Symphonica in Gorteldonk Groots opgezette Betlehem-kerstdorp bij Abdijkaarsen Avonturier uit Akersloot schrijft ecothriller REGIO 21 Nieuwe raadsleden gepresenteerd bij Uylenspieghels Galerie Conny van Kasteel viert tien jaar Expo 44 Jaarlijkse expositie van kerstgroepen trekt veel belangstellenden leder jaar is het gelukt om iets bijzonders neer te zetten Frank van Zwol geïnspireerd tijdens avontuurlijke tocht door Groenland KORTOM Kerkeveiling Limmen een succes Opknapbeurt voor drie speelplaatsen UITKIJKPOST 18 NOVEMBER 2009 De voltallige raad van Uylenspieghels heeft zin in een verrassend jubileumjaar. Aangeleverde foto LIMMEN - Zaterdag 7 novem ber was er in Leutbunker de Burgerij de start van het 44- jarig jubileum seizoen van car navalsvereniging de Uylenspieg hels, het prinsenbal. Om 21.00 uur werd de bezoekers welkom geheten door prins Tyl XIII, Bart Lieferink. Rond 22.30 uur kwam de raad onder de klanken van 'Het dondert en het bliksemt', van Guus Meeuwis, in polonaise de zaal binnen. In het navolgende toneel stuk, gespeeld in het decor Symphonica in Gorteldonk passeer den verschillende Bekende Nederlanders uit de wereld van de glitter en glamour de revue: Toppers Gerard Joling, Gordon en Rene Kroger. Geer (Cees van Doorn) en Goor (René Levering) kregen het natuurlijk weer aan de stok, nu niet alleen achter de scher men, maar gewoon op het podium! Het kwam tot een aardig geduw en getrek waarbij Goor het verloor en moest worden afgevoerd. Zo werd na zeven jaar raadslid te zijn geweest afscheid genomen van EGMOND - Zaterdag 21 november wordt om 16.30 uur in galerie Conny van Kasteel de tiende Expo 44 feestelijk geopend. Op 19 november 1999 werd de galerie geopend door de toenmalige bur gemeester Enno Brommet met Expo 1: Iginio Balderi met beel den en Peter Royen met doeken. Na tien jaar wordt nu Expo 44 gepresenteerd. Expo 44 wordt een grote overzichtsexpositie met nieuw werk van de kunstenaars die regelmatig in de galerie geëx poseerd hebben. De kunstwerken zijn abstract, geometrisch, con structief, minimalistisch, niet de makkelijkste richting in de kunst. Galerie Conny van Kasteel, Noorderstraat 4 te Egmond aan Zee. De galerie is geopend van vrijdag tot en met zondag van 14.00 tot 19.00 uur. Of op afspraak, tel. 072-067151. De galerie is gesloten van 18 december tot 15 februari. Aangeleverde foto EGMOND - De evangeliën ver tellen over de pasgeboren Jezus die in de kribbe wordt gelegd en over de herders en de wijzen die hem hulde komen brengen. Die verhalen hebben altijd weer opnieuw mensen geïnspireerd tot het uitbeelden ervan, in de meest uiteenlopende vormen en stijlen. Traditiegetrouw zijn in de expositie ruimte van Abdij kaarsen in Egmond ook dit jaar weer tal van bijzondere kerstgroepen te zien. Dit jaar krijgt het Betlehemdorp weer de centrale plaats toebedeeld. Er is inmiddels weken gewerkt om het grote Betlehem-kerstdorp op te knappen. Alle onderdelen zijn onder handen genomen en met veel creati viteit en vakmanschap is gezocht naar een optimale uitstraling van dit uitzonderlijk tafereel. Natuurlijk blijft het niet bij het Betlehemdorp alleen. Er is een grote verscheiden heid aan kerstgroepen en kerststal len te zien. Gerard Mathijsen, abt van de Egmondse abdij waartoe Abdijkaarsen behoort, wijst erop met hoeveel inzet en liefde het bedenken en uitvoeren van dat tafe reel gepaard gaat. „Ieder jaar is het gelukt om iets bijzonders neer te zetten en dat kan alleen wanneer je er met hart en ziel bij betrokken bent. Dat geeft trou wens meteen ook een beetje aan wat we met de expositie in haar René Levering. Gelukkig stond er een echte letterlijke 'Jeroen van den Boom' al klaar om in te vallen. Toch was ook deze samenstelling niet gelukkig en zakte Geer tijdens hun optreden in elkaar. Zo werd ook van Cees van Doorn, na drie jaar raadslid, afscheid geno men. Een berooide Marco Borsato, in de persoon van Peter de Groot, kreeg van Joop van den Ende de opengevallen plek in de Toppers aangeboden, die hij gretig aannam. Erik Lamers kwam in de gedaante van Michael Jackson ten tonele, die het einde niet haalde en afstand nam van zijn raadslidmaatschap. In het toneelstukje bleek dat er drie raadsleden niet meer terug keren, dus werden er drie nieuwe ontmaskerd. Jeroen de Jonge, Marco Schouten en Henk Kaandorp maken de raad van prins Tyl XIII weer. Adri van Steenis heeft de voorzittershamer doorgegeven aan oud raadslid Erik Lamers. De drie uitstappers werden door prins Tyl XIII geridderd met de Gortige Gortzak voor hun inzet bij de Uylenspieghels. Frank van Zwol stak in 2007 de Groenlandse ijskap over en liet zich inspireren tot het schrijven van een thriller. Aangeleverde foto AKERSLOOT - In 2007 stak wildernisgids en auteur Frank van Zwol (46 jaar) uit Akersloot, op ski's de Groen landse ijskap over. Zijn expeditie-ervaring en de vliegtuigramp in 1968, van een B- 52 bommenwerper met kernwapens aan boord verwerkte hij in de rea listische eeo-thriller Het Thule-inci- dent. Frank van Zwol: „Tijdens het lopen over de ijskap heb ik veel tijd gehad om na te denken. Onder andere de feiten rondom de ramp bij de luchtmachtbasis Thule op Groenland Melden mij behoorlijk bezig. Na de crash van de bommen werper scheurde het vliegtuig namelijk uit elkaar. Een van de vier waterstofbommen is nog altijd spoorloos en omgeven met militair geheim. Naarmate de tocht vorder de, ontwikkelde zich een verhaallijn, had ik alle personages in mijn hoofd zitten en kwam ik tot een plot. Het interessante van deze tlrriller is dat ik een fictief verhaal heb kunnen creëren tegen de achtergrond van een feitelijke gebeurtenis. Een gebeurtenis die tot op de dag van vandaag nog steeds de nodige vraagtekens oproept. Daarnaast heb ik Al Gore's boodschap over de kli maatverandering en het rampscena rio dat dit gaat opleveren in mijn verhaal verwerkt." Het Thule-ineident in het kort: Journaliste Heike Ditrieh en milieu activist Nico Holman melden zich aan bij een internationale expeditie over de Groenlandse ijskap. De expeditie onder leiding van de Deense gids Lars Olsen nadert het verlaten radarstation DYE-2. Met behulp van Heike wordt duidelijk dat de gebeurtenissen uit 1968 geen voltooid verleden tijd zijn. De radioactieve straling vreet aan ooggetuigen van de crash en de ver dwenen kernbom houdt de wereld tot vandaag in een wurggreep. Het door Al Gore voorspelde scenario zal zich niet in decennia voltrekken, maar in enkele dagen. Het 320 pagina's tellende boek is vanaf november verkrijgbaar bij de regu liere boekhandel. Wie de auteur aan het werk wil zien tijdens de research voor deze thriller kan een videoverslag bekij ken op www.cyberadventure.nl. totaliteit beogen. Natuurlijk willen we mooie en bijzondere kerstgroe pen laten zien en wordt er veel tijd en energie aan het kerstdorp besteedt. Maar we willen de bezoe ker daarbij ook iets laten ervaren van de bijzondere gebeurtenis die door de kerstgroepen wordt ver beeld. En dat reikt dieper en verder dan de mooi vorm gegeven figuren of de soms exotisch aandoende aan kleding van een stal." Het kerstdorp en de expositie van de kerststallen is te zien tot en met 6 januari van maandag tot en met zondag van 10.30 tot 16.30 uur. Behalve eerste kerstdag en nieuw jaarsdag. Abdijkaarsen is gelegen aan de Vennewatersweg 27 in Egmond- Binnen. Er is ruime parkeergele genheid. Zie ook www. abdijvaneg- mond.nl. LIMMEN - De recent gehouden Kerkeveiling in Limmen was opmeuw een succes. Alle door de gulle gevers inge brachte artikelen en diensten wer den in een snel tempo door de bekwame veilingmeesters van de hand gedaan voor beste prijzen. De kopers waren goed gestemd en er was gezelligheid bij het aan prijzen en verkopen van de kavels. Er werden prima prijzen betaald voor excursies naar het voormali ge eiland Wieringen, voor rond vaarten door de Eilandspolder met aansluitende barbecue, voor diners thuis of in bekende restau rants, voor brunches in het paro- cMecentrum, en zoals altijd voor wijnen, taarten, paling en fruit manden. Nadat de laatste kavel in de vroe ge nachturen was verkocht, kon de opbrengst worden bekend gemaakt. Inclusief de giften en het Rad van Avontuur leverde deze Kerkeveiling een bedrag van 35.035,-, bestemd voor kerk en jeugd. REGIO - Drie speelplaatsen, één in Castrieum en twee in Akersloot worden binnenkort gerenoveerd. Op maandag 16 november start het werk aan de speelplaats aan de Molenweide in Castrieum. Op deze speelplaats staat nu alleen een glijbaan. Deze wordt opgeknapt en voor zien van kunstgras. Er komen ook drie nieuwe toestellen een vogel- nestsehommel, een duikelrek en een draaitoestel. De ondergrond van deze speeltoestellen wordt ook aangepast. Half november wordt de speelplaats aan de Dorpsstraat in Akersloot aange past aan de nieuwe eisen. De toestellen worden een klein stukje verplaatst en het duikelrek wordt vernieuwd. In dezelfde periode wordt de speelplaats aan de Theebos in Akersloot opge knapt. De duikelrekken worden een stukje verplaatst. De rubberen tegels onder de dui kelrekken worden uitgebreid. Voor meer informatie: mevrouw Quispel, tel. 0251-661247.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 21