m - Oppositie schaakt zoals Bobby Fischer het wilde Carwash HSV dames 2 groot succes Verrassing bij Business Golf Competitie SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Er volgen nog twee ronden rapidschaak 'Sponsers' zoeken sponsors voorinterland' trip naar Tsjechië HSV dames houden ludieke acties om geld in te zamelen Zwembad 't Vennewater Egmonds onderonsje in de vierde klas: Zeevogels tegen Adelbert sport 23 Terriërsjeugd leert nieuwe technieken wedstrijd te spelen tegen een lokaal damesteam. Om deze 'interland' te kunnen financieren houden de dames ludie ke acties om geld in te zamelen. De actie zullen ze na het horen van vele leuke reacties in het voorjaar zeker herhalen. Clubgenoten, vrienden en familie lieten op 17 oktober hun auto blinkend schoon wassen door dames 2 van HSV. Aangeleverde foto VOETBAL HEILOO - Misschien is het u opgevallen; er rijden deze week een heleboel schone en glim mende auto's door Heiloo! Op zaterdag 17 oktober werd er door de dames van voetbalvereni ging HSV een carwash georgani seerd. En met groot succes. Een enorm aantal auto's werd gewassen en gepoetst. Bezoekende teams, HSV teams, scheidsrechters, vrien den en familie kwamen naar het parkeerterrein van HSV om hun auto te laten wassen en zo het dames2 team te sponsoren. De dames organiseerden deze carwash om geld op te halen voor een trip in mei 2010 naar Brno in Tsjechië. Dit jaar viert het dames twee vriendinnen team haar vijf jarig bestaan. Speciaal voor dit jubileum zijn de dames gevraagd om naar Tsjechië af te reizen en daar een GOLF HEILOO - De competitie welke start in april en tot september maandelijks gespeeld wordt op de prachtige baan van de Golf Country Club Heiloo is vorige week vrijdag afgesloten met een terechte winnaar. Erno Levering van LPB Bouw&Interieur heeft in een put wedstrijd laten zien, dat hij in het bezit is van stalen zenuwen en zich niet van de wijs laat brengen door zijn opponent Bram Dieleman namens Bauerfeind Benelux. Tot de favorieten behoorden Rob Schermer voor Velu betonsystemen, Edwin Faber voor Multi Meijer Cleaning. Zij hadden een trainings kamp bezocht en waren in staat om voor een verrassing te zorgen. Alle voorgaande wedstrijden mocht een gast voor versterking zorgen dit keer moest het van de captains zelf komen en dat is niet altijd even gemakkelijk. Als grootste stijger kwam op de slotdag Rob van der Eng namens de Hooge Waerder het de top vijf nog moeilijk maken. Van een dertiende plaats steeg Rob naar uiteindelijk de vijfde plaats. In de slotspeeeh van Erno Levering werd de kwaliteit van de baan nogmaals benadrukt, zeer snelle en super- mooie greens. De business club van de golfclub in Heiloo bestaat uit ongeveer dertig leden. „We kunnen nog best een paar gezellige bedrijfs- leden en sponsors gebruiken, om onze competitie nog spannender te maken," lacht Arnoud Mars tevre den. „Er zijn nog genoeg onderne mers, die wij op de baan tegenko men, die wij graag verwelkomen in onze bedrijvenclub." SCHAKEN HEILOO - Bobby Fischer, ex- schaakwonderkind en ex- wereldkampioen, kon het niet verkroppen dat het slot van een mooie schaakpartij vaak werd ontsierd door gooi- en smijt werk in de tijdnoodfase. Die mening wordt gedeeld door de wedstrijdleider van Oppositie. Op dinsdag 20 oktober stond de eerste ronde van het kampioen schap rapidschaak op het program ma. Bij dat speltype hebben beide spelers voor de hele partij 15 of twintig minuten bedenktijd. Dat leidt vaak tot tijdnood in de slotfase en tot het genoemde gooi en smijtwerk. Partijen worden dan in een hels tempo afgeraffeld. Bobby Fischer had de volgende oplossing bedacht: beloon elke zet met een paar seconden bedenktijd bijvoorbeeld met zes seconden. Dan nog zal in de eindfase de spe ler heel snel moeten zetten, maar er resteert altijd een seconde of vijf bedenktijd. De wedstrijdleider had besloten deze keer de rapidpartijen volgens die wens van Bobby Fischer te laten verlopen. Het was even wennen, maar pro blemen leverde het niet op. Veel voordelen overigens ook niet: in de meeste partijen werd de tijdnoodfa se niet bereikt, was de partij name lijk al veel eerder beslist. Het systeem werd dus niet echt getest. Wellicht is dat een volgende keer wel het geval. Na deze eerste ronde hebben twee spelers hebben nog honderd procent, drie punten uit drie partijen: Albert Bouma en Simon Smit. Zij worden op de hielen gezeten door twee spelers met 2,5 punten: Paul Vonk en Cor van Etten (bekerhouder). Daarna volgen er zeven spelers met twee punten en enkele met 1,5 punt. Maar liefst 16 spelers hebben een punt, en lijken, tenzij er wonde ren gebeuren, geen kans meer te maken op de kampioensbeker. HEILOO - Op zaterdag 24 okto ber is er in Zwembad 't Vennewater voor het A- en B- diploma afgezwommen. De vol gende kinderen zijn geslaagd: A-diploma: Zoë Schuit, Dirk Al, Charlotte Moolenaar, Noa van Veen, Noortje van der Werf, Joep van de Laarse, Rowdy Holstvoogd, Tessa van der Himst, Fleur van Monsjou, Aimabel Thode, Fleur Bakker, Mike Bolten, Shannah Rood, Lois van Sehooten, Felix van Nifterik, Roxy Martha, Fee Nuyens, Amber Barka, Chris Velseboer, Noor Stroeken, Renske Peetoom, Serdal Alper en Emma Strijker. B-diploma: Micky Hoeben, Inge van Velzen, Jasper Verhoogt, Rick Lek, Willem Ligthart, Veerle Serrarens, Xavier Zonneveld, Melle Schouten, Luka Otte, Kim Wesseling en Jesse Kops. EGMOND - Op zondag 1 november staat de wedstrijd Zeevogels - Sint Adelbert op het programma. De Egmondse vierdeklassers staan in de stand gebroederlijk achter elkaar. Adelbert heeft acht pun ten en Zeevogels tien uit zeven wedstrijden. De ontmoeting op sportpark Hogedijk begint om 14.00 uur. Wie al eerder wil genieten van een confrontatie tussen de Hoef en Egmond Binnen moet eens komen kijken naar het toernooi dat om 12.45 uur van start gaat. De minipupillen (5- en 6- jarigen) spelen een aantal voorwedstrijden in toemooivorm. Na afloop is er live muziek om de derde helft in de kantine te begeleiden. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 61