Tweede team Oppositie beleeft valse start Plaatjesactie Meervogels Voetbalhelden van start Prijzenregen bij Funakoshi in Eindhoven sport 25 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Timardi Verhoe ff voert ranglijst aan Winst Terriërs Heren 1 'Maffe Meervogels Moeders' vulden de 55.000 zakjes Voetballen in de Schulp Het doel van de plaatjesactie is de aanschaf van nieuwe speeltoestellen Voetbalvriendjes gezocht voor HSVpupillen VAN VOETBAL AKERSLOOT - De plaatjesactie 'Meervogels Voetbalhelden' is zaterdag 10 oktober van start gegaan door overhandiging van een spaaralbum door de AZ- publiekslievelingen Herry en Berry aan het jongste lid, Jim Hoogenboom. Zo'n anderhalf jaar geleden ont stond bij Nico Adrichem en Rob van HEILOO - Na een nederlaag tegen Wageningen, wisten de Terriërs mannen deze week thuis een over winning te behalen. Ze versloegen tegenstander Bennebroek met 2-1 „Het was geen superwedstrijd," aldus Terriërs eoaeh Jeroen van Aken. „We waren onnodig gespan nen en het lukte ons niet om grip te krijgen op de wedstrijd." Toch opende Rob Kaan al na tien minu ten de score, na een assist van Maarten Sommeijer. Acht minuten daarna scoorde Maarten Sommeijer zelf de 2-0. Met deze stand gingen de heren de rust in. „Daarna werd het rommelig", aldus Van Aken. ,Ik had de indruk dat de jongens dachten dat ze er al waren." Bennebroek profiteerde van de onoplettendheid van de Terriërs en maakte 2-1. der Eng het idee om bij SV Meervogels een dergelijke actie op te starten. Niet voor senioren zoals bij andere clubs, maar juist voor de jeugd. En niet zozeer om een com mercieel voordeel te behalen, maar gewoon omdat zij het leuk vonden voor de jeugdleden om ze vast te leggen op een plaatje. Toen John Deijlen een jaar gele den meldde dat de actie zelfs bij de senioren van Usselmeervogels in Spakenburg een succes was, werd de beslissing snel genomen. Bovenstaande personen, aange vuld met Edwin Smit en Ton van der Eng van de jeugdcommissie en Peter Schouten namens de sponsor commissie geloofden in het idee dat zelfs bij een veel kleinere vereniging als Meervogels en in een betrekke lijk klein dorp als Akersloot de actie moest kunnen slagen. Voor het slagen van de actie is medewerking van plaatselijke win keliers onontbeerlijk en Bert Zwart heeft een fijne groep middenstan ders bereid gevonden om mee te doen. Zij garandeerden een mini- mumafname, waardoor het idee ver der uitgewerkt kon worden. Begin september werden de elftallen exact bekend en Kees Koomans fotogra feerde in korte tijd meer dan 350 spelers en trainers, Paul Teuthof tekende voor de opmaak en het ont werp en vervolgens leverde Jos Gast het drukwerk. Ruim een week geleden werden 250.000 plaatjes in een schuur op een geheime locatie afgeleverd. Inmiddels noemen ze het de Maffe Meervogels Moeders, die er in één week voor gezorgd hebben dat er 55.000 zakjes gevuld werden. Op een dag waren er zelfs 41 moe ders aan het inpakken en de sfeer was fantastisch. Hoewel de midden stand pas afgelopen maandag met de verspreiding van de plaatjes is begonnen, vindt de organisatie het nu al een geslaagde actie. Doordat alle jeugdleden op een plaatje staan en dit tot een fantastisch spaaral bum leidt, is het beoogde doel al bereikt. Het zakelijke succes is natuurlijk afhankelijk va het feit of de mensen nu meer gaan besteden bij de deelnemende middenstan ders. Dat bepaalt uiteindelijk of de organisatie iets gaat overhouden voor het doel: nieuwe speeltoestel len voor de jeugd. De middenstand houdt acties waarbij de klant plaat jes krijgt. Maar de klant kan deze ook kopen voor één euro per zakje met vier plaatjes. Naast de voetbal plaatjes zijn er nog een aantal gou den, zilveren en bronzen kaartjes die recht geven op mooie prijzen. SCHAKEN AKERSLOOT - Het tweede tien tal van schaakvereniging Oppositie is er niet in geslaagd om het externe seizoen win nend te beginnen. De eerste competitiewedstrijd tegen het zesde team van De Waagtoren uit Alkmaar werd met duide lijke cijfers verloren: 6-2. Opmerkelijk was dat schakers die de afgelopen weken in de onderlin ge competitie voor vuurwerk zorg den in deze wedstrijd duidelijk last hadden van een off-day. Zo verloor Paul Vonk, tot voor kort nog eerste op de ranglijst, aan bord zeven en ook Kees Jongkind, in de interne competitie prima op dreef, kon geen vuist maken aan bord 2. De enige overwinning kwam op naam van Dick van Roemburg, nota bene aan het eerste bord. Verder konden er remises genoteerd worden van Richard Sauer en André van der Ark. In de interne competitie ver baasde de pas 11-jarige Timardi Verhoeff vriend en vijand door te winnen van Cor van Etten. Ze had daar overigens wel wat hulp van Cor bij nodig. Deze laatste zette de partij zeer agressief op, won een pion op f7, en gaf vervolgens par does een stuk weg! Ondanks de grote druk die hij daarna uitoefende en de valletjes die hij inbouwde, kreeg hij geen poot meer aan de grond en ging uiteindelijk door zijn vlag. Timardi nam door deze over winning direct de eerste plaats op de ranglijst over en laat dus voorlo pig alle 'oude rotten' haar hielen zien. Frits van der Werff verloor weer eens een keer, en dat was al heel lang geleden dat dat gebeurd was. Albert Bouma was de gewelde naar, die dit voor elkaar kreeg. Fred Smith behaalde eindelijk de eerste overwinning van dit seizoen. In zijn partij tegen Arie Roozing offerde Fred eerst een loper, wat kwaliteits winst opleverde, en toen hij de daar op volgende aanval op zijn koning had afgeslagen, offerde hij de kwa liteit terug, wat hem een vrije door gang voor zijn zware stukken ople verde. Nieuwkomer Matthijs Mtihren won ook weer, ditmaal van Mohammed Hotaki. De andere nieuwkomer, Folkert Smoor speelde een spannende partij tegen Johan van der Wal. Het gebrek aan erva ring deed Folkert uiteindelijk de das om. EGMOND - Op 6, 13, 20 en 27 november wordt er gevoetbald in Sporthal de Schulp in Egmond- Binnen. Op vrijdag van 15.30 tot 17.30 uur is de zaal afgehuurd door stichting welzijn Bergen in samenwerking met Jongerencentrum JOEP Van 15.30 tot 16.30 uur zijn groep 6/7/8 welkom. Van 16.30 tot 17.30 uur is het voortgezet onderwijs welkom. Zorg datje zaalschoenen en sportkleding meeneemt. Aan het voetballen zijn geen kosten verbonden. AZ-lievelingen Herry en Berry overhandigen een spaaralbum aan het jongste clublid van Meervogels, Jim Hoogenboom, waarmee de actie het startsein kreeg. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - De spelertjes van HSV pupillen E8 zijn helemaal gek op voetballen. Daarom trainen en spelen ze samen in een team. Maar ze komen op zaterdagochtend om compleet te zijn net twee spelertjes tekort. Ze hebben al op school gevraagd en ook op de pleintjes in hun buurt wie er zin heeft om het team te verster ken. Ben jij een voetbalvriendje of ken je een voetbalvriendje of vriendinnetje van 9 of 10 jaar, bel dan met de coach Erik Bolten op 072-5333007. Als je lid wordt krijg je een shirtje, broekje en een paar sokken van de club gratis. Je kan ook alvast op www.whsv. kijken voor de sfeer en verdere informatie. Op de foto van links naar rechts: Daan Bakker, Toon Bolten, Nick Bakker, Jesper de Boer, Roel Fraasestorm en Marianne, de moe der van Toon. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 23