Vakantie-activiteiten voor de jeugd in Linunen, Akersloot en Castricum Kerstconcert in de Abdij van Egmond Benefietweekend Fietsen voor Burkina grandioos Wandelen in stilte Lichtworkshop, klimmen, boogschieten, sneeuwkerstboom maken en dansen! Gemengd koor Crescendo brengt gevarieerd kerstprogramma Zowel The Garlics als de de Dj's traden belangeloos op Smullen van boerenkool bij de Uylenspieghels regio 17 EGMOND - Op zondag 20 december brengt het gemengd koor Crescendo een kerstpro gramma in de recent verbouw de sfeervolle kloosterkerk van de St. Adelbert Abdij in Egmond-Binnen. Medewerking wordt verleent door de sopraan Ivera Museh, harpiste Josine Vrouwe, pianiste Mariëlle Tromp-Zentveld en Jaap Kramer met een kerstgedicht. De algehele leiding is handen van de dirigent Pirn Abbestee. Op deze middag brengt Ivera Museh onder andere een lied uit de Messiah van Handel en het Ave Maria van Mozart ten gehore. Harpiste Josine Vrouwe vertolkt een thema van Handel en Puccini. Voor aanvang van het concert brengt zij u al in kerstsfeer door haar harp spel. Met kerstliederen gezongen door Crescendo, waarin u enkele liederen mee kunt zingen, belooft dit een sfeervol samenzijn te wor den. Vanwege het beperkt aantal plaatsen is het aan te raden op tijd aanwezig te zijn. Ter bestrijding van de onkosten is er een deurcol lecte. Aanvang 14.30 uur. Kerk open 14.00 uur. De belangeloos draaiende Dj's uit de regio speelden voor elk wat wils, zoals techno, house, club en beat. Aangeleverde foto LIMMEN - Vrijdagavond 27 november vond de playback- show Limmens' got talent plaats, gevolgd door de Dance- avond op zaterdag. Beide gehouden voor het goede doel. De playbackacts werden gegeven voor een uitverkochte zaal, die omgetoverd was tot een feestzaal, compleet met catwalk. Eerst voer den Henk Brandsma en Peter Dekker een korte cabaretact op, met een knipoog naar de barre (monster) fietstocht volgend jaar: 'En zo kachelen we naar Afrika'. Voor de pauze vijf acts, na de pauze nog eens vijf. Vakkundig aan elkaar gepraat door Mark Admiraal, geju reerd door Siem Admiraal en Dorien Pronk. En Bulletje. Winnaar van de playbaekshow werd Frank Verduin met een vertol king van Freddy Mercury. Hij werd in lovende woorden toegesproken door Frans Scheepmaker en kreeg een bokaal uit handen van Adarna. Na de prijsuiteiking werd er geluisterd naar, en gedanst op de muziek van de band The Garlics, die tot de laatste minuut lieten horen dat ze er zin in hadden. Nieuwe contacten werden gelegd, er werd geroeid op de catwalk, het was één groot feest. De zaterdagavond was een mooie aanvulling en zo goed als uitver kocht. Allemaal regionale Dj's die draaiden techno, house, club, beat enzovoorts. De Limmer jeugd en iets ouder was in grote getalen gekomen en sponsoren hiermee mede het onderwijs in Burkina Faso. Zowel The Garlics als de Dj's traden belangeloos op en deden daarmee ook een duit in het zakje. BAKKUM - In deze donkere tijd tussen Sinterklaas en Kerstmis wordt weer gewandeld in stilte onder leiding van Rob de Wit en Marianne Duijn. December is de maand waarin men elkaar cadeaus geeft. Meewandelen is een kado aan jezelf. Het thema van deze wandeling 'het licht (de liefde) in jezelf ontdekken' in het vooruitzicht van het feest van het nieuwe licht, Kerstmis en zo in stilte tot vrede te komen en dat uit te kunnen dragen om ons heen. De wandeling in de Noord-Hollandse duinen is ongeveer vijf kilometer en duurt, inclusief een pauze circa 1,5 uur. Verzamelen op 14 december om 09.30 uur op de parkeerplaats bij het informatiecentrum de Hoep aan de Zeeweg te Bakkum. Aan deze wandeling zijn geen kosten verbonden, na afloop is er gelegen heid om, voor eigen rekening, een kop koffie of thee te drinken bij Johanna's hof en na te praten. Denk wel aan een geldige duinkaart. Voor informatie: Rob de Wit, tel: 06- 30773907 of 0251-657809. REGIO - Michael Jackson dancen, tapdance a Ralf Mackenbach, een lichtwork shop, apenkooispelen, klimmen, boogschieten, korfballen, tum- blingbaanspringen en een sneeuwkerstboom maken. Deze activiteiten maken deel uit van de Kerstvakantiecocktail geor ganiseerd door Stichting Welzijn Castricum in samenwerking met organisaties uit Castricum, Akersloot en Linunen. Bij Toonbeeld kunnen kinderen van 6 tot en met 12 jaar deelnemen aan een sensationele lichtworkshop waarin 'Licht en schimmen' cen traal staan. In Linunen wordt op maandag 21 december door Funbuilding de spannende activiteit Apenkooi spelen gelanceerd in de gymzaal aan de Hogeweg. Trampoline springen, een reuze- schommel, vliegen in de ringen zijn de onderdelen van dit spel voor kin deren van 6 tot en met 12 jaar. Bij Mern's atelier kunnen kinde ren een sfeervolle sneeuwkerst boom maken. In Akersloot in ver zorgingshuis Strammerzoom kan een sneeuwkerstboom gemaakt worden door kinderen van 4 tot en met 8 jaar op woensdag 23 decem ber. Sportpark Berg en Bal zet de deuren open voor een sportief par tijtje klimmen op woensdag 23 december, donderdag 24 december en dinsdag 29 december. Aan boogschieten kunnen kinde ren deelnemen op woensdag 30 december in Berg en Bal. Leuke en verrassende korfbalspelen voor jon gens én meisjes in de leeftijd van 4 tot en met 10 jaar worden door Helios gegeven in de gymzaal van het Jac. R Thijsse College. Op maandag 28 december kan meegedaan worden in Dans Studio Frans aan het coole tapdance a Ralf Mackenbach, de winnaar van het junior songfestival en aan het popu laire Michael Jackson dancen. Nu ook in de Kerstvakantiecocktail: Uunblingbaanspringen en duikelen bij DOS in de gymzaal Juliana van Stolbergstraat op dinsdag 29 december voor kinderen van 4 tot en met 7 jaar. De kosten voor de Kerstvakantiecocktail zijn 2,50 per activiteit. Vanaf donderdag 3 december is opgeven mogelijk op werkdagen. Voor de Lichtworkshop van Toonbeeld, de Tumblingbaan van DOS, de Apenkooispelen van Funbuilding Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251-656562. Sportpark Berg en Bal voor klim men en boogschieten, tel. 0251- 657070 tussen 09.00 en 16.00 uur. Kerstboomdecoratie: Mem's Atelier, tel. 0251-670775 tussen 17.00 en 19.00 uur. Korfbal van Helios: Rutger Hierck, tel. 06-52367804 tussen 18.00 en 20.00 uur of rhierck@gmail.com en Els Hopman, tel. 0251-656769 tussen 15.00 en 18.00 uur. Tapdance a Ralf en Michael Jaeksondanee Breakdance van DansStudio Frans, tel. 06- 51046044 tussen 09.00 en 12.00 uur of info@fruns.nl. Voor nadere informatie: Stichting Welzijn Castricum, Opbouwwerk, tel. 0251-656562. Op www.welzijncastricum.nl kan het programma bekeken worden en kan nagegaan worden of een acti viteit vol is. Op dit moment is het al mogelijk in te schrijven voor één of meer van de kerstvakantiecoctailactiviteiten. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 15