a Cleo van Mechelen in Porceleyn Huys Dubbelexpositie Cees Koeman en Frits Veenland bij Silhouet Najaarsconcert Eensgezindheid H E I L O O Weest mannelijk, zijt sterk kfgVJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop Russian Nights BOEK VAN DE WEEK Weest mannelijk, zijt sterk - Jolande Withuis Boek van de week: door Jolande Withuis voor 29,90 Rocken in kilt bij Buk Buk Verrassend optreden in teken van jazz UITKIJKPOST 28 OKTOBER 2009 In samenwerking met Iskra ver toont Corso Bioscoop de concert film Russian Night. De voorstellin gen zijn op 1 november om 11.00 uur en 3 november om 14.00 uur. Russian Night werd opgenomen tij dens het Lucerne Festival in 2008 met dirigent Claudio Abbado en pianiste Hélène Grimaud. Zij spelen De Vuurvogel, de opwindende bal letmuziek van Stravinsky voor de Ballets Russes, het lyrische en emotievolle tweede Pianoconcert van Rachmaninov en het symfoni sche gedicht The Tempest van Tsjaikovsky. Dit gedicht is geba seerd op het wereldberoemde stuk van Shakespeare en heeft veel overeenkomsten met Tchaikovsky's overture Romeo en Juliet. De Frans- Amerikaanse pianiste Hélène Grimaud brengt Raehmaninov's Pianoconcert no. 2 uit 1901. Donateurs van Iskra en filmpashouders van de Volksuniversiteit Castrieum kunnen korting krijgen bij deze voorstellin gen op vertoon van hun pas. Voor meer informatie: www.iskra.nl of www.vucas.nl en www.corsobio- scoop.nl. Pim Boellaard was een held - een verzetsheld en een held in de manier waarop hij zijn jaren in de zwaarste concentratiekampen doorstond. Tijdens zijn gevangenschap in het 'Oranjehotel' werd Boellaard onder vraagd door zowel Himmler als Heydrieh en verbaasde hij deze hoge nazi's door zijn standvastigheid. Hij zat drie jaar gevangen, onder andere in het Nacht und Nebel-kamp Natzweiler en in Dachau. Hoewel hij voluit een man was van God, Nederland en Oranje, prezen ook de communisten hem later voor de hulp en bemoediging die hij zijn medegevangenen had gegeven. Na de oorlog bleef Boellaard voor voor malige verzetsmensen een grote steun. Een openbare rol als 'verzets held' vervulde hij echter niet. Hij zette zijn succesvolle carrière als verzekeringsdirecteur voort. Aan de hand van zijn dagboeken en brieven, waarover de auteur kon beschikken, volgen we op de voet hoe Boellaard oorlog en gevangenschap door stond, hoe hij als trouwe vriend van prins Bernhard de crises rond het koningshuis beleefde. Het portret van een man van staal met onver wacht zachte kanten. HEILOO - Van 8 november tot 10 januari exposeren Cees Koeman en Frits Veenland bij Silhouet binnenhuisarchitec tuur aan de Kennemerstraat- weg in Heiloo. Het is de eerste keer dat Koeman en Veenland samen exposeren. Beide kunstenaars, met een inten sieve loopbaan in de gezondheids zorg achter de rug, hebben nu alle tijd en gelegenheid zich bezig te houden met de scheppende kunst. Koeman als beeldhouwer, Veenland maakt schilderijen. Cees Koeman uit Heiloo was bijna dertig jaar kno-arts in het Medisch Centrum Alkmaar. Boetseren en modelleren met klei is nu zijn grote passie. Koeman volgt in zijn creativiteit de klassieke tra dities van het beeldhouwen en heeft bij zijn onderwerpkeuze een duidelijke voorkeur voor het men selijk lichaam. Op de expositie toont hij met 35 werken een repre sentatieve doorsnee van zijn inmiddels omvangrijke oeuvre. Mooie sprekende koppen, krachtige torso's, sierlijke naakten en speelse figuren. Vrijwel alle getoonde beel den zijn in brons gegoten. Koeman praat graag over zijn werk en geeft op de zaterdagmidda gen persoonlijk een toelichting over wat hem beweegt en voor ogen staat. Frits Veenland laat zich bij het maken van zijn schilderijen vooral leiden door zijn gevoel. Hij maakt zijn kunst zonder vooropge zet plan en laat veel aan het toeval over. Wel is er een strak protocol bij de totstandkoming: eerst wor den etsen gemaakt, die het uit gangspunt zijn voor grote ingelijste collages met zowel abstracte als figuratieve elementen. Veenland beschouwt zijn kunst als het vorm geven van emoties. Hij schildert zonder andere pretenties of ambi ties. Zijn werk is het resultaat van een geïnspireerde inspanning en voor hem blijft wat anderen van het resultaat vinden van ondergeschikt belang. Veenland zelf zal er niet veel woorden aan vuil maken, hij heeft geen boodschap: zijn schilderijen moeten voor zichzelf spreken. HEILOO - Op donderdag 29 oktober zal de schotse band Skerryvore een exclusief optre den geven in de BukBuk Heiloo. Skerryvore staat garant voor een groot Keltisch feest van rocken de folk. De band heeft een ener gieke sound met doedelzakken, accordeons en viool en zorgt daarnaast voor opzwepende rit mes door gitaar, bas en drum. Het Debuutalbum West Coast Live van Skerryvore werd in 2005 het album van de maand in het Schotse radioprogramma Celtic Connections. Het tweede album On The Road werd tevens een groot succes en van dit album zijn er maar liefst 20 000 exemplaren verkocht. Het werd dus tijd om deze overweldigende band - die een perfecte mix van folk en rock maakt, maar ook oog heeft voor tradities- naar het vaste land toe te halen. Dit is een band die muziekliefhebbers van alle leef tijden zal aanspreken en zelfs fan zal maken van Schotse muziek! De zaal gaat om 20.00 open en kaarten zijn op 29 oktober verkrijgbaar aan de deur voor acht euro per stuk. Kijk voor meer info op: www.bukbuk.nl. Beeldhouwer Cees Koeman aan het werk. Aangeleverde foto HEILOO - Op zaterdag 31 okto ber geeft Eensgezindheid uit Heiloo vanaf 20.00 uur in de grote zaal van de Ter Coulsterkerk tezamen met de Chicago Jazz Band het traditio nele Najaarsconcert. Onder leiding van Cees Brugman zal zowel het leerlingen- als het grootorkest een zeer verrassend optreden verzorgen dat verschillen de raakvlakken zal vertonen met de jazz. Ook het pas opgerichte opstaporkest zal deze avond een kleine muzikale bijdrage leveren aan dit bijzondere concert. Het grootorkest van Eensgezindheid opent op deze avond verrassend met een klassiek werk Romance van Beethoven dat speciaal voor fanfa rebezetting is gearrangeerd. Vervolgens wordt er een origineel voor fanfare - en harmonieorkesten gecomponeerd werk 'Ross Roy' gespeeld van Jacob de Haan. Daarna zal de Chicago Jazz Band het orkest van Eensgezindheid steeds afwisselen met heerlijke stukjes oude stijl jazz-muziek op kla rinet, trombone, neusfluit, bassaxo foon, piano en slagwerk. Naast de eigen optredens zal Eensgezindheid ook gezamenlijk optreden met de nummers 'Lullaby of Birdland', 'It don't Mean a Tiling' van Duke Ellington en het overbekende dixie- landnummer uit de jaren '20 'Margie' in een bewerking van Cees Brugman. Het concert start op 31 oktober om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. Kaarten voor dit concert zijn op 31 oktober vanaf 19.00 uur aan de zaal van de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 te verkrijgen voor 7,50 per persoon. Kinderen jonger dan 12 jaar krijgen gratis toe gang. Reserveringen kunnen plaats vinden via 072-5334851 en info@mv-eensgezindheid.nl. Verdere informatie over Eensgezindheid, de Chicago Jazz Band en het program ma is te verkrijgen via www.mv- eensgezindheid.nl. Het fotorealistische werk van Cleo van Mechelen is te zien in het Porceleyn Huys. Aangeleverde foto HEILOO - Cleo van Mechelen (fotograaf/beeldbewerker) is één van de nieuwe exposanten die momenteel exposeert in het voormalige Porceleyn Huys aan de Kennemerstraatweg 115 in Heiloo. Naast het fotograferen en bewer ken van foto's in opdracht maakt zij met behulp van digitale technieken van verschillende foto's vreemde, dromerige werelden en werelden met fantasiewezens. Haar werk bestaat uit fotorealistische beelden en beelden die geschilderd lijken. Haar werk, en dat van nog twee nieuwe exposanten (Hetty Pirovano met schilderijen en Jur van der Meer met Minimal Art)is te zien op vrijdag van 16.00 tot 20.00 uur en op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Kijk voor meer infor matie over de expositie op www.kik- kertkunst.nl en voor meer informa tie over het werk van Cleo van Mechelen en de photoshop cursus sen die zij geeft op www.cekust.nl. Heerenweg 67-69, 1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 51