De HOED: een hoofdzaak! Catering en traiteur 11 Buongustaio Najaarsconcert van Eensgezindheid Egmond Muzikaal genieten in PKN Kerk in Limmen Kanker en Vriendschap Jota bij Scouting Limmen REGIO 19 Het repertoire van het concert is uiteenlopend van aard KORTOM Klaverjasdrive Akersloot 't Praethuys KORTOM Classic Alley in Akersloot De Gilde der beHOEDers zet de hoed weer op INGEZONDEN MEDEDELING Opleidingsorkest en fanfare-orkest in De Schulp t Praethuys houdt voor de vijfde keer de Walk' UITKIJKPOST 28 OKTOBER 2009 EGMOND - Op zaterdag 31 oktober organiseert de Egmondse Muziek vereniging Eensgezindheid haar traditione le najaarsconcert. Tijdens het concert zullen twee ensembles van de vereniging mede werking verlenen. Het opleidingsor- kest van de vereniging zal haar medewerking verlenen. Dit orkest wordt gevormd door jongeren uit de vereniging die al wat langer bezig zijn met de opleiding. Het opleidingsorkest staat sinds kort onder leiding van Elivera van Slooten. Zij is daarmee de opvolgster van Britt van Es die een aantal jaren lei ding gaf aan het opleidingsorkest. Tijdens dit najaarsconcert zal de dirigeerstok 'officieel' worden over gedragen. Het fanfareorkest van Eensgezindheid zal onder leiding van Jeroen Drenth de rest van con certprogramma voor haar rekening nemen. Het repertoire van het con cert is uiteenlopend van aard. EGMOND - Ze hebben er de hele zomer naar uitgekeken, maar zondag 1 november is het eindelijk zover en zetten de gil- debroeders hun hoed weer op. De plechtige hoedenopzetting vindt plaats in Hoeve Overslot, Slotweg 42 te Egrnond aan de Hoef. Aanvang 16.00 uur. Hoedenliefhebbers zijn welkom om dit jaarlijks terugkerende hoogte- Originele blaasmuziek, filmmuziek, popmuziek en musicals, het komt allemaal aan de orde. Symphonic Marches, The Sunken Village, een selectie uit Les Miserables, Michael Jackson's Heal the World, The Happy Cyclist, de Ierse traditional Danny Boy, The best of Earth, Wind and Fire maken onder andere deel uit van het programma. Iedereen wordt uitgenodigd om op zaterdag 31 oktober naar dorps huis De Schulp in Egmond-Binnen te komen om het najaarsconcert van Eensgezindheid bij te wonen. Het begint om 20.00 uur en de toegang voor donateurs is gratis. Andere bezoekers betalen 5, - per persoon. Kinderen en jongeren beneden de 16 jaar betalen 2,50 per persoon. punt van de Gilde mee te maken. De Gilde der beHOEDers bestaat nu 11 jaar en wil het dragen van een hoed bevorderen. De gildebroeders dragen tussen Allerheiligen 1 november en Pasen buitenshuis een klassieke hoed en geven hier mee het goede voorbeeld. Wilt u meer weten over de Gilde of wilt u contact met de Raad van Wijze Hoeden, ga dan naar: www.behoeders. nl. LIMMEN - De PKN Kerk aan de Zuidkerkenlaan in Limmen is ook dit seizoen het toneel van een aantal prachtige concerten. Limmen Cultuur heeft weer musi ci vastgelegd die in de sfeervolle kerk met de fijne akoestiek borg staan voor muzikale evenementen van klasse.Op zondag 1 november wordt de rij geopend door een bij zonder zangduo. De sopraan Jet van Helbergen en de bariton Daniël Vecht maken samen met hun begeleider, de pianist Jaap Kooi, een muzikale reis door West- Europa. In een gevarieerd program ma brengen zij liederen en duetten uit verschillende landen door de eeuwen heen. Ze vertolken onder meer werken van Mozart, Brahms, Wolf, Debussy en Quilter. Plaats: PKN Kerk, Zuidkerkenlaan te ALKMAAR - Op vrijdag 30 oktober houdt 't Praethuys Alkmaar voor de vijfde keer op rij 'de Walk' met als thema vriendschap. Iedereen die met kanker te maken heeft (gehad) en daar even op zijn of haar eigen manier bij stil wil staan, is welkom. Nel Kleverlaan is een van de drijvende krachten van 't Praethuys: „Elk jaar worden er mensen geconfronteerd met de ziekte kanker. Voor deze mensen ziet de wereld er opeens helemaal anders uit. Maar ook voor hun fami lie, vrienden, kennissen, buren, col lega's en bekenden verandert er veel. Daarom is 't Praethuys, ont moetingscentrum voor mensen met kanker en hun naasten, er ook voor hen." 'De Walk' is ooit begonnen Limmen, datum: zondag 1 novem ber, aanvang 15.00 uur. Entree 10, - inclusief een kopje koffie of thee. Reserveren kan via limmen- cultuur® hotmail, com, info www.limmencultuur.nl, tel. 072- 5052235. Kaarten zijn ook aan de kerk verkrijgbaar voor de aanvang van het concert. LIMMEN - Het afgelopen week end heeft Scouting Limmen mee gedaan aan het wereldwij de evenement JOTA. Hierbij wordt geprobeerd om via zen ders contact te leggen met andere scoutinggroepen over de hele wereld. als afsluiter van de borstkanker- maand. Er wordt een klein stukje gelopen van 't Praethuys naar de Alkmaarder Hout. Er is een pro gramma met sprekers en zang van 't Praethuyskoor. Ex-borstkankerpatiënt Monique van Orden vertelt over haar Breast Friends en de 15-jarige Manon Bek, dochter van een moeder met kan ker, leest een gedicht voor. Er zijn honderd ballonnen. Iedereen is wel kom om een ballon op te laten met zijn of haar gedachte. Aanmelden is niet nodig en weer of geen weer, de Walk gaat altijd door. Parkeren kan op 't Seharloo. Om 13.45 uur is het verzamelen in 't Praethuys, Westerweg 50, Alkmaar. Om 15.00 uur is iedereen daar weer terug. De weg naar de Hout is rolstoeltoegan kelijk. AKERSLOOT - Zaterdag 31 okto ber gaat in café De Vriendschap het klaverjassen van start. Deze klaverjasdrives worden eenmaal per maand gehouden. Een gewel dige prij zentafel kenmerkt deze drives. Naast het klaverjassen natuurlijk ook een super verloting met daarin dezelfde prijzen als met het klaverjassen. Men kan zich van te voren telefonisch opgeven 0251-312866. De kosten 4,- per persoon. De drives beginnen steeds om 20.00 uur. ALKMAAR - Dinsdag 3 en 17 november en 1 december is er creatief schilderenin 't Praethuys. Aanvang 13.30 en 15.30 uur. Vergoeding van materiaal is 5,- per keer. Dinsdag 3 november is er van 14.00 tot 15.00 uur het open spreekuur van de oncologie wijkverpleegkundige voor vragen en informatie, 's Avonds is er van 19.30 tot 20.30 uur een uur Mindfulness onder leiding van Pieter Loogman. Het is een ken nismakingsuur met deze aan dachtstraining. 't Praethuys is open van maandag tot en met donderdag. Voor meer informatie: 't Praethuys, Westerweg 50 in Alkmaar 072-5113644 of www.praethuys.nl. De jongere leden maakte hier kennis mee via een leuk spellen cir cuit. Er moest onder andere zeeslag gespeeld worden via portofoons en met de scoutinggroep uit Uitgeest werd via de zender galgje gespeeld. Daarna kon iedereen die dat durfde, hoog de toren in klimmen om er dan weer van af te tokkelen. Zaterdagavond is er meegedaan aan de Jotacross. Van 16 scoutinggroe pen uit Noord-Holland gaat een team op pad. Het is de bedoeling om met allerlei routetechnieken posten te vinden en daar de meest uiteenlopende opdrachten uit te voeren. Voor diegene die in de blo khut blijven zijn er vijftige lastige vragen die via de zender doorgege ven worden en eenmaal beant woord, gecodeerd weer terug gezonden worden. Hoewel we niet verder kwamen dan de elfde plaats, heeft iedereen er weer van genoten. Er zijn bij verschillende speltakken nog plaats voor nieuwe leden. Kom eens langs om te zien wat we alle maal nog meer doen. Voor informa tie: www.scoutinglimmen.nl. AKERSLOOT - Op 30 oktober brengen de organisatoren van Memory Lane Events hun nieuwe concept: Classic Alley. Dit unieke concept is ontwikkeld in samen spraak met de feestende jeugd uit Akersloot en omstreken, en zal 30 oktober in de Storey Club de spe akers laten knallen. Classic Alley bestaat uit drie ver schillende harde en energieke muziek stromingen uit 't verleden; classic hardcore, early hardstyle en early rave. Memory Lane zal ervoor zorgen dat alleen de beste plaatselijke dj's hun allerbeste early beukers mee nemen, en zorgt Memory Lane er ook voor dat alle bezoe kers met een cd'tje naar huis gaan en dat de decoratie er op en top uit zal komen te zien. Nieske en Ina laten ook dit jaar een ballon op. Aangeleverde foto LIMMEN - Saskia de Glas en Ignazio Deidda van cateringbedrijf en trai teur II Buongustaio -ofwel 'de Italiaanse fijnproever'- zijn geen onbekenden in de omgeving van Castrieum. Ruim 12 jaar hebben ze restaurant Miarno aan de Burgemeester Mooijstraat gerund, waar ze tevens ervaring in cate ring hebben opgedaan. Het restaurant is nu in andere handen en Saskia en Ignazio zijn een nieuwe uitdaging aangegaan: II Buongustaio, gevestigd op Rijksweg 190, pal tegenover Golden Tulip Heiloo. Vanuit een nieuw gebouwde, aan het woonhuis grenzende professionele keuken verzorgen ze volledige catering in Italiaanse sfeer voor groepen, zowel zakelijk als particulier, vanaf tien personen. Bovendien kan men van woensdag tot en met zondag -al vanaf één persoon- telefonisch een heer lijke Italiaanse maaltijd bestellen, die men op een later tijdstip die dag ophaalt. Want II Buongustaio is tevens traiteur. Alle gerechten worden op authentiek Italiaanse wijze bereid, zodat de echte Italiaanse smaak goed tot zijn recht komt. Meer informatie: www.ilbuongustaio.nl of www.deitaliaanse- fijnproever.nl, tel. 072-5053939 of 06-23411904. Jet van Helbergen, Daniel Vecht en Jaap Kooi brengen een geva rieerd programma in Limmen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 59