VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD i6 KERK DIENSTEN OUD PAPIER NUON-gelden als 'toverdrank' 40-30-30 van de baan?! Dienstwoning voor Van der Steen? DIERENBESCHERMING 4 NOVEMBER 2009 UITKIJKPOST Roelof Bos doet verslag van de vergadering van de gemeente raad van maandagavond 2 november. De schrijver heeft een bureau voor journalistieke en redactionele producties en is oud wethouder van Heiloo. Deze keer werden de mondelinge algemene beschouwingen gehou den. Alle zes de politieke partijen geven daarbij hun visie op het begrotingsvoorstel van het college voor het volgend kalenderjaar en op actuele en toekomstige onder werpen in het gemeentebestuur en zij gaan daarover in discussie met het college en met elkaar. De alge mene beschouwingen worden afge rond met besluitvorming over de begroting, waarbij ook de belasting tarieven en de subsidies worden vastgesteld. Tegen de achtergrond van de eco nomische crisis kwam het financië le perspectief voor de gemeente Heiloo in deze vergadering wel aan de orde, maar nog niet zo promi nent. Iedereen weet dat de bezuini gingen die het rijk moet gaan door voeren, 20 procent van de rijksbegroting ofwel 35 miljard euro, hun weerslag zullen hebben op de uitkering van het rijk aan de gemeenten. Maar om welke bedra gen het zal gaan, is nog niet duide lijk. Daar geeft de zogenaamde Meicirculaire van mei 2010 van het ministerie van financiën wellicht pas uitsluitsel over. De gemeentebe groting voor 2010 wordt hier zeker nog niet door getroffen en die voor 2011 waarschijnlijk ook nog niet, of slechts in beperkte mate. Maar vanaf 2012 krijgen de gemeentes zeker te lijden onder bezuinigingen. Als het rijk de gemeentes ook met 20 procent zou korten, zou Heiloo er enkele miljoenen op achteruit kunnen gaan. Wethouder van financiën Hero Veger (CDA) verwoordde maandag avond het standpunt van het colle ge, en dat is tevens dat van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, de VNG: er is nog tijd, er is daarom nu nog geen aperte noodzaak om bezuinigingsdiscus sies te gaan voeren. Bovendien geldt voor Heiloo een niet geringe verzachtende omstandigheid, en dat is de opbrengst van de verkoop van aandelen in het energiebedrijf NUON: 5 miljoen op korte, plus nog eens 6 miljoen op wat langere ter mijn, bij elkaar 11 miljoen euro. Het college zet die gelden voorlopig het liefst in een pot apart en rekent de rente in bij de gewone begroting van inkomsten en uitgaven. Als de nood echt aan de man komt, kun nen er altijd nog bedragen uit die pot gehaald worden. Fractievoorzitter John Daas van Heiloo-2000 zette kanttekeningen bij de benadering van het college. Hij vond dat het college te zeer de VNG volgde, die hij te optimistisch vond. Fractievoorzitter Cees Rootjes van de PvdA ging een stap verder en vroeg om een dossier over de bezuinigingsproblematiek, dat in februari, vóór de gemeente raadsverkiezing van 3 maart, op tafel zou moeten liggen, als een soort overdrachtsdossier voor de nieuwe raad en het nieuwe college (en dat wellicht een rol zou spelen in de verkiezingscampagne). Rootjes kwam hierover ook met een motie. Fractievoorzitter René van Splunteren van de WD kon zich in de benadering van het college wel vinden, al kon hij het niet laten de NUON-gelden te bestempelen als 'een toverdrank'. Willem Gomes van de NCPN wilde de NUON-gel den wel meteen gaan besteden en daar had hij ook bestemmingen voor. Van hem mochten Dierenambulance en volkstuinders daar best van profiteren. Op enkele plekken in Heiloo moeten volkstuinders ver huizen, en dan zou den gelijk de voor zieningen voor volkstuinders ver beterd kunnen worden. Deze maandag avond tekende zich een niet onbelangrijke beleidswijzi ging af, en dat gebeurde wel bijna tussen de bedrijven door. Geen motie of amendement hierover. Maar wel debat. WD'er Van Splunteren gaf de voorzet toen hij vroeg om een discussie, meteen na het aantreden van de nieuwe gemeenteraad, over de 40-30-30- verdeling die al jarenlang standaard is in de Heilooër politiek als het gaat om de verdeling van woningca tegorieën bij nieuwbouw: 40 pro cent goedkopere woningen waaron der sociale huur, 30 procent middencategorie en 30 procent dure woningen. John Daas (Heiloo- 2000) zei hierover aanvankelijk dat je hier niet aan moet komen en dat 40-30-30 'uit een oogpunt van beschaving gehandhaafd' zou moe ten worden. Maar Van Splunteren zei dat nog eens onderzocht zou moeten worden wat inwoners nu eigenlijk willen: 'Wij leven nu een maal niet in een soort communisti sche planeconomie.' Het CDA bleek hier bij monde van fractievoorzitter Elly Beens wel gevoelig voor: 'Leg het maar eens langs de lat.' Cees Rootjes sloot zich hier namens de PvdA bij aan: 'Best bespreekbaar.' Tenslotte ging zelfs John Daas wel wat zien in een onderzoek. Uit de verdere discussie was op te maken dat deze mogelijke beleids wijziging was ingegeven door pro blemen met de woningbouw in het nieuwbouwgebied Zuiderloo. Om diverse redenen heeft de nieuw bouw daar al uitstel geleden, maar nu blijkt ook de woningdifferentia tie, de 40-30-30-standaard, een hobbel te zijn. Robert Bosman en Martha Klein van GroenLinks brachten naar voren dat de Welstandscommissie stevige vraag tekens had gezet bij de hoge bebouwingsdichtheid die hier uit de bus was gekomen: 'Wordt dit zodoende niet een Vinex-loeatie? Het zou toch zo mooi wonen in het groen worden?' Wethouder Rob Opdam (WD) erkende dat de gemeente in de knel was gekomen 'door de regierol die wij wilden. Diverse plannen schetsen een eigen beeld van het gebied.' Bestemmingsplan, beeldkwali teitsplan en stedenbouwkundig plan spreken elkaar tegen. Het col lege heeft daarover nu enkele infor matieavonden voor raadsleden belegd (de volgende op 8 decem ber). John Daas sprak van 'een impasse die zo spoedig mogelijk doorbroken moet worden.' Voor een ander soort verrassing zorgde Cees Rootjes (PvdA). Hij verraste vriend en vijand met de medede ling dat zijn fractie in de langslepende kwestie van de verhuizing van transportbe drijf Van der Steen van de Hoogeweg naar de Boekeler- meer tot een nieuw inzicht was gekomen. Letterlijk zei Rootjes: 'Verplaatsing loopt vast op de uit drukkelijke wens van de onderne mer om bij zijn bedrijf een dienst woning te hebben. Mijn fractie heeft zich in het begin op het stand punt gesteld dit geen noodzaak te vinden. Inmiddels hebben wij het gegeven van een dienstwoning geaccepteerd.' Coalitiegenoten Van Splunteren (WD) en Beens (CDA) vielen bovenop Rootjes. 'Verbazend' en 'onaangenaam verrast' waren hun bewoordingen. Maar Daas (Heiloo-2000), wiens partij het al jaren voor Van der Steen opneemt, toonde zich 'aangenaam verrast'. 'Wij werden nog wel eens van cliën- telisme beehuldigd'zei Daas, 'maar dat hoeft nu niet meer.' Overigens herinnerde Gomes (NCPN) eraan dat hij zich ook al eerder achter Van der Steen had opgesteld. Bijna een raadsmeerderheid (5+3+1). Rootjes kreeg overigens bij nog een ander onderwerp het verwijt dat hij compleet van stand punt was veranderd, namelijk inza ke het Campina-dossier. Maar dat kon helemaal niet waar zijn, zei Rootjes, 'want daarover had ik nog geen standpunt, en dan kan ik ook niet van standpunt veranderen.' Voortzetting van deze verga dering met besluitvorming over de begroting enzovoort: don derdagavond 5 november om 20.00 uur. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds. EJ. van der Wind. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. Blaauw mmv One More Voice olv Paul van Venrooi. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: dienst van schrift en tafel mmv liturgiekoor Castricum, ds. M. Braamse. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met herenkoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: familieviering met kinderkoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur: Eucharistie viering, vrijdag 09.00 uur: Eucharistie viering. Zaterdag 12.00 uur: Eerste zaterdag bedevaart. Priesterzaterdagviering 11.30 uur: rozenkrans biechtgelegenheid, 12.00 uur: gezongen H. mis mmv gemengd koor uit Beverwijk, 14.15 uur: stille aanbidding, 14.45 uur: sluitingslof. Zondag 10.30 uur Eucharistieviering, voorganger Wagemaker, koor Unciaal Medemblik, 15.00 uur Lof. H. Corneliuskerk Limmen Vrijdag 09.30 uur Woord- en Communieviering, voorganger J. Oiling. 10.00 uur koffiedrinken in Pius. Zaterdag 19.00 uur Woord- en Communieviering met Jeugdkoor, voor ganger J. Oiling. Zondag 10.00 uur Woord- en Communieviering met Corneliuskoor, Jubileumviering, voor ganger J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: Communieviering. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met St. Caecilia. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met samenzang. Zondag 10.00 uur: Communieviering met Soli Deo Gloria. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.30 uur avondgebed Gregoriaans. Zaterdag 19.00 uur Gezinsdienst mmv ritmisch koor de Seasingers. Zondag 10.00 uur Hoogmis. Woensdag 19.00 uur stille mis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan den Hoef, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: geen viering. Zondag 10.00 uur: communieviering met dameskoor, voorganger pastor H. Hudepohl. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Dielofslaantje Akersloot, voorganger ds. M.J. de Geus. Monastiek centrum Zeeveld: Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie. Monastiek centrum Zeeveld/Stichting Jan XVII, Noorderstraat 2, 1901 MT Castricum, www.janl7.nl. Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neerzet ten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis- aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamel- plaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Sportvereniging Dojo 't Loo, contai ner bij Bergeonstraat 28. - Stichting Hobbyfarm container bij de Westerzij (Woonheuvel). - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag - Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. - De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. Dagelijks - Papiercontainer achter de Ter Coulsterkerk, beheerd door Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo. - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater, Badmintonvereniging Het Vennewater. - HSy container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingnhn.nl, www.dierenbeschermingnhn.nl. Vermist Cyperse kater, gec., gechipt, 2 jr, loopt met staart over zijn rug, Krommelaan Heiloo. Schildpadpoesje, bruin, zwart, beige, helft van snoetje beige, andere helft zwart, gechipt, 1,5 jr, Twinky, Boekestein Heiloo. Lichtgrijs cypers poesje, klein en mol lig, erg bang, 18 jr, Poubelle, Bergeonstr. Schuine Hondsbosschelaan Heiloo. Bruincypers poesje, witte bef en 4 witte kniekousjes, 5 mnd, Sem, Stationsweg Heiloo. Gevonden Zwart katertje met wat bruine haartjes, ongec., ca. 6 mnd, Westerweg Alkmaar/Heiloo. Grijscypers katertje, zwarte rug, witte snoet, bef en sokjes, ca. 10 weken, rotonde Kennemerstraatweg/ Ypesteinerlaan Heiloo. Zwart katje, ca.10 mnd, Westerweg/Kuillaan Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 16