Jubileum Pools zorghuis J Schoonheidssalon Miloki Rondleidingen in Oudheidkamer Heiloo H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Een Hart voor Polen krijgt warm welkom in zorgtehuis Dom Zlotej Jesieni Bevolking profiteert niet of nauwelijks van de vooruitgang KORTOM Verkoop afgeschreven materialen bibliotheek Marokko presentatie Boekenmarkt Trefpunt Kleuter Kinder Kerk CDA fietst door Heiloo Afra's Workshop Groei en Bloei UITKIJKPOST 28 OKTOBER 2009 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Mieke de Groot, Blankenberg 2, 1935 CG Egmond-Binnen, tel. 072-5066619, mob: 06-22067144, www.miloki.nl,info@miloki.nl. EGMOND-BINNEN - Met het winterse weer in aantocht kan de huid wel wat extra aandacht gebruiken. Een heerlijke ontspannen gezichtsbe handeling, lichaamsmassage en/of hot cold stonemassage kan ertoe bij dragen de balans van lichaam en geest te herstellen. Ook voor cosmeti sche hand- of voetverzorging kan men bij schoonheidssalon Miloki terecht. Gediplomeerd schoonheidsspecialiste Mieke de Groot werkt met huidverzorgingsproducten van Secrets. Dit merk heeft een uitgebreide lijn voor elk huidtype, met hoogwaardige producten op basis van natuurlijke ingrediënten. Mieke hecht er bovendien veel waarde aan dat de producten van Secrets dierproefvrij zijn. Speciale seizoensbehandelingen van Secrets spelen in op de invloed van verschillende weertypen per jaargetijde op de huid. Zo omvat de winter/feestmaandbehandeling onder andere een pee ling met gedroogde bloembladeren, een 'peel off' masker, dat een oppep pende, hydraterende en liftende werking heeft en een oogmasker. Voor de make-up werkt schoonheidssalon Miloki met de produetenlijn van LOOkX, gebruikt door bekende topvisagisten. Mieke de Groot runt sinds een jaar haar eigen schoonheidssalon aan huis. Hiervoor was ze onder andere werkzaam als schoonheidsspecialiste bij een groot beautycentrum. „Ik wilde graag voor mezelf beginnen en wilde het meteen goed aanpakken. Zo is de behandelstoel uitgerust met ingebouwde verwarming, wat tijdens een behandeling heerlijk aanvoelt. De salon op de begane grond is gelijkvloers, dus ook goed bereikbaar voor minder valide mensen." Mieke vervolgt: „Voor een gezichtsbehandeling maak ik eerst een huid analyse. Na grondige reiniging van de huid zijn er verschillende mogelijk heden; bijvoorbeeld een behandeling met ampullen, die geconcentreerde hoogwaardige werkstoffen bevatten en de huid een boost geven. En een collageen masker, dat zorgt voor een lange termijn bevochtiging. Ter afsluiting geef ik een ontspannende massage van het gezicht. Dit kan eventueel worden aangevuld met het aanbrengen van een feestelijke make-up." Een hot cold stone geziehts- of lichaamsmassage heeft een ontspannende werking, zorgt voor een betere doorbloeding en bevordert bovendien de afvoer van afvalstoffen in het lichaam. Hiervoor heeft Mieke een speciale training gevolgd aan het schoonheidsinstituut in Zaandijk. „Een hot cold Stone massage geef ik met basaltstenen. Basaltstenen zijn extreem sterk en compact waardoor ze lang warmte kunnen vasthou den. De massage zorgt voor een goede doorbloeding. Stimuleert de cel- stof wisseling en zorgt voor een snelle afvoer van de afvalstoffen. En we sluiten de behandeling af kortstondig met koude stenen. Dit veroorzaakt een soort sehrikeffeet van de huid en voelt lekker aan!" Wil je met de feestmaand voor de deur iemand op een andere manier verrassen, denk dan eens aan een cadeaubon voor een sehoonheidsbehandeling, ter waarde van elk gewenst bedrag. Deze zijn verkrijgbaar in de salon. Schoonheidssalon Miloki is aangesloten bij Anbos, de brancheorganisatie voor schoonheidsspecialisten. Dit garandeert de klant dat zowel profes sionaliteit, hygiëne als kwaliteit volgens de richtlijnen van deze organisa tie worden gehandhaafd. HEILOO - Vorige week heeft een afvaardiging van de stich ting Een Hart voor Polen Heiloo een bezoek gebracht aan de zusterstad Swietochlowice. Enkele bestuursleden en oud bestuursleden reisden op uitnodi ging van het zorghuis Dom Zlotej Jesieni naar Polen ter gelegenheid van de viering van het 15-jarig bestaan van het zorghuis. De stich ting Een Hart voor Polen Heiloo heeft een belangrijke rol gespeeld bij de totstandkoming van het zorg huis. Ook in de daarop volgende jaren heeft de stichting, mede dank zij vele giften van personen en orga nisaties uit Heiloo en directe omge ving, heel veel bijgedragen aan het welzijn van het personeel en de bewoners. De afgelopen maanden hebben veel mensen, goederen en met name kleding ingebracht bij de stichting. Dankzij het beschikbaar stellen van een vrachtwagencombi natie, de sponsoring van de brand stof en de inzet van vrijwilliger chauffeurs kon deze grote auto de reis naar Polen maken vol met kle ding voor de sociale dienst, matras sen niet alleen bestemd voor het zorghuis, maar ook voor het zieken huis, speelgoed voor de kinderop vang en meubilair voor de school in de wijk Lipiny. Deze wijk heeft nog steeds het meest te lijden als gevolg van de sluiting van de mijnen en het vertrek van de aanverwante bedrij ven. De werkeloosheid is er nog steeds schrikbarend groot. Een deel van de bevolking profiteert niet of nauwelijks van de vooruitgang in Polen en de verschillen worden snel groter. De delegatie werd hartelijk ont vangen en er was een feestprogram ma georganiseerd samen met de bewoners en het personeel van het zorghuis. Mocht u informatie wen sen aangaande het werk van de stichting Een Hart voor Polen Heiloo dan kunt u contact opnemen met Tom van der Schuyt, tel 072- 5200028. Wilt u het werk ondersteunen dan is uw bijdrage welkom op rekening nummer 120513900 ten name van de penningmeester van de stichting. HEILOO - De geboren Heilooënaar en kenner van de geschiedenis van Heiloo, Jan van Tiel, verzorgt op zaterdag middag 31 oktober rondleidin gen. Aan de hand van de afbeeldingen van de expositie 'Lustoord Heiloo' vertelt hij over Heiloo in vroeger tij den. De heer Van Tiel, jarenlang bestuurslid van Oud Heiloo, is een fervent verzamelaar van documen ten, schilderijen en voorwerpen die betrekking hebben op de geschiede nis van Heiloo. In zijn vele voor drachten over Heiloo maakt hij de toeschouwers deelgenoot van zijn 'encyclopedische' kennis van de plekken, gebouwen en personen die in de historie van Heiloo een belangrijke rol hebben gespeeld. Op zaterdagmiddag 31 oktober geeft hij twee rondleidingen voor leden van Oud Heiloo en andere geïnte resseerden. De selectie uit archief stukken van Heiloo die zijn tentoon gesteld in de huidige expositie in de Oudheidkamer Heiloo vormt de lei draad bij de rondleiding. Vooral de geschiedenis van de (verdwenen) buitenhuizen in Heiloo krijgt de aandacht. Tevens zijn enkele histori sche films over Heiloo uit het Polygoonjournaal te bekijken. Daarnaast kan een kijkje worden genomen op de website van het Regionaal Archief Alkmaar en de beeldbank van het Archief. In de achterzaal van de Oudheidkamer is de permanente expositie over hoog tepunten uit de geschiedenis van Heiloo te bezichtigen. De rondleidingen worden gehou den op zaterdag 31 oktober om 14.30 uur met een herhaling om 16.00 uur. Verzameladres: Oudheidkamer Heiloo, Bergeonstraat 30. Vanwege de beperking van het aantal belangstel lenden wordt men verzocht zich vooraf aan te melden via tel 072- 5321404/5339736 of via www.oud- heiloo.nl, tabblad: Reacties. Jan van Tiel, jarenlang bestuurslid van Oud Heiloo, is een fervent verzamelaar van documenten, schilderijen en voorwerpen die betrekking hebben op de geschiedenis van Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Op vrijdag 30 oktober houdt Bibliotheek Heiloo weer een verkoop van afgeschreven materialen. De verkoop vindt plaats van 15.00 tot 20.30 uur in de expositieruimte van de biblio theek. Opvallend is het grote aan tal romans en boeken over aller hande onderwerpen, zoals reizen, knutselen en handwerken. Daarnaast vindt u bij deze ver koop ook veel jeugdboeken, grote letterboeken, bundels tijdschriften enzovoorts. HEILOO - Op zaterdag 31 oktober verzorgen Evert en Ciska Abspoel voor het Nivon Heiloo een spea kersupport-presentatie over Marokko. Zij bekeken de zoge noemde Koningssteden Rabat, Meknés, Fes en Marrakeeh, reis den door het Atlasgebergte en door de Sahara, en naar het vis sersplaatsje Essaouira aan de Atlantische Oceaan. De avond wordt gehouden in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. Aanvang 20.00 uur, leden 3,-, anderen 4,-. Graag opgave vóó raf bij Reina Mulder, tel. 072- 5333127. HEILOO - Op zaterdag 31 oktober is er van 10.00 ot 13.00 uur weer de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk Heiloo georgani seerde sociaal culturele activitei ten en goede doelen. Inbrengen van boeken en platen kan bij het Trefpunt, op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur. U kunt ook bellen, tel. 072-5331297, om een afspraak met u te maken om ze op te halen. HEILOO - Op zondag 1 november wordt om 12.00 uur weer Kleuter Kinder Kerk in de Willibrordus- kerk gehouden? Deze middag wordt het verhaal verteld van de bruiloft. Er wordt veel gegeten en gedronken op het feest. En toen raakte de wijn op, maar het feest was nog niet afgelopen. En toch kon het feest doorgaan. Maar hoe komen ze dan nog aan wijn voor het feest? Dat hoor je zondag 1 november! Meer informatie op: www. willibrorduskerk-heiloonl. HEILOO- Op zaterdag 31 oktober stappen de fractie- en bestuursle den van CDA Heiloo op hun fiets voor een rondje Heiloo. Wilt u een onderwerp bespreken of iets in uw omgeving laten zien, neem dan contact op met Henk van der Werf tel. 5335150 of e-mail h.vd.werf@heiloo.nl. HEILOO - Met behulp van een krans, fietsband en wintergroene plantjes maakt u onder leiding van Afra een zwaan. De workshop start om 09.30 uur tot ongeveer 14.30 uur. Tussendoor luncht u gezamenlijk, dit is bij de prijs inbegrepen. Datum 5 november, kosten leden 32,50 en niet leden 37,50. Locatie is De Hofdijk, Marienstein 178 in Heiloo. Opgave bij Mercedes Doeter, e-mail: benzdocter@hot- mail.com of tel. 06-51123521. i.wJl( ju u.i msAv ,Aj| TTTn I i'i' 11 j j i A))''u.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 45