'Op reis' bij Brasserie Woudhoeve Open Huis Meubelmakersvakschool Solex Verhuur Akersloot gaat rijden voor KIKA Discussiebijeenkomst over de 'robuuste zone' van Castricum REGIO 19 INGEZONDEN MEDEDELING Historische wandeling Egmond aan den Hoef Kinderkankerfonds gesteund met deel opbrengsten KORTOM Bijeenkomsten Alzheimer Café Alkmaar Monastieke wandeling vanuit abdij Egmond UITKIJKPOST 21 OKTOBER 2009 EGMOND - Heeft u zin in een intercontinentale, culinaire en onderhou dende trip, en houdt u van de bijzondere sfeer van luchthavens? Bij Brasserie Woudhoeve in Egmond aan den Hoef kunt u genieten van een ongedwongen avond vol culinaire heerlijkheden, met daar tussendoor vro lijke gezelligheid verpakt in uitstekend amusement, compleet met veel her kenbare ingrediënten die u ook op de luchthaven tegenkomt. U kunt er even gezellig tussenuit met familie, vrienden, buren, of collega's. Even stoom afblazen, crisis of geen crisis. Het betreft een thema-avond die uitermate geschikt is voor grote gezelschappen als verenigingen en bedrijven. De thema-avonden a 49,50 per persoon zijn inclusief voorgerecht, onbeperkt dineren in buffetvorm, nagerecht, consumptiebonnen, optredens van diverse artiesten en ander onderhoudend amusement. De thema-avon den vinden plaats op 31 oktober en 28 november van dit jaar en op 23 janu ari en 27 maart 2010 van 19.00 tot 24.00 uur. Dus koffer inpakken en weg wezen! U vliegt met Fun Air vanaf Woudhoeve Airport. Zie ook de advertentie elders in deze krant. Voor reserveringen of meer inlichtingen, Brasserie Woudhoeve, Driehuizerweg 8, Egmond aan den Hoef, tel. 072- 5070314. EGMOND - In januari start Jonker Meubelrestauratie met praktijkcursus sen meubelmaken en meubelrestauratie. Boven de werkplaats is een grote ruimte ingericht met tien meubelmakerswerkbanken en professioneel gereedschap, zowel hand als elektrisch. De cursussen zijn voor iedereen van 15 tot 95 jaar die interesse hebben in houtbewerking en altijd al wat meer hebben willen weten over het maken van meubels en dat graag zelf eens wil len doen. In de cursussen wordt gewerkt met diverse Europese houtsoorten zoals eiken, essen, gewaterd iepen, esdoorn en noten. Er worden vijf cursussen aangeboden; drie voor meubelmaken en twee voor meubelrestauratie. In de eerste cursus worden de basistechnieken van het meubelmaken geleerd door te werken met handgereedschap zoals bei tels, zagen en schaven. In de tweede en derde cursus wordt een kist met zwaluwstaarten gemaakt en een werkstuk naar eigen keuze. Bij de eerste cursus meubelrestauratie ligt de nadruk op de basistechnieken restauratie en bij de tweede cursus wordt een object met schade meegebracht om zelf te restaureren. De cursussen worden gegeven door docenten die graag hun passie en kennis van het hout en houtbewerken willen doorgeven. Zij werken beroepsmatig elke dag met hout, als zelfstandig meubelmaker, als meubelrestaurator en als docent aan het Hout - en Meubileringscollege te Amsterdam. Naast het lesgeven hebben zij ruime ervaring in meubelma ken en restauratie van antieke meubelen, meubelontwerpen, interieurbouw, seheepsinterieurbouw en decorbouw. Kom voor meer informatie over de Meubelmakersvakschool Jonker Meubelrestauratie naar het open huis op zaterdag 24 oktober van 10.00 tot 17.00 aan de Lamoraalweg 59 (industrieterrein de Weidjes) in Egmond aan den Hoef. Tel. 06-27533327, www.meubelmakersvakschool.nl. 120 Solexen staan klaar voor een toer door het mooie Noord- Holland. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Sinds drie jaar is Solexverhuur Akersloot van start gegaan. Wie Solex zegt denkt in Noord-Holland gelijk aan Akersloot, daar is als enig ste plaats in onze provincie een Solexrace en daar is ook een van Nederlands grootste Solexclubs gevestigd. Het kon dus ook niet uitblijven dat juist in Akersloot een verhuur bedrijf van Solexen werd opgericht. Drie jaar geleden is door Henk Levering, eigenaar van café - restaurant - partycentrum De Vriendschap in Akersloot dit unieke Solexverhuur gestart. De familie Levering viert volgend jaar het feit dat zij dertig jaar eige naar zijn van de Vriendschap en door goede contacten met KIKA, kinderkankerfonds is er een unieke actie ontstaan, van iedere rijder staat Solexverhuur Akersloot een euro af aan dit fantastische doel. Dat dit behoorlijk op kan lopen kun nen de inwoners dagelijks ondervin den, want er gaat geen dag voorbij dat deze unieke Solexen door een van de plaatsen trekken. Gezellig met vrienden, familie of collega's toeren door onze mooie provincie, een unieke belevenis om gezeten op een authentieke Solex de omgeving rondom het Alkmaardermeer van dichtbij te bekijken. Solexverhuur Akersloot heeft de beschikking over ruim 120 in uitstekende staat verke rende Solexen, allemaal van het type 3800, een van de laatste types die geproduceerd werden. Al deze solexen, waarvoor geen helmplicht geldt, zijn gerestaureerd en gerevi seerd en moeiteloos te berijden. Solexverhuur Akersloot heeft een aantal prachtige routes uitgezocht met daarbij leuke stops om de inwendige mens te voorzien van een hapje of drankje. Solexverhuur Akersloot is een onderdeel van De vriendschap, tel. 0251-312866 of 06.51387333, www.solexverhuura- kersloot.nl. Het e-mailadres is info@solexverhuurakersloot.nl. Het seizoen start begin maart en er kunnen reserveringen geboekt worden tot 31 oktober. ALKMAAR - Ook in oktober is er een bijeenkomst in het Alzheimer Café. Het Alzheimer Café is een trefpunt voor mensen met demen tie, hun partners, familieleden en vrienden. Ook hulpverleners en andere belangstellenden zijn daar welkom. In het Alzheimer Café wordt dementie bespreekbaar gemaakt en levert daarmee een grote bijdrage aan de maatschap pelijke acceptatie en integratie van mensen met dementie. 21 oktober Bewegen en Dementie. Plaats: Wijkcentrum O verdie, Ruusbroeekhof 97, Alkmaar. Aanvang: 19.30 tot circa 21.30 uur. Inloop: vanaf 19.00 uur. Entree: Gratis, evenals koffie en thee. Voor inlichtingen: M. Steenhoek - Gravesteijn, tel. 072- 5337612. EGMOND - Op zaterdag 7 november vindt er vanuit de Sint- Adelbertabdij te Egmond-Binnen een monastieke wandeling plaats. De tocht, die in stilte wordt gelopen, heeft als leidraad: 'Geroepen en gezonden'. Met open oog en oor kunt u (heront dekken wat u innerlijk beweegt en kunt u wellicht meer zicht te krijgen op uw bestemming. Aanvang is om 10.30 uur bij de winkel van Abdijkaarsen met kof fie, op de Vennewatersweg 27 te Egmond-Binnen. Na een geestelij ke opstap door broeder Adri Kortekaas wordt ongeveer 15 kilometer gewandeld onder lei ding van de gidsen Marianne Duijn en Rob de Wit. U dient zelf een lunchpakket mee te nemen. Het inschrijfgeld, bij aanvang te voldoen, bedraagt 5,- per per soon. Opgave kan telefonisch van maandag tot en met donderdag, 13.00 tot 15.00 uur, tel. 072- 5062786. U kunt ook uw kaarten rechtstreeks afhalen bij Abdijkaarsen, of in de abdijwinkel te Amsterdam, Nieuwezijds Voorburgwal 361. Info www.abdijvanegmond.nl. EGMOND - Gert-Jan Rutgers is een van de gidsen van historisch Egmond die op zondag 25 oktober over de slotfundamenten de laatste wandeling van het seizoen maakt. De tocht van ruim anderhalf uur gaat door het oude centrum van Egmond aan den Hoef langs fraaie geveltjes en over de fundamenten van het 'Slot op den Hoef' dat ooit de grootste en 'schoonste' burcht was van Nederland. Hier hoort u over het leven op het kasteel, over de illustere heren en graven van Egmond en hun relatie met de abdij te Egmond-Binnen. Aanmelden om 13.45 uur bij het bezoekers centrum aan de Slotweg 46 tegenover de slotfundamenten. De kosten zijn 3,50. Zie: www.historischegmond.nl. Aangeleverde foto CASTRICUM - Er is al veel geschreven en vooral gesproken over de ecologische invulling van het poldergebied van Castricum. Woensdagavond 14 oktober kwam daar op de boer derijcamping van de familie Res nog eens een discussiebijeen komst bij. De uitkomst: provincie ga nu ein delijk iets doen met de robuuste groene verbindingszone. De bijeen komst was een initiatief van de Overleggroep Buitengebied Castricum. De OBC had Ton Butter van Landschap Noord-Holland uit genodigd een inleiding te houden over de geografische verbinding Van Kust tot Kust. Onder te titel Kleurrijk in 't OerU benadrukte de gebiedseoördinator de landschappelijke, natuurlijke, recreatieve en historische waarden van het oude stroomgebied tussen de duinen en het Alkmaardermeer. Om die in de toekomst te kunnen blijven garanderen, is samenwer king van essentieel belang, stelde Butter. 'Verbinden in verbinding', luidde dan ook het motto van zijn relaas, in de volgepakte bedrijfskan tine van Res, die voorafgaand aan de bijeenkomst een rondleiding gaf in de melkveestal en de bollen schuur. In de forumdiscussie vroeg gast heer Arnold Res zich hardop af of niet alles kan blijven zoals het is. „Het gebied is nu ook mooi groen en de boeren kunnen er nog steeds goed uit de voeten." Maar alles kan niet zo blijven, want Rijk en provin cie hebben in diverse ecologische nota's aangegeven andere plannen te hebben met het gebied. „Alleen willen die maar niet con creet worden", stelde forumlid Hans Ghijsels, beleidsmedewerker van de agrarische belangenorgani satie LTO Noord. De ergernis van uit de zaal kwam erop neer dat al meer dan drie jaar wordt gepraat over de invulling van de Ecologische Hoofdstructuur en de Robuuste Verbindingszone Van Kust tot Kust. „Het ontbreekt de provincie aan de regie, om daad werkelijk iets van de grond te krij gen. Dat is extra frustrerend, omdat er wel degelijk Rijksgeld voorhanden is", stelde Dick Fopma, een van de vele trouwe bezoekers van de OBC-bijeenkomsten. Beleidsmedewerker David Nieuwenhuis, die namens de pro vincie in het forum had plaatsgeno men, kon daar weinig concreets tegenover stellen. Hij beloofde wel er bij de verant woordelijke gedeputeerde op aan te dringen in Castricum 'een actievere regierol aan te nemen'. Wethouder Christel Portegies van ruimtelijke ordening refereerde ver volgens aan haar onbeantwoorde brief aan de provincie, waarin ze de vrijwillige basis onder de aanpak als absolute voorwaarde nogmaals had onderstreept. Onteigening - waarmee in het verleden is gedreigd - is niet aan de orde, ver zekerde Nieuwenhuis. Zover hoeft het volgens Ghijsels ook helemaal niet te komen. Er valt voor de agrarische sector wel dege lijk te praten over ecologische ingrepen in het veenweidegebied, als de spelregels maar duidelijk zijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 19