Flashing Heiloo UI 8 overmeestert BV Hoofddorp Jeugd Meertreffers 1 kampioen vijfde klasse Wereldkampioenschappen trampolinespringen Gelijkspel Schaakvereniging Oppositie voelt als overwinning SPORT 21 De nummer 1 uit Hoofddorp werd met een pak slaag van 65-55 naar huis gestuurd Mooie resultatenbehaald in Sint Petersburg Sengers hing de eerste twee punten voor Heiloo in het netje KORTOM Meervogels 1 scoort tegen Schagen Ploeg uit Heiloo deelt nu de eerste plaats, samen met twee andere teams Sinterklaas verrast judokaatjes Dojo t Loo UITKIJKPOST 2 DECEMBER 2009 Het eerste jeugdteam van Meertreffers uit Akersloot is kampioen geworden in de vijfde klasse. Aangeleverde foto TAFELTENNIS AKERSLOOT - Afgelopen zater dag is het eerste jeugdteam van Meertreffers kampioen gewor den van de vijfde klasse. In een rechtstreeks duel in Enkhuizen versloegen ze de num mer twee, Olympia. Zo zijn alle wed strijden in deze competitie gewon nen. Naar verleden jaar in de onderste regionen van de vijfde klasse gebivakkeerd te hebben lij ken de trainingen van Co Clausen, oud Nederlands kampioen, zijn vruchten af te werpen. Qua persoonlijke resultaten deed het Meertreffers team het dit sei zoen erg goed. Lennard Frinking bleef namelijk de gehele competitie ongeslagen. Martijn de Leur moest slechts in een partij het onderspit delven. Jeroen van Harte en Mieheal Filius zetten respectievelijk 80 procent en 37 procent van hun partijen in winst om. TRAMPOLINESPRINGEN HEILOO - Tijdens de jeugd- wereldkampioenschappen trampolinespringen, gehouden in Sint Petersburg hebben de springsters Denise, Daniëlle, Kirsten, Gaby, Nadia en Pascal, van trampolinevereniging Triffis in Alkmaar goede resul taten neergezet. Trainer Sven Mooij was de week voorafgaand aan het wereldkampi oenschap met zijn pupillen in het Duitse Bad Kreuznach, waar zij trai ning kregen van de Olympisch kam pioene 2004, Anna Dogonadze. Goed voorbereid vertrok de Nederlandse delegatie op zondag 15 november met trainers, begeleiders, juryleden naar Sint Petersburg. Na een paar dagen trainen begon op woensdag de wedstrijd voor het Heiloose synehroonpaar Nadia Keijzer en Pascal Wiebering. Waar het tijdens de trainingen zo goed ging, en waar volgens trainer Sven een 10 aan synchroniteit gescoord werd, ging het juist tijdens deze belangrijke wedstrijd niet zoals het gaan moest. De dames lieten punten liggen en eindigden op een veertiende plek. Twee meisjes van Triffis in de leeftijdscatogorie 15/16 jaar, Denise Liefting en Kirsten Beekhuis behaal den tijdens de finale oefening, een zesde plek. Zaterdag 21 november waren Daniëlle, Nadia en Pascal weer aan de beurt, maar dan voor hun individuele wedstrijd. De groep waarin zij uitkomen is de groep van de 17/18 jarige. 55 Meisjes moesten het tegen elkaar BASKETBAL HEILOO - Na de promotie vorig jaar naar Rayon niveau kregen de jongens U18 het zwaar te verduren. Zij wonnen welis waar direct hun eerste wed strijd van de nu derde geplaat ste BV Noordkop uit Den Helder, de daarop volgende wedstrijden echter werden op een na verloren. Zo belandde Flashing Heiloo in de onderste regionen van de poule op een zesde plaats. BV Hoofddorp daarentegen had zege na zege gevierd en stond ongeslagen aan kop. Beide teams hadden elkaar al eer der in Hoofddorp ontmoet: toen stuurde Hoofddorp Flashing met een 57-38 nederlaag terug naar Heiloo. Dit weekend dus de return. Op het laatste moment was Joost Breedeveld gevraagd om als coach bij deze wedstrijd op te treden. De jongens van Flashing Heiloo moesten het tevens stellen zonder Rakhal Imming en Twan Mars, die beiden door blessures de wedstrijd vanaf de zijlijn moesten meebele ven. Met één wisselspeler op de bank en vier bij de tegenpartij beloofde het een uitputtingsslag te worden. BV Hoofddorp opende de score. Kort daarop gevolgd door de tweede treffer. Jan Sengers hing de eerste twee punten voor Heiloo in het netje. Genadeloos kwam de lay-upmachi- ne van BV Hoofddorp op gang en na zes minuten keek Flashing aan tegen een 2-12 achterstand. De aan vallen van Flashing troffen geen doel en de rebound was steevast voor de lange mannen van Hoofddorp. Gavin Gronert en Rhino Beets wisselden elkaar bij de score af en Jurjen van de Bijl sloot de periode af met zijn fameuze drie- opnemen, verdeeld over vijf groe pen. Nadia kon haar oefening helaas niet uitspringen. Daniëlle moest haar oefening dusdanig aan passen en verloor hiermee belang rijke punten. Pascal Wiebering sprong in groep 2 en behaalde een prima score van 33.50 en met een moeilijkheidswaarde van 11.2. Tot en met groep vier had Pascal een plek in de finale, maar in groep vijf moest zij een paar meisjes uit onder andere Rusland en Groot-Brittannië voor zich dulden. Pascal eindigde op een uitsteken de twaalfde plek, de hoogste score van de Nederlandse afvaardiging. HEILOO - Afgelopen zondag verraste Sinterklaas de jeugdige judokaatjes in de Dojo aan de Bergeonstraat. Bijna vijftig kinde ren waren druk bezig met sinterklaasspelletjes, toen bleek dat de Sint in de buurt was maar de weg een beetje kwijt was. Door het openzetten van de ramen en het zingen van sinterklaasliedjes konden de Pieten op het gehoor tenslotte toch de Dojo vinden. De judokaatjes mochten hun kunsten laten zien en ook de leiding ontkwam er niet aan om wat liedjes voor de sint ten gehore te brengen. In plaats van ippons werden er dit keer pepernoten uit gedeeld. Foto: Menno Lesterhuis punter: 23-30. De wedstrijd lag nog helemaal open. Na de rust ver scheen Paul Ramler weer binnen de lijnen en zijn wraak zou zoet zijn: hij wist de tegenstander in de derde periode maar liefst zes keer in de luren te leggen. De daarbij geoogste vrije worpen wist hij bovendien keer op keer feilloos te verzilveren. De derde periode betekende een ommekeer in de verhoudingen. Het was nu Flashing Heiloo die succes voller de ring kon vinden. Lichte paniek leek langzaam toe te slaan bij zowel de spelers als de coach van BV Hoofddorp. Invallend coach Joost Breedeveld bleef daarentegen de vertrouwde rust zelve en bena drukte tijdens de time-outs de team spirit en de ingezette tactiek. De verstikkende wurggreep werd geleidelijk aan door Flashing aange trokken. De tegenstander kwam er niet meer aan te pas. Overtuigend werd er revanche genomen op de heersende nummer één van deze rayonpoule. BV Hoofddorp werd met een pak slaag van 65-55 terug naar huis gestuurd. AKERSLOOT - Afgelopen week speelden de heren van Meervogels tegen het ervaren Schagen. Meervogels had het laatste duel nog vers in het geheugen, dit was namelijk de bekerfinale die Meervogels gewonnen had met tien punten verschil. Vanaf het begin van de wedstrijd werd duidelijk dat de wedstrijd redelijk gelijk opging. Met snel balspel van Meervogels werden de kansen al snel gecre ëerd. Schagen hechtte veel waarde aan het verdedigen van de buitenste opbouwers waardoor er vooral gaten vielen in het midden. Deze werden goed benut door onder andere Niels Beerta en Jelle Putter. Meervogels kon echter niet uit lopen, doordat Schagen in de aanval erg de tijd nam en pro beerde hun 'reus' Twan te lance ren vanaf de negen meter. De ruim twee meter lange speler van Schagen heeft mede daardoor een groot aantal treffers op zijn naam staan. Uiteindelijk werd de wed strijd beslist met een score van 31-28. SCHAKEN HEILOO - Het eerste team van schaakvereniging Oppositie heeft donderdag zeer verdien stelijk met 4-4 gelijk gespeeld tegen Bergen 2. Halverwege de avond zag het er niet naar uit dat Oppositie nog een puntje mee zou kunnen nemen naar Heiloo. De Heiloënaars stonden welis waar met 2,5-1,5 voor, maar de stand aan de andere borden was zodanig dat ernstig rekening gehou den moest worden met een neder laag. Het liep echter anders. Bob Bosma hield in de voorlaatste partij het hoofd koel en zag zijn tegen stander in tijdnood komen. Bob wist daar wel raad mee en dus ging zijn tegenstander door de vlag. Uitein delijk was er nog een half puntje nodig voor een gelijkspel, maar Kees Jongkind stond als laatste spe ler op verlies. Kees wist echter tot verbazing van vriend en vijand eeuwig schaak te forceren en daar mee werd het halfje toch nog binnengehaald. Eerder op de avond waren er al overwinningen geweest van Albert Bouma en FYed Smith en had Simon Smit remise gemaakt aan het eerste bord. Peter Folkertsma, FYits van der Werff en Herman Limmen moesten dit keer de eer aan hun tegenstander laten. Met dit resultaat, dat voor Oppositie voelde als een overwinning, deelt de ploeg uit Heiloo nu de eerste plaats, samen met twee andere teams. Eén daarvan, Opening 64 uit Sint Paneras, komt over drie weken in Heiloo op bezoek, dus dat zal onge twijfeld spannend worden. In de interne competitie won Simon Smit, dankzij een mooie vrijpion, van Richard Sauer. Koploper Cor van Etten kwam niet verder dan remise tegen Herman Maas en voelt de hete adem van Simon inmiddels in zijn nek. André van der Ark dendert de toptien binnen dankzij een fraaie overwinning op Paul Vonk. Ook oud-kampioen Johan van der Wal kreeg Timardi Verhoeff er niet onder en moest een remise toe staan. Jan Jonkheer lijkt de weg omhoog te hebben teruggevonden. Piet Manni ondervond dat op hard handige wijze. Good old Harry de Jager was net even slimmer dan de snel schakende Mohammad Hotaki en dat leverde de volle winst op.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 21