Heiloocontact Taxaties woningen voor het jaar 2010 Belangrijke nummers 13 Welzijn Bouwen en wonen vervolg Mededeling UITKIJKPOST 4 NOVEMBER 2009 Meer dan andere jaren kijken veel woningbezitters uit naar de nieuwe taxatiewaarde van hun woning. De waarde voor het jaar 2010 wordt getaxeerd naar een waarde die de woning zou hebben op 1 januari 2009. Velen verwachten een daling van de WOZ-waarde, maar landelijk is er tussen 1 januari 2008 en 1 januari 2009 sprake van een gemiddelde stijging van de waarde van woningen van ongeveer 1%. Ontwikkelingen in Heiloo Er zijn gemeenten en type woningen waar er in de periode 1 januari 2008 tot 1 januari 2009 nog sprake is van een grotere stijging. Heiloo is een van die gemeenten. In Heiloo zijn de waarden van de woningen gemiddeld met 2% geste gen. Gemiddeld betekent dat de waarde van de ene woning daalt, terwijl de waarde van een andere woning weer stijgt. Regionaal zijn er grote verschillen en binnen de regio's zijn er ook grote onderlinge verschillen tussen gemeenten. Landelijke ontwikkelingen Ondanks de vele verhalen over dalende woningprijzen als gevolg van de economische ontwikkelingen, blijkt uit de prijs index van bestaande koopwoningen van het Kadaster dat sinds de eerste helft van 2008 de waarde van woningen is gestegen. In de tweede helft van 2008 zijn landelijk de prijzen op de markt voor woningen licht gedaald. Dit betekent dat de WOZ- waarden in 2010 enkele procenten hoger kunnen liggen dan de verkoopprijzen die in 2009 zijn betaald of de vraagprijzen die in 2009 zijn gevraagd. De cijfers zijn natuurlijk een gemiddelde. Daarnaast is duidelijk geworden dat de woningprijzen in de loop van 2009 verder zijn gedaald. Deze ontwikkeling is pas eventueel van invloed op de WOZ-waarde van 2011. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van het team Belastingen, telefoonnummer 072 535 66 66. nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo spoedgevallen alarmnummer 112 zonder spoed Brandweer 072 564 44 44 Politie 0900 8844 Feestelijke avond voor vrijwilligers in Heiloo De gemeente Heiloo wil de vrijwilligers die actief zijn voor organisaties in Heiloo, graag een blijk van waardering geven. Daarom organiseren wij een feestelijke vrijwilligersavond op woens dag 9 december in Golden Tulip Heiloo (Kennemerstraatweg 425) van 19.30 uur tot 22.00 uur (inloop vanaf 19.00 uur). Bent u als vrijwilliger actief in Heiloo? Dan is deze avond voor u bedoeld. Aanmelden U kunt zich aanmelden via de organisa tie waar u actief bent of door het formu lier op de website van Heiloo voor vrij dag 20 november terug te sturen. Ook kunt u de aanmelding doorgeven via vrijwilligers@heiloo.nl met vermelding van naam vereniging, uw naam, adres en e-mailadres of bellen met mevrouw A. Busso-Besseling. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. Busso- Besseling van de afdeling Welzijn, tele foonnummer 072 535 66 82. wethouders van Heiloo, afdeling Bestuursondersteuning, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De datum van verzen ding vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Ontwerpbestemmingsplan Noordoost Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken ingevolge het bepaalde in artikel 3.8 lid 1 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3.12 van de Algemene wet bestuurs recht bekend dat met ingang van don derdag 5 november voor een periode van zes weken het ontwerpbestem mingsplan Noordoost voor een ieder ter inzage ligt. Inhoud bestemmingsplan Het plangebied van het bestemmings plan Noordoost wordt aan de westzijde begrensd door het spoor, aan de noordzijde door de achtergrens van de woningen aan de Kerkelaan, de Kennemerstraatweg en de Laan van Zeeman, aan de oostzijde door het groengebied tussen de dorpskern en de A9 en aan de zuidzijde door de Nieuwe Plantagie, Frederica's hof en het Slimpad. Met dit bestemmingsplan worden (delen van) zes bestemmingsplannen geactualiseerd. Het nieuwe bestem mingsplan is conserverend van aard, wat inhoudt dat de bestaande situatie of wat al is vergund, als uitgangspunt is genomen bij het bestemmen. Het plangebied is grotendeels bestemd als 'Wonen'. De bebouwing met gemengde functies aan de Heerenweg, Van Aostastraat en Kennemer straatweg is voor het grootste gedeelte ondergebracht in de bestemming 'Gemengd', waarbinnen meer mogelijk is dan alleen wonen. De voortuinen zijn veelal bestemd als 'Tuin'. Op het overi ge deel van de erven kunnen binnen de bestemming 'Wonen' of 'Gemengd' aan- en uitbouwen en bijgebouwen worden gebouwd. Winkelhof 't Loo en een aantal winkels tussen de Witte Kerk en de Van Aostastraat zijn bestemd als 'Centrum'. De omliggende parkeerterreinen zijn ondergebracht in de bestemming 'Verkeer'. Op de Witte Kerk, het gemeentehuis, het verzor gingstehuis, de scholen en de kinder dagverblijven is de bestemming 'Maatschappelijk' van toepassing. Ter inzage Het ontwerpbestemmingsplan ligt met ingang van donderdag 5 november 2009 gedurende zes weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. Daarnaast ligt het ontwerpbestemmingsplan in dezelfde periode ook ter inzage in de leeszaal van de bibliotheek Heiloo, Westerweg 250, geopend dinsdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 20.30 uur, woens dag van 14.00 tot 17.00 uur en zater dag van 10.00 tot 12.30 uur. Het ontwerpbestemmingsplan kunt u ook raadplegen op de gemeentelijke website www.heiloo.nl, bij 'Plannen en projecten' onder 'Actueel'. Zienswijzen Gedurende de termijn, dat de plannen ter inzage liggen, kan een ieder naar aanleiding van het ontwerpbestem mingsplan schriftelijk of mondeling een zienswijze naar voren brengen bij de gemeenteraad. Uw zienswijze kan wor den gericht aan de gemeenteraad van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wij verzoeken u boven aan de brief te ver melden 'Zienswijze op het ontwerpbe stemmingsplan Noordoost'. Als u gebruik wilt maken van de moge lijkheid een mondelinge zienswijze naar voren te brengen, dan kunt u bin nen de genoemde termijn van zes weken een afspraak maken met de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, telefoonnummer 072 535 67 53. Voor zowel de schriftelijke als de mon delinge zienswijze geldt dat gemoti veerd moet worden aangegeven op welke onderdelen van het ontwerpbe stemmingsplan de zienswijze betrek king heeft. Inloopavond Oosterzij 5 november Donderdag 5 november is er een inloop avond over het deel 'De Lus' op het bedrijventerrein Oosterzij. Tijdens deze avond kunt u informatie krijgen over het stedenbouwkundig ontwerp voor dit deel van het bedrijventerrein, de procedures en de planning. U bent van harte wel kom tussen 18.30 en 20.30 uur in de kantine van het gemeentehuis. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. Leeuwenkamp, projectassistent van de gemeente, telefoonnummer 072 535 67 56. Heeft u vragen? Bel meteen!!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 13