Fotomarathon HAF zeer geslaagd Samen naar het theater via de Gezelsehapsbank Feestelijke start Nederland Leest vrijdag 23 oktober, 00.00 uur in Bibliotheek Heiloo H E I L O O V 3 Beeldhouwen in speksteen voor kinderen KORTOM KOOK staakt inzameling Geslaagd Sokken breien Nationale oogcollecte zoekt collectanten UITKIJKPOST 21 OKTOBER 2009 Vorige week hielden de leden van de HAF een 'fotomarathon'. Aangeleverde foto HEILOO - Er wordt weer een spek steenworkshop in de lokalen van de Hofdijk voor de kinderen van 7 tot 13 jaar uit Heiloo en omstreken gegeven. Antoinette, Truda en Trudy hebben de beitels en gutsen al klaar liggen om deze workshops te gaan geven. Speksteen is een steensoort waar je heel makkelijk in kunt raspen en vijlen. Je haalt steeds stukjes steen eraf totdat er een mooie vorm overblijft. Op deze manier kun je er zelf een figuurtje uit maken. Daarna kun je het door middel van schuren heel glad krij gen. Ook deze workshop wordt weer afgesloten met een echte ten toonstelling van de gemaakte beel den! Vanaf 31 oktober zijn het vijf zaterdagmiddagen van 16.30 tot 18.00 uur. De Hofdijk, Mariënstein 178 A Heiloo. Voor informatie kan er gebeld worden naar: Antoinette Bontje, tel. 072-5338968, Trudy Keyzer, tel. 06-10585278, Truda Tervoort, tel. 072-5336717. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 19.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niette plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijkvoor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd HEILOO - Onder zeer wisselen de weersomstandigheden hiel den de leden van de Heilooër fotoclub HAF vorige week een vijftig uur durende 'fotomara thon' in verband met het binnenkort komende 50-jarige jubileum. Gedurende drie dagen en twee nachten waren op verschillende plaatsen in ons dorp voortdurend enkele fotografen op pad om mooie HEILOO - Naar het theater, maar niet alleen. Steeds vaker blijken mensen om deze reden niet naar De Beun te gaan en zo leuke voorstellingen te missen. Een oplossing hiervoor is gezocht in een samenwerkingsverband van de Gezelsehapsbank van Stichting Welzijn Heiloo en De Vrienden van De Beun. De Gezelsehapsbank bestaat alweer zes jaar en heeft HEILOO - Precies om midder nacht (van donderdag 22 op vrijdag 23 oktober) wordt het eerste boek van de campagne Nederland Leest 2009 ('Oeroeg' van Hella S. Haasse) uitgereikt aan wethouder Opdam. 'Oeroeg' speelt zich af in Indonesië. De hele campagne (tot 20 november) zullen Oeroeg en Indonesië centraal staan in Bibliotheek Heiloo. Donderdag 22 oktober wordt heel speciaal. De bibliotheek is vanaf 10.00 uur door lopend geopend tot 00.30 uur. De hele dag en avond wordt de film Oeroeg vertoond in de expositie ruimte (11.00, 14.00, 17.00 en 20.00). Voor en na het afspelen van de film wordt het boek Oeroeg voorgelezen door bekende Nederlanders (op dvd). Het echte feestje start al om 20.30 uur (de plaatjes te schieten van alles wat op hun pad kwam dat de moeite van het nemen van een foto waard was. En dat was heel wat. Zo is er een scala van fraaie foto's met bijzonde re taferelen ontstaan waaruit een selectie zal worden gemaakt voor het maken van een dvd die aan de HAF-leden beschikbaar wordt gesteld. Deze dvd zal echter ook tegen een bescheiden vergoeding voor niet-leden verkrijgbaar zijn ter wijl de foto's binnenkort ook via de circa 150 leden vanaf vijftig jaar. Doel is om mensen die gezelligheid zoeken en samen activiteiten willen ondernemen met elkaar in contact te brengen. Ook samen naar het theater gaan, is hier een onderdeel van. U kunt zich aansluiten bij de bestaande theatergroep van de Gezelsehapsbank. Dit is een groep mensen die regelmatig met elkaar naar theater gaat. Ook kunt u zeg- normale sluitingstijd van de biblio theek). Iedereen die blijft, krijgt een kopje koffie of thee aangeboden met een Indonesisch koekje. Vanaf 23.30 uur kunt u genieten van tradi tioneel Indonesische dans. Twee danseressen dompelen de biblio theek in een Indonesische sfeer. Deze krijgt nog een extra impuls door de drankjes en typisch Indonesische hapjes die worden gereserveerd. Om 0.00 uur precies wordt het eerste boek van Nederland Leest 2009 aangeboden aan wethouder Opdam. Na dit officiële moment kunnen de toegestroomde leden van de bibliotheek, dit boek - gratis - in ontvangst nemen (wel bibliotheek pas meenemen!). Dit cadeau kan nog veel mooier worden omdat iedereen die tussen 00.00 en 00.15 uur het boek 'Oeroeg' in ontvangst neemt mee doet met de verloting website van de HAF kunnen worden bekeken. Verder wordt daarvan ook een papieren fotoboek vervaardigd dat tijdens de jubileum-expositie in de maanden januari en februari in de recreatieruimte van Het Open Huis ter inzage wordt gelegd. Wilt u nu al een kijkje nemen in een gedeelte van de fotoresultaten? Surf dan (via uw zoekmachine op internet) naar fotoclub HAF Heiloo en geniet mee met de Heilooër ama teurfotografen. gen naar welke type voorstelling, bijvoorbeeld concert of cabaret u wilt gaan. De Gezelsehapsbank gaat dan in haar ledenbestand op zoek naar één of meer geschikte kandi daten waar u mee in contact wordt gebracht. Als u meer informatie wilt, kijkt u op www.welzijnlieiloo.nl of even bellen voor meer informatie en vra gen naar Claudia Spit, tel. 072-5331297. van een verrassingspakket, speciaal samengesteld rond Oeroeg. De trek king van het winnende lot vindt plaats rond 00.20 uur. En dit is pas het begin. Tot en met vrijdag 20 november staat Bibliotheek Heiloo bijna geheel in het teken van de campagne Nederland Leest. Gratis boek voor leden (16 jaar en ouder) Bibliotheek Heiloo Vanaf vrijdagmorgen 23 oktober om 10.00 uur ontvangen alle leden van de bibliotheek van 16 jaar en ouder, die tijdens de nachtelijke start niet in de bibliotheek zijn geweest, geheel gratis het boek 'Oeroeg van Hella S. Haasse. Hiervoor dienen zij in de biblio theek een 'afhaalbon' in te vullen en vervolgens in te leveren. Vooraf reserveren van een exemplaar van 'Oeroeg' is niet mogelijk en ook dit jaar geldt: op is op. HEILOO - Sinds jaar en dag wor den tweedehands spullen voor de Stichting KOOK, een kringloopwin kel in Alkmaar, ingezameld aan de Schuine Hondsbossehelaan 2. Dit initiatief is destijds ontstaan, omdat er geen kringloopwinkels in Heiloo waren. Inmiddels zijn er drie kring loopwinkels. KOOK heeft daarom besloten vanaf heden de inzame ling in Heiloo te staken. Heeft u nog goede tweedehands spullen? Dan kimt u in het vervolg uitste kend terecht bij Kringloop Heiloo, Keer op Keer of Dorcas. LIMMEN - Woensdag 14 oktober is Wouter Pepping uit Limmen afgestudeerd aan de Vrije Universiteit in Amsterdam als Master in Bedrijfswiskunde en Informatica. HEILOO - Nivon Heiloo start na de herfstvakantie op dinsdagavond met een cursus 'Sokken breien', bestaande uit vier lessen. Iedere 14 dagen wordt, onder leiding van docente Maria van Veelen gewerkt aan een paar sokken. De lessen worden gegeven in cultureel cen trum Het Open Huis in Heiloo. Deelname kost 28,50 exclusief materiaal. Meer info en aamnel- den: tel. 072-5333127 of tel. 072- 5333217. Kijk ook op www.nivon- heiloo.pimt.nl. HEILOO - In het najaar zal voor de eerste keer de Nationale Oogcollecte plaatsvinden. De col lecte is een samenwerking tussen Stichting Oogfonds Nederland en Vereniging Bartiméus Sonneheerdt. Met meer dan 600.000 mensen met een visuele beperking is daar alle reden voor. De opbrengst van de eerste natio nale Oogcollecte zal worden besteed worden aan onderzoek. Om de collecte tot een succes te maken is men op zoek naar men sen die willen collecteren of mee willen helpen het te organiseren. Voor meer informatie kimt u kij ken op www.oogcollecte.nl of aan melden bij Peter Greijer, tel. 072- 5335967 of Ton Grooteman, tel. 072-5336341. Lezingen Tijdens de campagne Nederland Leest kunt u twee zeer interessante lezingen verwachten rond het boek en de film Oeroeg. Dinsdag 10 november: Nederland kijkt en hoort: over de muziek bij de film 'Oeroeg', door muziekbibliotheearis Gert Floor. Donderdag 19 novem ber: een afsluitende avond met Rik Launspaeh, winnaar van een Gouden Kalf voor zijn rol in de ver filming van Oeroeg, en schrijver van de succesvolle debuutroman '1953'. De verfilming van '1953' draait momenteel succesvol in de bio scoop als 'De Storm'. Toegangskaarten voor beide lezin gen zijn a 5,- (niet leden 7,50) verkrijgbaar bij Bibliotheek Heiloo (072-5330670 bibliotheek@bibli- otheekheiloonl) Meer informatie vindt u op www.bibliotheeklieiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 3