d plaatje. De kosten bedragen 6,50 en de workshop vindt plaats op dinsdag 27 oktober of woensdag 28 oktober van 14.00 tot 16.00 uur in het Trefpunt in Heiloo. Voor informatie en/of opgave kunt u bellen/mailen met de docente: Wanda Vasbinder, tel. 072-5338612 of wandavasbinder@gmail.com. Boswachter Wim Grootendorst en presentatoren Bob van Unnik en wethouder Rob Opdam nemen de luisteraar mee op een schit terende wandeling. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Onze plaatsgenote Billie de Haas is cum laude geslaagd aan de Rijksuniversiteit Groningen voor de masteroplei- ding sociale geografie. Afgelopen vrijdag kreeg zij haar bul uitge reikt en is daarmee Master of Science. HEILOO - Bij het Nivon in Heiloo wordt een workshop verzorgd onder de titel Wikkelmuts maken. De twee workshops worden gehouden op donderdag 29 okto ber van 13.30 tot 15.30 uur en dinsdag 24 november van 20.00 tot 22.00 uur. Beide in het Open Huis, 't Loo 22 te Heiloo en staan onder leiding van docente Joyce Wouters (textiele werkvormen). De workshopkosten zijn 7,75. U dient zelf uw materiaal aan te schaffen. Voor info/opgave: Reina Mulder, tel. 072-5333127, Ria van de Laan, tel. 072-5333217 of bij geen gehoor, tel. 072- 5330088. Kijk ook eens op www. nivonheiloopunt.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 3