Toneelvereniging de Limmer Plankeniers Johannesdag sluit Kinderboekenweek af Neva ensemble Abdijkerk Schelpententoonstelling nog tot eind oktober te zien |54|ISp Albert en Alfred: een avondvullende klucht NIEUWS UIT DE REGIO Dag in het teken van Kinderboekenweek met als thema Aan Tafel De leerlingen van groep 7 waren de groepsleiders van de kinderen Eén voorstelling is bestemd voor leden van de Zonnebloem Veel prenten en het verhaal van Jan van Speyk. Was hij held of dromer? Paddenstoelenwandeling op zondag 25 oktober regio 21 De kinderen van groep 8 hadden alle spellen bedacht binnen het thema Aan Tafel en alle materialen verzorgd. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Vrijdag 16 okto ber werd de Kinderboeken week op de Johannesschool in Akersloot feestelijk afgesloten met Johannesdag. Deze dag stond in het teken van het thema Aan tafel. De leerkrachten en leerlingen kwamen verkleed als suikerspin, snoepje, hamburger en op vele andere manieren naar school. De leerlingen van groep 8 organi seerden deze dag. Zij hadden in de afgelopen weken spellen bedacht binnen het thema en alle materialen verzorgd. In de lokalen en de speel zaal van de school werden de spel len gespeeld. Er waren posters gemaakt om te laten welke spellen er waren zoals De snoepvreters, Het magische fruittuintje, Wie is de ana nas?, Red de Fruitprinses, Zoek de bananas, Smulbingo en De snoep en fruitquiz. Na het spelen van een spel kreeg elk groepje een puzzelstukje. In totaal waren er elf spellen en was er tussendoor tijd voor limonade en een snoepje. In de centrale hal werd EGMOND - Het Neva ensemble uit Sint Petersburg maakt ook dit jaar een tournee door Nederland en traditiegetrouw zal zij dit keer de bezoekers van de Abdijkerk met een luisterrijk programma verras sen. Op het programma staat de Slavisch Byzantijnse kerkmuziek. Het licht klassieke, maar ook de beroemde volksliederen zullen zeker niet ontbreken. Het ensemble is te beluisteren op woensdag 11 de dag opgeluisterd door meester Wouter op gitaar, meester Loek op de keyboard en juf Sanny met zang. De leerlingen zongen uit volle borst mee. De leerlingen van groep 7 waren de groepsleiders van de kin deren van de groepen 1 tot en met 6. Zij zorgden ervoor dat de groep jes steeds doorschoven naar het vol gende spel. Bij elk spel waren er punten te verdienen en aan het einde van de speloehtend moest er een puzzel gemaakt worden van de verdiende puzzelstukjes. Aan het einde van de ochtend werd de winnende groep bekend gemaakt. Met het lied De droom- boom en het schoollied van de Johannesschool werd de dag afge- november in de Abdijkerk te Egmond Binnen. Aanvang 18.30 uur, kerk open: 18.00 uur. Door gebrek aan ruimte zijn er slechts 150 entreekaarten beschikbaar. Deze kaarten kunnen gratis bij de portier van de Abdij aan de Veimewatersweg vanaf maandag 26 oktober worden afgehaald. Reserveren is niet mogelijk. Een programmaboekje met daar in de volledige concertagenda van dit ensemble is beschikbaar, maar ook hun nieuwste cd is verkrijg baar. sloten. Johannesdag was een gezel lige en feestelijke afsluiting van de Kinderboekenweek. Foto's van deze feestelijke dag zijn te bekijken op www. sintj ohannessehool. nl. EGMOND - Wie de tentoonstel lingen in het Museum van Egmond nog niet heeft gezien, kan nog tot 31 oktober terecht. De schelpententoonstelling van Piet van Pel trekt nog steeds veel belangstellenden, ook kinderen. Zij mogen een mooie exotische schelp uitzoeken en krijgen een afbeelding mee van alle schelpen die op het strand bij Egmond zijn te vinden. Op woensdagmiddag is Piet zelf aanwezig. Alleen deze tentoonstelling is - samen met de vaste expositie over de drie Egmonden - tot april nog voor groepen te bezoeken. De expo sitie over de jonge luitenant van Speyk, waarnaar de Egmondse vuurtoren is genoemd, is eind okto ber definitief afgelopen. Veel prenten en het ontroerende verhaal van Jan van Speyk. Was hij een held of een dromer? Het is een buitenkans om de indrukwekkende collectie 'van Speyk' van Egmonder Simon Blok van B.M. Israel antiquariaat te Egmond aan den Hoef te zien in het Museum aan de Zuiderstraat 7 te Egmond aan Zee. Open tot en met zaterdag 31 oktober, van dinsdag LIMMEN - Over enkele weken wordt het toneel van de Burgerij weer in beslag geno men door de Limmer Plankeniers. Ook dit jaar bren gen de Plankeniers een avond vullende klucht: Albert en Alfred van de schrijver Carl Slotboom, onder regie van Stina Hof. Als zijn vrouw en dochter een paar dagen naar Appingedam gaan, besluit Alfred in Parijs de bloemet jes buiten te gaan zetten. Met zijn boekhouder Paul spreekt hij af, dat hij via zijn mobiele telefoon in con tact zal blijven. Op het moment dat Alfred wil vertrekken, verschijnt de danseres Eva, die hij ooit eens in een nachtclub heeft ontmoet. Beneveld door de champagne, heeft hij haar destijds uitgenodigd en zijn adres gegeven. Eva is niet van plan te vertrekken, maar Alfred laat zijn snoepreisje niet door de neus boren en vertrekt naar Parijs, met de mededeling dat zijn boekhouder het verder maar uit moet zoeken. Kort nadat Alfred vertrokken is, verschijnen zijn schoonzuster en haar echtgenoot uit Appingedam, die in de veronderstelling zijn, dat zij afgesproken hadden te zullen komen logeren. Intussen hebben Alfreds vrouw en dochter de trein gemist, bellen naar huis en horen tot en met zondag van 14.00 tot 16.00 uur. Toegang 2,- per per soon, kinderen 1,-, museum dat de familie uit Appingedam daar zit. Ze nemen onmiddellijk een taxi en komen naar huis. Goede raad is duur, want Alfred is onderweg naar Parijs. Dan verschijnt Albert, de tweelingbroer van Alfred, die hij al meer dan dertig jaar niet heeft gezien. Albert komt om geld en Paul wil hem dat wel geven, mits hij de komende dagen voor zijn broer Alfred door wil gaan. De voorstellingen worden gege ven opzaterdag 14, vrijdag 20 en zaterdag 21 november, aanvang 20.00 uur. Eén voorstelling is bestemd voor leden van de Zonnebloem afdeling Limmen, op vrijdag 13 november aanvang 14.00 uur. De donateurs hebben persoon lijk bericht gehad, vanaf maandag 26 oktober kunnen de niet-dona- teurs kaarten kopen bij secretaris Mary Winder a 8,50 per kaart. Dit kan via 072-5052726 (na 17.00 uur) of via kaarten® limmerplanke- niers.nl. Tegen inlevering van uw entree bewijs ontvangt u gratis een kopje koffie/thee bij de koffiebar in de Burgerij. jaarkaart gratis. Zie ook www.museumvanegmond.nl, tel. 072-5064108. De schelpententoonstelling van Piet van Pel trekt nog steeds veel belangstellenden Aangeleverde foto 2ESSk;'PéM'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 17