Oppositie 2 lijdt kleine nederlaag Terriërs Heren 1 profiteert optimaal van rode kaart tegen Hilversum Bruno van Beek judo kampioen Noord-Holland Hoog niveau bij springwedstrijd GTH sport 25 Cor van Etten staat bovenaan in interne competitie SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Richard Sauer probeerde een nieuwtje uit in een tweepaardenspel In Beverwijk kwamen judoka's uit de regio bijeen In dezelfde klasse kwam Coosje Boom uit In de tweede helft kwam de spanning in de wedstrijd terug SCHAKEN HEILOO - Het tweede team van schaakvereniging Oppositie heeft vrijdag ook zijn tweede externe wedstrijd verloren. In Zuid-Scharwoude waren de schakers van SV Harenkarspel /WH '76 net iets te sterk voor de Heiloose schakers. Het verschil was minimaal: 4,5- 3,5. Er waren winstpartijen voor Kees Jongkind en Eric Huffnagel, terwijl Piet Manni, Richard Sauer en Herman Maas hun tegenstanders een half punt wisten te ontfutselen. Maar doordat Dick van Roemburg, Jan Jonkheer en Harry de Jager de eer aan hun tegenstander moesten laten, trok Oppositie toch aan het kortste eind en wachten ze nog steeds op hun eerste punten. In de interne competitie staat Cor van Etten nu bovenaan de ranglijst. Richard Sauer probeerde een nieuwtje uit in een tweepaardenspel en moest dat al heel gauw bekopen met een nederlaag. Simon Smit had het zwaar tegen Frits van der Werff maar uiteindelijk moest de loper van Frits het afleggen tegen Simons toren en enkele oprukkende pion nen. Fred Smith wist Albert Bouma knap op remise te houden; dat was hetzelfde resultaat dat Peter Folkertsma tegen André van de Ark behaalde, met dit verschil dat Peter van heel ver moest komen om dit resultaat voor elkaar te krijgen. Folkert Smoor won knap van Wirn Blom. Hetzelfde deed Gerard Heeringa tegen Jan Jonkheer. Timardi Verhoeff hield Paul Vonk op remise en heeft daarmee haar ongeslagen status gehandhaafd. Bij Bob Bosma en Matthijs Mtihren vlogen de stuk ken van het bord. Bob bleek net iets standvastiger te zijn en won. Bruno met zijn welverdiende eerste prijs. Foto: Fred Stevenson JUDO HEILOO - Vorige week zondag is Bruno van Beek is er in geslaagd om Noord-Hollands kampioen te worden in de klas se tot -34 kg. In sporthal de Walvis in Beverwijk kwamen alle geplaatste judoka's uit alle regio's van Noord- Holland bijeen om te strijden voor de titel. Bruno deed dit zonder ook maar een score tegen te krijgen. Dit is een buitengewoon mooi optreden. Omdat er in deze leef tijdsklasse geen Nederlandse Kampioenschappen worden gehou den is deze het hoogst haalbare. Zijn eerste pot won hij vrij gemak kelijk met een mooie harai-goshi (heupworp). Vervolgens won hij twee keer een strijd met o-uehi-gari (beenworp) en ging hij goed aan het werk in de overgang naar het grond-judo. De finale was gelijk aan de 'Open Alkmaarse' van een aantal weken terug. Weer kwam hij uit tegen een goede pupil van Hikari uit Zaandam. De pupil onder leiding van alom gerespecteerde trainer Herman Debroit (ook de krachttrai ner van de Eelco en Dennis van der Geest) kwam er niet aan te pas. De jongen probeerde Bruno aan de buitenzijde te haken maar Bruno stuurde hem voor wazari (half punt) grandioos terug en maakte het af met een sterke houdgreep. Een zeer verdiende titel was het gevolg. In dezelfde klasse kwam Coosje Boom uit. Zij had zich als derde geplaatst tijdens de voorrondes. In deze leef tijdsklasse komen meisjes en jon gens tegen elkaar uit in dezelfde poules. De eerste partij kwam zij gelijk al uit tegen de eerder beschreven judoka uit Zaandam. Deze bleek een maatje te groot. Coosje maakte dit weer helemaal goed door met een zeer sterk optre den in de poule met drie winstpartij en achter elkaar. Met mooie worpen achterwaarts en voorwaarts en het bekende ster ke grondwerk van Coosje liet ze iedereen versteld staan. Inmiddels wat aangeslagen na een hand in het gezicht in de voor gaande partij mocht ze zich klaar maken voor de pot om de derde plek van Noord Holland. Helaas verloor zij deze partij, zodat er net geen medaille resteer de. De vijfde plaats van Noord- Holland blijft nog altijd knap. HOCKEY HEILOO - Op voorhand was de wedstrijd tegen de promoven dus en degradant van vorig sei zoen een mooi affiche. De scheidsrechter besloot echter al in de derde minuut van de wed strijd wegens natrappen een directe rode kaart te geven aan een speler van Hilversum. Na de rode kaart moest Terriërs even wennen aan de situatie, maar na een kwartier spe len was het Bas de Graaf dat Terriërs de voorsprong gaf. Vanaf dat moment liep Terriërs binnen zes minuten uit naar een 0-3 voorsprong door een doelpunt van David Thesingh en een strafeorner van Tim Sabel. In de tweede helft kwam de spanning terug, doordat Terriërs ook met tien man kwam te staan. Hilversum zag haar kans schoon en tekende uit een straf- eornervariant aan voor de 1-3. Binnen een minuut maakte Sander de Graaf alweer de 1-4 waarna er binnen drie minuten weer werd gescoord door Hilversum: 2-4. Maarten Sommeijer sloeg weder om binnen een minuut vernietigend zijn backhand binnen en de voor sprong van Terriërs was weer drie goals: 2-5. Na deze periode van tien tegen tien konden de mannen uit Heiloo weer de rust terug brengen en de wedstrijd controleren. Zeven minuten voor tijd ging het nog een keer mis door een dek- kingsfout en werd het 3-5, wat tevens de eindstand was. Door deze belangrijke zege blijft Terriërs veilig op de vijfde plaats staan en speelt Heren 1 volgende week om 14.30 uur alweer de laat ste thuiswedstrijd van dit jaar. Kikkers is dan de tegenstander. In dit hele jaar is er slechts één ploeg geweest die in Heiloo drie punten meenam. Uiteraard gaat Heren 1 er alles aan doen om dit bij één ploeg te laten. Tijmen en Rijck waren op 8 november E-tjes van de week, wat betekende dat zij de hele middag met heren 1 mee mochten lopen. Bij de voor- en nabespreking waren ze aanwezig en bij het inslaan moch ten ze ook helpen. En natuurlijk hebben ze de hele wedstrijd vanaf de kant gevolgd. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 23