Drievoudig Tom Slootman familie Van Hugten jubileum voor De Gouden Courant van de 18 HEILOO - Dit jaar valt Tom Slootman driemaal met zijn neus in de boter: hij is vijftig jaar gewor den, viert met zijn vrouw Anita hun 25-jarig huwe lijk en hij werkt op de kop af dertig jaar bij hove niersbedrijf Van Haneghem. Hij is in 1959 geboren in Amsterdam en verhuisde op zijn zesde met zijn familie naar Parijs. Zijn vader werkte voor KPMG, dat ook in de Franse hoofdstad een vestiging had. Ieder jaar kwam de familie Slootman over naar Nederland om aan het bedrijfstennistoernooi deel te nemen. De vader van Anita Koelman werkte voor hetzelfde bedrijf. Anita (toen 17 jaar oud) vroeg een keer of Tom met haar wilde tennissen in de mixdubbel. Zo gezegd zo gedaan en het tennisduo bouwde meer dan een gemiddelde vriendschap op. In 1979 keerde de familie Slootman terug naar Nederland en vestigde zich in Castricum. Tom had in Parijs een opleiding gevolgd aan de mid delbare tuinbouwschool en zocht bij zijn terugkeer in Nederland een baan. Die vond hij vrij snel bij hove niersbedrijf Van Haneghem. Onderwijl kregen Anita en Tom verkering en in 1983 besloten ze te gaan samenwonen; eerst in een zomer huisje in Castricum en later in Mariënstein in Heiloo. Op 7 september 1984 zijn ze getrouwd. Hun twee dochters Stefanie en Jaimily, beide geboren op het Bleekveld waar Anita en Tom in 1987 neerstreken, zijn nu 19 en 13 jaar oud. In de dertig jaar werkzaam bij Van Haneghem heeft Tom zowel de goede als de slechte tijden van het bedrijf meegemaakt. Tom: „In 1983 ging het bedrijf failliet en werd er besloten om met een klein aantal mensen een doorstart te maken. We zijn vanaf nul weer opgeklommen naar een trots bedrijf met dertig medewerkersOok in zijn vrije tijd is Tom een echte allrounder. Hij houdt van volksmuziek, met name van Keltische muziek en besloot dan ook om harpies te volgen aan de muziekschool. Handig als hij is, draait Tom voor het bouwen van een Keltische harp zijn hand niet om. Sinds een aantal jaren is Tom lid van musicalvereniging The Cast uit Castricum. Ook hier verricht de allrounder, buiten zingen, dansen en acteren, allerlei klusjes, bijvoorbeeld in de decor- ploeg. Anita helpt daar waar nodig met inzet van haar creativiteit. Tom besluit: „We doen veel samen en we hebben beiden onze sterke kanten. Daarom vullen we elkaar prima aan!" HEILOO - Ter ere van het vijftigjarig huwelijk van de heer en mevrouw Van Hugten werd, op initiatief van hun negen kinderen, in 1978 bij de Uitkijkpost 'De Gouden Courant' gedrukt. Op maandag 15 mei 1978 is deze bijzondere krant in een bescheiden oplage verschenen, bestemd voor familie en vrienden van het toen jubilerende echtpaar. Dochter Ans Hendriks- van Hugten heeft nog een aantal exemplaren in haar bezit. Ans (1934) kwam met haar gezin in 1973 in Heiloo wonen: „Het idee voor de krant hebben we gezamenlijk bedacht. We hebben ook allemaal aan deze krant meegewerkt. Er staan mooie oude foto's in van onze ouders, vergezeld van leuke redactionele teksten over grappige en/of bijzondere voorvallen uit het leven van onze ouders. We heb ben zelfs aan advertenties gedacht om het geheel een professionele uitstraling te geven. Zo staan er echte advertenties in van bedrijven uit onze familie. Zwager Jos heeft veel redactiewerk voor zijn rekening geno men." De kop en het artikel op de voorpagina 'Huwelijk blijkt goudmijn te zijn', de kleine berichtjes als 'Non haalt flink uit' en de laatste nieuwtjes; alles oogt als een echte krant. De overgebleven exemplaren wil Ans bewaren voor haar kleinkinderen, zodat ook zij in de toekomst beeld en verhaal hebben van hun overgroot ouders. 'Vi.'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 18