Egmonds duo illustreert kinderboek Brandweer Akersloot gepromoveerd naar de Hoofdklasse Griepprik voor jonge kinderen Philip Hopman en Katinka Krijgsman bundelen krachten Zo ontstaat een inventieve combinatie van beeld en verhaal Grote verkoop afgeschreven materialen Verrassend veelzijdig werk van Inge van der Heijdt De tweede inentingsronde is op 15 december in Sportcentrum De Bloemen Kembezoek Limmen goed bezocht regio 18 CASTRICUM - Dinsdag konden kinderen van 6 maanden tot en met 4 jaar terecht in Sportcentrum De Bloemen voor hun eerste vaccinatie tegen Mexicaanse griep. Vorige week werd landelijk een grote vaccinatiecampagne gehou den voor deze leeftijdsgroep. In Castrieum hebben in totaal bijna 2000 personen een oproep ontvan gen. Baby's jonger dan zes maanden worden zelf niet ingeënt, die moge lijkheid bestaat wel voor hun directe familie. Een tweede inentingsronde is noodzakelijk voor een goede bescherming tegen de griep; die is op 15 december, eveneens in sport centrum De Bloemen. Voor alle informatie over de Mexicaanse griep en de vaccinaties ertegen heeft GGD Hollands Noorden een speciale website: www.griepiimoordhollandnoord.nl. Bijn 2000 kindjes kregen een oproep zich tegen de Mexicaanse griep te laten inenten. Aangeleverde foto LIMMEN - De expositie toont de natuur in tere aquarellen tot krachtige olieverf schilderijen. Ook zijn er prachtige collages met thema's als lente en wijn te zien, waarbij de kwinkslag niet ont breekt. Daarnaast vallen de zeer kleurrijke schilderijen op met speelse details van diverse materialen. Kortom, een gevarieerde tentoonstelling, te zien bij Johwin Slaapcomfort, Rijksweg 127 te Limmen. Aangeleverde foto EGMOND - De Egmonders Philip Hopman en Katinka Krijgsman hebben gezamenlijk een kinderprentenboek geïl lustreerd. 'Voordat jij er was' is een prenten boek waarin tekeningen en fotogra fie samenkomen en een bijzonder geheel vormen. Daan Remmerts de Vries heeft het verhaal geschreven. Philip Hopman en Katinka Krijgsman, in het dagelijks leven familie als neef en nicht, werken voor het eerst op deze manier samen. Hopman illustreerde ruim honderdvijftig kinderboeken en vond het een uitdaging om eens een andere manier van werken ter hand te nemen. Dit resulteerde in tekeningen waarin fotografie geïntegreerd is. In het eerste deel van het boek zijn alleen de tekeningen van Hopman te zien. In het tweede deel, op het moment dat het ver haal een wending krijgt, wordt de fotografie van Krijgsman geïntro duceerd. Zo ontstaat een inventie ve combinatie van beeld en ver haal. 'Voordat jij er was' is een moderne variant op het schep pingsverhaal. Hoe zag de wereld er uit voordat jij er was'? En hoe is nu alles werkelijk begonnen? De makers laten op een verrassende manier zien dat niet alles is zoals het lijkt. Voor Philip Hopman en Katinka Krijgsman resulteerde dit in een geslaagde samenwerking. Als familie voelen ze elkaar aan, maar zeker ook als illustratoren. brandweerkazerne van Schoorl, behaalde het team van post Akersloot een verdienstelijke vier de plaats. Samen met de resultaten van de brandinzet, tweede plaats Technische Hulpverlening, eerste plaats, eerder dit jaar, kwamen de vuurvreters uit Akersloot uit op de tweede plaats in het overall klasse ment. Deze tweede plaats geeft recht op promotie naar de Hoofdklasse. Hierin uit komen de beste brandweerploegen vanuit de regio. Akersloot, de kleinste post van de gemeente Castrieum zat drie jaar geleden nog in de C klasse. Men heeft door veel te oefenen, diverse opleidingen te volgen en een gedegen voorberei ding in drie jaar tijd de top van de regionale brandweer weten te bereiken. In de Hoofdklasse moe ten ze de brandweerstrijd aanbin den met ploegen die ook aan lan delijke brandweerwedstrijden deelnemen. CASTRICUM - Bibliotheek Kennemerwaard organiseert op een aantal locaties verkoop van afgeschreven materialen. Van 23 november tot en met 5 december is er in de bibliotheken van Alkmaar De Mare (Laan van Straatsburg 2), Castrieum (Geesterduinweg 1) en Heerhugowaard (Parelhof la) een grote verkoop van afgeschreven materialen. Een leuke gelegenheid om extra boeken of andere materialen voor een klein prijsje aan te schaffen. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Het brandweer korps van Akersloot is gepro moveerd naar de A klasse. Tijdens de theoriewedstrijden in de A klasse van Brandweerkring Alkmaar, die werden gehouden in de Het brandweerkorps van Akersloot. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 17