Expositie van Marianne Eugster in Het Verfspoor Falkland Toneel speelt 'Prettige Feestdagen' Rina Snel, colorist en impressionist H E I L O O City to City kggfA DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK Leo Blokhuis City to City door Leo Blokhuis City to City door Leo Blokhuis voor 24,95 De Beun is voor even Nachclub UITKIJKPOST 21 OKTOBER 2009 Leo Blokhuis is muziekkenner en samensteller en presentator van verschillende muziekprogramma's op radio en televisie. Met zangeres Ricky Koole maakt hij muziekthea tervoorstellingen. In City tot City covert hij een klein twintig jaar popgeschiedenis op een reis langs de steden waar het gebeurde. Zo schrijft hij onder andere over het Detroit van Tamla Motown, het San Francisco van The Grateful Dead, het Liverpool van The Beatles en de Mersey beat, het Londen van The Who en het Los Angeles van Linda Ronstadt en The Eagles. Met groot enthousiasme vertelt Blokhuis over de liedjes -van bekende sterren tot miskende genieën. Het resultaat is een prachtig vormgegeven lees- en bla derboek dat aanzet tot verder lezen, luisteren en ontdekken. Op de begeleidende cd staan bijzondere liedjes die passen bij de steden die in het boek besproken worden. Het bijzondere werk van Marianne Eugster. Aangeleverde foto HEILOO - Deze maand heeft Galerie Het Verfspoor een expositie van Marianne Eugster, bekend docente in Heiloo en omgeving. Ze heeft enkele jaren in het middelbaar onderwijs voor de klas gestaan en begon in de jaren negen tig met het lesgeven in aquarel. Ook maakte ze schilderijen in opdracht, van portret tot landschap en meest al aquarellen. Sinds een aantal jaren schildert Marianne veel in acryl. Daarbij gebruikt ze ook stof fen en papiersoorten die ze combin eert waardoor er een bepaald reliëf of structuur ontstaat. In de galerie hangen verschillende voorbeelden van haar recente werk waarin u dui delijk de hierboven genoemde methodes kunt ontdekken. Speciale aandacht verdienen haar sfeervolle engel- en madonna met kind schil derijen. Ook hierbij heeft ze gebruikt gemaakt van diverse mate rialen, glittertjes, stofjes en zelfs stukjes kerstbal zijn erin te herken nen. Het Verfspoor vindt u aan de Stationsweg 96. Openingstijden dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur HEILOO - 'Prettige feestdagen' (Season's Greetings) is één van de bekendste en meest gespeel de stukken van de Britse toneelschrijver Alan Ayckbourn. Het stuk speelt zich af in het huis van Robert en Belinda Bunders, waar familie en een huisvriend al jaren met de kerstdagen bij elkaar komen. Kerst is kerst. Tradities zijn belangrijk, de rollen zijn verdeeld. Iedereen slaakt waarschijnlijk een zucht van verlichting als dit feest weer voorbij is, maar verandering is bedreigender dan de vertrouwde spanningen en ergernissen. Maar dit jaar komt er een gast de feestdagen bij de familie Bunders vieren. Een buitenstaander die zelf niet weet of hij blij moet zijn hier de kerstdagen door te brengen. Een frisse wind in de vastgeroeste patronen. Een wel kome gast of juist een bedreiging? De broodnodige afleiding, doorbre king van de sleur of de bevestiging van wat een gezellige samenkomst moet zijn? In elk geval leidt zijn komst tot een uitvergroting van de karakters van de aanwezigen met een absurde climax... Maar ach... daarna pak je het leven gewoon weer op. Spelers: Martin Affourtit, Caroline Groenland, Norine Haps, Michel Mannes, Martin Otto, Marius Prein, Jaap Schuuring, Myrthe Schuuring en Anke Wisselink. Bewerking en regie: Aukje van Huijzen. Voorstellingen: Theater de Beun te Heiloo Vrijdag 6 november en zaterdag 7 november. Aanvang beide voorstellingen 20.15 uur. Reserveringen en info www.falkland- toneel.nl of bel 072-5334355. Entree 7,-, donateurs 3,50, CJP en 65+ 5,-. HEILOO - Meesterverteller Fred Delfgaauw en raskomediant Sjaak Bral treden zaterdag 24 oktober in De Beun op met De Nachclub. Het is een vervolg op Koffiehuis De Ooievaar, een begrip in de Nederlandse theaterwereld en in 2008 genomineerd voor de Toneelpublieksprijs. De broers Brani en Depri hebben het koffie huis verlaten en raken verzeild in een naeh(t)elub. Niets is wat het lijkt en niets lijkt wat het is. Maar de keiharde realiteit slaat wel toe. Wat volgt is een heldhaftige strijd op leven en dood. Het is voor het eerst dat Bral en Delfgaauw in Heiloo optreden, maar tegelijk hun laatste voorstelling samen. Ze trekken de komende maanden nog eenmaal door het hele land en zijn door de Vrienden van De Beun voor een try out van hun voorstelling naar Heiloo gehaald. Kaarten zijn ver krijgbaar aan de kassa van het Beun-theater, 's middags tussen 13.30 en 17.00 uur. De voorstelling begint om 20.15 uur. Werk van Rina Snel, uit de serie Provence. Aangeleverde foto Carl Fredrieksen heeft er zijn hele leven al van gedroomd om de wereld te ontdekken en grootse avonturen te beleven. Maar op 78- jarige leeftijd lijkt het alsof zijn leven aan hem voorbij is gegaan en zijn de grootse avonturen alleen maar dromen geweest. Maar dat gaat vanaf nu veranderen als Carl besluit om zijn dromen uit te laten komen. Samen met de 8-jarige pad vinder Russell gaat hij op avontuur. Up begint met een ontroerende scène waarin een jonge Carl zijn geliefde Ellie leert kennen. Beiden zijn gefascineerd door ontdekkings reiziger Charles Muntz, die door de binnenlanden van Zuid-Amerika trekt om er de meest wonderlijke schepsels te ontdekken. Wanneer ze ouder worden, trouwen ze met elkaar. Hun ultieme doel is om ooit naar Paradise Halls (gemodelleerd naar de Venezolaanse Angel Halls, de hoogste watervallen ter wereld) te trekken om er hun eigen avontu ren te beleven. Maar hun gespaarde geld gaat op aan medische kosten en het opknappen van hun huis en hun droom belandt in de ijskast. Ondertussen worden ze er niet jon ger op. Dan wordt Ellie ziek... HEILOO - De Heilooër schilde res Rina Snel exposeert tot 15 november 2009 in de expositie ruimte van Dina Kikkert aan de Kennemerstraatweg 115 in Heiloo (het voormalige Porceleyn Huis). In deze expositie toont - en ver koopt - Rina zeventien schilderijen, die gemaakt zijn met acrylverf. In de loop van zo'n dertig jaar heeft Rina Snel veel schilderijen gemaakt, gedeeltelijk in opdracht, maar de laatste jaren werkt zij geheel vrij. Daarbij ervaart ze het schilderen als topsport, die niet dagelijks bedre ven kan worden. Zij is een colorist en een impressi onist. Een nauwkeurige weergave zie je niet in haar werk. Gaandeweg heeft deze plaatsgemaakt voor com posities waarin de teugels gevierd worden om de dingen in staat te stellen een eigen leven te leiden. De felle kleuren in het scherpe licht- donker-eontrast in de Provence zijn erg indrukwekkend. Deze worden in een schets genoteerd. En dan gaat zij aan het werk! Soms twee of drie dagen achter elkaar. Om met haar woorden te spreken: Alles om me heen vergeet ik, niet met iets anders in je gedachten bezig zijn. Alleen dat schilderen, dat zorgt voor vrij heid. In 2002 won Rina met haar schil derij 'Zuid-Frankrijk' de Art Supply Award van de Federatie van Kunstenaarsverenigingen en de Beroepsvereniging van Beeldende Kunstenaars. Deze prijs was voor haar een grote stimulans om verder te gaan. Zij begon haar schilderscar rière door les te nemen bij verschil lende docenten en ging zo'n twintig jaar geleden zelf lesgeven, eerst in Den Helder, later in Heiloo en Alkmaar. Een aantal van haar wer ken is te zien op haar website: www.rinasnel.nl. De website van de expositieruimte van Dina Kikkert is: www.kikkertkunst.nl. De expositie van Rina Snel duurt tot en met 15 november. Adres: Kennemerstraatweg 115, Heiloo De openingstijden zijn op vrijdag van 16.00 tot 20.00 uur en op zater dag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 11