3 cr Jubileumconcert Oratoriumkoor Heiloo Til 'Inkijkjes' op expositie van Baukelien Kooistra Sweelinek Barokorkest in Witte Kerk Heiloo H E I L O O MëKJ deutekom Magnum Magnum 11 Anubis en de wraak van Arghus BOEK VAN DE WEEK Magnum Magnum door B. Lardinois Boek van de week: door B. Lardinois voor 29,90 Corso Bioscoop Tentoonstelling Nivon in het Open Huis UITKIJKPOST 9 DECEMBER 2009 De jeugdserie Het Huis Anubis is al jaren een hype. De eerste bio scoop Anubis en het Pad der 7 zon den won de Gouden Filmprijs en trok in de bioscoop meer dan 100.000 kijkers. Anbubis en de Wraak van Arghus wordt een ver volg op de eerste film en in deze bloedstollende film krijgen de vrienden te maken met een heuse vampier. Omdat Appie jarig is, gaan de Anubis bewoners naar een oud landhuis. Tijdens het horrorfeestje slaat de klok twaalf en begint het huis te spoken. Als ze een voor een verdwijnen, denkt Appie dat het huis bewoond wordt door een vam pier en is hij vastbesloten om hem te zoeken. Maar Nienke twijfelt, waarom vindt ze overal in huis boodschappen over vriendschap en eenzaamheid? En is de vreemde man die in huis ronddoolt een hulp je van de vampier of probeert hij hen iets duidelijk te maken? Als Appies actie mislukt, lijkt alles ver loren. Maar dan neemt Nienke het heft in handen en bedenkt een plan waarmee ze Fabian en alle andere verdwenen vrienden probeert te redden. De eerste editie van Magnum Magnum was hét fotografieboek van het decennium, een monumen taal eerbetoon aan de visie, verbeel ding en brille van het bekendste fotoagentschap ter wereld. Naar aanleiding van het ongelofelijke succes van de eerste editie van Magnum Magnum 150,-) en de tweede editie 49,95) verschijnt dit uitzonderlijke boek nog een keer in een nieuw formaat voor de ver bluffende prijs van 29,90. Met meer dan vierhonderd foto's biedt dit boek een duurzaam overzicht van talrijke iconische beelden van de afgelopen zestig jaar. Er wordt werk getoond van de erkende grootheden van de twintigste-eeuw- se fotografie, onder wie Henri Cartier-Bresson, Robert Capa, Eve Arnold en Werner Bishof, en van de moderne meesters en rijzende ster ren, zoals Martin Parr, Susan Meiselas, Alee Soth en Donovan Wylie. Magnum Magnum is een onontbeerlijke uitgave voor ieder een die belangstelling heeft voor fotografie of de wereld die ze ver beeldt. Kijk ook op: www.thoth.nl. HEILOO - Baukelien Kooistra woont sinds drie jaar in Heiloo. In haar jeugd tekende ze veel en wilde graag naar de Kunstacademie. Maar op dat moment waren er niet de juiste middelen. Het gemis hieraan vulde ze door lessen te nemen bij Scarabee, het huidige Artianee, eerst tekenlessen, daarna beeldhouwen. Ook heeft ze les gehad bij Ibis en bij Crejat. Baukelien maakt beelden van diver se materialen en sinds ruim een jaar volgt ze weer lessen bij diverse kunstschilders. Door op zoek te gaan naar haar kracht, hoe ze haar vaardigheden en energie het beste vorm kan geven, kwam ze erachter dat tekenen en schilderen haar die mogelijkheid biedt. Speciaal voor deze expositie heeft ze tekeningen met pen, penseel en oostindisehe inkt gemaakt. Ze noemt ze 'Inkijkjes'. De tekeningen zijn een moment in het leven van bijzondere, gevoelige mensfiguren. Soms leven dige en soms verstilde momenten. De tekeningen zijn bijna zonder na te denken uit haar pen gevloeid en vanuit een ongekende kracht met liefde op papier gezet. De tekenin gen zijn figuratief en expressief. Kijk met uw ogen en zie met uw hart! Mede nieuwe exposanten zijn Ingrid van Elk uit Heiloo met ver rassende olie-en aerylsehilderijen, Hetty Spaanderman uit Uitgeest met vrouwelijk naakt (acryl op doek en andere materialen) en de beken de Poolse professionele kunstenaar Sylwester Laehaez met abstract werk (olieverf op linnen). Openingstijden op vrijdag van 16.00 tot 20.00 uur en zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Informatie op www.kikkerkunst.nl. HEILOO - Op vrijdag 18 decem ber zal het Oratoriumkoor Heiloo om 20.15 uur haar 65- jarig jubileum vieren met een feestelijk concert. Het koor zal het Magnificat van Johann Sebastian Bach ten gehore bren gen. Ook zal zijn cantate 'Waehet auf' BWV 140 uitgevoerd worden en van Georg Philipp Telemann cantate nr. 183: 'Maehet die Tore weit'. Medewerking wordt verleend door het barokorkest Cappella Maria Barbara, genoemd naar de eerste vrouw van J.S. Bach. Dit orkest speelt met authentieke barokinstru- rnenten en geeft daarmee steun aan de uitvoeringspraktijk van het koor. Solisten zijn: Hanneke de Wit- sopraan, Elise Keep- tweede sopraan, Martine Straesser- alt, Jan van Elsaeker- tenor; Bas Kuijlenburg- bas; Harjo Neutkens - theorbe; Henk van Zonneveld - orgel. De algehele artistieke leiding is in handen van Paul Waerts. HEILOO - Het eerstvolgende concert in de winterconcertse- rie van de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) vindt plaats op zondag 13 december. Dit concert wordt verzorgd door het 'Sweelinek Barokorkest' van het Amsterdams Conservatorium onder leiding Teunis van der Zwart. Uitgevoerd worden bekende werken van G.E Handel: zijn 'watermusic' (Suites I, II en III) en G.R Telemann: Ouverture C-Dur: 'Wassermusik, Hamburger Ebb und Flut'. Het Sweelinek Barokorkest is het orkest van de afdeling oude muziek van het Conservatorium van Amsterdam. Het orkest staat onder leiding van Luey van Dael en Alfredo Bernardini, maar wordt ook geleid door de andere docenten van de afdeling oude muziek, zoals bij dit concert door de bekende hoor nist Teunis van der Zwart. Dit orkest Natuurlijk zingt bij deze uitvoering ons kinderkoor weer mee. Na suc cesvolle uitvoeringen van de Matthaus Passion in maart dit jaar en van het Weihnaehtsoratorium in december 2008, heeft het koor in 2009 het Magnificat op het program ma gezet. Het is het hoogtepunt in ieder klassiek kerstconcert. Het past ook goed in deze tijd vóór Kerstmis waarin de mensen in verwachtings volle vreugde uitzien naar het grote feest. Daardoor passen de beide can tates ook zo goed in dit programma. In 'Maehet die Tore weit' wordt de 'Intocht van de Heer' in de stad en in de harten van de mensen bezongen; in 'Waehet auf' ziet men uit naar het bruiloftsfeest en naar de liefde. Kaartverkoop: telefonisch via tel. 0226-426751 of 06-43857680, via leden, via wwworatoriumkoorhei- loo.nl, via seeretariaat@oratorium- koorheiloo.nl of bij De Schrijverij, Heerenweg 199, Boekhandel Deutekom (winkelcentrum 't Loo) Toegangsprijs 23,- (inclusief pro grammaboekje) studeert ieder jaar enkele program ma's in onder leiding van de inter nationaal bekende docenten van de oude muziekafdeling, waarna con certen in binnen- en buitenland worden gegeven. In de afgelopen jaren speelde het Sweelinek Barokorkest werken van Johann Sebastian Bach, Antonio Vivaldi, Claudio Monteverdi, Joseph Haydn, Arehangelo Corelli, Tornaso Albinoni en Francesco Geminiani. Dit concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 10,- (voor 65 CJP en kinderen tot en met 12 jaar 9,-). Kaarten reserve ren kan via tel. 072-5334804 en 5335852. Het concert is ook te combineren met een diner (culinair 3-gangenmenu direct na afloop van het concert) in restaurant 'de Loocatie' (schuin tegenover de Witte Kerk) tegen de gereduceerde prijs van 24,50 (tevoren reserve ren via tel. 072-5333352). «B T Werk van tekenares Baukelien Kooistra, te zien in het Porceleyn Huys, Kennemerstraatweg 115 -119 in Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Het Nivon Heiloo heeft een tentoonstelling Patchwork/Quilten verzorgd in cultureel centrum het Open Huis. Deze quilts zijn vervaardigd door cursisten van de Nivongroepen onderleiding van de bekende docente Jobina de Boer. Tot eind december kunt u tijdens de openingstijden (Open Huis, tel. 072- 5333368) terecht in de foyer. Neemt u ook eens een kijkje in de vitrinekast, daar liggen mini-patchwork/ quilten gecombineerd met kettingen. Voor meer informatie kunt u bellen met Reina Mulder tel. 072-5333127 en Ria van der Laan tel. 072-5333217 of WWW.nivonheiloo.punt.nl. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 11