25 jaar Kringloop Heiloo Echtpaar Zonneveld - Rijkenberg Tweedehands spullen met een sociaal gezicht Jan en Mien genieten heerlijk van hun tuin 12 'Ik zal er nooit rijk mee worden, maar ik heb nog altijd plezier in mijn werk!' HEILOO - Het was op 8 februari precies 25 jaar ge leden, dat Frank Schouten begon met de verkoop van tweedehands spullen in 'Hal 't Zevenhuizen' aan de Zevenhuizerlaan. In die tijd was het in, om je huis in te richten met meubeltjes en gebruiks voorwerpen uit grootmoeders tijd. Zowel de be nedenverdieping als de eerste verdieping van het pand stond dan ook volgepakt met huisraad, curi osa en kleingoed. Daarom had hij tevens een grote opslagplaats in Limmen tot zijn beschikking. Het bedrijf verhuisde 13 jaar geleden naar het ruime pand (600 vierkante meter) aan De Oude Werf 7, zodat Frank nu alles onder één dak kon stallen. Zes jaar geleden werd de naam veranderd in Kringloop Heiloo. „Deze naam past goed bij mijn doelstelling; het verkleinen van de afvalberg op een zo sociaal mogelijke manier. Dit komt het milieu ten goede. Wij kopen dan ook geen spullen in, maar moeten het hebben van aanlevering of het ophalen van inboe dels. Alles wordt direct na inbreng in de hal te koop aangeboden, zonder een zogenaamde 'grijze of zwarte stroom' van goederen (dat een tussenhandelaar de mooiste stukken eruit vist). De klant kan zodoende bij Kringloop Heiloo terecht voor een betere kwaliteit in mooie tweedehands spullen. Het komt regelma tig voor dat men bij ons een prachtige antieke kast, design (gebruiks)voorwerpen of een unieke elpee van bijvoorbeeld The Beatles kan aantreffen. Ook het sociale aspect vind ik heel belangrijk. We verzorgen werkbegeleiding aan mensen, die als vrijwilliger bij Kringloop Heiloo voorzichtig in het arbeidsproces proberen terug te keren, zonder meteen de druk te voelen van een betaalde baan." Frank runt de hal in tweedehands spullen samen met zijn vrouw Ingrid. Zij richt zich voorname lijk op kleding en schoenen. Van tuingereedschap tot keukengerei, I complete bankstellen, lampen kappen, stekkers, bontjassen, boeken, witgoed, speelgoed: men kan het zo gek niet bedenken of het staat wel ergens verscholen tussen het enorme aanbod van tweedehands spullen bij Kringloop Heiloo. Soms moetje er even wat tijd voor uittrekken om te vinden wat je zoekt. Veel bezoekers komen regelmatig langs om even heerlijk te struinen. De huidige recessie gaat ook aan Kringloop Heiloo niet ongemerkt voorbij. Maar Frank blijft positief: „Ik zal er nooit rijk mee worden, maar ik heb nog altijd plezier in mijn werk! Bovendien draag ik op mijn ma nier bij aan een beter milieu in eigen dorp HEILOO - Jan Zonneveld (1924) en Mien Rij kenberg (1927) leerden elkaar vlak na de oorlog kennen. Mien, geboren en getogen in Allernaar, woonde met haar familie aan het Verdronken- oord, vlakbij de Accijnstoren. Haar vader was aannemer. Jan is geboren en opgegroeid aan de Westerweg in Heiloo. Toen de oorlog uitbrak had hij net zijn opleiding aan de ambachtsschool afgerond. Mien: „Tijdens de oorlog werd er voor jongeren weinig georganiseerd om uit te gaan. Vanwege de avondklok mocht je bovendien na acht uur 's avonds niet meer op straat komen. We waren dan ook wat blij toen de oorlog voorbij was; we konden eindelijk echt uitgaan. Dansen was in die tijd heel populair, maar ik ging ook vaak met vriendinnen zwemmen in het Zomerbad." Het toeval wilde dat ook Jan van dezelfde activiteiten hield. In de zomer van 1945 zag hij bij het dansen in de Alkmaarse Hout de 18-jarige Mien staan, die hier samen met haar vriendinnen was, en vroeg haar ten dans. Daarna kwa men zij elkaar regelmatig tegen; zowel bij het dansen als in het zwembad. Ze hielden elkaar nauwlettend in het oog, want de interesse was wederzijds. Uitein delijk kregen zij verkering. Na een paar jaar vatte Jan het plan om een eigen huis te bouwen, op het ruime erf van zijn ouderlijk huis aan de Westerweg, zodat zij konden trouwen. Toen de benodigde bouwvergun ning binnen was, werd augustus 1949 met de bouw begonnen. „Wij waren heel blij met zo'n mooie start!" Jan was inmiddels al werkzaam in de bouw en deed dus veel zelf. Met hulp van de broers van Mien was het huis in november klaar. Op 10 november 1949 zijn Jan en Mien in Heiloo getrouwd. Het bruiloftsfeest vond plaats in de werkplaats van Mien's familie aan het Verdronkenoord. Drie kinderen werden respectievelijk in 1951,1953 en 1958 geboren; Loes, Elly en Jan. Inmiddels woont het jubilerende echtpaar al weer zestig jaar in het zelfgebouwde huis aan de Westerweg. Mien lacht: „Heel toevallig vormen de laatste cijfers van de geboortejaren van onze kinderen het cijfer 138; ons huisnummerHet mooiste cadeau dat Jan en Mien zich kunnen wensen komt ter gelegenheid van hun zestigjarig huwelijksfeest uit Argentinië overvliegen; hun kleindochter, die in dit verre land woont, komt speciaal naar Nederland om het huwelijksfeest van haar grootouders bij te wonen. Al zo'n dertig jaar maakt het echtpaar deel uit van een kaartclubje, bestaande uit vrienden en bekenden uit Heiloo, en klaverjassen ze één maal per week bij elkaar thuis. Mien: „De mannen gaan bovendien nog één keer per week met elkaar pandoeren, wat een oud kaartspel is." Jan en Mien zitten graag in hun mooie tuin, waarin een zee van bloemen staat. Jan houdt de tuin nog helemaal zelfbij. Ook het strand van Egmond aan Zee hoort bij hun leven. Vroeger trokken ze er met de kinderen en vrienden op uit voor een heerlijk een dagje naar het strand, alwaar de tent werd opgezet. Ook tegenwoordig genieten ze 's avonds in Egmond nog vaak samen van een prachtige zonsondergang.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 12