Een eeuw Tervoort Egmond WÉÉSÈÈmk Oprichter Gerrit Tervoort is in 1909 begonnen als metselaar en EGMOND - Tervoort Egmond bestaat dit jaar een eeuw, is vier generaties lang hecht met de gemeen schap van Egmond verbonden en geniet in en buiten de regio een solide naam op het gebied van bouwen. Algemeen directeur Cor Tervoort (43) en directeur bedrijfsleider Jan Tervoort (58 jaar) zijn beide, net als vele andere Tervoorten, werkzaam in het bedrijf, op jonge leeftijd buiten op de stei gers begonnen en leerden het vale van onderaf. Behalve grote en kleine bouwprojecten als scholen, kantoren en woningen houdt Tervoort Egmond zich bezig met onderhoud aan bestaande gebouwen. Het hart van het bedrijf klopt aan de Mosselaan in Egmond aan den Hoef, waar de eigen timmerfabriek en het kantorencomplex zijn gevestigd. Recente en opvallende bouwprojecten in Heiloo zijn onder an dere De Egelantier (bibliotheek/bank/appartementen) en het winkel/appartementencomplex bij het station waarin een makelaardij is gevestigd, en het winkel/ appartementencomplex bij de rotonde, waarin De Schrijverij is gevestigd. Bij de ontwikkeling van het project De Schelphoek, een omvangrijk bouwproject in Alkmaar, is Tervoort Egmond een samenwerking verband aangegaan met diverse andere partijen. In totaal zijn er nu zo'n negentig man werkzaam. Oprichter Gerrit Tervoort is in 1909 begonnen als metselaar en aannemer aan de Boonakkersteeg in Egmond-Binnen. Zijn zonen Cor, Jaap en Jan gingen, net als hun vader, de bouw in. Alleen zoon Gert werd huisschilder. Cor en Jan traden al op jonge leeftijd in dienst van het bedrijf van hun vader. Vader Ger rit had degelijk handwerk hoog in het vaandel staan. Jaap kwam door de overname in 1947 van het bedrijf van Jaap Bak, waar hij in dienst was, bij zijn vader te werken. 'Fa G. Tervoort Zonen aannemingsbedrijf' verhuisde vervolgens naar de Kloosterweg. Toen in 1952 vader Gerrit overleed werd de zaak voortgezet door beide firmanten Cor en Jan. In 1958 stapte Jan in goed overleg uit het aannemingsbedrijf en ging Cor alleen verder. Ook Cors zonen (Gert, Cor, Nico, Jaap en Jan) kozen voor het werken in de bouw en traden tussen 1952 tot 1967 als timmerman en/of metselaar in dienst van het bedrijf van hun vader. Nico stapte in 1964 uit de zaak en nam met zijn vrouw Tiny het café aan de Abdijlaan over onder de naam café Tervoort. In i960 deed Cor Tervoort de eerste stappen op weg naar projectontwik keling met de bouw van 22 huur- en koopwoningen aan het Kerkplein en de Duinweg in Egmond-Binnen. Het be drijf werd steeds meer allround en in aannemer 1962 haalde het een omvangrijke klus binnen; de bouw van de Rooms-ka- tholieke kerk in Egmond-Binnen. Het project markeerde een keerpunt in de ontwikkeling naar een professioneel aannemingsbedrijf; aanschaf van groot materieel, zoals grote bouwkranen, bouw- steigers en bedrijfswagens was noodzakelijk. Eén van de drie kerkklokken is geschonken door vader Cor Ter voort, als dank voor het mogen bouwen van de kerk. Op 29 december 1964 trouwde zoon Cor met Ans als het eerste bruidspaar in de pas geopende nieuwe kerk. Vader Cor overleed plotseling op 5 juli 1966. Zoon Gert nam noodgedwongen het roer in handen. Met Gert, Cor, Jaap en later ook de 16-jarige Jan, ging Tervoort de derde generatie in. De eerste grote klus die de gebroeders binnenhaal den, was de bouw van het pand van Eriks aan de Voor- meer in Alkmaar. Toen in 2003 Eriks naar een andere locatie verhuisde kocht Tervoort Egmond, dat zich inmiddels steeds meer op het terrein van proj ectont- wikkeling begaf, het oude pand. Jan lacht: „Zo kwam het dat wij zowel bij de bouw als bij de sloop van het pand aan de Voormeer waren betrokken." Jan, begon nen als krullenjongen, hulpje en later als timmerman, is van alle markten thuis. De laatste 18 jaar vervult hij een binnenfunctie en is als directeur/bedrijfsleider verantwoordelijk voor de afdeling Bouwservice, het personeelsbeleid en de bedrijfsorganisatie. De huidige algemeen directeur, Cor Tervoort, kwam in 1985 in de zaak. Ondanks zijn meer theoretische achtergrond is ook hij in de buitenlucht begonnen. Cor (zoon van Cor) is verantwoordelijk voor de com merciële en financiële kant van de bedrijfsorganisa tie en de projectontwikkeling: „De maatschappij is gecompliceerder geworden; tegen woordig zijn bedrijfssystemen anders ingericht, heeft er een cultuuromslag plaatsgevonden op het gebied van veiligheid, Arbo-wetgeving, perso neelsorganisatie en dergelijke. Wij zijn door jonge instroom als fami liebedrijf met de tijd meegegaan en hebben ook de afgelopen 25 jaar een gestage groei doorgemaakt. Iedereen werkzaam bij Tervoort Egmond voelt zich nauw betrokken bij het bedrijf, waardoor er weinig verloop is bij zowel de familie leden als bij de andere werknemers." Jan houdt zich tevens bezig met de opleiding en bijscholing van werknemers: „Via Espeq in Heerhugo- waard komen er veel leerlingen bij ons in dienst om het vak te leren. Scholing is dan ook belangrijk voor de toekomst!" Tervoort Egmond 100jaar. Vlnr: Marco Tervoort, Cor Tervoort cz, Ed Tervoort, AndréRoos, Hans Tuinenburg, Charles Tervoort, Jan Tervoort, Cor Tervoort gz, Mark Tervoort. Foto :Ab Baart

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 8