Wereldwinkels 40 jaar Erik Bolten en Frank Bakker tien jaar samen Nieuwste najaartrends bij Het Huis Moen Hans Kok van restaurant De Loocatie in RTL 5 programma 'Wie is de Chef' De Ontdekking zoekt bakfiets H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELING OUD PAPIER KERK DIENSTEN UITKIJKPOST 28 OKTOBER 2009 HEILOO - Ook Wereldwinkel Heiloo viert feest en wel in de derde Fair Trade Week, gehouden van zaterdag 31 oktober tot en met zaterdag 7 november. Wie jarig is deelt uit. Daarom nodigt de Wereldwinkel dorpsgeno ten uit die tijdens deze Flair Trade Week veertig jaar getrouwd zijn of veertig jaar worden (wel even aantonen) om langs te komen in de winkel. Zij kun nen 40% korting krijgen op één kunstnijverheidsaankoop. Voor hen en voor alle bewoners van Heiloo die op nummer 40 wonen, is er bovendien een attentie bij hun aankoop. 19 September was de landelijke jubileumdag. Wereldwinkelmedewerkers vierden feest op de Eftarn in Eindhoven (eerste Flair Trade Beurs van Europa) met vele activiteiten. Minister Koenders open de deze feestdag en creëerde een lintjesregen over het hele land. Ook is de Wereldwinkel voor de derde keer verkozen tot beste winkelketen in de cate gorie cadeaus. Al met al een goede reden om al die originele cadeaus in de winkel aan de Stationsweg 105 in Heiloo te komen bekijken. HEILOO - De ervaren Heilooër huisschilders Erik Bolten en FYank Bakker werken al tien jaar samen. Zowel het buitenschilderwerk als het opknappen binnenshuis is bij hen in betrouwbare en vakkundige handen. En met de winter in aantocht verschuiven hun werkzaamheden weer naar binnen. Erik: „Veel men sen zien er tegenop om binnenshuis de boel over hoop te halen voor een grote opknapbeurt. Wij nemen echter alle zorg uit handen en denken met de klant mee. Ook verzorgen we een com plete metamorfose van het interieur; van schil der- behang- en stuk adoorswerk tot en met nieuw tapijt en/of gordij nen." FYank vult aan: „Om overlast tot een minimum te beperken, kunnen in goed overleg de werkzaamheden uitge voerd worden in de peri ode dat men bijvoorbeeld zelf op vakantie is. Het schilder- en behangwerk bij huizen ouder dan twee jaar vallen in het 6% tarief. Samen met de winterschilderkorting kan dit een aardig voordeel opleveren. Voor een afspraak voor een vrijblijvende offerte, inclusief materiaal en btw, kan men ons altijd bellen." Frank Bakker, tel. 06—50433799 of Erik Bolten, tel. 06—30973923. Foto: Carolien Breed HEILOO - Steeds meer staat de bril centraal bij de nieuwste ontwerpen van diverse modehuizen. En natuurlijk zijn deze nieuwe briltrends als eerste bekend bij Het Huis Moen in Heiloo. Met diverse merken maakt Het Huis Moen dit jaar een statement. De collectie van Joop! past helemaal in het beeld van de modieuze en toonaangevend lifestyle van dit merk. De combi natie van hoogglanzend en geborsteld metaal zorgt voor een regenboog- kleurende samenspel van kleuren. Met een bril uit de exclusieve collectie van Prada sta je ergens voor. De nieuwste monturen laten onderscheidende en verfijnde details zien. Laat je inspireren en kies voor klassieke elegantie. De bril als modeaccessoire... daarom zorgt Vogue er voor dat je voor elke stemming en iedere look een andere bril kunt dragen. Van frisse, vrouwelijk modellen tot stoere seventies disco monturen. Nog een leuke trend: rnee- kleurende glazen zijn niet meer weg te denken! Ze bieden extra comfort voor je ogen, extra handig tijdens een gezellig dagje shoppen. Het Huis Moen Heiloo, 't Loo 49, tel. 072-5332595. Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verzamelplaat sen langs de weg, vóór 09.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Sportvereniging Dojo 't Loo, contai ner bij Bergeonstraat 28. - Stichting Hobbyfarm container bij de Westerzij (Woonheuvel) - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag - Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. - De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur, voorganger ds. R.J. Blaauw, mmv One More Voice olv Paul van Venrooij. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur, voorganger ds. van der Wind. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur, woord- en commu nieviering mmv Zanggroep, organist, voorganger pastor M.J. van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met De Brug, voorganger H. Hudepohl. Zondag 10.30 uur: Eucharistieviering met Dameskoor, voorganger J. Veldt. 12.00 uur Kleuterkerk en Kinderkerk. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur Eucharistieviering, vrijdag 09.00 uur Eucharistieviering, zaterdag Eucharistieviering, zondag Allerheiligen 10.30 uur Eucharistieviering, voorganger M.A.L. Wagemaker, koor Schola Cantorum Kennemerland, 15.00 uur Vespers. Maandag Allerzielen 12.00 uur Eucharistieviering, 19.00 uur Eucharistieviering, voorganger Vicaris Geukers, koor Ubi Caritas. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met gemengd koor, voorganger, oud vicaris G. Geukers. Zondag 09.15 uur: Woord- en commu nieviering met spontaan vakantiekoor, voorganger pastor pastor J. Oiling. Maandag 19.30 uur Allerzielen Woord en Communieviering met Corneliuskoor, voorganger pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking serv ice every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: eucharistieviering Allerheiligen. Zondag 15.00 uur: Allerzielendienst op kerkhof. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: communieviering Allerheiligen met St. Caecilia. Maandag 19.00 uur Eucharistieviering Allerzielen met St. Caecilia. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: communieviering metHoeverture. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering Allerheiligen met kinderkoor. 19.00 uur eucharistievie ring met Soli Deo Gloria. H.Agnes Egmond aan Zee Zondag 10.00 uur Allerheiligen hoog mis, maandag 19.00 uur Allerzielen hoogmis, gedachtenis van overledenen. Woensdag 09.00 uur Stille Mis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond Binnen, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Geen opgave ontvangen Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Dielofslaantje Akersloot, voorganger ds. Jan van Aller. Monastiek centrum Zeeveld: Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie. Monastiek centrum Zeeveld/Stichting Jan XVII, Noorderstraat 2, 1901 MT Castricum, www.janl7.nl. HEILOO - Twee weken geleden waren de opnames voor het populaire kookprogramma van RTL 5 'Wie is de Chef', waarin restauranthouder Hans Kok van De Loocatie zijn uiterste best deed om onder zijn schuilnaam Frans vooral niet op te vallen als de ware chef-kok. Hans speelde dat hij van beroep docent was. In het programma, dat vorige week werd uitgezonden, koken drie amateurkoks en één echte chef-kok een avond thuis, ter wijl de drie overige deelnemers te gast zijn. De drie amateurs (en de kijkers) moeten vervolgens raden wie de echte chef-kok is. De andere deelnemers waren Emiel, Berend en Erna. Hans, die door RTL 5 bena derd was om aan het programma deel te nemen: „Het was allemaal heel geheimzinnig. Ik dacht dat we vóór de opnames wel eerst met elkaar kennis zouden maken. Maar niets daarvan. Tijdens het eerste moment van kennismaking bij Berend draaiden de camera's al. Het is even wennen om je in aanwezig heid van camera- en geluidsmensen op je gemak te gedragen; ik was dan ook best zenuwachtig. We mochten buiten het oog van de camera niet met elkaar praten. Na iedere gang werd apart van de rest een quote van één van de deelnemers opgeno men." Woensdag 14 oktober was de hele RTL-crew te gast in De Loocatie, want daar werden de laatste opna mes gemaakt voor een nieuw onder deel in het programma, waarin chef kok Hans, samen met degene die hij de beste amateur kok vindt, een diner bereidt en uitleg over koken geeft. Emiel was de uitverkorene: „Ik streepte in gedachten mensen af, van wie ik dacht dat ze het niet konden zijn. Berend kwam op mij heel druk over, dat werkt niet in een restaurant. En Erna was heel ver geetachtig en chaotisch, die viel voor mij meteen al af. Hans bleef daarentegen heel rustig. Ik ver moedde dan ook vrij snel dat Hans de ware chef-kok was. Bijvoorbeeld aan de manier hoe hij een pan vast pakte. Zijn gerechten waren net iets te veel af! Ik vond Hans de beste kok." Hans lacht: „Terwijl ik zo mijn best deed om vooral niet op te val len. Maar ja, het was mijn eer te na om niet goed te koken." Vrijdag 30 oktober houdt restaurant De Loocatie een speciale 'Wie is de Chef avond'. Dan zijn alle drie deel nemers in het restaurant aanwezig en bereidt Emiel het menu, dat hij in de uitzending aan zijn gasten pre senteerde. Dit menu is tevens het nieuwe weekmenu, dat wordt aange boden met een speciaal wijnarrange ment. Wil men deze culinaire avond bijwonen, dan kan men nog reserve ren via tel. 072-5333352. De Loocatie is sinds kort ook op maandag geopend. Dan kan men a la carte eten of kiezen voor een drie gangen verrassingsmenu a 24,50. Hans Kok, Frank de sous-chef van De Loocatie en Wie is de chef- deelnemer Emiel. Foto: Carolien Breed ntdckkinS HEILOO - Afgelopen vrijdagavond is, zonder te vragen, de Bakfiets van de Ontdekking meegenomen! Tussen 20.00 en 21.00 uur is de bakfiets, duidelijk herkenbaar aan het logo van De Ontdekking, meegenomen vanaf de Stationsweg 74 in Heiloo. Om 21.00 uur wilde het personeel van de ontdekking de bakfiets binnen zetten maar kwamen vol ver bazing te staan, de bakfiets was weg. Een zoektocht door heiloo leverde helaas niets op. Wellicht is de bakfiets in een sloot of per ongeluk bij iemand in de garagebox beland. De Ontdekking hoort het graag, tel. 072-5333308.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 49