Kerstexpositie in Kapel GGZNHN Ingrid van Elk exposeert met verrassend werk in Porceleyn Huys O O 43 Waddeneilanden DEUTEKOM LU iq Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK Avatar 3D Supervette Oud Nieuw Afterparty Jazz in café d'Sfinx Iconen in de Willibrorduskerk M6T door Marina Goudsblom en Ruud Koot voor 12,50 Striptekenen met Zusje door Gerrit de Jager UITKIJKPOST UITKIIKP0ST expositie Heiloo Kennemerstraatweg 11 Sei-fi film van Titanic regisseur James Cameron over een voormali ge marinier die verandert in een buitenaards wezen. In de epische actie-avonturenfilm Avatar, neemt James Cameron, de regisseur van Titanic de bioscoopbezoekers mee naar een spectaculaire nieuwe fan tasiewereld. Op de verre maan Pandora, vertrekt een held tegen wil en dank op een missie naar ver lossing en ontdekking, terwijl hij een heldhaftige strijd aanvoert om een beschaving te redden. De Na'vi, de blauwe wezens die de pla neet Avatar bevolken, spreken een taal waarvan de grammatica door een taalkundige werd ontwikkeld. Cameron kreeg 14 jaar geleden het idee voor de film, toen er nog geen technologische mogelijkheden waren om zijn visie in beeld te brengen. Nu, na een daadwerke lijke productietijd van vier jaar, biedt Avatar een nieuwe cinemato grafische ervaring, waarin de kijker volledig kan opgaan. De revolutio naire technologie die speciaal is uitgevonden voor het maken van deze film, versmelt met de emotie van de personages en het meesle pende verhaal. Met onder andere Sam Worthington, Zoe Saldana en Sigourney Weaver. HEILOO - Jongerencentrum Buk Buk houdt ook deze jaarwisseling weer een knallende New Years Party die begint na middernacht en eindigt in de vroege uurtjes op nieuwjaarsdag. Deze keer wordt het feest nog groter en wordt ook de zaal van Tendenz gebruikt. Dit jaar zal niet alleen de zaal van Buk Buk worden aangedaan, maar ook in de zaal van TendenZ zal een supervet programma zijn. In de TendenZ zaal knalt Old Skool met techno en house van Dj Seb, Dj Leo en Dj Wilfred. In de Buk Buk zaal is het New Skool met dance en top 40 van Dj Hugo en Dj Arne. Om op adem te komen is er een ehillout lounge in het café. De afterparty begint na de jaarwisse ling om 00.30 uur en duurt tot 05.30 uur. Entreekaarten kosten in de voorverkoop tien euro en aan de deur 15 euro. Kaarten gaan vanaf 16 december in de voorverkoop bij De Schrijverij in Heiloo. HEILOO - Zondag 20 december om 16.00 uur strijkt het bekende Olivier King Trio neer in café d'Sfinx. Speciale gast is Annemieke Claassens op tenor sax. De vele liefhebbers weten: dat wordt genieten van ever greens uit het Great American Songbook! Beeldschone ballads en meesle pende swingers worden vertolk door musici die hun sporen al ruimschoots hebben verdiend. Het trio, dat onder andere bij Jazz Walk regelmatig actief was, bestaat uit gastpianist Berend van den Berg, bassist Rob Veenhuizen en drummer Erik Nap. Annemieke Classens - haar toon en spel doen denken aan Arnett Cobben (Ester Young)- was jaren lang stersoliste bij de Zaanse Caledonians, en heeft de grappige bijnaam Verysaxyannemieke! Gastvrouw Diana Denneman heet alle liefhebbers welkom. Met dank aan de Stichting SBS Jazz en Jazz Walk wordt er 16.00 uur afgetikt door het kwartet. HEILOO - In het Stiltecentrum en de Kerkstraat van het Willibrordushuis naast de Willibrorduskerk aan de Westerweg 267 te Heiloo, is heden een iconen expositie. Middelpunt vormt een kersticoon met de geboorte van Christus, daaromheen zijn iconen te zien van de Annunciatie, de Opdracht in de Tempel en de Vlucht naar Egypte. Mevrouw Riet Kops heeft in de loop der jaren een serie ico nen geschilderd op traditionele wijze met eigeel en pigmenten. Iconen hebben een diepe beteke nis. Men moet ze niet alleen zien met het oog en het verstand, maar vooral met het hart. Iconen hebben sacrale waarde en een symbolische betekenis en zijn te herleiden naar het heden. Het Willibrordushuis is open op werk dagen van 10.00 tot 11.30 uur. HEILOO - In het schitterende inte rieur van de kapel GGZ NHN vindt u rond de kerst niet alleen de eigen grote kerststal, maar ook schilderijen van Thea van Ballegooij en Joan Dirkson. Deze expositie maakt deel uit van de 'Winterroute', te bezoeken op zaterdag 19 en 26 december en 2 januari, en zondag 27 december en 3 januari aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. De expositie is vrij toegankelijk op genoemde dagen. Thea van Ballegooij is geboren en getogen in Amsterdam. Zij schildert veel portretten, waarvoor zij vaak een opdracht krijgt. Anderen ervaren haar werk als 'heftig' en 'kleurrijk'. Joan Dirkson werd geboren in Obdarn, maar woont al jaren in Heiloo. Ook zij schildert al heel lang, volgde diverse cursussen, maar heeft een aantal jaren geleden besloten dat zij een vakopleiding wilde gaan vol gen. Ook haar schilderijen zijn bij zonder kleurrijk. Haar schilderijense- rie 'Geisha's' zal te bewonderen zijn, tijdens deze expositie. HEILOO - In de expositieruim te van Dina Kikkert aan de Kennemerstraatweg 115 is een allereerste expositie te zien van Ingrid van Elk uit Heiloo. Zij vindt het heel spannend na twaalf jaar schilderen en tekenen en net voor haar 60ste verjaardag hier als een van de laatste te mogen exposeren. Zij heeft tien jaar lang lessen gevolgd bij Angèle van de Thillart, beeldend kunstenares, die ook teken- en schilderlessen bij Toonbeeld in Castrieum geeft en voor velen een grote inspirator is. Ingrid's vader was vroeger portret fotograaf en zij hielp hem vaak mee om de etalage in te richten in hun fotowinkel. Nu worden haar eigen schilderijen tentoongesteld in een grote expositieruimte. Mede exposanten uit Heiloo zijn Alice, Hetty Pirovano en Baukelien Kooistra. Hetty Spaanderman uit Uitgeest, Hans Goedhart uit Castrieum, Dina Kikkert en Ingerid Opstelten uit Alkmaar, Mai Movrin uit Zwaag en Sylwester Laehaez uit Polen. Openingstijden op vrijdag van 16.00 tot 20.00 uur, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Ook op tweede en derde kerstdag geopend, en op 2 en 3 januari 2010. Website: www.kikkertkunst.nl. Aan de Kennemerstraatweg 115 is werk te zien van Ingrid van Elk. Aangeleverde foto ^SfSfïtT PE oAégjs® Gerrit de Jager is niet alleen bekend van de familie Doorzon, maar de laatste jaren vooral van Zusje. Zusje begon in 1999 als dage lijkse strip in Trouw, en staat sinds 2001 wekelijks in Margriet. In Striptekenen met Zusje leren jonge kinderen het striptekenen van Zusje zelf. Zusje en haar kat lijkt het hele maal niet makkelijk om zelf strips te tekenen. Maar als op een dag hun tekenaar op reis moet, zijn ze niet van plan wekenlang niets te bele ven. Zusje besluit zichzelf te teke nen. En dat blijkt helemaal niet zo ingewikkeld te zijn als ze dacht. Gerrit de Jager brengt kinderen op een bijzonder geestige manier de kneepjes van het vak bij. Hij leert ze niet alleen hoe je eenvoudig men sen, dieren, voertuigen en voorwer pen tekent, maar ook hoe je een verhaaltje schrijft, en hoe je een grap bedenkt. Kinderen kunnen meteen zelf aan de slag. N^ADAH Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 15