Cursus luisteren naar klassieke muziek Brand in Wildschut Uitreiking cheques PCC Maalwater Run U a H E I L O O 3 Ook deze muziekcursus wordt verzorgd door Gert Floor 50% korting op lenen dvd's in bibliotheek Logeerkoffertje ook in de kerstvakantie! Workshop internet voor beginners in bibliotheek KORTOM Jaaroverzicht Beat FM Uitbreiding Do-In cursussen in Heiloo Opbrengst Nationale Oogcollecte Patchwork/quilten T- C o~- feisBank as? UITKIJKPOST 16 DECEMBER 2009 HEILOO - Ook komend jaar houdt bibliotheek Heiloo samen met de Stichting Welzijn Heiloo een cursus Luisteren naar klas sieke muziek. Dit keer weer alleen op zes donderdagochten den van 10.00 tot 12.00 uur op 7, (niet op 14!) 21 en 28 januari; 4, 11 en 18 februari. Tijdens deze ochtenden worden afzonderlijke werken van compo nisten uit verschillende perioden besproken. Van het te bespreken muziekstuk komt onder andere de ontstaansgeschiedenis, meer mu ziektheoretische achtergrond en de plaats ervan in het gehele oeuvre van de componist aan de orde, natuurlijk met veel muziekvoorbeel den. Er zal aandacht zijn voor: Georg Friedrich Handel - Dixit dominus, Joseph Haydn - Die Sehöpfung, Bedrieh Smetana - Die De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 19.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niette plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijkvoor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk verv met een waterloos drukproces Moldau; Gustav Mahler: Symphonie nr. 2, Willem Pijper - pianoconcert en Benjamin Britten - vioolconcert. Ook deze muziekcursus wordt ver zorgd door Gert Floor, muziekbiblio- theearis in Bibliotheek Heiloo. De cursus wordt gehouden in Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250. De bijdrage van de cursisten is vast gesteld op 45,- voor bibliotheekle den en 60,- voor niet-leden. Eén ochtend kan ook, daarvoor zijn de kosten 10,-. Informatie en reserve ren: tel. 072-5330670, e-mail: bibli otheek @bibliotheekheiloo.nl, www.bibliotheekheiloonl. HEILOO - De collectie dvd's van Bibliotheek Heiloo blijft maar groei en. Op dit moment heeft u de keuze uit zo'n 1700 verschillende titels. Er zijn dvd's voor kinderen en voor vol wassenen. Naast een groot aantal informatieve en muziekdvd's (die u gratis voor de periode van vier weken kunt lenen) heeft u ook een ruime keuze uit speelfilms voor jeugd en volwassenen. Voor het lenen van de speelfilms betaalt u een kleine bijdrage van 1,- of 2,-. Tijdens de actieperiode van 17 tot en met 31 december leent u echter twee dvd's (zowel jeugd als volwas senen) voor de prijs van één. Dit betekent dus 50% korting! HEILOO - Krijgt u een neefje, nichtje, kleinkind, vriendje of vrien dinnetje te logeren tijdens de kerst vakantie? Dan heeft Bibliotheek Heiloo een verrassende service voor u: het logeerkoffertje. Ieder koffertje staat garant voor vele uren kijk- luister- en leesplezier. Er zijn koffer tjes voor de leeftijd 2 tot 3 jaar, 4 tot 5 jaar en 6 tot 7 jaar. U kunt dus kie zen! Voor slechts 2,- (niet leden: 5,-) mag het koffertje voor vier weken mee. Er staan enkele koffer tjes klaar, indien u er direct één wilt lenen. U kunt ook een logeerkoffer tje voor u laten samenstellen. Hieraan zijn geen extra kosten ver bonden. HEILOO - Op woensdag 13 janua ri, van 09.30 tot 12.00 uur organi seert Bibliotheek Heiloo weer een workshop Internet voor beginners. De deelnemers aan deze workshop krijgen een korte, heldere inleiding op internet, gevolgd door een aantal gerichte oefeningen, waarmee de mogelijkheden en onmogelijkheden van het zoeken van informatie op internet bloot worden gelegd. Voor het goed kunnen volgen van de workshop is enige ervaring met de computermuis en Windows noodza kelijk. De kosten voor deelname aan deze eenmalige workshop zijn 15,- voor leden en 17,50 voor hen die geen lid zijn van Bibliotheek Heiloo. Er wordt gewerkt in een groep van maximaal acht personen. Opgave via de klantenservice of via tel. 072-5330670, e-mail: biblio- theek@bibliotheekheiloo.nl. Vanmorgen vroeg woedde er brand bij Brasserie Wildschut. Tot nader bericht is het restaurant gesloten. Foto: Caroiien Breed HEILOO -Rond 05.45 uur woed de er een grote brand bij bras serie Wildschut aan de Stationsweg 82. De brandweer was onmiddellijk ter plaatse. De brand bleek te woeden in de keuken van de brasserie. Dit is een bijgebouw met een plat dak welke aan de brasserie vast zit. Er ont stond flinke rookontwikkeling en er was brandgevaar voor de omliggen de percelen. Politieagenten hebben omwonenden gewekt en gesom meerd hun huis te verlaten. Bij enkele appartementen werd niet open gedaan terwijl buurtbewoners aangaven dat er wel bewoners thuis moesten zijn. In die gevallen for ceerden de politiemensen de deur. In totaal werden er zo'n dertig per sonen geëvacueerd, variërend van gezinnen met kinderen tot oudere mensen. Ze konden rond 07.30 uur terug naar hun woningen en appar tementen. Ook enkele naastgelegen winkels werden gecontroleerd op aanwezigheid van personen en ook in die gevallen verschaften agenten zich met geweld toegang tot de pan den. De omliggende panden liepen rookschade op. De brandweer had het vuur om 06.30 uur onder con trole en kon voorkomen dat de vlammen oversloegen. Er moest nog wel worden nageblust en de brandweer was tot 09.00 uur bezig. De keuken brandde uit en de bras serie liep flinke rook- en waterscha de op. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken door de brand voor. Vanwege opvriezend bluswater op straat heeft de gemeente zout en zand gestrooid. De oorzaak van de brand is nog onbekend maar de politie gaat niet uit van brandstich ting. Omdat de schade in het restau rant aanzienlijk is, is Wildschut tot nader bericht gesloten. HEILOO - Maandag 21 december geven Bob van Unnik en Rob Opdam om 20.00 uur in het radio programma Heiloo Centraal tradi tioneel een terugblik op 2009 van gebeurtenissen op gebied van sport, cultuur en gemeentebeleid. U kimt de uitzending ontvangen via de kabel op 89. en op FM 106.3. HEILOO - In 2010 worden drie Do-In cursussen gehouden. Op 4 januari van 19.30 tot 20.30 uur in de Ypsalon te Heiloo; 6 januari van 19.30 tot 20.30 uur en op 8 januari van 09.00 tot 10.00 uur in de Dojo 't Loo aan de Bergeon- straat Heiloo. Ook kunt u terecht voor een Shiatsu (drukpunt)- behandeling. Bel voor meer infor matie: John Cornpas tel. 072- 5325920. HEILOO - De collectanten van de Nationale Oogcollecte, haalden in Heiloo in totaal 1394,60 op. Heeft u de collectant gemist? U kimt als nog blinden, slechtzien den en mensen met een oogaan doening helpen via bankrekening nummer 37.83.43.386 t.n.v. Nationale Oogcollecte te Doorn. HEILOO - Het Nivon Heiloo start weer met een basiscursus patch work/quilten. Deze basiscursus staat onder leiding van docente Jobina de Boer. In deze cursus komen de verschillende pateh- workteehnieken, zowel handmatig als machinaal aan de orde. De cur sus is geschikt voor beginners, maar ook aantrekkelijk voor iets gevorderden en vindt plaats in het Open Huis. Opgave/ info: Ria van der Laan, tel. 072-5333217 en Daisy Groenland tel. 072-5330088 of ww.nivonlieiloo.pimt.nl. HEILOO - Tijdens de bijeen komst van Rotaryclub Heiloo in restaurant Klein Varnebroek op woensdag 9 december werd de opbrengst van de PCC Maalwater Run in de vorm van twee cheques, elk ter waarde van 3750,- uitgereikt aan Jan Rood en Tom van der Schuyt, van het Platform voor interna tionale samenwerking Heiloo Wereldwijd en aan Frans Koedijk en Paul de Boer van Timmerdorp Heiloo. Platform Heiloo Wereldwijd, dat kleinschalige projecten op het gebied van onderwijs, gezondheid en hulpverlening bij rampen onder steunt in derdewereldlanden en Oost Europa, wil het geld besteden aan een project om werkeloosheid te bestrijden én onderwijs voor kin deren te genereren in Barbosa do Brasil, in het noorden van Brazilië. Timmerdorp Heiloo, voor veel kin deren uit Heiloo dé happening van het jaar, wil met het geld een extra container voor opslag van spullen aanschaffen, nodig om 600 timme rende kinderen van dienst te kun nen zijn. Patrick Kops reikte de cheques namens Rotaryclub Heiloo uit aan de heren, die het geschonken bedrag dankbaar in ontvangst namen. Binnenkort zal ook de waardeeheque woeden uitgereikt aan de school met de meeste deel nemers. Patrick vertelde dat de PCC Maalwater Run in de toekomst zal worden uitgebreid; met mogelijk heid voor nog meer deelnemers. In samenwerking met Trias wil Rotary bovendien meer aandacht besteden aan trainingsprogramma's voor de jeugd in de voorbereiding op Maalwater Run 2010. Deze zal op zondag 5 september plaatsvinden. Hardlopers uit Heiloo en omstreken kunnen deze datum in hun agenda alvast vrijhouden. Meer informatie of aanmelden voor 'Vrienden van de Maalwater Run'www.maalwaterrun.avtrias.nl. PCC Maalwaterrun 2009 Timmerdorp Heiloo 3.750,- FRANS VELDT livera orvico Alkma I* V».,r,l Nederland °wdejom Apeldoo Jan Rood, Tom van der Schuyt (platform Heiloo Wereldwijd), Frans Koedijk, Paul de Boer (Timmerdorp Heiloo) en Patrick Kops (Rotaryclub Heiloo) met de cheque. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 3