Heiloo contact Inloopbijeenkomst over Woonservicesteunpunt De Loet 14 HEILOO Verleende collectevergunning GEMEENTE Openingstijden Burgerzaken Woonomgeving Heeft u vragen? Bel meteen!! 25 NOVEMBER 2009 UITKIJKPOST nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo De gemeente Heiloo en ViVa! Zorggroep willen rondom de Loet een woonservicesteunpunt ontwikkelen. Dit is een combinatie van nieuwe woningen en voorzieningen rond welzijn en zorg. Op maandag 7 december tussen 18.00 uur en 19.30 uur is er een tweede inloopbijeenkomst over het servicesteunpunt. U kunt tijdens de bijeenkomst het structuurplan bekijken. Ook kunt u vragen stellen en uw wensen kenbaar maken. Daarnaast kunt u op de avond vernemen op welke wijze de mogelijkheden voor een nieuw bouwplan voor De Loet zijn opgenomen in het ontwerp- bestemmingsplan Noord-Oost. Wat is een woonservicesteunpunt? Een woonservicezone is een plek om te wonen, met welzijns- en zorgvoorzieningen in de buurt. Omdat het om een kleinere wijkgerichte welzijns- en zorgvoorziening gaat wordt het hier een woonservicesteunpunt genoemd. Er komt een wijkgericht zorgaanbod en activiteiten voor jong en oud. Niet alleen bewoners van De Loet kunnen hier straks terecht, maar ook alle andere inwoners van de wijk. Uw suggesties zijn welkom Op maandag 7 december kunt u uw reactie geven op het structuurontwerp van De Loet. Dit is een plan waarin de hoofdlijnen van het ontwerp van het gebouw en het omliggende gebied worden weergegeven. Wij vinden het belangrijk om te horen wat u van de plannen vindt. Op de eerste inloopbijeenkomst in februari van dit jaar heeft u samen met andere omwonenden uw reactie kunnen geven. ViVa! Zorggroep heeft deze opmerkingen waar mogelijk in de plan nen verwerkt. Wij zijn benieuwd naar uw reacties op het structuurontwerp voor de nieuwe bebouwing. Deze reacties worden waar mogelijk weer verwerkt in het voorlopig ontwerp. Wonen, welzijn en zorg bij elkaar De gemeente Heiloo wil graag op meerdere plekken in Heiloo 'woonservicezones' realiseren. In een woonservicezone komen woningen met en zonder aanpassingen voor jong en oud. Maar waar u ook terecht kunt voor verschillende voor zieningen op het gebied van welzijn en zorg. U kunt denken aan een huisarts, fysiotherapeut, apotheek, maaltijdverstrekking en activiteiten voor jong en oud. Niet iedere woonservicezone is hetzelfde. Dit hangt af van waar de inwoners van de wijk behoefte aan hebben. In de visie Wonen, welzijn en zorg' is de basis gelegd voor het realiseren van deze zones. De gemeente denkt aan de volgende locaties: Overkerck: hier wil de gemeente een centrale woonservice zone van waaruit heel Heiloo en andere zones kunnen worden bediend. Programma De inloopbijeenkomst is op maandag 7 december in zorgcentrum De Loet, Loet 1in de ontmoetingsruimte op de begane grond. U kunt tussen 18.00 en 19.30 uur gewoon binnen lopen. Er zijn tekeningen van het structuurontwerp en het ontwerp-bestemmingsplan in te zien. De Loet: hier wil de gemeente een woonservicesteunpunt dat gedeeltelijk zelfstandig functioneert, maar ook vanuit de centrale zone wordt bediend. Ypestein: ook dit wordt een woonservicesteunpunt, dat gedeeltelijk zelfstandig zal functioneren. De locatie van dit steunpunt is nog niet bekend. Zandzoom/Zuiderloo: hier wil de gemeente een woonser vicezone. Gedacht wordt aan een locatie ten noorden van de Vennewatersweg. Op deze plek is in het bestemmings plan Zuiderloo een gebied aangewezen voor maatschappelijke bestemmingen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van Planadvies, telefoonnummer 072 532 14 91. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Gratis identiteitskaart 14-jarigen afgeschaft Vanaf 1 januari 2010 moeten 14-jarigen gaan betalen voor hun identiteitskaart. Kinderen van 14 jaar of kinderen die uiterlijk 25 februari 2010 14 jaar worden, kunnen tot en met uiterlijk 31 december 2009 een gratis identiteitskaart aan vragen. Aanleiding hiervoor is dat in 2012 geldigheid van de bijschrijvingen van kinderen in het paspoort vervalt. Vanaf 26 juni 2012 moeten alle kinderen een eigen paspoort of identiteitskaart hebben. Om gezinnen niet op hoge kosten te jagen verlaagt staatssecretaris Bijleveld de prijs van een Nederlandse identiteitskaart. Vanaf 1 januari 2010 wordt de prijs van een Nederlandse identiteitskaart ongeveer gelijk met de prijs van de huidige bijschrijving op het paspoort. Wat de kosten precies worden, is nog niet bekend. Met de Nederlandse identiteitskaart kan worden gereisd binnen de Europese Unie en naar Andorra, Liechtenstein, Monaco, Noorwegen, San Marino, Turkije, IJsland, en Zwitserland. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Publiekszaken, telefoonnum mer 072 535 6722. De publieksbalies in het gemeentehuis zijn dagelijks open van 8.00 uur tot 12.30 uur en op maandagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur. Wijkavond in Ypestein op 26 november Donderdag 26 november is er voor Ypestein een wijkavond over de open bare ruimte. De inwoners van Ypestein kunnen ook meldingen doen over de openbare ruimte. Vindt u bijvoorbeeld dat het wegdek in uw straat slecht is, of vindt u het groen niet goed onder houden? Dan kunt u dat die avond aan ons kwijt. Natuurlijk horen wij ook graag wat u in uw wijk goed vindt. De wijkavond is in het wijkgebouw De Ypsalon aan De Hucht 4. U kunt daar tussen 19.30 en 21.30 uur binnenlo pen. Er is geen vast programma. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. Jaspars van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 68 68. Meer informatie kunt u vinden onder Plannen projecten wijkavonden. Door burgemeester en wethouders is vergunning verleend voor het houden van een collecte door Stichting Oogfonds Nederland in de periode van 29 november tot en met 4 december. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 14