Klassiek kerstconcert Duo met kamerkoor Sine Nomine Niet-traditioneel kerstconcert Internationaal kerstconcert met Una Cintina in kapel GGZ Kerstconcert Geestmerzangers in de Willibrordus kapel Artica in Overkerck Groei Bloei kerstschikking Kerstfair en kerstworkshops Kerstuitvoeringen Muziek- en Dansschool Heiloo HEILOO - Op zondag 13 december om 15.30 uur, verzorgen Una Cintina uit Letland en Jean Sebastien Beauvais uit Monaco, twee jonge enthousiaste musici, een kerstconcert in de kapel GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464inHeiloo. Op het programma staan onder andere delen uit het Weihnachtsoratorium van Bach en uit de Messiah van Haendel. Una Cintina studeerde piano, koorzang en kerkmuziek aan de Dom Koorschool in Riga. Daarna behaalde zij haar Bachelor en Master Degree (koordirectie en orgel) aan de Letlandse Muziek Academie. Om zich nog meer te spe cialiseren kwam zij naar Nederland om aan het conservatorium in Amsterdam te stude ren bij J. van Oortmerssen en J. Vermunt. Nu is zij als organist en dirigent verbonden aan kerken in Amsterdam, Hoofddorp en Nigtevecht. Una heeft ook als concertpianiste een breed werkgebied en heeft een bijzondere interesse in muziek van de 20ste en 21ste eeuw. Jean Sebastien Beauvais begon op jonge leeftijd te zingen in het kinderkoor van de kathedraal van Monaco. Naast zijn orgelstu die verdiepte hij zich in oude muziek aan het conservatorium in Toulouse. Daarnaast stu deerde Jean Sebastien aan het Centre de Musique Baroque de Versaille en aan het con servatorium aldaar. Hij ontwikkelde zich als 'counter tenor' en vertrok voor het behalen van zijn Bachelor en Master Diploma naar het conservatorium van Amsterdam. Hij vervulde rollen in diverse opera's, was solo alt in de Johannes Passion van J.S. Bach en nam met de Nederlandse Bach vereniging motetten van Bach en Schuetz op. Het concert is gratis toe gankelijk, wel wordt er na afloop een schaal- collecte gehouden. HEILOO - Op donderdag 17 december, om 14.45 uur> vindt in Overkerck, Stationsweg 92 C te Heiloo een klassiek kamermuziekconcert plaats, dat in nauwe samenwerking met Stichting Muziek In Huis wordt georgani seerd. Het ensemble Duo Artica bestaat uit Bauwien van der Meer- sopraan, Annedee Jaeger- gitaar, zal een gevarieerd klassiek programma brengen met werken van onder andere Schubert, Dowland, Rodrigo en Manuel de Falla. Het pro gramma duurt twee maal dertig minuten. HEILOO - Kamerkoor Sine Nomine luidt de kerst in met een bijzonder programma van 20ste eeuwse a-capellamuziek. Het progamma is opgebouwd vanuit een intense verstilling naar grote uitbundigheid. Het concert vindt plaats op zaterdag 12 december in de prachtige kapel van GGZ Noord-Holland, voorheen Willibrordus. Het koor begint het concert met drie verstilde en ontroerende werken. Van John Tavener (1944) klinkt als eerste 'O, do not move, Listen to the gentle beginning'. Ook van Tavener is het op muziek gezette gedicht van William Blake, 'The Lamb'. Morten Lauridsen (1943) schreef het adembenemende 'O Magnum Mysterium'. Hier word je stil van. Na de stilte klinkt het kerstverhaal volgens Lucas, als 'Die Weihnachtsgeschichte' van Siegfried Reda (1916-1968). Het verhaal van de evangelist wordt afgewisseld met jubelzang van het koor. Francis Poulenc (1899-1963) schreef vier kerstmotetten, die net als het hele program ma, verstild beginnen en juichend eindigen. Hierna volgt beweeglijke en spannende muziek zonder woorden: 'Clapping Music' van Steve Reich (1936) voor twee klappende musici. Sine Nomine zingt in dit concert ook drie swingende Negro-Spirituals, bewerkt door Michael Tippett (1905-1998). Heel bijzon der hierbij is de bovenstem die hoog boven de sopraanpartij uitklinkt. Uitbundigheid klinkt vervolgens in het lied 'Sing Ye Praises to our King' van Aaron Copland (1900-1990). Het koor besluit het concert met 'A Clare Benediction' van John Rutter. Sine Nomine staat onder de artistieke leiding van Paul Valk. Kapel GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Zaterdagavond 12 december, aanvang: 20.15 uur- Toegangsprijs: 10,- CJP/65+: 8,50, donateurskorting: 1,50. Reserveren: 072-5336906 of www.sinenominealkmaar.nl. HEILOO - Zondagmiddag 20 december vindt er om 15.00 uur in de kapel van de G.G.Z. Noord Holland Noord (voorheen Willibrord) aan de Kenemerstraatweg 464 te Heiloo een bijzonder kerstconcert plaats. In de sfeervolle kapel zullen de 'Geestmerzangers' onder leiding van Cees Balder uit Broek op Langedijk optreden. Dit mannenkoor ensemble wat in 2001 is opge richt, bestaat uit 16 zangers en treedt regel matig op. Het repertoire bestaat uit koorbe werkingen en geestelijke liederen. Zij worden in Heiloo bijgestaan door de talentvolle pia nist Björn Hoogenes uit Alphen aan de Rijn en aan het orgel door de Zaanse organist Dub de Vries. Tevens zal Simone Rijksen (klarinet- tiste) uit Zaandam haar medewerking verle nen. Naast koorzang en solo spel is er ook samenzang van bekende kerstliederen. De entree bedraagt 8.- Kaarten aan de zaal ver krijgbaar. HEILOO - Wit gecombineerd met goud, daarvoor is gekozen om kerst dit jaar zijn glans verlenen door Groei Bloei De keus is gevallen vallen op een matwitte natuurlijke ondergrond. Hierop wordt een tafelarrangement gemaakt. Daarnaast wordt een bordversiering gemaakt. Als u hiermee uw tafel in kerststemming hebt gebracht, is aan de basis van een feestelijke tafelschikking al voldaan. Locatie: Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 in Heiloo. Datum: groep A16 december 13.45. Groep B16 december 19.45. Groep C17 december 13.45 uur- Leiding: Rosa Boersma en Mercedes Doet er voor informatie en opgeven tel. 072-5336827 of 06-50123521. Per e-mail benzdocter@hot- mail. HEILOO - Vrijdag 11 december van 17.00 tot 21.00 uur bent u welkom bij Ancora op de Rechte Hondsbosschelaan 30. Onder het genot van een lekker glas glüh- wijn kunt u de leukste kadootjes scoren voor de kerst. Ook kunt u workshops volgen, op maandag 14 en dinsdag 15 december om 19.30 uur. Tevens is er een ochtend workshop op woensdag 16 december om 09.00 uur. Nieuw dit jaar is op woensdagmiddag 16 december de middagworkshop voor kinderen. Deze start om 14.00 uur. Als u meer informatie wilt of u wilt zich inschrijven, mail dan naar: wpm.leering@quicknet.nl of bel 072-5330104. een swingende kerst dans uitvoeren. Deze uit voering vindt plaats in de Muziek- en Dansschool Heiloo aan Het Veld 1 en vangt aan om 19.00 uur. Toegangsbewijzen a 1,50 zijn te koop bij de administratie van de muziek- en dansschool Heiloo. In verband hiermee en met de beperkte ruimte dienen bij voorkeur vooraf kaartjes afgehaald te worden bij de administratie van de school. Voor meer info: www.muziekendansschoolheiloo.nl, tel. 072-5332460 of info@muziekendansschool- heiloo.nl worshops en het bezoek vinden plaats in de Muziek- en Dansschool Heiloo aan Het Veld 1. HEILOO - Zoals vele koren, orkesten en instellingen kent ook de Muziek- en Dansschool Heiloo haar kerstuitvoeringen in de school, maar ook daarbuiten zullen leerlin gen en docenten muziek en dans laten zien en horen in de sfeer van Kerstmis. Zondag 13 december speelt het dwarsflui tensemble Martin in 't Veld onder leiding van Martin Rozema vanaf 10.15 uur in de zaal van woonzorgcentrum De Loet met muziek in kerstsfeer. Naast dit ensemble treedt het koor van De Loet op. Vanzelfsprekend worden er bekende kerstliederen gespeeld die meege zongen kunnen worden. De zaal is open vanaf 10.00 uur. Maandag 14 december vanaf 19.00 uur wordt de jaarlijkse kerstuitvoering gehouden van de Muziek- en Dansschool Heiloo. Dit jaar zullen naast de vaste ensembles, koor, een groot strij kerensemble onder leiding van Hilka Jelsma en enkele ensemb les, die speciaal voor deze gele genheid zijn samengesteld, muziek in kerstsfeer laten horen. Naast de muzikale invulling zal een dansgroep van Greetje Klaase

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 26