Huset-Design presenteert haar lokale favorieten De Theeklipper al twintig jaar passie voor thee Man de week H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Computerbegeleiding Zondagmiddagcafé Cabaret Creatieve workshop welzijnheiloo.nl Lotgenotencontactgroep Lezing over geld Tapas maken Sinterklaasinloop Gezellige peuterochtend vooralle peuters van Heiloo UITKIJKPOST 28 OKTOBER 2009 HEILOO - Naar aanleiding van 'The House of Textile' begin dit jaar, nodigt Huset-Design vanwege haar tweejarig bestaan, Mirjam van Haneghem van Mee Ateier (gordijnen en binnenhuiscouture) en Jaeky Mol van Centimeter voor Centimeter (vormgeving) uit. Samen vertellen zij met woord en beeld over hun werk, creatieve gedachtes en vakmanschap. Huset-Design vormt zo een combinatie van verhalen, bruikbare ideeën en een collectie persoonlijke favorieten. Een mix van Scandinavisch design, een prachtige collectie stoffen fraai en onderscheidend geconfectioneerd en handgemaakte items waarbij verleden en heden samensmelten tot een nieuwe unieke toekomst. U wordt door Margret Mars en Kristine Spaans van Huset-Design uitgenodigd op vrij dag 30 oktober van 09.30 tot 18.00 uur, zaterdag 31 oktober van 09.30 tot 17.00 uur en zondag 1 november van 12.00 tot 17.00 uur in de winkel. Huset Design is gevestigd in Heiloo op de Stationsweg 89 A4 in Heiloo. HEILOO - Het is in november al weer twintig jaar geleden dat de Theeklipper haar deuren opende. Eigenaresse Clara den Haan was in die tijd op zoek naar een geschikte locatie om een eigen winkeltje te beginnen. Tijdens een fietstocht door Heiloo viel haar oog op het leegstaande gedeelte van het toen pas opgeleverde pand waar Bloemenshop Houtenbos gevestigd is. Ze greep haar kans en begon hier de Theeklipper; een winkel die draait om thee en alles wat theedrinken gezellig maakt, zoals glas en porselein, dienbladen, theekisten en dergelijke. Bovendien is er volop keuze voor iets lekkers bij de thee, zoals bonbons op basis van eallebautehoeolade of bij zondere jams. Clara richt zich vooral op traditionele theesoorten, waarvan de smaak niet met iets anders is opgehaald. Planken vol glazen potten gevuld met losse thee tonen het uitgebreide assortiment aan aparte zwarte, groene en witte theeën. Clara: „Vooral met de komst van de T-Sac, theezak jes die men zelf kan vullen, is de vraag naar losse thee toegenomen. Ik ver koop zowel losse thee (van Simon Levelt, de oudste theepakker van Nederland) als verpakte thee (voornamelijk van het Engelse merk Twinnings) van een mooie kwaliteit. De kwaliteit van thee wordt mede bepaald door de grofheid van de blaadjes; stof van theeblaadjes in een zakje trekt weliswaar snel, maar de smaak gaat hierdoor achteruit. De beste kwa liteit thee wordt dan ook niet vermalen, heeft iets meer tijd en aandacht nodig, maar heeft veel meer smaak. Tegenwoordig zijn groene en witte thee ën zeer gewild. Beide ondergaan één behandeling in het productieproces minder, waardoor er meer vitaminen, mineralen en antioxidanten bewaard blijven. Groene thee, bijvoorbeeld jasmijnthee, wekt bovendien de spijsver tering op; het wordt in het Verre Oosten vaak na een maaltijd gedronken. Voor witte thee worden alleen de jongste blaadjes van jonge theeplanten geplukt." De Theeklipper is in al die jaren bijna als een tweede huis voor Clara geworden, daar ze de winkel in haar eentje runt en dus iedere dag zelf aanwezig is. Zelf noemt ze de Theeklipper 'een winkel met leuke cadeau ideetjes voor mensen, die eigenlijk alles al hebben!' Foto: Caroiien Breed In het internetcafé van het Trefpunt kunt u op dinsdag en don derdag van 14.00 tot 16.00 uur gra tis hulp krijgen. U kunt al uw com- putervragen stellen. Indien u een computercursus volgt, en u wilt samen oefenen, dat kan natuurlijk ook. Geen afspraak nodig. Zondag 1 november om 14.00 uur treedt in het Trefpunt Bastiaan Verhorst (bekend als collega van Jos Brink) op met zijn programma Het meisje van de zangvereniging. Zijn nieuwe voorstelling is een soort the aterversie van Adres onbekend. Entree 5,50. Zondag 1 november van 13.30 tot 16.30 uur klaverjassen, bridgen en andere spellen in het zondagmid dagcafé in het Trefpunt, en deelne men aan een creatieve workshop. Bent u alleen, geen probleem, u bent welkom! Geen vervoer? Tot vrijdag 11.30 uur kunt u 072- 5331297 bellen om de buurtbus te reserveren. Deze haalt en brengt u gratis (alleen voor inwoners van Heiloo). Entree zondagmiddagcafé 1,-. Zondag 1 november om 13.30 creatieve wokshop door Wanda Vasbinder in tijdens het Zondagmiddag Café in het Trefpunt. We gaan notitieboekje en post-it blaadjes op een creatieve manier versieren. Deelname 5,- inclusief materiaal. Aanmelding niet nodig. Dinsdag 3 november van 13.30 tot 15.30 uur wordt weer een inloop middag georganiseerd voor de lotge noten contactgroep. Bij verlies van een partner is er sprake van een ver andering van een leven met z'n tweeën, waarin ieder zijn of haar rol vervulde, naar een leven als alleen staande. Uw persoonlijke en sociale omstandigheden zijn door het verlies veranderd. Hoe is uw rol veranderd en hoe gaat u daarmee om? Onder leiding van Ida Zoet gaat u over dit thema met elkaar in gesprek. Kosten 5,-, inclusief consumptie. Donderdag 5 november om 14.00 uur in het Trefpunt lezing over geld en geldzaken. Spreker is Pim Zijp. 'Kan ik mijn financiële speelruimte vergroten en wat zijn daarvoor de mogelijkheden'? Deze lezing geeft u praktische tips om een persoonlijk budget ruimer te maken en daardoor meer armslag te hebben. Entree: 3,- inclusief een kopje kof fie/thee. Dinsdag 17 november van 18.00 tot 21.00 kimt u een workshop tapas maken volgen. Kosten 27,50 inclusief eten, drie glazen wijn, koffie na afloop en recepten. Locatie Breedelaan 127, Heiloo. Zaterdag 28 november van 10.00 tot 12.00 komt Sinterklaas naar het Trefpunt. U kunt hem met uw klein kinderen ontmoeten. Deelname is gratis. Er wordt gekleurd, liedjes gezongen, Marlise Mantel vertelt een mooi verhaal en u krijgt de mogelij kheid om een foto te maken van uw kleinkind op schoot bij Sinterklaas. Elk kind krijgt van de sint een cadeautje mee naar huis. Meer informatie: Stichting Welzijn Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.welzijnheiloo.nl e-mail: stichting® ouderenwerkheiloo.nl De Duif houdt weer een peuterochtend, voor alle peuters van Heiloo, op vrijdag 6 november om 10.30 uur. Deze gezellige peutervoorstelling wordt gehouden vanwege de Open Dag en wordt gepresen teerd door leerlingen uit de onderbouw. Daarna is er gelegenheid om de school te bekijken en te pra ten met directeur Nel de Vries. Voor de kinderen is er gelegenheid om mee te spelen op het plein of in de klas. De Duif, Mariënstein 180, Heiloo, tel. 072-5320874. Aangeleverde foto jggzorger Omdat de Uitkijkpost erg blij is met de trouwe bezorgers van het week blad, en wij begrijpen dat het vak van bezorger niet altijd meevalt, kent de kant vanaf deze week een nieuwe rubriek: Bezorger van de Week. Elke week wordt daarin een bezorger van de Uitkykpost - van jong tot oud en van kleine bezorgroutes tot driedubbele wijken - in het zonnetje gezet. Om jullie te bedanken dat de Uitkykpost weke lijks weer huis aan huis wordt bezorgd op zo'n 18.500 adressen! Ook bezorger worden van de Uitkykpost? Kijk op www.rodibezorger.nl en meld je aan! AKERSLOOT - De bezorger van deze week is Jasper Klomp uit Akersloot. Hij zit in het derde jaar van het vwo en heeft als hobby's tafeltennis -hij speelt competitie bij TW Meervo- gels- en, hoe kan het ook anders met het Alkmaarder- meer bijna in je voortuin; zeilen. Voor het laatste is hij nog in de leer. Afgelopen zomer kreeg hij zeilles in een piepkleine Laser Pico. Maar wie het kleine niet eert.... Al met al heeft Jasper het druk, druk, druk in het weekeinde. Vandaar dat het hem heel goed uitkomt om op woensdag de Uitkijkpost rond te brengen en zo een zakcentje bij te verdienen. Hij heeft ruim een half jaar een wijk van zo'n 200 kranten en dat bevalt hem prima. Want de tijd die hij er voor nodig heeft, zo'n anderhalf uur per week, vliegt voorbij, mede omdat Jasper onderwijl geniet van een lekker mu ziekje op zijn Ipod.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 47