Galerie Het Verfspoor Vincent en de leunst van het leven Voorspeelavonden bij de Muziek Dansschool Heiloo van start H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Rik Launspach in Bibliotheek Heiloo Deze avond zal afwisselend zijn van karakter UITKIJKPOST 4 NOVEMBER 2009 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Stationsweg 96, 1852 LN Heiloo, tel. 072-8795106, www.hetverfspoor.nl,hetverfspoor@gmail.com. HEILOO - Galerie Het Verfspoor is meer dan een verkooppunt voor kunstwerken in allerlei stijlen en technieken en prijsklassen. Te midden van werk van zowel bekende als minder bekende kunstenaars geven José Timmer en Sipke Sehoorstra in galerie Het Verfspoor aeryl-sehilder cur sussen, verdeeld over tien lessen. Bovendien kan men verschillende work shops volgen, die met regelmaat door exposerende kunstenaars worden gegeven. Bijvoorbeeld een workshop keramiek door Renate Haanappel of werken in speksteen door beeldhouwster Carla Peperkamp. De lange, stoere ruwhouten tafel die centraal in de expositieruimte staat opgesteld, nodigt uit om aan te gaan werken. José Timmer, van galerie Het Verfspoor: „Het is eigenlijk een uit de hand gelopen hobby. Ik heb mijn hele leven al wel getekend, maar ben me ruim tien jaar geleden meer op het gebied van schilderen gaan ontwikkelen door het volgen -en later het geven- van diverse cursussen. Zo kwam ik in contact met Sipke Sehoorstra, bekend door zijn paneelschilderingen en van de workshops die hij regelmatig in het Trefpunt geeft. Het was zijn droom om ooit een galerie te beginnen, waar mensen tevens cursussen kunnen volgen. Ik heb me moeiteloos bij zijn droom aangesloten en samen zijn we op 1 septem ber met galerie Het Verfspoor gestart." Een rondgang door de galerie laat een afwisselende collectie kunst zien; van objecten in brons (momenteel van Carla Peperkamp), keramiek (van Ada Baars en Renate Haanappel)verschillende schilderijen, tekenin gen, litho's, zeefdrukken, collages en dergelijke van diverse kunstenaars in allerlei stijlen en prijsklassen, tot en met een schitterende sieradeneol- lectie van de meerdere malen bekroonde Jos Peperkamp. Iedere maand is er een expositie van werk van één bepaalde kunstenaar. Tot half novem ber zijn schilderijen van Marianne Eugster te bewonderen. Zij geeft binnenkort een workshop kerstcollages, waarvoor men zich nog kan aan melden. Daarna, tot en met de decembermaand, iconen van ieoonsehilder Arzonie. Het achterste deel van de ruimte is bestemd voor de verkoop van teken-, schilder- en beeldhouwmaterialen. Zoals olie-, aquarel- en acryl verf, kwasten, opgespannen schildersdoeken, diverse papiersoorten en tekenmaterialen of speksteen: alles wat men nodig heeft als basispakket om te schilderen of andere creatieve hobby's. Ook biedt galerie Het Verfspoor de mogelijkheid en/of advies om wer ken in te laten lijsten. José vervolgt: „Bij galerie Het Verfspoor kan men ook terecht voor vrienden-, familie- of bedrijfsuitjes, waarbij het materiaal en koffie of thee zijn inbegrepen. In overleg kan alles naar eigen wens door ons verzorgd worden. Tevens kan hier op afspraak een kinderfeestje gehouden worden. Onze ervaring leert dat kinderen het heerlijk vinden om creatief bezig te zijn, ze mogen vrij werken, maar we hebben ook voorbeelden. Ik vind het heerlijk om kinderen te stimuleren iets moois te maken." Galerie Het Verfspoor is geopend van dinsdag tot en met zater dag, van 10.00 tot 18.00 uur. HEILOO - Op 10 november aan staande komt professor Anton Wessels naar Heiloo op uitnodi ging van de programmacommis sie van 'Rond de waterput'. Hij zal een lezing verzorgen naar aanleiding van het verschijnen van zijn nieuwste boek getiteld 'Het Evangelie volgens Vincent van Gogh'. Schilders als Rembrandt en Marc Chagall hebben talloze illustraties bij de Bijbel gemaakt. Maar Van Gogh heeft slechts enkele voorstellingen gemaakt die men bij belse illustraties kan noemen, zoals 'De barmhartige Samaritaan', 'De opwekking van Lazarus' en 'De Piëta' ('Maria met de dode Jezus op haar schoot'). In deze lezing wordt 'Het Evangelie volgens Vincent van Gogh' gepresenteerd aan de hand van drie aan hemzelf ontleende the ma's: Droefheid en Blijdschap, Duisternis en Licht en De kunst van het leven. Professor dr. Anton Wessels is emeritus hoogleraar godsdienstwetenschap VU. De lezing vindt plaats in het Willibrordushuis, naast de Willi- brorduskerk aan de Westerweg 267 te Heiloo op dinsdag 10 november, aanvang 20.00 uur. Bijdrage 3,-. Opgave via seeretariaat@willi- brorduskerk-heiloo.nl of tel. 072- 5330906. HEILOO - De campagne Nederland Leest wordt in Biblio theek Heiloo afgesloten met een bij zondere avond met Rik Launspach. Rik Launspach won voor zijn rol in de verfilming van Oeroeg een Gouden Kalf voor beste acteur. Hij is naast acteur ook scenarioschrij ver en schreef bovendien dit jaar zijn succesvolle debuutroman '1953', waarvan de verfilming 'De Storm' momenteel in de bioscopen wordt vertoond. De avond vindt plaats op donderdag 19 november, aanvang 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur). Toegangskaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar voor 5,- (niet bibliotheekleden: 7,50) bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook, telefonisch via 072-5330670 en via www.bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - Van maandag 9 november tot en met woensdag 25 november gaan de deuren open voor de eerste serie van voorspeeluren die de muziek school organiseert voor haar leerlingen. Tijdens deze voorspeeluren wor den de leerlingen in de gelegenheid gesteld om hun ingestudeerde wer ken ten gehore te brengen aan ouders, familie en belangstellenden. Tevens hebben deze voorspeelavon den het doel om podiumervaring op te doen. Ook dit jaar zullen deze uren een mix kennen van leerlingen van verschillende docenten, instru menten en uiteenlopende muziekstij len. Maandag 9 november is de start van de eerste reeks van voorspeelu ren 2009-2010. Tijdens dit voor speeluur zijn het leerlingen van saxofoondocent Jack Kat, gitaarleer lingen van Peter Broersen, piano- leerlingen van Ruben van Mastrigt en slagwerkleerlingen van Peter Biesheuvel die hun ingestudeerde muziekstukken ten gehore brengen. Donderdag 12 november zijn het trompetleerlingen van Simon Boerke, klarinetleerlingen van Madeion Kooij, keyboardleerlingen van Marja Kraakman en Sander van Wonderen en dwarsfluitleerlingen van Anke Buringa. Deze avond zal afwisselend zijn van karakter door de uiteenlopende muziekstijlen. Vrijdag 20 november zullen eello- leerlingen van Martine Beider, Blokfluitleerlingen van JanJaap Langereis, keyboardleerlingen van Erik Bogers, zangleerlingen van Kees de Bruijn, slagwerkleerlingen van Rob van der Sterren en gitaar- leerlingen van Edwin van Ligteringen tijdens een zeer gemê leerde avond hun ingestudeerde werken laten horen. Woensdag 18 november zijn het slagwerkleerlin gen van Will van Toor, pianoleerlin gen van Thomas Hans, trombone leerlingen van Bert Willemsen, accordeonleerlingen van Ella Terwijn, keyboardleerlingen van Sander van Wonderen en hoorleer- lingen van Carolijn Nicolai die deze avond verzorgen. Ook voor deze avond geldt: door de grote verschei denheid aan instrumenten en stijlen een zeer afwisselend programma. Met de voorspeelavond van woens dag 25 november wordt de eerste reeks van de voorspeelavonden afgesloten, u kunt kijken en luiste ren naar pianoleerlingen van Doreté Crijns, hoboleerlingen van Peter Onnes, dwarsfluitleerlingen van Martin Rozerna, vioolleerlingen van Hilka Jelsma en harpleerlingen van Marjan Deiman. Deze avond zal gekenmerkt worden doordat er zowel individueel als in klein ensern- bleverband muziek wordt gemaakt. De aanvang van de voorspeelavon den zijn om 19.30 uur en vinden plaats in de muziekschool aan het Veld 1 te Heiloo. De toegang is gra tis. Inlichtingen: Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1, Heiloo, tel. 072-5332460. E-mail: info@muziekendansschoolheiloo.nl www. muziekendanssehoolheiloonl. Op woensdag 25 november kunt u kijken naar de harpleerlingen van Marjan Deiman. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 5