Into the White: presentatie van een avonturier Historisch document over een uniek stukje Limmen Sinterklaas komt naar Egmond aan de Hoef NIEUWS UIT DE REGIO 7%TyjZZ£7TTTI7"Sv7; In Canada wordt de mens vormgegeven door de natuur Zeven jaar voorbereiding is er gaan zitten in het vervaardigen van het boek Behandeld wordt de historie van de kerk en het gebied daaromheen Rond 14.45 uur zal de sint bij het Dorpshuis Hanswijk aankomen Aansluitend is er van 15.00 tot 16.00 uur een feestprogramma Een beeld doet meer dan ik in duizend woorden kan zeggen' J .-I is'Sk, M iSUfiJ 2W1 "Fr| De kerk en haar omgeving vanuit het zuidoosten, op een in kleur uitgewerkt schilderij van Hendrik de Winter uit 1744. Aangeleverde foto LIMMEN - Op vrijdag 20 november zal na een voorberei dingstijd van zeven jaren een historisch document verschij nen over de Protestantse kerk van Limmen onder de titel De Protestantse Kerk te Limmen met als ondertitel: 'Als de men sen zwijgen, spreken de ste nen'. Met deze bijbelse aanhaling wordt door de samenstellers Kees Druijven en Rein Koelemeij verwe zen naar het feit dat heel weinig mensen iets weten over de restaura tie van 1968 en helemaal niets over eerdere restauraties. Uiteraard wordt de restauratie van 2000/2001 uitvoerig behan deld. Het is een uniek document geworden over één van de oudste kerken en vermoedelijk de oudste bakstenen toren van Noord- Holland. Behandeld wordt de historie van de kerk en het gebied waar de kerk staat (Kennemerland) vanaf het begin van de jaartelling. Het omvat alle bekende restauraties en een inventarisatie van de kerkzaal en de grafzerken. Bijzonder is dat alle grafzerken gefotografeerd en gedo cumenteerd zijn, met voor zover bekend de genealogieën van dege nen die eronder begraven waren. Apart wordt aandacht gegeven aan de familie du Peyrou (de Heren van Limmen), dit jaar werd nog een schilderij van Jacobus du Peyrou ontdekt dat in kleur in het boek is opgenomen. Het boek is gebonden in een harde kaft met een leeslint, heeft een gekleurde omslag, omvat circa 210 pagina's en 145 afbeeldingen (oude prenten, kaarten, bouwteke ningen, foto's enzovoorts). Bij voorintekening en vooruitbe taling kost het boek 35,-, eventu eel bezorgd in Limmen en naaste omgeving. Besteld kan worden door overmaking op bankrekening 63.58.03.704 ten name van Boek Protestantse Kerk, Limmen. EGMOND - Ook dit jaar komt de Sint weer naar Egmond aan den Hoef. Op zondagmiddag 22 november zal hij samen met zijn pieten zijn feestelijke intocht in Egmond aan den Hoef maken. Natuurlijk zijn ook de fanfare van Lamoraal en de Ponyclub Egmond weer aanwezig bij de optocht. De sint heeft gevraagd of de kinderen langs de route op die dag hun vlag willen uithangen. De start van de optocht is om 14.15 uur bij de Jozefschool en gaat dan via de Marijkelaan naar de Irenelaan daarna rechtsaf door de Bernardlaan weer rechtsaf de Beatrixlaan op. Daarna linksaf via de Herenweg door het centrum van Egmond aan den Hoef en linksaf de Julianaweg in. Rond 14.45 uur zal de sint dan bij het Dorpshuis op het Hanswijk aan komen. Aansluitend is er van 15.00 tot ongeveer 16.00 uur in het Dorpshuis Hanswijk een feestpro gramma met sint en veel van zijn pieten. Dit programma is speciaal bedoeld voor alle jonge kinderen tot en met groep 5 van Egmond aan den Hoef. De sint hoopt dat al die kinderen kunnen komen en dat ze alvast veel oefenen met het zingen. In de zaal is beperkt zitplaats voor begeleidende ouders. Verder mogen in verband met de veiligheid kinderwagens of buggy's niet in de zaal. U kunt deze in een aparte zaal van het Dorpshuis stal len. Bij slecht weer vervalt de optocht. Het feestprogramma in het Dorpshuis gaat onafhankelijk van de weersomstandigheden door. Zaal open vanaf kort voor 15.00 uur. AKERSLOOT - Wat veel men sen diep in hun hart zouden willen, heeft de 43-jarige Jolanda Linschooten uit Akersloot gedaan. Ruim zes jaar geleden gaf zij haar vaste bestaan op voor het volgen van haar droom: het maken van avontuurlijke tochten onder vaak barre omstandigheden. Om tot de kern van zichzelf te komen en te beleven wat de natuur ons te bieden heeft. In maart van dit jaar vertrok zij op expeditie naar het Noorden van Canada om daar met de husky Herschel een solo expeditie te maken. Het werd een tocht die haar naast de nodige ontberingen, een kostba re schat aan ervaringen heeft gebracht. Haar einddoel, de india- nennederzetting Old Crow heeft ze bereikt, zij het via een omweg en niet volgens het vooruitgestippelde plan. Inmiddels heeft de Akerslootse haar ervaringen omgesmolten tot een boeiende multimedia presenta tie die zij graag met een breed publiek wil delen. Op 26 november vindt de première plaats in theater Cool te Heerhugowaard. Jolanda heeft een duidelijk doel met het geven van haar presentaties: „De hele clou van deze trip is dat ik bevestigd heb gekregen dat wij hier de natuur vormgeven, terwijl in Alaska de mens nog wordt vorm gegeven door de natuur. Door de verhalen en ervaringen van de Old Crow indianen tijdens mijn verblijf daar, werd dit sterk benadrukt. Dat (be)leven is wat ik de mensen wil meegeven. In een combinatie van foto's, video en muziek probeer ik tijdens mijn multimedia presentatie een beeld weer te geven dat bij het publiek binnenkomt. Ik heb mij hierbij laten inspireren door de film Into the Wild, die vorig jaar in de bioscopen draaide. Als ik ook maar een beetje in de buurt kan komen van wat deze film bij sommige men sen teweeg heeft gebracht, spring ik een gat in de lucht. Iedereen heeft een beeld bij extreme omstandighe den, maar ik wil laten zien wat dat met je doet. En een beeld doet meer dan ik in duizend woorden kan zeg gen." Wie een indruk wil krijgen van de belevenissen van Jolanda Linschooten, kan de youtube trailer bekijken via www.outdoorfoto.nl. MultiMedia presentatie Into The White, donderdagavond 26 novem ber, in Theater Cool, te Heerhugowaard. Aanvang voorstel ling 20.00 uur, einde circa 22.00 uur. Kaarten zijn te bestellen via bovengenoemde website. In het verlaten decor van noordelijk Canada werd Jolanda Linschooten teruggeworpen op zichzelf en ervoer ze de bijzonde re band van de mens met de natuur. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 17