Bromfietspraktijkexamen per 1 januari 2010 New Classic Quartet bij Rabobank - 125 jaar koorzang in de Comeliuskerk Monnikenwerk in bibliotheek Akersloot Kledinginzameling succes REGIO 19 INGEZONDEN MEDEDELING Feestelijke viering onderstreept jubileum KORTOM JOEB op de après ski tour Eenzijdig ongeval Automobilist uit Egmond tegen boom B&W naar Limmen Sinterklaas gearriveerd in Limmen J I T K I J K P O S T 18 NOVEMBER 2009 ALKMAAR - Het praktijkexamen voor brom- en snorfietsers en brommo- )ielen wordt op 1 januari 2010 ingevoerd. De invoering van het bromfiets- jraktijkexamen moet de veiligheid van de bromfietser en de brommobielrij- ler vergroten. Onderzoek wijst uit dat door de invoering van het iromfietspraktijkexamen het aantal verkeersdoden onder bromfietsers met )ijna een tiende daalt en dat het aantal ziekenhuisgewonden met 210 daalt, let praktijkexamen komt naast het al verplichte theorie-examen voor brorn- :n snorfietsers en bestuurders van brommobielen. De brom- en snorfietsers tweewielig) en brommobielen (vierwielig) krijgen aparte praktijkexamens. 3e bromfietser wordt vooral beoordeeld op gevaarsherkenning, verkeersat- itude en voertuigvaardigheid (evenwicht). Een brommobielrijder legt het :xamen af op een verkeersarm terrein, waarbij de nadruk ligt op voertuig- jeheersing. De opleidings- en examenkosten voor bromfietsers zullen naar verwachting 390,- bedragen. Voor de brommobielen zijn naar verwaeh- ing meer lessen nodig. Voor beide categorieën geldt dat als er extra lessen lodig zijn, de kosten zullen stijgen. Personen die in het bezit van een auto- )f motorrijbewijs (B of A rijbewijs) hoeven geen bromfietsexamen af te leg den om de bromfiets- en mobiel te besturen. Voor het rijden met een seoot- nobiel (gehandicaptenvoertuig) verandert er niets in de regelgeving, /erkeersschool Steeman gaat in december extra begeleiding organiseren voor mensen die nog voor 1 januari 2010 hun bromfiets rijbewijs willen lalen, in kleine groepen van maximaal tien personen wordt examentraining verzorgd met aansluitend het examen. De kosten hiervan zijn 75,-. Meld je tan bij verkeersschool Steeman, G.H.A. de Zeeuwstraat 72 in Alkmaar, tel: )6-55348791, info@steeman.nu, www.steeman.nu. HEILOO - Speciaal voor leden van de bank organiseert Rabobank Noord- (ennemerland op maandag 23 november een bijzondere en informatieve tvond. Rabobank Noord-Kennemerland houdt die avond haar gecombineer- le afdelingsbijeenkomst in hotel Zuiderduin te Egrnond aan Zee. Alle leden van de bank hebben een persoonlijke uitnodiging voor deze avond ontvan gen. Vóór de pauze informeren de beide afdelingsvoorzitters, John Hopman van de afdeling Bergen-Egmond-Sehoorl en Guus Molenaar van de afdeling Vest-Kennemerland, de leden over de activiteiten van de ledenraad. De lirectie van de bank praat de leden bij over de ontwikkelingen op de finan- :iële markten en over de resultaten van de bank. Daarnaast is er ruim aan lacht voor het Coöperatief Dividend: bekend wordt gemaakt welke vereni gingen een bijdrage uit het Coöperatiefonds ontvangen en de leden worden geïnformeerd over het project Zorgtuinderij Oosterheem, onderdeel van leorlewald en uitgevoerd mede dankzij een bijdrage uit de Rabobank foundation. Na de pauze is er een exclusief optreden van het New Classic Quartet. Dit kwartet bestaat uit vier geweldige zangers die hun sporen heb- )en verdiend in de musical- en operawereld. Op een bijzondere manier )rengen deze vier charmante heren hedendaagse muziek in een klassiek asje. LIMMEN - Zondag is Sinterklaas weer in de haven van Limmen aangekomen. De intocht van de Goedheiligman was een prachtig feest voor alle kinderen van Limmen en omstreken. Hoogtepunt was dat de Zwarte Pieten boven het Stet een cadeau met klim- touwen moesten pakken, maar één van de pieten heeft dit met een nat pak moeten bekopen. Naar omstandigheden maakt de piet het weer goed.... Foto: Poter Valken tig Het Comeliuskoor zingt ongeveer zesmaal per jaar tijdens bij zondere feestelijke en kerkelijke gebeurtenissen. Aangeleverde foto LIMMEN - Op zondag 22 november is het 125 jaar gele den dat er sprake was van koor zang in de Corneliuskerk. Dit is te lezen in de notulen van het toen opgerichte herenkoor in november 1884. Het herenkoor, dameskoor, Liturgisch koor en het Comelius koor zullen hun medewerking verle nen aan deze feestelijke viering. Ieder koor vertegenwoordigt een muzikale periode uit de achterlig gende 125 jaar. Zo zal het herenkoor beginnen met een Gregoriaans Introitus, het dameskoor met een tweestemmige Kyrie, het gemengd koor met een driestemmige Gloria van Lorenzo Perosi. Een niet weg te denken epi sode is natuurlijk het ontstaan van de Beatmis. Ongeveer veertig jaar geleden werden er in veel parochies jongerenkoren opgericht, waarbij de muziek een eigentijds karakter kreeg met muzikale begeleiding van piano/eleetroniseh orgel, gitaar en drums. Het repertoire bestond vaak uit melodieën van bekende pop songs die dan werden vertaald in het Nederlands. Veel jongeren voel den zich in die tijd aangetrokken tot deze ritmische manier van zingen in de kerk. Ook deze periode krijgt een plaats in deze viering. Uiteindelijk is uit het jongeren koor, het Liturgisch koor ontstaan met meer verantwoorde en daar voor speciaal gecomponeerde litur gische muziek. Bijzonder in deze viering is dat de verschillende gene raties muzikaal zullen samensmel ten in het Comeliuskoor. Dit koor is ontstaan in 2002 tijdens het hon derdjarig bestaan van het huidige kerkgebouw. Het Comeliuskoor zingt ongeveer zesmaal per jaar tij dens bijzondere feestelijke en kerke lijke gebeurtenissen. Pastor Johan Oiling en pastor Jan Veldt zullen voorgaan in deze viering, waarin de kerkmuziek in al zijn verscheiden heid een bijzondere plaats zal inne men. De viering begint om 10.00 uur. AKERSLOOT - Op dinsdag 24 november geeft Peter Lassooy een lezing in de Bibliotheek van Akersloot over de invloed van de abdij van Egmond op het landschap van Noord Kennemerland. De stichting van de Egmondse abdij, omstreeks 950 na Christus, viel samen met de eerste pogingen van de bewoners van Noord- Holland om zich krachtig te verwe ren tegen ongewenste watervloe den. In het proces van de waterkering hebben de monniken een grote rol gespeeld, niet alleen in het gebied rondom de abdij. Hun invloed reikte veel verder, strekte zich uit over geheel Noord-Holland, zelfs tot ver over de provinciegren zen. Er wordt in kort bestek inge gaan op de samenhang tussen een aantal factoren die tegelijkertijd aanwezig waren. Stormvloeden en kustafslag, het ontstaan van jonge duinen en een dalende bodem door ontginning van de veengebieden, het waren ingrijpende processen die in betrekkelijk korte tijd het land schap veranderden. Tijdens deze audiovisuele presentatie neemt Peter Lassooy u mee door het ver anderende landschap van Noord- Kennemerland, waarbij de repro ducties van etsen en schilderijen van oude meesters zoals Jacob van Ruysdael het beeld versterken. De presentatie is een samenvatting van het boek Monnikenwerk dat na afloop te koop is. Meer informatie over het Monnikenpad en het boek is te vin den op www.wielemnaker.nl. De lezing vindt plaats op dinsdag 24 november om 20.00 uur in Bibliotheek Kennemerwaard locatie Akersloot, Rembrandtsingel 1, tel. 0251-312948. Toegang is 6,-. Kaarten zijn te koop bij de klanten service in de bibliotheek en bij aan vang van de lezing. Reserveren is mogelijk, per telefoon of per mail. Het e-mailadres is akersloot® bibliotheekkennemerwaard.nl. EGMOND - Met het Tirolerfeest van vorig jaar nog in gedachten willen de vrijwilligers van JOEB de boel weer eens flink op stelten zetten. Met het wintersportsei zoen voor de deur, ligt een gewel dig Apres ski-feest voor de hand. JOEB wordt zaterdag 21 novem ber omgetoverd tot een gezellige après ski bar, compleet met Dj en halve liters bier. Dj Jim en Dj Kees nemen hun beste Duitse kaskrakers mee om er een onver getelijk feest van de maken. Dus trekje skipak, lederhöse of lekker je spijkerbroek aan en kom naar JOEB. JOEB, Herenweg 69 te Egmond-Binnen, entree: vrij. EGMOND - Op vrijdag 13 novem ber omstreeks 22.55 uur reed een 18-jarige jongen uit Egmond aan den Hoef op de Heilooër Zeeweg tegen een boom. De jongen reed in een personenauto en raakte door onbekende oorzaak naast de rijbaan. Hier botste hij tegen een lantarenpaal. Door de klap draai de de auto enigszins en kwam met de linker (bestuurders)zijde tegen een boom. De bestuurder raakte bekneld. De brandweer moest eraan te pas komen om hem uit de ernstig beschadigde auto te halen. Hij werd met onbe kend letsel voor onderzoek over gebracht naar het Medisch Centrum in Alkmaar. HEILOO - Bij een éénzijdig ver keersongeval op de Heilooër Zeeweg in Heiloo is vrijdag 13 november omstreeks 23.00 uur een 18-jarige automobilist uit Egmond gewond geraakt. De man reed vanuit Heiloo rich ting Egmond op een recht stuk weg toen hij door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur verloor. Hij raakte een lantaarn paal en kwam uiteindelijk tot stil stand tegen een boom. De brand weer moest het slachtoffer uit het wrak bevrijden. LIMMEN - Ieder jaar brengt het college van burgemeester en wet houders een bezoek aan de vijf kernen van de gemeente Castrieum. Voor dinsdag 17 november staat een bezoek aan Limmen gepland. 's Middags brengt het college een bezoek aan een tweetal organisa ties in de kern, waarna zij 's avonds in Vredeburg met inwo ners in gesprek gaat tijdens de inloopavond. Inwoners van Limmen, maar ook andere belangstellenden vanuit de gemeente, zijn welkom tijdens deze inloopavond van 19.30 tot 21.30 uur. LIMMEN - Van 28 tot en met 31oktober heeft Sam's Kleding- actie voor Mensen in Nood in Limmen een kledinginzame- lingsactie gehouden. In totaal werd er 1.500 kilo kle ding ingezameld. De opbrengst van de ingezamelde kleding gaat naar een project in Kenia waarin 'droog te cyclus management' centraal staat. De organisatie is dankbaar voor de inzet van alle vrijwilligeres. In 2010 houden de vrijwilligers van Sam's Kledingaetie voor Mensen in Nood weer een kledinginzamelings- actie. Mocht u eerder uw kleding willen inleveren, dan kunt u kijken op www.samskledingactie.nl voor een vast inzameladres bij u in de buurt of bellen met tel. 073- 6871060.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 19