Schaakteam Oppositie 2 weerstaat de koploper Sportieve G-dag in Trainingscentrum Heiloo Vennewater 1 sterker dan uitslag doet vermoeden Limmen wint verdiend van DSS uit Haarlem Judotrainers van Dojo t Loo voor stage naar Japan sport3i De Sportlijf wisseltrofee werd voor de derde keer gewonnen door De Stolp Kerstspringen in Sammerijhal Heiloo Albert Bouma won van coming-man Matthijs Mühren Limmen rook bloed en ging vol voor de overwinning Karen Bake speelde stabiel en haalt eerste punt binnen Belangrijke overwinning voor Limmen 1 De deelnemers en vrijwilligers van de G-dag kunnen terugkijken op een sportieve, culinaire en muzi kale sportdag. Aangeleverde foto HEILOO - De sportdag werd geopend door een enthousiaste Wethouder Opdam, die zeer positief was over het grote deelnemersveld aan G-sporters, vrijwilligers, sponsoren en de organisatie Sportlijf. Dit sportbedrijf organiseert één keer per jaar een binnen- en een buitensportdag voor mensen met een verstandelijke beperking in Heiloo. Dit jaar werd de Sportlijf BADMINTON HEILOO - 't Vennewater bad minton 1 speelt dit seizoen op hoog niveau. Het team is afge lopen jaar gepromoveerd naar de tweede divisie landelijk en werkt ieder weekend hard om een aantal punten binnen te slepen. Dit weekend speelden zij tegen HBV uit Hoorn. De wedstrijden waren anders dan de eindseore doet vermoeden. De heren Arko de Betué en Martij n van den Haak speelden een goede eerste set die zij met 21-19 wonnen. In de tweede set kwam de tegenstander sterk terug, een derde set moest gespeeld wor den. De Vennewater heren konden deze niet naar zich toetrekken. Ook Mieke Laan en Marie-José Albers speelden een spannende partij. De eerste twee sets werden gedeeld. De derde set vloog voorbij en werd met 21-7 verloren. Dat de heren aan elkaar gewaagd waren kwam ook in wisseltrofee voor de derde keer gewonnen door de sporters van woonvoorziening De Stolp uit Heiloo. Zij mogen hem nu voorgoed houden. Naast alle sportactiviteiten was er 's avonds ook de nodige entertainment in de vorm van drummer Adrie Abbo, goochelaar Jeroen Schuitenmaker en Sinterklaas met zijn Pieten, die ook de prijzen aan het eind van de dag uitreikten. De prijzen werden dit jaar verdeeld onder de sportvrouw de enkels tot uiting. Beide Vennewater heren speelden een driesetter. Martijn van den Haak stond in de derde set 19-15 voor. Het leek erop dat hij het eerste punt binnen zou gaan halen. De tegenstander kwam echter goed terug en wist in de verlenging met 23-21 te winnen. Ook Arko wist zijn derde set helaas niet te verzilve ren in een winstpunt. Marie-José verloor haar enkel waarna Karen Bake eindelijk de baan op mocht. Karen speelde stabiel en haalde met 21-19 en 21-14 het eerste punt binnen voor 't Vennewater. In de mixen bleek HBV net even sterker dan de Heilooër badmintonners. Arko en Karin verloren in twee sets. Martijn en Mieke verloren de eerste set. In de tweede set gingen zij gelijk op, de set ging net verloren met 21-18. Het team speelde vier driesetters die helaas allemaal naar de tegenstander gingen. Met een 7- 1 verlies gingen de gehoopte vier tot vijf punten aan het team voorbij. van de dag, Camilla Akkerman en sportman van de dag, Jan Stuifbergen. De Jan Neles Bokaal (aanmoedigingsprijs) werd gewon nen door René Loogman. Met een spetterende playbaeks- how werd de sportdag afgesloten, die werd gewonnen door Jop en Eric met de act Lange Frans en Baas B. Alle 45 sporters en 25 vrij willigers konden weer voldaan terugkijken op een sportieve, culi naire en muzikale sportdag. HEILOO - De Hippische Sportvereniging Heiloo organi seert op vrijdagavond 18 december en zaterdag 19 december weer zijn jaarlijkse kerstspringen. Het is altijd leuk om ruiters die vaak geen wed strijden springen samen met hun paard of pony te zien. Vooral in een feestelijk versier de Sammerrijhal aan de zee weg. Ook dit jaar zijn er allerlei activiteiten om u in de kerst sfeer te brengen. Zeker voor de ruiters die een parcours sprin gen is aanmoediging van belang. Ze springen namelijk op vrijdagavond van tachtig tot elf centimeter hoog en op zater dag veertig tot zeventig centi meter hoog. Heb je vragen of heb je zin om mee te doen mail dan naar hsheiloo-oefensprin- gen@hotmail.com. Doe dat wel voor 9 december. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN SCHAKEN HEILOO - Het tweede achttal van Oppositie ging op bezoek bij koploper Purmerend 4. De wedstrijd was met enige zorg tegemoet gezien, maar het resultaat dwong bewondering af: een verdienstelijk gelijk spel. Er had zelfs meer in gezeten, als eerstebordspeler Dirk van Roemburg zijn stukwinst rustig had geconsolideerd, en als Jan Jonkheer in een gezonde stelling iets eerder had opgemerkt dat zijn tegenstan der een diagonaalbatterij van dame en loper aan het formeren was, ja dan! André van der Ark en Richard Sauer deelden het punt met hun tegenstanders. Kees Jongkind en Herman Maas proefden beiden het zoet van de overwinning. Tegen half twaalf zat alleen Piet Manni nog aan het bord, waarop de stukken onconventioneel stonden gegroepeerd. Uitkijken was dus het parool. Piet weerstond alle druk, manoeuvreerde naar de winst en zorgde er zo voor dat Oppositie tevreden en met de halve winst naar Heiloo kon terugreizen. In de onderlinge competitie speel de de nummer twee Simon Smit met wit tegen koploper Cor van Etten VOETBAL LIMMEN - Limmen heeft afge lopen zondag eindelijk weer een overwinning behaald. DSS uit Haarlem werd met 3-1 over wonnen. In de stromende regen werd er om 14.00 uur afgetrapt op het A-veld van Dampegheest. In de 18de minuut probeerde Rik Seignette uit de draai tevergeefs op doel te schieten. Nog geen minuut later schoot Harry Verduin van twintig meter op doel. Helaas werd de bal net van richting veranderd. Kort hierop werd een schot van Jeroen Veldt gepareerd door de DSS-doehnan. Ondanks het vele balbezit en overwicht moest Limmen blijven oppassen voor DSS- aanvaller Fokkema. Alle ballen werden op hem gespeeld en met zijn snelheid kon hij een plaag worden voor alles wat Limmen lief was. Zo ook in de 31ste minuut. Door onnodig balverlies bij Limmen kon DSS een schot op doel geven. Dit schot werd half gestopt door sluitpost Jesse Piscaer, waarna Fokkema de bal in een leeg doel kon schieten. Limmen probeerde de gelijkmaker te forceren, echter het was DSS die bijna de 0-2 maakte. Limmenverdediger Sjoerd LAbee kon de bal net voor de lijn wegkop- pen. Na rust ging Limmen vol op de aanval en DSS werd onder druk genomen. Een schot van Veldt werd met zwart. Zettenlang stond een loper van zwart ongedekt in de aan bieding. Wit kon die niet nemen op straffe van een levensgevaarlijke mataanval. Dit alles in de ruilvariant van het Spaans. Beide heren kenden alle complicaties en dus: remise. Timardi Verhoeff moest aantreden tegen de voorzitter. Na een ingewikkelde positionele partij, bereikte Timardi na een fout loze partij opnieuw een heel ver dienstelijke remise. Albert Bouma won van coming-man Matthijs Mühren maar was na afloop vol lof over zijn tegenstander. Dat zegt wel iets uit de mond van de zeer ervaren Albert Bouma. Folkert Smoor heeft zijn universitai re werkstuk ingeleverd (antropolo gie) en heeft eindelijk weer tijd om te schaken. Hij zal binnenkort zeker van zich doen spreken. Nu was Harry de Jager hem ech ter nog te slim af. Fred Smith schonk de overwinning aan Gerard Heeringa. prachtig gestopt door de DSS-doel- man. In de 60ste minuut schoot de mee opgekomen Bas Admiraal in de handen van de keeper. Trainer Van Veelen wisselde Verduin voor Koen Nijman en Rens Min voor Paul Zeeman. Dit bleken, achteraf, gou den wissels te zijn. In de 72ste minuut gaf René Hof goed voor en Zeeman kon van dichtbij inkoppen. De bal werd gestopt door de doel man. Vier minuten later moest een verdediger van DSS de bal van de lijn halen, nadat na een mooie één twee tussen Hof en Zeeman Veldt kon inschieten. 13 Minuten voor tijd was het dan toch gelijk. Een korte corner werd door Hof bij de tweede paal neergelegd. Door de wind vloog de bal over de doel man heen, 1-1. Limmen rook bloed en ging vol voor de overwinning. 4 Minuten later kon Limmen weer jiü- ehen. Een vrije trap van Hof werd door invaller Nijman hard ingescho ten. De bal kwam via de doelpaal tegen de libero van DSS aan en via hem ging de bal het doel in, 2-1. Invaller Zeeman omspeelde de doel man en schoot de 3-1 simpel binnen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 29