ilfi Dag van de ouderen met de Sound of Music Concert en museum bezoek in Amsterdam Leven in de abdij van Egmond Benefiet Lions Club voor Blindengeleidehonden Rossenbacker speelt een campingkomedie REGIO LiCJyipi i fr\»#iWrM yuM IvL/LJS! 21 Na het concert wandelt het gezelschap in de omgeving Henk Kroes naar Limmen KORTOM Paddestoelenwandeling Toneelvereniging Rossenbacker gaat op vakantie! TONEELVERENIGING 0 VA*;? B m Kaarten reserveren bij Veldts Toko, via info@rossenbacker,nl of o'f UITKIJKPOST 21 OKTOBER 2009 Met een avondvullende show bood de zorggroep van ViVa! de bewoners van De Cameren een gezellige voorstelling. Aangeleverde foto LIMMEN - De dag van de oude ren, op donderdag 1 oktober stond bij ViVa! Zorggroep loca tie de Cameren in het teken van de Sound of Music. Onder de bezielende leiding van Wieke Bismeijer hebben diverse medewerkers van deze locatie hard gewerkt aan een avondvullende show voor hun bewoners. Een ieder stelde graag zijn/haar vrije tijd beschikbaar om de bewoners een onvergetelijke avond te bezorgen. Er werd wekelijks met veel plezier geoefend. Met minimale kosten werden kostuums gemaakt en een decor gebouwd. De bewoners en 'artiesten' heb ben met volle teugen genoten van de gezellige avond. Bij ViVa! Zorggroep vindt men een breed LIMMEN - Senioren uit Limmen en omgeving worden uitgeno digd voor het bijwonen van een lunchconcert in het Concertgebouw in Amsterdam op woensdag 4 november, aan vangstijd 12.30 uur. Na de lunch volgt een bezoek aan het nabij gelegen van Gogh Museum. Het lunchconcert wordt gegeven door het Koninklijk Concertgebouworkest, onder lei ding van de gastdirigent Ivan Fischer, een zogenaamde Openbare Repetitie. Het programma van die zelfde avond is geheel gewijd aan werken van Mozart, ouverture die Zauberflöte, een pianoconcert en zijn laatste symfonie, nr. 41, de zogenaamde Jupiter symfonie. Na het concert wandelt het gezel schap eerst in de omgeving van het Concertgebouw, om vervolgens een bezoek te brengen het van Gogh museum. De speciale expositie in de nieuwe vleugel is gewijd aan de Belgische schilder Alfred Stevens (tweede helft negentiende eeuw) die gewerkt heeft in Parijs en bekend is geworden door schilderij en van elegante, intrigerende, ongrijpbare vrouwen. De deelnemers kunnen op eigen gelegenheid naar de van Baerlestraat komen of meerijden met de auto van een andere deelne mer. Verzamelen bij de ingang van de garage (bij Albert Heijn), zijde Museumplein, om 12.00 uur. Voor het museum geldt de normale prijs, of gereduceerd met een museum jaarkaart. Het programma is opge zet door de Activiteitencommissie KB O Limmen. Belangstellenden kunnen zich, bij voorkeur schrifte lijk, opgeven bij J. Snepvangers, Dusseldorperweg 47 te Limmen, tel. 072-5054832, met vermelding of men vervoer wenst of eigen ver voer heeft met mogelijkheid om anderen mee te nemen. pakket aan zorgdiensten. Zorg die is toegespitst op ieders vraag en situa tie. LIMMEN - Vrijdag 30 oktober komt Henk Kroes op uitnodiging van Stichting Fietsen voor Burkina naar de Burgerij in Limmen. Hij zal een lezing geven over een fietstocht van een groep fietsers uit Friesland. In 2006 heeft deze groep een spon sorfietstocht van honderd dagen gemaakt van Bolsward naar Accra, de hoofdstad van Ghana. Hun stich ting Fietsen voor Onderwijs heeft destijds geld ingezameld voor onderwijs in Ghana. Henk Kroes was één van de deelnemers aan de tocht. Stichting Fietsen voor Burkina wilde hem graag uitnodi gen om te horen wat zo'n monster- tocht nu eigenlijk inhoudt. Ook is er van die Friese tocht een boek ver schenen met als titel Dansend gras in de savanne. Daarin staat beschre ven wat voor avonturen de deelne mers meemaakten en hoe ze heb ben moeten afzien. Kaarten van 5,- zijn nu verkrijgbaar bij Albert Heijn en Gall Gall in Limmen en op de avond van de presentatie bij de ingang van de Burgerij. EGMOND - Hoe is het om in een klooster te leven? Wat brengt iemand ertoe om zijn leven in dienst te stellen van kerk en wereld? Broeder Adri Kortekaas, gasten- broeder van de Sint Adelbertusabdij te Egmond Binnen, vertelt over het monastieke leven volgens de kloosterregel van Benedietus over roeping en zending, bidden en wer ken, gemeenschap en gastvrijheid, soberheid en stilte. Uiteraard is er ruimschoots gele genheid tot ontmoeting en gesprek en tot het stellen van vragen. De avond wordt besloten met het bid den van de completen, de dagslui ting samen met de monniken in de abdijkerk. De bijeenkomst wordt REGIO - De Lions Club Akersloot-Uitgeest heeft een fundraisingproject voor blin dengeleidehonden. Door middel van diverse acties wordt geld ingezameld om meerde re pups op te leiden tot geleidehond voor blinden en slechtzienden. Daarom houdt deze club op vrijdag 6 november om 20.00 uur in de Kapelkerk (groene koepel) van GGZ Noord-Holland in Heiloo een bene fiet concert. Het zestig leden tellen de koor Bellissimo uit Heemskerk zal die avond optreden, samen met de topsolisten mezzo-sopraan Ingrid Stijsiger en bas/bariton Frits Fiselier. Dirigent is Dennis van der Heijden. Er zullen werken van onder andere Verdi, Mozart, Rossini, Schubert en Gounod ten gehore worden gebracht. Het koor, opgericht in 1958, heeft steeds met veel succes, concerten in de regio IJmond uitgevoerd. Nu is de kans om dit koor in Heiloo ook te bewon deren. De kaarten kosten slechts 15,- per stuk, inclusief programma en koffie/thee. Kaarten zijn te bestellen bij: Ben Verheijde, tel. 0251-312740, e-mail: b.verheij- de@casema.nl, Kees Kroone, tel. 072-5051701 en 06-53724245, e- mail: eg.kroone @quieknet.nl. Op dit ogenblik zijn er reeds enkele pups in opleiding, echter de Lions Club wil graag nog meer pups adop teren en is daarom druk bezig met het werven van fondsen. In haar ruim 25-jarig bestaan heeft de club Akersloot-Uitgeest veel projecten uitgevoerd en daardoor vele regio nale goede doelen kunnen steunen. BERGEN - Op zondag 25 oktober om 10.00 uur wacht de IVN gids Willem Babyn belangstellenden op voor een avontuurlijke padde stoelenwandeling van ongeveer twee uur. Vertrekpunt is bij het PWN-informatiebord op de par keerplaats bij de Uilenvangersweg. De kosten bedragen twee euro per deelne mer (kinderen en IVN leden gra tis). Graag van tevoren even aan melden, bij voorkeur per e-mail: rVNNKL@hotmail.com of tel. 06-23576647. AKERSLOOT - Het stuk speelt zich af op een camping met zicht op zee, in de duinen van Zeeland. Henk en Katja Braam zijn er wel aan toe: vakantie! Op hun vertrouwde plekje op de camping hopen ze tot rust te komen maar dan duikt de nieuwe buurman op, de chef met wie Henk het hele jaar ruzie heeft gehad. De sfeer slaat direct om en beide families proberen elkaar het leven zo zuur mogelijk te maken. Ook de andere gasten worden in het conflict betrokken, maar uiteindelijk kunnen de kemphanen elkaar toch wel waarderen. In deze komedie in twee bedrijven komen allerlei situa ties langs die het verblijf op een camping zo (on-)aangenaam maken: de ochtendgymnastiek, de ruzie bij het opzetten van de tent, het slechte weer. Een feest van her kenning voor iedere campingbezoe ker dat garant staat voor een vro lijke avond met veel (leed)vermaak. Nieuwsgierig geworden? Kom dan op vrijdag 30 of zaterdag 31 okto ber naar de campingkomedie Zomer in Zeeland, geschreven door Stef Hudepohl en gespeeld door Toneelvereniging Rossenbacker in Sport- en Cultureel Centrum de Lelie te Akersloot. Regie en decor zijn in handen van Cees Slop. Kaarten a 7,50 zijn telefonisch verkrijgbaar bij Els Tollenaar, tel 0251-313893 of Dick Kruk, tel. 0251-313594 en te koop bij Veldt's Toko in Akersloot of aan de zaal. Zie ook www.rossenbacker.nl. gehouden in de Benedietushof (naast de winkel van Abdijkaarsen) op dinsdag 27 oktober om 18.30 uur. De dagsluiting is om 20.00 uur. De beschikbare literatuur over de abdij van Egmond heeft veelal betrekking op onderzoek naar de abdij, die in 1573 is verwoest en het ontstaan van hetgeen er voor die tijd geweest moet zijn. Uitgangspunt hierbij was de betrok kenheid van architect Jan Stuyt, de architect van onder andere de Paneratiuskerk in Castrieum, de Willibrorduskerk te Heiloo, maar ook het Putje. De heer Brugman en de heer Hennekes zullen op dinsdag 3 november van 20.00 tot 22.00 uur in het Willibrordushuis aan de Westerweg te Heiloo (naast de kerk) hierover vertellen. -r ..iü-t,-' r 1 y 1 /IA" Henk en Katja Braam zijn er wel aan toe: vakantie! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 21