Cijfers liegen bij Zeevogels - SRC Simon Smit snelschaakkampioen bij Schaakvereniging Oppositie HSV Limmen vist in Alkmaarse grachten Jeugdlid Flashing Heiloo naar rayonselectie SPORT 27 Foresters Fi ongeslagen kampioen eerste klasse Volleybalvereniging Effect houdt toernooi Elke speler krijgt slechts zeven minuten om zijn zetten te doen Snelschaken een geheel aparte tak van sport binnen het schaken Loopgroep Egmond Terriërs M8E1 ongeslagen kampioen UITKIJKPOST 16 DECEMBER 2009 ItJf v JJUKSSBB- HENGELSPORT LIMMEN - Zondag 20 december wordt de tweede ronde van de wintercompetitie gevist. Dit keer in de grachten van Alkmaar. De kans is hier groot dat het water nog niet bevroren is, en goede voornvangsten zijn dan mogelijk. Het parcours waar we nu gaan vissen, de Baansingel, staat ook bekend om de vele kleine visjes kort onder de kant, zodat iedere vis ser zijn eigen favoriete vismethode kan uitoefenen. Opgeven bij Peter van der Heijdt, tel. 072-5051056, tot vrijdagavond 20.00 uur. Verzamelen zondag om 08.00 uur bij Albert Heijn. We vissen 2,5 uur. De uitslag is op basis van 25 gram per vis, en het totale vangstgewicht. Deelname kost 3,-. De wedstrijd is toegankelijk voor leden van HSV Limmen, DVW-Heiloo, HVCastrieum en De Sander, mini mum leeftijd 12 jaar. HEILOO - Afgelopen zaterdag hebben de meisjes van M8E1 van de Heilooër hockeyclub de Terriërs tegen het Haarlemse HBS gespeeld en met 2-1 gewonnen. Door ook deze laatste wedstrijd voor de winterstop te winnen zijn ze dit seizoen nog ongeslagen en welverdiend kampioen van de poule geworden! Aangeleverde foto Het rayonteam met Charlotte Knegt rechts onderin. Aangeleverde foto SCHAKEN HEILOO - Afgelopen week werd bij schaakvereniging Oppositie het jaarlijkse snel- schaaktoernooi gehouden. Snelschaken is een geheel apar te tak van sport binnen het schaken. Elke speler krijgt slechts zeven minuten om zijn zetten te doen en binnen die tijd moet de klus geklaard worden. Dat vereist een enorme slagvaardigheid, concentra tievermogen en inzicht in wat wel en niet kan. Het leuke van het spel is dat er soms de meest vreemde blunders gemaakt worden, die ver volgens ook nog niet altijd door de tegenstander worden opgemerkt. Dames vliegen van het bord af, er worden onreglementaire zetten gedaan, die ogenblikkelijk tot ver lies van de partij leiden, en remises komen zelden voor. De opkomst was vorige week bij zonder hoog. Maar liefst 24 spelers van Oppositie probeerden elkaar in het korte tijdsbestek dat ze daar voor hadden, het leven zuur te maken. Met wisselend succes, waardoor soms verrassende uitsla gen ontstonden. Wat bijvoorbeeld te denken van Jan Jonkheer? Toen hij jaren geleden lid werd van Oppositie was hij een bedachtzame schaker, die zijn tijd heel erg nodig had en vaak in tijdnood geraakte. Bij dit toernooi bleek Jan met de besten mee te kunnen en verloor uiteindelijk slechts een partijtegen de uiteindelijke winnaar Simon Smit. En wat te denken van Harry de Jager? Hij is een van de oudste leden van Oppositie, maar als snel schaker is hij nog steeds een enorm gevaarlijke tegenstander. Pas twee ronden voor het eind moest Harry definitief afhaken in de strijd om de titel na een nederlaag tegen Fred Smith. Bij het ingaan van de laatste ronde waren er nog drie kanshebbers op het kampioen schap: Simon Smit, Jan Jonkheer en Fred Smith. Alle drie hadden ze op dat moment een partij verloren: Simon van Fred, Jan van Simon en Fred van Jan. Fred Smith werd in de laatste ronde zorgvuldig om zeep geholpen door zijn dorpsgenoot Paul Vonk. Simon en Jan wonnen beiden hun partij. Omdat Simon over de gehele avond iets sterkere tegenstanders had gehad, mag hij zich het komende jaar snelschaak kampioen van Oppositie noemen. En omdat hij ook nog volop in de race is voor het clubkampioenschap en voor het rapidkampioensehap zou hij zijn zinnen wel eens op het behalen van de 'triple' gezet kunnen hebben. Dat zou een unieke presta tie zijn! De uitslag: 1. en kampioen: Simon Smit met 6 uit 7, 2. Jan Jonkheer, eveneens met 6 uit 7, 3. Fred Smith, met 5 uit 7, 4. Paul Vonk, ook met 5 uit 7. Piet Manni en Bob Bosma eindigden respectie velijk op de vijfde en zesde plaats. BASKETBALL HEILOO - Charlotte Knegt van basketballvereniging Flashing Heiloo is voor het tweede achtereenvolgende jaar doorge drongen tot de rayonselectie. Deze selectie bestaat uit de beste 14 meisjes van het rayon Noord- Holland. Een hele prestatie, omdat Charlotte daarmee terecht is geko men in de groep van 60 meisjes waaruit het Nederlandse UI 6 team voor volgend jaar zal worden gese lecteerd. De rayonselectie van Noord-Holland is bovendien van heel hoog niveau. Vorig jaar won Noord-Holland het toernooi met de vier rayons en werd het kampioen van Nederland. Dit jaar is ons rayon zo mogelijk nog sterker begonnen. Er werd met 69 - 33 gewonnen van Rayon-Oost en met maar liefst 91-32 van rayon Noord. De selectie van Noord- Holland lijkt daarmee een nieuwe gooi te gaan doen naar het Nederlands kampioenschap. Voor Flashing Heiloo echter nog meer succes! Rowan Bleekemolen wist het youngster-team te halen. Dit is een sehaduwteam met meis jes die volgend jaar grote kans maken om tot de rayonselectie door te dringen. De successen van Charlotte en Rowan komen overi gens niet vanzelf. Beide meisjes trai nen, samen met veel van de andere jeugdleden, vier tot vijfmaal in de week. HEILOO - Afgelopen zaterdag heeft de Foresters F1 ongeslagen het kampioenschap in de eerste klasse behaald. Ook Zeevogels F1 kon het in de laatste wedstrijd niet bolwerken en werd met 10-1 huiswaarts gezonden. Al het hele seizoen bleek dat de Foresters F1 een goed voetballend elftal was. Ook op het AJAX F-Pup toer nooi, werden ze maar net uit de halve finale gehouden. Onder de bezielende leiding van Rik Stiegelis en Arnt Blei en uiteraard door het vele trainingswerk van Dico Blei werd er steeds beter gevoetbald en het resultaat mag er zijn. Aangeleverde foto VOETBAL EGMOND - Een ruime 1-5 nederlaag gaf het scorebord aan na 90 minuten voetballen tus sen Zeevogels en SRC. De Zeevogels aanhang en selectie had het er moeilijk mee. Zo'n dikke nederlaag terwijl een punt best haalbaar was geweest. Zeevogels kwam goed uit de start blokken tegen SRC. Toch kwamen de bezoekers halverwege de eerste helft op voorsprong. Twee verdedigers van de thuis club konden één aanvaller niet afstoppen. Na een aantal glijpartijen schoof de SRC-er de bal netjes tus sen de palen; 0-1. Het antwoord van de gastheren kwam snel. Gijs de Waal haalde plotseling uit en ver raste hierbij de SRC goalie; 1-1. Vlak voor rust sloeg de ploeg uit Sehagen weer toe. Keeper Joris de Waard kwam zijn doel uit maar zag EGMOND - De uitslagen van de Midwinterloop gelopen op 12 december zijn als volgt: 7.8 kilome ter: Maarten Groen 30.25 minuten, derde man, Marja van de Reep 39.47, Monique Wijker 43.20 16.8 kilometer: Loek Zoon 1.04.40, Gert Jan Zonneveld 1.17.30, Fred Kareis 1.23.00, Piet Ory 1.27.30 minuten. Op 27 december is de jaarlijke elub- kersteross om 11.00 uur. Vanaf 10.15 uur is er gelegenheid om in te lopen met elkaar aan de Herenweg 15 te Egmond-Binnen. in dat dit niet verstandig was. In zijn sprint terug kwam hij ten val. Een ongevaarlijke inzet hobbelde lang zaam in het verlaten doel; 1-2. In de rust had de Zeevogels familie nog alle vertrouwen in een goede afloop van deze ontmoeting. De withemden probeerden de tegenstander onder druk te zetten maar gaven hiermee veel ruimte aan de aanvallers van SRC. Na een aantal speldenprikken was het raak; 1-3. De Hoevers kregen een aantal goede kansen op 2-3 maar lieten deze mogelij kheden op een aanslui tingstreffer liggen. De gasten lieten zien hoe het wel moest door nog twee keer het Zeevogels net te vinden; 1-5. Komende zondag gaat de ploeg van trainer Ernst Ranzijn op bezoek bij KSV Het team uit 't Kruis staat momenteel onder Zeevogels. Met de winterstop in zicht zou het lekker zijn als dat zo blijft. HEILOO - Op zondag 31 januari 2010 zal in de Sporthal 't Vennewater te Heiloo het jaarlijk se Effect recreanten volleybal toernooi worden gehouden. Dit toernooi speelt zich af van circa 11.00 tot 16.00 uur. De inschrijving staat open voor maxi maal tien dames- en tien herente ams. Er wordt gespeeld op een A- en B-niveau. Het inschrijfgeld bedraagt 25 euro per team, te voldoen voor aanvang van de eer ste wedstrijd, hrsehrijving vindt plaats op volgorde van binnen komst. Inschrijven is mogelijk tot uiterlijk 2 januari 2010. Wilt u meer weten over dit toer nooi neem dan contact op met het organiserende team. De contactpersoon is Monique jeijsman, 06-52628852 of stuur een e-mail naar effeet- toernooi@live.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 27