Cantate-uur in Witte Kerk Heiloo Expositie kleurrijke stillevens in Trefpunt Jeugdtheater Heiloo speelt Carmen Adventsconcert in de Ter Coulsterkerk H E I L O O r DEUTEKOM 11 7 7' Corso Bioscoop Komt een vrouw bij de dokter BOEK VAN DE WEEK 501 Eilanden door Jackum Boek van de week: 501 Eilanden door Jackum voor 22,50 Temperamentvolle dansen op de mooie muziek van Bizet Mon chéri un jusqu' a neuf' in Atelier Madam Art UITKIJKPOST 18 NOVEMBER 2009 Fijnschilderes Olga Tsigankova exposeert haar klassieke en gewaagde kleurrijke stillevens in het Trefpunt. Aangeleverde foto Verfilming van de bestseller van Kluun, over Carmen waarbij borst kanker geconstateerd wordt. Stijn houdt van het leven en het leven houdt van hem. Hij heeft een eigen zaak, een prachtige dochter en het lekkerste wijf van het westelijk half rond. Dat hij af en toe van andere vrouwen geniet, hoeft zijn Carmen niet te weten. En bovendien, zijn hart is van Carmen, dus wat maakt het uit. Maar dan; borstkanker. Carmen en Stijn komen terecht in een rollercoaster van ziekenhuis in, ziekenhuis uit, ehemokuren en bestraling. Maar hij is er voor haar. Altijd. Tussen de ehemo's door doen ze of er niks aan de hand is. De vrijdagse stapavondjes van Stijn worden snel weer in ere hersteld. Hij vlucht in drank, drugs en uit gaan. En dan is er Roos. Zomaar. Ze wordt zijn kankervrije oase, waar hij de kilte van thuis even kan vergeten. Wat hij nooit voor moge lijk had gehouden, gebeurt; hij wordt verliefd. Verslaafd zelfs, aan Roos. Zijn leven wordt een chaos, iedereen vraagt aandacht, het kan toor moet door, zijn vrouw gaat dood. Het woord 'eiland' roept visioe nen op van een stipje midden in een turquoise zee, compleet met zand, kokospalmen en luieren in een hangmat. 501 eilanden is een prachtige inspiratiebron voor ieder een die 's werelds meest fascineren de eilanden wil verkennen. Eilanden hebben iets magisch, of ze nu in de zee, een meer of een rivier liggen of zelfs door de mens gemaakt zijn. In de hele wereld zijn er duizenden eilanden die allemaal iets bijzonders hebben. Sommige zijn groot, andere heel klein, som mige zijn gemakkelijk te bereiken, andere moeilijk. Er zijn eilanden waar de westerse vooruitgang nog geen voet aan de grond heeft gekre gen en er zijn eilanden die een waar paradijs vormen voor de vakantie ganger. In dit boek vindt u informa tieve en kleurrijke beschrijvingen van elk van deze eilanden naast informatie over de beste tijd om ze te bezoeken, wat u zeker niet mag missen en allerlei praktische infor matie. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl HEILOO - Zondag 22 november zal in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) weer een Bach cantate, te weten Cantate BWV 38 'Aus tiefer Not schrei ich zu Dir', te beluisteren zijn. De Cantate wordt uitgevoerd door het Collegium Vocale Camerata onder leiding van Gerard Leegwater. Solistische medewerking wordt verleend door Cecile de Moes (sopraan), Paul Barten (alt), Hans van Dijk (tenor) en Gerard Rooker (bas). Zij zingen de diverse recita tieven en aria's waaronder een zeld zaam terzet (een zangstuk voor sopraan, alt en bas). Het orkestrale gedeelte bestaat uit de violisten HEILOO - Prosper Mérimée schreef het boek. George Bizet de opera. En nu speelt Jeugdtheater Heiloo de familie voorstelling Carmen. Al jaren een inspiratiebron voor velen en nu dus ook voor het jeugdtheater. De temperamentvolle Carmen geniet van het leven. Carmen bruist, Carmen schittert en haar vrijheid geeft ze voor niets en niemand op. Vrouwen bewonderen haar en man nen hopen op haar liefde. Zo ook Don José. Hopeloos verliefd doet hij er alles aan om Carmen voor zich te winnen. Hij breekt met zijn familie, verraadt zijn dansleraar en zet zijn hele toekomst op het spel. En het lijkt allemaal goed te gaan. Maar dan is daar ineens Eseamillo, de beroemdste stierenvechter uit heel Spanje. Carmen ziet Don José niet meer staan en geniet van alle aan dacht die Eseamillo haar geeft. Jeugdtheater Heiloo heeft van Carmen een bijzondere familievoor stelling gemaakt. Temperamentvolle HEILOO - Zondagmiddag 29 november vindt er in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg weer het jaarlijks terugkerend Adventsconcert plaats. Ook dit jaar wordt deze traditie voort gezet. Het concert zal eveneens als voorgaande jaren worden uitge voerd door het Zaans Interkerkelijk Mannenkoor. Het koor bestaat 25 jaar en staat sinds 1999 onder lei ding van Jan Quintus Zwart. Muzikale medewerking zal worden Erna Sommer, Mirjam Michel, Liz Ralston, cellist Frank Rutgers, hoboïsten Peter Onnes en Maehteld van Duyn en Gerard Leegwater op de klavecimbel. Liturg is ds. Lies Sluis. Bach heeft deze koraalcantate gecomponeerd op basis van één van de oudste en meest populaire kora len van Luther en zijn muzikale kompaan Johann Walther. Dit koraal is een berijming van Psalm 130. De toegang voor deze Cantatedienst, die begint om 19.00 uur, is gratis toegankelijk. Wel wordt er een vrijblijvende collecte gehouden voor de kosten die een dergelijke uitvoering met zich mee brengt. dansen op de mooie muziek van Bizet, afgewisseld met prachtige zelf geschreven liedjes en het enthousiaste spel van dertig jeugd theaterleden voeren u mee van de eerste tot de laatste scène door dit mooie verhaal. De kaartverkoop is inmiddels van start gegaan. Tijden van de voor stellingen: zaterdag 6 februari 2010 om 15.15 en 20.15 uur en zondag 7 februari 2010 om 12.15 en 15.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van Theater De Beun en kosten 8,-. Openingstijden van de kassa: van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Tel. 072- 5333156 of kijk voor meer informa tie op www.sjth.nl. verleend door de bariton Bart Oenerna en de bekende pianist Jan Lenselink. Organist en vaste bege leider van het koor is Ronald Umker. De aanvang van het concert is om 15 uur. Entree acht euro. Aangezien de verwachting is dat de belangstel ling evenals vorig jaar groot zal zijn is tel reserveren aan te bevelen. Tel. 072-5332703 of 072-5323241. Tevens aan de kerk op donderdag morgen van 10.00 tot 12.00 uur en voor aanvang van concert vanaf 14.00 uur. HEILOO - Fijnschilderes Olga Tsigankova exposeert van 20 november tot de kerstsluiting in december met haar klassieke en gewaagde kleurrijke stille vens in het Trefpunt te Heiloo. Olga heeft zeven jaar kunst gestu deerd bij de bekende kunstschilder Nikolaj Romanovich Sorokin en is tien jaar geleden naar Nederland gekomen en getrouwd met Jan Smit te Uitgeest. Zij streeft in haar werk naar een perfecte eenheid in kleur- verhoudingen en balans in de com positie. Onlangs heeft Olga, in opdracht, een klassieke stolpboer derij geschilderd, alvorens deze onder de sloophamer gaat. Ook bij deze romantische voorstelling valt de kwaliteit van haar werk op. Olga Tsigankova heeft inmiddels met succes geëxposeerd in onder ande re Bergen, Castrieum, Limmen, gemeentehuis en Kunstroute te Uitgeest. Olga toont u in het Trefpunt (Abraham du Bois-hof 2, tel. 072-5331297 in Heiloo een overzicht van haar werk met circa dertig kunstwerken. HEILOO - Op zaterdag 21 en zondag 22 november van 12.00 tot 17.00 uur is de gloednieuwe expositie 'Mon chérie un jusqu'a neuf' te zien van Madeleine Freyée. De expositie bevat recente lijk werk. De serie 'Mon chéri un jusqu'a neuf' is vol van kleur en expressie. Het zijn heftige emotionele werken van vrouwen in een kleuren chaos, een emotionele brei. Je kunt niet zeggen of ze verdwaald zijn of juist midden in een emotie staan. De exposi tie vindt plaats in het inmiddels fameuze Atelier van Madeleine Freyée, Atelier Madam Art aan de Overtoom 7b op het GGZ ter rein te Heiloo. Voor workshops en cursussen als wol vilten op 27 november of kerstkaarten etsen voor kinderen kunt u een kijkje nemen op de website, www.madam-art.nl of telefonisch contact opnemen met Madam Art. Tel: 06-51188301. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 11