Heiloocontact Geen verlof buiten de schoolvakanties Meer informatie? Bel! Verleende collectevergunning nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Bouwen en wonen Woonomgeving 18 NOVEMBER 2009 UITKIJKPOST Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur Ouders mogen hun kinderen niet thuishouden buiten de schoolvakanties. Er is één uitzondering aangegeven in de leerplichtwet. Uitzondering Alleen wanneer het door de specifieke aard van beroep van één van de ouders niet mogelijk is om tijdens de schoolvakanties een gezinsvakantie van twee weken te hebben. Er wordt geen verlof toegekend vanwege organisatorische problemen in een bedrijf van een ouder. De schooldirecteur kan eenmaal per schooljaar, voor ten hoogste 10 schooldagen, toe stemming geven voor extra vakantie. Een aanvraag hiervoor moeten ouders zes tot acht weken van tevoren indienen bij de directeur, met hierbij een werkgeversverklaring waaruit de specifieke aard van beroep blijkt. Het formulier voor een verlof- aanvraag is bij de directeur te verkrijgen. Raadpleeg voor de exacte termijnen van de aanvraag de schoolgids van uw school. De extra verlofdagen mogen niet in de eerste twee weken van het schooljaar vallen. Vakantieverlof voor meer dan 10 dagen wordt niet toegestaan. Als de directeur eenmaal vakantieverlof heeft toegekend, dan vervalt automatisch het recht op een tweede aanvraag voor vakantieverlof. Wanneer de directeur en/of de ouders zich niet houden aan de leerplichtwet is dit strafbaar. Als ouders zonder toestemming toch met hun kinderen op vakantie gaan, is de schooldirecteur verplicht om dit door te geven aan de leerplichtambtenaar van de gemeente Heiloo. De melding leidt tot een waarschuwing en eventueel een proces-verbaal. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Krol, leerplichtambtenaar, telefoonnummer 072 535 66 83. De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Bouwplan met ontheffing Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voorne mens zijn om met toepassing van de algemene buitenplanse ontheffingsmo gelijkheid, als omschreven in artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke orde ning, bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van het perceel en het bouwen van een berging op het adres Westerweg 29. Dit plan wordt behan deld volgens de uniforme openbare voorbereidingsprocedure uit de Algemene wet bestuursrecht. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 19 november gedurende zes weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan ontheffing te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmings planvoorschriften gemotiveerd een zienswijze naar voren brengen, bij voorkeur schriftelijk, en te richten aan het college van burgemeester en wet houders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ontvangen aanvragen om bouwvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de volgende aanvragen om een bouwver gunning zijn ontvangen. Kerkelaan 59, reg.nr. 2008/0389 vergroten woning ontvangstdatum: 9 november 2009 Westerweg 119, reg.nr. 2009/0146 vergroten woning en oprichten gara ge/berging ontvangstdatum: 9 november 2009 Westerweg 405, reg.nr. 2009/0205 vergroten woning (uitbouw) ontvangstdatum: 10 november 2009 Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouw- en sloopvergunnin gen verleend. Burenweg 13, reg.nr. 2009/0201 vergroten woning (uitbouw keuken) verzending: 11 november 2009 Heerenweg 228, reg.nr. 2009/0195 ged. vergroten woning (serre) verzending: 11 november 2009 Jan Boltenhof 6, reg.nr. 2009/0184 ged. vergroten woning (uitbouw woon kamer) verzending: 11 november 2009 Van Aostastraat 4, reg.nr. 2005/0215 vergroten bedrijfsgebouw (kapsalon) met een schoonheidssalon verzending: 11 november 0200 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, afdeling Bestuursondersteuning, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De datum van verzen ding vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Monumentenvergunning Bij de gemeente Heiloo ligt een ont werpbesluit voor een monumentenver gunning ex. artikel 11 van de Monumentenwet 1988 (wijzigen/herstel len van een monument) ter inzage van het rijksmonument Kennemerstraatweg 278, hoofdgebouw Nijenburg. De omschrijving van de werkzaamheden is: restaureren en realiseren van twee appartementen in het pand. Ter inzage Het ontwerp besluit ligt vanaf donder dag 19 november gedurende zes weken ter inzage bij de balie Bouwen en wonen in het gemeentehuis. Zienswijzen Een ieder kan gedurende deze termijn eventuele zienswijzen mondeling of schriftelijk naar voren brengen bij Burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Wijkavond in Ypestein op 26 november Donderdag 26 november is er voor Ypestein een wijkavond over de open bare ruimte. De inwoners van Ypestein kunnen ook meldingen doen over de openbare ruimte. Vindt u bijvoorbeeld dat het wegdek in uw straat slecht is, of vindt u het groen niet goed onder houden? Dan kunt u dat die avond aan ons kwijt. Natuurlijk horen wij ook graag wat u in uw wijk goed vindt. De wijkavond is in het wijkgebouw De Ypsalon aan De Hucht 4. U kunt daar tussen 19.30 en 21.30 uur binnenlo pen. Er is geen vast programma. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. Jaspars van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 68 68. Meer informatie vindt u ook op onze website www.heiloo.nl onder plannen projec ten wijkavonden. Verwijderen voertuig Op de openbare weg staat gedurende langere tijd een voertuig dat daar niet hoort. Burgemeester en wethouders verplichten de eigenaar hiervan uiterlij 30 november zijn eigendom te verwij deren (op grond van artikel 5.1.6 van de Algemene plaatselijke verordening Heiloo). Het gaat om: - een boottrailer met boot met de naam ENK781 die staat op een parkeerplaats bij buurthuis de Oosthonk. Als na 30 november 2009 de boottrai ler met boot nog op de openbare weg staat, laat de gemeente deze op kos ten van de eigenaar verwijderen en opslaan. Bent u eigenaar van de genoemde boottrailer met boot, dan kunt u uw eigendom uiterlijk 1 februari 2010 ophalen. Uiteraard na betaling van de gemaakte kosten. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met B. Biersteker van de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, telefoonnummer 072 535 67 58. Door burgemeester en wethouders is vergunning verleend voor het houden van een collecte door Nationaal MS Fonds in de periode van 23 tot en met 28 november. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 14