Nico Keurling signeerde bij Boekhandel Deutekom Dubbel feest op Elckerlyc m'&ïk Vogelvereniging Kleurenpracht H E I L O O mm m INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN Sportief bewegen Vriendenmiddag Watergymnastiek Sinterklaas Creatieve workshop Zondag 29 november vanaf Armoedebeleid Lezing Ecuador Beste burgemeester Trekking Zonnebloemloterij Kerstdiner Klussen Plus KORTOM Geslaagd Kadootjesmarkt in Zorgcentrum Overkerck CDA fietst door Heiloo Bewust Anders zoekt vrijwilligers welzijnheiloo.nl PI ks. L-JEIckerlyc. samen uniek! C: 'i UITKIJKPOST 18 NOVEMBER 2009 HEILOO - Zaterdag 14 november signeerde Nico Keuning zijn boek Oorlog en pap, over het bewogen leven van Johnny van Doorn bij Boekhandel Deutekom. Aan de hand van Van Doorns oeuvre, brieven, gesprekken en tal van documenten tekent Nico Keuning in zijn boek een veelkleurig beeld van de performer, dichter, schrijver en entertainer: zijn worsteling door de jaren heen. Zijn dilem ma's en twijfels: meesterverteller versus schrijver. Het boek bevat tevens een cd met fraaie vertellingen en hilarische hoogtepun- HEILOO - Woensdag 11 novem ber was het dubbel feest op Elckerlyc. Naast de gezellige viering van Sint Maarten werd namelijk ook het jubileumjaar geopend. Het is alweer 25 jaar geleden dat de freinetsehool haar deuren open de aan het Malevoort. Susanne Oudejans begon in 1984 als kleuter op de nieuwe school en nu zit haar dochter Rika in de kleutergroep, op de huidige lokatie aan de Elke woensdagmiddag van 13.55 tot 15.00 uur in Heilooër bos. Startpunt tennishal de Dors. Informatie: mevrouw Van het Hof 5051696 Donderdag 19 november van 13.30 tot 16.00 uur organiseert de Gezelsehapsbank een Vrienden middag. Vriendschap maakt het leven niet alleen leuker maar ook makkelijker. Het maken en onder houden van vriendschappen kun je oefenen. Door met anderen over vriendschap en je eigen rol te pra ten, je eigen wensen (en grenzen) na te gaan en zo nodig je verwach tingen bij te stellen. Deze middag krijgt u een voorproefje van de cur sus: Vrienden maken kun je leren. Entree leden 2,-, niet-leden 3,- (inelusief consumptie). Boekenstein. Samen onthulden zij een speciaal jubileumbord 'Elckerlyc, samen uniek!' en ver klaarden daarmee het jubileumjaar voor geopend. Dit schooljaar staan er allerlei leuke activiteiten op het program ma, die nog even geheim blijven voor de kinderen. Wat er wel prijs wordt gegeven is, dat er een reünie zal komen in het voorjaar. Wil je hiervan op de hoogte gehouden worden, stuur dan een mail naar reünie elckerly c-heiloonl. Dinsdag van 15.00 tot 15.30 of vrijdag van 11.30 tot 12.00 uur watergymnastiek in zwembad Loos. Neem een gratis proefles. Informatie Pank Horsting 5338319. Zaterdag 28 november van 10.00 tot 12.00 wordt voor opa's en oma's en hun kleinkinderen een sinterklaasfeest in het Trefpunt gehouden. We gaan kleuren, liedjes zingen, Marlise Mantel vertelt een mooi verhaal en u krijgt de moge lijkheid om een foto te maken van uw kleinkind op schoot bij Sinterklaas. Elk kind krijgt van de Sint een kadootje mee naar huis. Gratis toegang. Maandag 9 november mochten we het weer eens meemaken: het afstemmen door de voltallige raads fractie in Heiloo van een door de heer Gomes ingediende motie om de minima in dit jaar weer een ein- dejaars gratificatie van zegge en schrijve 75 euro te verstrekken. Motief: 'het mag niet van de rege ring en wij krijgen hiervoor geen vergoeding'. Zou Heiloo nu niet, net zoals Alkmaar en Heerhugowaard dit reeds besloten hebben, eens bur gerlijk ongehoorzaam kunnen zijn en dit bedrag niet aan de positieve baten 2009 kunnen onttrekken? Hier is een schaamteloos excuus gehanteerd om een te verwaarlozen bedrag in kas te houden en een kwetsbare groep medeburgers in de kou te laten staan! Moet het weer zo worden dat sociaal beleid in deze afglijdt naar, en op de schouders wordt gelegd van, liefdadigheidsin stellingen en kerken teneinde derge lijke noden te gaan lenigen zoals dit in vroeger tijden helaas ook het geval moest zijn? Misschien dat par tijen zich tijdens de feestdagen, al dan niet onder het genot van een verkregen pakket, eens rekenschap willen geven van de impact dat hun beslissing zal hebben op het hier door getroffen deel van onze burge rij! J.W. Fontijn Heiloo HEILOO - In het clubgebouw naast de sporthal op het Vennewater in Heiloo, houdt Vogelvereniging Kleurenpracht in het weekend van vrijdag 20 november tot en met zondag 22 november zijn jaarlijkse ten toonstelling. De openingstijden zijn vrijdag 20 november van 20.00 tot 22.00 uur, zaterdag 21 november van 10.00 uur tot 18.00 uur en zondag 22 november van 10,00 uur tot 16.00 uur. De toegang is natuurlijk gratis. De leden van de vereniging laten met trots hun mooiste vogels zien aan elkaar en aan belangstellenden. Belangstellenden worden hierbij uit genodigd om in het clubhuis te kun nen genieten van prachtige vogels die hier tentoongesteld staan. Vooral kinderen vinden het erg leuk om de vogels van dichtbij te kunnen zien. U kunt informatie vragen aan 13.30 uur tijdens het zondagmid dagcafé in het Trefpunt-Heiloo cre atieve workshop (kerstkaarten) door mevrouw Maartje van Veen. U betaalt alleen de materiaalkosten en entree zondagmiddagcafé a 1,-. (Graag snijmatje en schaartje mee nemen). Zondag 29 november om 14.00 in het Trefpunt een klankdiashow Ecuador door Evert en Cisca Abspoel. We trekken door het Andesgebergte met besneeuwde vulkanen, het tropische regenwoud, het Nationale Park El Cajas en de kustvlakte. We zien ook het fraaie handwerk van de Indianen. De geborduurde blouses en de gewe ven poncho's en riemen zijn prachtig. Enwist u, dat de beroemde 'panamahoed' uit Ecuador komt? Tijdens deze mid dag is ook de Wereldwinkel met een Ik heet Sam en mijn vriend heet Mathijs. We zitten in groep zeven. Samen hebben wij een hele mooie boomhut, echt heel mooi, daar zijn wij heel trots op. We hebben hem zo gemaakt dat we de boom niet beschadigen, geen spijker of zo. En we hebben een ladder en die ruimen we altijd op als we gespeeld heb ben. niemand heeft last van onze hut. Maar woensdag, gisteren, kwam er een meneer met een lange zwarte jas, op de fiets en die zij dat ie van de gemeente was en dat onze hut weg moest en dat vinden we heel jammer want nu kunnen we helemaal niet meer zo leuk buiten spelen. En we snappen er helemaal niets van. Meneer de burgemeester, het kan toch niet echt waar zijn dat ie weg moet? Mag ie alstublieft blij ven staan? Alstublieft.Mijnheer de burgemeester, we weten dat sommi ge burgemeesters, zoals die van Amsterdam, zelf hele mooie boom hutten bouwt voor en met de kinde ren. Maar deze hebben we zelf gemaakt en die kost u helemaal geen geld. We hebben alles zelf gedaan. Mathijs en ik nodigen u uit om onze hut te komen bekijken en we nodigen u ook uit om, samen met ons, naar de boomhut van de burgemeester van Amsterdam te gaan aan kijken. Mathijs Nap en Sam van der Wal Heiloo de aanwezige leden. Zij zullen u met alle plezier alles wat u graag wilt weten vertellen over de vogels. U kunt in het clubgebouw onder het gekwetter van de vogels, gezellig een kopje koffie drinken. De toe gang is gratis. Ook worden er vogels te koop aangeboden. Dus als u nog een kanarie zoekt of een ander vogeltje, tegen gereduceerde prijzen kunt u er een aanschaffen. HEILOO - Op de tijdens de Zonnebloemloterij in Heiloo ver kochte loten zijn vier prijzen geval len. Drie prijzen van 15 euro op eindcijfer 523, 528,en 975. Een prijs van vijftig euro op lot met eindcijfers 4067. Op de loten staat hoe u uw prijs kunt verzilveren. stand aanwezig vol met leuke en mooie artikelen. Leuk als cadeaut jes voor Sinterklaas of de Kerst. Zaal open 13.30 uur. Entree 4,-. Hebt u geen vervoer, bel dan 5331297 (tot vrijdag 11.30 uur). De buurtbus haalt u gratis van huis en brengt u weer terug. Dit geldt echter alleen voor inwoners van Heiloo. Zie ook www.welzijnhei- loo.nl Vrijdag 11 december vanaf 18.00 uur kerstdiner met muzikaal optreden in de sfeervolle kerstzaal in het Trefpunt Entree 15,-. Reserveren (5331297). Iedereen is van harte welkom. Leden van WonenPlus Heiloo kunnen tegen een kleine vergoe ding van 10,- gebruik maken van HEILOO - Onze oud-plaatsgenote Dr. Miehaela Diamant werd benoemd tot hoogleraar interne geneeskunde in het bijzonder de diabetologie aan het medisch cen trum van de Vrije Universiteit te Amsterdam. HEILOO - Op woensdag 25 november organiseert Zorgcentrum Overkerek(Viva Zorggroep), Stationsweg 92c Heiloo, weer een kadootjesmarkt. Eigengemaakte en betaalbare presentjes voor de feestdagen, zoals kaarten en handwerkjes gemaakt door de bewoners en pashouders. Er zijn ook sieraden, glas in lood, zijden bloemen, knutsel-en ver pakkingsmateriaal, decoratie en leuke hebbedingetjes van onder andere de Wereldwinkel. Tevens kunt u op het 'terras' genieten van chocolademelk of warme glühwein. U bent welkom van 15.00 tot 16.30 uur. HEILOO - Op zaterdagochtend 21 november stappen de fractie-en bestuursleden van CDA Heiloo op hun fiets voor een rondje Heiloo. Wilt u met hen een onderwerp bespreken of iets in uw omgeving laten zien, neem dan contact op met Henk van der Werf, tel. 072- 5335150 of e-mail h.vd.werf@heiloo.nl. HEILOO - De werkgroep Bewust Anders probeert de aandacht voor het milieu bij inwoners van Heiloo te bevorderen. De werkgroep heeft behoefte aan uitbreiding van haar leden. Met het aantrekken van nieuwe leden hoopt de werkgroep ook nieuwe suggesties voor acties met elkaar te kunnen bespreken. Als u ook van mening bent dat we niet de wereld op slag kunnen verbeteren, maar wel op kleine schaal in onze eigen mooie gemeente mee kunnen werken aan een schoner milieu, dan is dit de kans om u bij ons aan te slui ten. Nadere informatie kunt u telefonisch verkrijgen bij de werk groep voorzitter, Agnes Bakker, tel. 072-5120717 of Hans Vrugt tel. 072-5334088. de diensten van KlussenPlus. Dit is een project waarbij licht verstande lijk gehandicapten en een begelei der bij u thuis diverse klussen kun nen doen. Bijvoorbeeld het opruimen van garage, zolder of tuin, of het wegbrengen van uw overtollige spullen naar kringloop of afvalplaats. Ze maken uw tuin netjes of kunnen uw meubels ver plaatsen maar ook ramen lappen, verwarming bijvullen, tapijt verwij deren of behang stomen. Geïnteresseerd: neem met ons con tact op: Stichting Welzijn Heiloo 5331297. Meer informatie: Stichting Welzijn Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.welzijnheiloo.nl e-mail: stichting® ouderenwerkheiloo.nl @/v'- Woensdag werd het jubileumjaar ingeluid, onder andere met de onthulling van het speciale jubileumbord. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 7