Buurtbus Ontmoetingen Drukke tijden bij Scouting Rurik Zwemles voor buitenlandse dames H E 1 L 0 O 12 Arabier in de bus Honderdjarig bestaan met leuke activiteiten Wie weet om welke huisjes het gaat? 21 OKTOBER 2009 UITKIJKPOST „Iedere chauffeur hoopt of droomt wel eens dat hij een bijzon dere passagier in de bus krijgt. Zo ook ik en dus was ik blij verrast, dat ik afgelopen maandag een echt bij zonder figuur bij de standplaats op het GGZ-terrein zag staan. Toen ik hem eens goed bekeek, bleek het een Oosters uitziende man te zijn, die een zwierige buiging maakte en mij begroette met de bekende Arabische standaardgroet: As sala- mu aleikum'. Bij Paul en Witteman had ik al eens gehoord dat je dan omgekeerd moest antwoorden, dus zei ik mijn beste Arabisch: Aleikum as salam'. Hij knikte goedkeurend en zei: 'Insha'alah' wat zoiets bete kend als 'hopelijk, als God het wil'. Nu ben ik God niet, maar ik wilde de man wel meenemen voor een ritje en ook iets meer van hem aan de weet te komen. Gelukkig bleek de man redelijk goed Nederlands te spreken, waardoor we elkaar mak kelijk konden begrijpen. Hij stelde zich voor als: 'Mohammed Aehmed Ibrahim Aszara. Zeg maar Mo'. En hij vertelde verder, dat hij al lang in Nederland woonde en sinds kort in Heiloo, maar dat hij zojuist terug was van een korte vakantie in zijn geboorteland Tunesië. 'Ik ben geboren in Hammamet, een voor malig vissersdorp en dat ligt in Noord Tunesië ongeveer 80 kilome ter onder de hoofdstad Tunis. Ik heb nu met familie een korte rondreis gemaakt en we hebben het Colloseum van El Djem bezocht, waar ooit de film de Gladioator is opgenomen. We mochten er wel omheen lopen, maar niet naar binnen, want het was die dag gere serveerd voor de viering van het Suikerfeest aan het einde van de Ramadan. Verder zijn we in Gabes geweest, de tweede stad van Tunesië en ook in Matmata, waar de Berbers nog in holen wonen. We zijn binnen in zo'n holwoning geweest van een oude vrouw die Fhtima heet en die daar helemaal alleen woont en haar eigen watervoorziening heeft en zelfs een zonnepaneel om televisie te kijken. Op het beroemde zout meer Chott El Jerid hebben we de zonsopkomst meegemaakt en ook hebben we de oude, heilige stad Kairouan bezocht met de indruk wekkende moskee bezocht. Het was een korte rondreis, maar ik ben blij dat ik mijn familie en vaderland weer eens heb kunnen zien. Het was er nog heerlijk warm weer, zo'n 26 tot 30 graden, en dan is het toch weer even wennen als je in dit kouwe kikkerlandje terugkomt.' Tekst en foto: Tim van der Lans De JOTA-Cross werd dit jaar gewonnen door Scouting Rurik uit Heiloo! Aangeleverde foto HEILOO - Na geweldige zomer kampen van Scouting Rurik in Nederland en Luxemburg was vorige week vrijdagavond het moment daar dat het nieuwe scoutingjaar echt begon, het overvliegen. Op deze avond zeiden de oudste Esta's, Scouts, RowShe's en Pivo's hun oude speltak gedag en worden zij de jongste leden in hun nieuwe speltak. Bij scouting wordt dit over vliegen genoemd, dit is een belang rijk moment voor de kinderen. Bij de nieuwe speltak krijgen ze te maken met andere onderdelen van scouting, bij de Esta's gaat het veel om spel en samenwerking, bij de Scouts staan het buitenleven en de echte seoutingteehnieken centraal, bij de RowShe's gaat het om de zelf standigheid van de jeugdleden en bij de Pivo's komt het aan op de organisatorische talenten van de leden. Voor dit weekend stond de JOTA weer op het programma. Dit jaarlijkse evenement om scouting groepen over de hele wereld met elkaar in contact te brengen is altijd weer een hoogtepunt binnen scou ting Rurik. Er worden dan leuke gesprekken gevoerd met behulp van een zelf gebouwde zendmast. De JOTA- Cross een wedstrijd met 15 andere scoutinggroepen in de kop van Noord-Holland werd dit jaar gewon nen door Scouting Rurik! Komend jaar bestaat scouting honderd jaar in Nederland. Er wor den dan allerlei leuke activiteiten georganiseerd zoals een landelijke feestdag in Utrecht en een groots zomerkamp waar men meer dan 10.000 scouts verwacht. Scouting Rurik is druk bezig om te kijken of en hoe hier aan meegedaan kan worden. Al met al veel drukte op de Kistemaker de laatste weken en dat zal nog wel even zo blijven, de opkomsten op vrijdagavond gaan namelijk gewoon door. Voor meer informatiewww.scoutingrurik.nl HEILOO - Acht buitenlandse dames die hun vaderland hebben moeten verlaten, zwemmen iedere week met veel inzet bij zwembad Loos. (Op de foto ontbreken er helaas twee). In februari zijn zij gestart dankzij een anonieme sponsoring. Het zwemmen dreigde in juli te moeten stoppen, omdat het budget opraak te, maar kringloopwinkel Keer op Keer is de redding geweest voor deze enthousiaste groep mensen. De vrouwen betalen ook een eigen bijdrage. In het begin had een aantal van hen wat watervrees, maar naarmate de dames beter gaan zwemmen beginnen ze er steeds meer plezier in te krijgen. Ze hopen met hun kinderen en klein kinderen te gaan zwemmen en het einddoel is een felbegeerd diploma! HEILOO - Voor de Historische Vereniging Oud Heiloo hebben Robert Sanstra en Mary Sanstra-Veenis 35 dia's van allerlei huizen/straatjes en dergelijke in Heiloo omgezet naar een digitale foto. Van twee van deze 35 foto's weten zij niet welke huisjes het betreft, waar ze staan of stonden. De dia's zijn van ongeveer 1990 of eerder. Hun vraag aan de lezers van de Uitkijkpost is: wie er weet om welke huisjes het gaat? Mail de redactie op redactie@uitkijkpost.nl. Zodra bekend is wat er op de foto staat, kun nen alle foto's door Robert en Mary aan 'Oud Heiloo' worden overhandigd. Deze dames zwemmen wekelijks met veel inzet en plezier in zwembad Loos. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 12