Foursome zingt in het kerkje van Akersloot Presentatie fietstocht van Bolsward naar Ghana Reisverslag in bibliotheek Limmen Laatste toertocht Solexclub 't Rolletje NIEUWS UIT DE REGIO Oud-voorzitter Elfstedentocht komt naar Limmen Een reis naar Tibet is een avontuur naar het dak van de wereld Grote liefde ontwikkeld voor het fietsen van lange afstanden AKERSLOOT - Op zondag 1 november om 15.00 uur zingt de groep Foursome in de Nederlands Hervormde kerk van Akersloot, Dielofslaantje 4. De groep brengt een luchtig lied jesprogramma met meerstemmige zang, dat in de intieme sfeer van het kerkje goed tot zijn recht komt. Foursome zingt over dingen die mensen bezig houden. Liedjes over het leven, de liefde, hoop en ver wachtingen, vreugde en verdriet. Pittige luisterliedjes, meeslepende Ierse ballades of zomaar een ver dwaalde fado. Begeleid met piano, viool, gitaar, fluit en accordeon raken de gevoelige teksten en aan sprekende melodieën al snel de gevoelige snaar. Voor Marian van Dam, Kees Kraakman, Berna van Rijswijk en Timon Ytsrna is zingen echter toch vooral een prettige manier van ademhalen. Het program ma is sfeervol, onderhoudend, maar bovenal luchtig. Zie ook wwwfour- somemusic.nl. Toegangsprijs is 8,- Vooraf kaarten reserveren kan via foursome planet.nl. Voor een voorproefje van de prachtige beelden kunt u een kijkje nemen op www.dialezingen-abspoel.nl. Aangeleverde foto LIMMEN - Cisca en Evert Abspoel nemen u donderdag 5 november mee op reis naar het dak van de wereld. De tocht gaat langs boeddhisti sche kloosters, pelgrims, gebeds- vlaggen en het ruige Tibetaanse landschap, waarvan de horizon slechts onderbroken wordt door nomaden die hun Yaks hoeden. De reis begint om 20.00 uur in de bibli otheek van Limmen. Het verslag begint in Beijing, waar De Verboden Stad en de Chinese muur worden bezocht, waarna wordt doorgevlogen naar naar Lanzhou in het westen van China. Vanuit Lanzhou gaat het, over soms nog ongeplaveide wegen, met de bus richting Chengdu. In deze streek hebben zich diver se etnische minderheden gevestigd, waaronder veel Tibetanen; een idea le gelegenheid om kennis te maken met de Tibetaanse cultuur. Na de vliegreis naar Lhasa, de hoofdstad van Tibet, trekt men door het zui den van Tibet naar Kathmandou in Nepal. Hier wordt de verbonden heid van de Tibetanen met hun land en het boeddhisme duidelijk voel baar. Bij Samye ligt het oudste klooster van Tibet, waar Cisca en Evert een groots festival meemaak ten met de bevolking uit de omtrek. Ook in Tingri, op weg naar de grens met Nepal, maakten de globetrot ters een speciale feestdag mee in het dorp met wedstrijden te paard, waarbij klein en groot zich feestelijk hadden uitgedost. Beschermd door de hoogste ber gen ter wereld ontwikkelden de Tibetanen een unieke samenleving, filosofie en kunst, die sinds jaar en dag groot respect inboezemen. Dit reisverhaal wordt aan de hand van digitale projectie verteld, afge wisseld met audiovisuele shows. Voor een voorproefje van de prachtige beelden kunt u een kijkje nemen op www.dialezingen- abspoel.nl Deze informatieve lezing van Cisca en Evert Abspoel vindt plaats op donderdag 5 november in Bibliotheek Kennemerwaard locatie Limmen, Zonnedauw 2. De toegang tot deze reis is 6,- euro. Kaarten zijn te koop bij de klantenservice in de bibliotheek. Reserveren kan op tel. 072-5052135 of per e-mail via limmen® bibliotheekkennemer- waard.nl. De avond start om 20.00 uur. LIMMEN - Vrijdagavond 30 oktober komt Henk Kroes (oud voorzitter van de Elf steden tocht) naar de Burgerij in Limmen op uitnodiging van de Stichting Fietsen voor Burkina. Hij zal een presentatie geven over een fietstocht van een groep fietsers uit Friesland die in 2006 een spon sorfietstocht van honderd dagen gemaakt heeft van Bolsward naar Accra, de hoofdstad van Ghana. Hun stichting Fietsen voor Onderwijs heeft destijds geld inge zameld voor onderwijs in Ghana. Henk Kroes was één van de deelne mers aan die tocht. Naast zijn passie voor de Elfstedentocht op de schaats had hij een grote liefde ontwikkeld voor het fietsen van lange afstanden. Fietsen voor Burkina uit Limmen wilde hem graag uitnodigen om te horen wat zo'n monstertoeht nu eigenlijk inhoudt. Ook is er van die Friese tocht een boek verschenen met als titel: Dansend gras in de savanne. Daarin staat beschreven wat voor avonturen de deelnemers meemaak ten en hoe ze hebben moeten afzien. Fietsers, schaatsers, kortom men sen die van avontuur houden wor den uitgenodigd voor de avond waarop Henk Kroes het allemaal persoonlijk komt vertellen. De lezing begint om 20.00 uur, de zaal is open om 19.30 uur. Kaarten van 5,- zijn verkrijgbaar bij Albert Heijn en Gall Gall en Stuifbergen in Limmen en op de avond van de presentatie bij de ingang van de Burgerij, aan de Dusseldorperweg 103 in Limmen. AKERSLOOT - Zondag 1 novem ber is alweer de laatste toer tocht van Solexclub 't Rolletje uit Akersloot. Op deze dag wordt de zogenaam de haeheetoeht verreden, een tocht door de uitgestrekte polders en dor pen van Noord-Holland met als eindpunt Akersloot waar de rijders zich tegoed zullen aan heerlijke hachee. Ieder jaar organiseert deze club een tiental toertochten en natuurlijk de race in Akersloot die altijd de laatste zaterdag in augustus wordt verreden. De haeheetoeht start om 10.30 uur en vanaf 09.30 uur kan men zich inschrijven voor deze tocht. Iedereen met een Solex kan zich voor deze tocht opgeven, hrsehrijving en start bij café De Vriendschap in Akersloot. Inlichtingen tel. 0251-312866 of tel. 06-51387333. Henk Kroes maakte in 2006 deel uit van een groep fietsers uit Friesland, die een sponsorfietstocht van honderd dagen maakte van Bolsward naar Accra, de hoofdstad van Ghana. Aangeleverde foto GMAMA IOLSWA*0 OMAN*

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 57