r van de WD Interview met de fractievoorzitter en de wethouder Ellen Las van Bennekom Kandidatenlij st Het gaat om vrijheid! 9 DECEMBER 2009 Hoewel de landelijke polit iek in de beeldvorming de do minante kra cht in de Neder landse bestuurlijke ordening is, wordt het dagelijks leven in sterke mate beïnvloed door lokaal bestuu r. Het gaat dan om cmder andere huisvesting, anderwijs, veiligheid, sociale voorzieningen, ivelzijnszorg, openbaar vervoer, cultuur en sport. Daar hebben u en ik directe invloed op door de aanstaande verkiezingen op 3 maart 2010. Dat is best een verantwoordelijkheid! Uw stem. geeft richting aan het lokale bestuu r en daarmee ook een beetje aan uw eigen leven én dat van uw naasten. De WD w il in Nederland en dus ook in Heiloo een gemeen schap waar mensen de ruim te krijgen om iets buitengewoons van hun leven te maken. Daarbij is ieder metis ver antwoordelijk voor zichzelf, maar houdt ook rekening met de vrijheid van anderen en met de v rije samenlev ing als geheel. Gelijkwaardigheid, verdraagzaamheid, sociale rechtvaardigheid zijn daarbij kernwaarden. Bij mij kom t dat in belangrijke mate neer op het principe van "doe een ander niet aan, wat u zelf n iet wenst te ondergaan". Goed bestuu r is een m ust, maar bureaucratie en bemoeizucht vormen voor mij een niet te onderschatten bedreiging voor de vrijheidvan u en m ij. Daar moeten we op letten. Daar staat de WD Heiloo voor! Vriendelijke groet, Arjen Vroegop Voorzitter bestuu r WD Heiloo amvroegop @hetnet. nl Gemeenteraadsverkiezingen De leden van de WD Heiloo hebben tijdens de ledenverga dering van 26 november Rob Opdam weer tot lijsttrekker gekozen. Rob is nu wethouder en was ook bij de verkiezingen in 2006 lijsttrekker. Toen be haalde de WD Heiloo 5 zetels en nu is het streven dat ook Bestuurslid Andre Sternsdorff gekozen wordt. Onderstaand de eerste tien kandidaten op de lijst. 1Rob Opdam 2. René van Splunteren 3. Ellen Las van Bennekom 4. Theo van Beek 5. Ernest ten Hacken 6. Andre Sternsdorff 7. Stefan Koomen 8. Esther Rommel 9. Mark ten Braggeneate 10. Nico Apeldoorn En minstens zo belangrijk, ook het Verkiezingsprogramma werd vastgesteld. De titel luidt; Heiloo, mijn Heiloo Hierover volgt binnenkort meer maar u kunt het al bekij ken op www.mijnheiloo.nl Meer weten over WD Heiloo? Bel secr. Jaap Doorgeest; 5331811of e-nmil seeretaris@wdheiloo.nl Lnsttrekkker Rob Opdam René: Ook al is de gemeente raad gekozen om het college van burgemeester en wethouders te controleren, blijkt in de praktijk dat het belangrijk is dat je onder ling goed contact houdt. Het is nu eenmaal zo, dat een wethouder dagelijks met de politieke praktijk bezig is, terwijl wij als raadsleden er nog een drukke baan naast hebben. Ik vind het altijd plezie rig, dat Rob als wij daar behoefte aan hebben bij onze fractieverga deringen aanwezig is, zodat wij goed geïnformeerd worden. Betekent dat, dat jullie altijd het zelfde standpunt innemen? René: Nee, natuurlijk niet. Het is altijd goed om vanuit je eigen verantwoordelijkheid je mening te vormen. Wij als WD fractie hebben bijvoorbeeld vorig jaar een amendement ingediend, dat ook werd aangenomen, waardoor de inwoners allemaal een korting kregen op hun gemeentelijke lasten. Rob: Inderdaad, hier dacht het college van B&W anders over. Noem eens een aantal pun ten, dat de WD Heiloo heel belangrijk vindt. Rob: Heiloo heeft een hoog voorzieningenniveau. Dat is heel mooi, maar dat mag niet beteke nen dat de lasten voor de inwo ners onacceptabel hoog worden. Ik denk dat we in deze periode daarin goed geslaagd zijn: de tarieven zijn niet meer gestegen dan de inflatie bedroeg. Daarnaast hebben een goed lo pend midden- en kleinbedrijf met een uitstekende winkelvoorzie ning. Dat is belangrijk voor onze werkgelegenheid en voor onze inwoners, zodat iedereen alles dichtbij kan vinden. Ook vinden wij het heel belangrijk dat het gratis parkeren bij onze winkel centra gehandhaafd blijft. Ook ben ik ervan overtuigd dat iedereen blij is met onze sport- voorzieningen. We hebben ervoor gezorgd dat er prachtig complex is ontstaan aan het Maalwater met tennis, voetbal en atletiek. Aan het Vennewater konden wij door middel van een extra kunst grasveld de hockeyers ter wille zijn. Dat geldt natuurlijk ook voor het extra veld van de Foresters. René: Ik ben in het dagelijks le ven werkzaam in het onderwijs en Wat heeft de WD aan de overvloed aan regeltjes kunnen doen? Rob: We hadden afgesproken om alle overbodige regelgeving te schrappen, maar je moet wel bedenken dat een groot deel van deze regels door het Rijk wordt opgesteld zonder dat wij daar invloed op hebben. René: We merken wel dat veel mensen last hebben van een instantie als de welstandscom missie. Naar ons idee moet die in zijn huidige vorm ophouden te bestaan. We hebben ook een motie daarover ingediend, die door de raad is aangenomen. We wachten nu op uitwerking hiervan door het college. Als zij niet snel met een voorstel komen, zullen wij daarop terugkomen. De regels liggen tenslotte al vast in een aantal gemeentelijke nota's, dus er is voldoende controle dat er geen wildgroei plaatsvindt en een aparte commissie is dus niet nodig. Rob, jij bent nu al 8 jaar onder andere wethouder van milieu; is dat nou een WD onder werp? Rob: Gek genoeg wordt bij een on derwerp als milieu bijna nooit aan de WD gedacht. De eerste minis ter in Nederland voor milieuzaken was nota bene Pieter Winsemius, een vooraanstaand WD-er. Wat heb je dan op milieuge bied in Heiloo bereikt? Rob: Allereerst heb ik ervoor gezorgd dat de stroom die de gemeente inkoopt 100% groen is. Bij de bouwondernemingen, de architecten zijn afspraken gemaakt over duurzaam bouwen, bijvoorbeeld wat betreft mate riaalgebruik en isolatiewaarden van woningen. Ons zwembad Het Baafje wordt sinds vorig seizoen volledig verwarmd door middel van zonnecollectoren. We kun nen dus zeggen dat we een C02 neutraal zwembad hebben. Verder dragen natuurlijk ook onze inwo ners hun steentje bij door goed hun afval te scheiden. Ik heb ervoor gezorgd dat er voldoende zgn. milieuparkjes zijn aangelegd, waar iedereen glas, papier en textiel gescheiden kan inleveren. Wat kunnen de inwoners van Heiloo de komende jaren van de WD verwachten? René: In ieder geval dat wij de uitgaven van de gemeente nauw lettend in het oog zullen houden. Ook in deze tijden van crisis mag het niet zo zijn, dat de lasten wor den afgewenteld op de schouders van onze inwoners. Rob: Als wethouder van volks huisvesting heb ik ervoor gezorgd dat er de afgelopen periode flink wat woningen in Heiloo zijn bij gekomen. We hebben nu de grote woningbouwlocaties Zuiderloo en Zandzoom. We moeten ervoor zorgen dat er zo snel mogelijk gestart wordt met de bouw en dat de wijk die daar ontstaat een groene wijk wordt die goed past bij het karakter van Heiloo. Neemt door al deze woningen de verkeersdrukte dan niet enorm toe? Rob: Natuurlijk zal het aantal auto's toenemen. Daarom is het heel belangrijk dat de aansluiting op de A9 er komt. Hierdoor zal de verkeersdruk op de Kennemer- straatweg en andere wegen zeker afnemen. Jullie waren de afgelopen 4 jaar respectievelijk fractie voorzitter en wethouder. Blijft dat zo na de verkiezingen? Rob en René: Als het aan ons ligt wel. Wij zijn onlangs door onze ledenvergadering op de nummers 1 en 2 van onze lijst geplaatst. Wij hebben er zin in om nog zeker 4 jaar verder te gaan met een zo groot mogelijke fractie, want Heiloo en de WD zijn een uitstekende combinatie. Wij gaan graag door met het laten horen van ons liberale geluid. Geboren in Amsterdam Oud-West verhuisde ik in 1981 op 13 jarige leeftijd in de kerstvakantie samen met mijn moeder en broers naar Heiloo. Het vooruitzicht dat ik op de fiets naar RSG Noord-Kennemerland in Alkmaar moest in plaats van met de bus naar het lyceum in Amsterdam vond ik toen bijna onoverkome lijk. Ik had de pech dat het die winter vroor dat het kraakte en er lag ongeveer een meter sneeuw. Inmiddels ben ik 41 jaar, wil nooit meer weg uit mijn inmid dels zo vertrouwde Heiloo, ben er getrouwd en heb drie zonen gekregen. De oudste fietst met veel plezier naar zijn school in Castricum, de tweede naar Alkmaar en de derde nog fijn naar school in Heiloo. Als ik nu terugkijk op hoe ik opgroeide, tussen de trams en de bussen met alleen een smalle stoep om te spelen en hoe mijn zonen nu opgroeien met alle vrijheid van spelen en ravotten dan denk ik niet meer aan mijn verhuizing uit Amsterdam. Het verschil tussen een stadskind en een dorpskind is groot. Zo zie ik hoe gemakkelijk het is voor mijn kinderen om naar school of naar sport te gaan op de fiets, op mooie wegen met goed aangelegde veilige fietspaden. Onderwijs is hier in Heiloo van goede en hoge kwaliteit en ook een kwalitatief hoog niveau mid delbare school is hier vertegen woordigd. Deze kwaliteit in het onderwijs dient gewaarborgd te blijven. Voor ouders van opgroei ende kinderen zijn dit zaken die van belang zijn en waar de WD Heiloo aan zal blijven werken om dit te behouden. Maar niet alleen voor onze jeugd maakt de WD Heiloo zich sterk. Via de WD Heiloo is het moge lijk om een groene groei van het dorp te bewerkstelligen. De WD Heiloo wil het dorpse karakter van Heiloo behouden. Dus géén hoogbouw, geen Vinex-wijken, en een infrastructuur die past bij ons dorp maar óók voldoet aan de alsmaar toenemende verkeersdrak(te) Voor de senioren in Heiloo zijn er op dit moment te weinig mogelijkheden om zelfstandig maar met enige begeleiding (de zogeheten aanleunwoning) te blijven wonen in het dorp waar ze zo graag blijven omdat ook hun kinderen en kleinkinderen hier wonen. Ik heb het zelf aan den lijve ondervonden toen voor mijn oma van 92 de tijd aangebroken was dat zij een stapje terug moest doen. De wachttijd voor een aanleunwoning was 5 jaar! Als je 92 bent is de kans klein datje de betreffende woning ooit van bin nen zult aanschouwen. De WD Heiloo zal zich inspannen om de bouw van meer seniorenwonin gen mogelijk te maken opdat de wachttijden fors korter worden en ook deze groep mensen in ons mooie dorp kan blijven wonen en niet uit hoeft te wijken naar Alkmaar of Bergen. Al deze zaken - de wijze waarop de WD Heiloo dit aanpakt - heb ben mij er enige tijd geleden toe aangezet om lid te worden van de WD en mezelf verkiesbaar te stellen voor de gemeenteraad. Mede dankzij mijn werkzaam heden in de advocatuur heb ik een brede kijk op onze samenle ving. Karaktereigenschappen als vastberadenheid, sociaalbetrok kenheid en een kritische maar optimistische kijk op de toekomst zullen mij hierbij goed van pas komen. Ellen Las van Bennekom René van Splunteren en Rob Opdam, hoe is nou de samen werking tussen een fractievoorzitter en een wethouder? Rob: het startpunt is ons verkiezingsprogramma. Daarin is aangegeven wat de WD Heiloo belangrijk vindt om te realiseren. Bij de verkiezingen in 2006 behaalde de WD opnieuw 5 zetels. Spoedig daarna zijn de onderhandelingen gestart om een nieuw college te vormen en het bleek dat wij onze ideeën het best konden realiseren in een college samen met de PvdA en het CDA. Veel van onze speerpunten zijn in het collegeprogramma opgenomen. constateer elke dag hoe belang rijk goed onderwijs is. Daarom ben ik blij dat er de afgelopen periode met steun van de WD een enorme investering (met veel meer dan het Rijk vergoedde aan de gemeente) in het onderwijs in Heiloo is gedaan, waarbij onder andere de Springschans en de Benedietussehool nu in een nieuw gebouw hun onderwijs kunnen geven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 32